Koji je Vaš "Spisak pedala za kupovinu" ?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Koji je Vaš "Spisak pedala za kupovinu" ?

Post by Midnight Rider » 04 Aug 2013, 15:17

Pošto nismo svi u mogućnosti da probamo pedale koje želimo da kupimo,mislio sam da je korisno da podelimo svoje spiskove pedala koje su u nam u planu za kupovinu i da ljudi daju svoja mišljenja o njima...Znam da postoji tema Oprema Koju Nemate (al tamo se najviše kače stvari o kojima se fantazira).
Evo da ja prvi počnem, do nove godine planiram da kupim :
1. ZVEX SONAR tremolo (ono što me kupuje je kod ovo pedale je machine mode,menjanje brzine "on the fly" x2,x4...tap tempo,jedina stvar koju su drugi naveli kao moguću manu je da su neke osnovne funkcije stavljene kao sekundarne -aktiviraju se držanjem switcha t.tempa)
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 8__wxE7QWA
2. Ditto Looper (sjajna veličina,kvalitetan zvuk...hvale ga svuda)...e a Andy kad upakuje RAdiohead u demo-svi koji ih vole oMa kupuju :D
http://www.youtube.com/watch?v=k7qDxW6gYiI
3. BOSS SL20 (nije mi bila toliko zanimljiva dok nisam video koliko gruva može doneti,ok nemam 2 pojačala za ping-pong,3D al mislim da je super eksperimentalisanje)
http://www.youtube.com/watch?v=8wMzUIkaZ-I
4. EHX POG2 (koristan za creepy zvuke,ne ložim se na zvuk organa-draži mi je synth,ali opcija čuvanja je strava)
http://www.youtube.com/watch?v=_vG1KoN0r14
5. EHX Micro Synth (dugo se palim i dvoumim za ovu...baš što ne mogu da je probam sa drugim pedalama i slično,filteri na njoj otkidaju)
6. Strymon BlueSky (uvek ne dostižna al za 300$ nova-možda uleti.Jeste palim se na čizi šimer-plejt,al dobijem pedalu studijskog kvaliteta) ... dugo mi je opcija zamene bio Hardwire SUpernatural,iako mu je drugačiji algoritam za shimmer
http://www.youtube.com/watch?v=T6MPI1GZ_5Q
7.Boss PS6 - (zadovoljan sam svojim Moeerteo Pitch Boxom,al hteo sam da probam Whammy 5 koji bi dobio nov za 13.000,al posle konsultacije sa kolegom,PS6 je ušao na spisak,ali mi nije o glavu)
http://www.youtube.com/watch?v=kgub_aAaL3I
8. EQD Bit Commander (fuzzy suboctaver koji su mi preporučili i Dennis Kayzer i JustNick - ako ih znate preko video demonstracija.Zvuči po mom ukusu i ona je još u fazi dvoumljenja)
http://www.youtube.com/watch?v=mCReRvl790g

...sa spisak je ispao EQD Rainbow Machine (iako su potvrdili da je unikatna pedala,isto su priynali da je "one trick pony", u svakom slučaju ako budem imao viška para,probaću je.Mislim da je zanimljivija za ubacivanja nego kao pitcher,mada je koriste i kao chorus)
http://www.youtube.com/watch?v=NNerqcvR3Rs

Ajde da vidim vaše spiskove i mišljenja...
:ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Koji je Vaš "Spisak pedala za kupovinu" ?

Post by Cortex » 04 Aug 2013, 15:52

Haha kakva tema koji' si lik :-D
Samo ti nama kupuj i dovlaci te pedale u zemlju pa da ih posle mi sirotiji po oglasima nalazimo :-D

howyesno
Posts: 73
Joined: 21 Mar 2012, 15:14

Re: Koji je Vaš "Spisak pedala za kupovinu" ?

Post by howyesno » 04 Aug 2013, 16:54

Whammy 5 koji bi dobio nov za 13.000
:shock: Gde? Ako ti nećeš ima ko hoće :)

Sa tvoje liste POG 2 definitivno. Koliko vidim u mm-u je 48 hiljada, što je presmešno. Gde si planirao da ga pazariš?



Na mojoj listi je neki delay,reverb npr. Neunaber Echelon/Stereo WET i Turbo Tuner st200. Možda Eventide H9/Line6 M5 za one efekte koji su kul, a retko se koriste.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Koji je Vaš "Spisak pedala za kupovinu" ?

Post by Trooper » 04 Aug 2013, 17:18

Nije mi jasno samo kako lista ovog tipa moze da prodje bez WMD Geiger Counter-a?

User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Re: Koji je Vaš "Spisak pedala za kupovinu" ?

Post by Midnight Rider » 04 Aug 2013, 17:25

@Cortexe care :D pa moram da pokrenem nešzo malo.Matori daj svoje mišljenje,znam da ga imaš za svaku od ovih pedala jer si dokazani stručnjak...a naravno,voleo bih da vidim i tvoj spisak za kupovinu.NPR. Organizer koji si pazario i bacio na KP... cenim što si podelio svoje viđenje pedale,jer se ne može kod nas probati.

Znam da mnogi to kriju (spisak za kupovinu),al to je glupo zar ne? Kao "imaću unikatan zvuk i nikom neću otkriti šta koristim".

A za moju varijantu "jeftine kupovine" aj ponoviću za ostale....pazarim preko neta (PRYMAXE) tačnije moj burazer iz NY kupi,dobijem popust 15% za kupovinu preko neta i pošalje mi to po nekom.E sad ne želim da ga puno cimam,pa se to dešava 1-2 godišnje,pogotovo što on da kintu pa ja njemu posle vratim.

@howyesno
Eto odakle mi cifra za Whammy,al proverio sam, ipak je 14.616 din a ne 13.000 din
A POG 2 bi me izašao 20.203 din što je sasvim pristojno...ne bih ga koristio prvenstveno kao Oktaver,već kao što rekoh za neobične tonove koje bi možda dobio kombinujući ga sa drugim efektima.

btw nisam buržujčina i muzika je moja strast...za svaku pedalu štedim koliko god mogu iako imam malo dete. 8)

WET stereo reverb nisam ni video da ima da se kupi u PGS ili Prymaxe...na eBay se retko nalazi.Utisak po meni je da je veoma moćan reverb i neverovatno "prirodan"...na nju me je upravo Cortex i uputio kad sam tražio svoj prvi reverb.

@Trooper
Strašna pedala PGS sajt kaže:
Availability: Out of stock
$299.00

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Koji je Vaš "Spisak pedala za kupovinu" ?

Post by Trooper » 04 Aug 2013, 17:57

Ma moze valjda direktno od WMD da se naruci. Tj generalno njihove pedale su bruka (superfatman i acoustic trauma)
Image
Vredi pogledati, imaju par stotina semplova pedala na sajtu


User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Koji je Vaš "Spisak pedala za kupovinu" ?

Post by tommytigh77 » 05 Aug 2013, 03:37

Moj spisak je negde pri zadnjim stranama notesa ''za nabavku'', i verovatno će biti precrtan tek iduće godine, jer ove sam rešio da apgrejdujem pojačalo i ozvučenu akustaru, ali kad dođe na red, izgledaće otprilike ovako (većina je takođe upgrade za stvari koje zasad ''završavaju pos'o''):

Maxon OD-9

AMT Japanese Girl Wah

Option 5 Destination Rotation Single

Fulltone MIni Deja Vibe

User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Re: Koji je Vaš "Spisak pedala za kupovinu" ?

Post by Midnight Rider » 05 Aug 2013, 07:43

Gde planiras da nabavis AMT Japanese Girl Wah?? ...znam da je kod nas nema. i meni je ranije bila u opticaju.Naravno zbog svoje velicine idealna za pedalborda a i super je delovala...

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Koji je Vaš "Spisak pedala za kupovinu" ?

Post by Uncle Moe » 05 Aug 2013, 10:13

Ja bih samo Rainbow Machine i Hexe The Carrier. To mi je na spisku za kupovinu, samo sto ne znam kada ce se ona desiti.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Koji je Vaš "Spisak pedala za kupovinu" ?

Post by Cortex » 05 Aug 2013, 10:39

I second the Carrier.

Na mom spisku su i verovatno Way Huge Supa Puss, Line 6 M9, Boomerang looper, Pigtronix Philosophers Tone, Empress Superdelay, ... to su neke zelje koje bi mi olaksale svirku danas, ali nisu mi neophodne.
Jedino razmisljam mnogo ozbiljno o looperu bilo kakvom. [non-Ditto]

User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Re: Koji je Vaš "Spisak pedala za kupovinu" ?

Post by Midnight Rider » 05 Aug 2013, 11:32

@Cortex
...Empress Superdelay :bow:
Non-Ditto :lol: ...meni ce odraditi posao i Ditto, ako si rekao bilo kakav ne znam sto ti on ne odgovara.
Nije puno para,mali je pa ne zauzima prostor...a verujem da se moze i lako prodati kod nas kad predjes na ozbiljniji.
Posto pominjes Boomerang Looper, jesi uzimao u obzir Pigtronix Infinity Looper ?? Za tu vecu lovu on mi je veri najs:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 3oixEN4d5o

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Koji je Vaš "Spisak pedala za kupovinu" ?

Post by Cortex » 05 Aug 2013, 11:58

Pa znas kako, meni su nesto odbojni ti looperi kod kojih nemas nikakve opcije za manipulaciju loop-ovima handsfree.
Dl-4 ima halfspeed, reverse, i sta jos bese, ne znam, kao footswitch-eve.
Boss RC20XL ima fade out na footswitchu, kao i reverse preko opcionog footswitch-a.
Boomerang ima svasta, M9 ima half-speed, reverse, play once, i drugo, najvise stvari mozda.
I kod M9 i kod DL-4 moze se expression pedalom raditi fade in i fade out loop-ova. Ni jedan ni drugi, ako se ne varam, ne store-uju loopove.

Ne znam kako je kod DL-4 i M9 ali najkraci loop koji Boss moze da snimi je 1,5 sekunda dok je kod Digitech Jamman-a to 3,5 sekunde. To je jednostavno predugo. Koliko samo kul stvari moze da se radi sa jos kracim loopovima...

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Koji je Vaš "Spisak pedala za kupovinu" ?

Post by tommytigh77 » 05 Aug 2013, 12:58

Midnight Rider wrote:Gde planiras da nabavis AMT Japanese Girl Wah?? ...znam da je kod nas nema.
Kod nas nema ni Behringer, a kamoli AMT... Japanese girl wah ću da nabavim u Japanu, gde drugde. :D

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Koji je Vaš "Spisak pedala za kupovinu" ?

Post by Trooper » 05 Aug 2013, 13:05

AMT je iz rusije, moze direkt sa njihovog sajta da se naruci

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest