Mooer pedale

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

fatbastard
Posts: 93
Joined: 03 Jul 2010, 15:46
Location: Beograd

Mooer pedale

Post by fatbastard » 14 Oct 2013, 20:15

Drage kolege,

Nabavio sam pedale kineske firme Mooer i, pošto bih voleo da ostvarim saradnju s njima, voleo bih da čujem vaše mišljenje o pedalama, da li je neko već imao iskustva s njima? Što se mene tiče, kvalitet je odličan (zvuk, dizajn, izrada), uopšte ne izgledaju kao "kineska roba". Ako ste raspoloženi, možemo da se nađemo, popijemo pivo, isprobamo pedale... Uzeo sam desetak komada, koje mene interesuju, čisto da ispitam proizvod, a i tržište, pa bi mi svako mišljenje jako značilo! :ziveli:

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: Mooer pedale

Post by xspaceman » 14 Oct 2013, 20:21

fino....za pristojnu cenu, pristojan kvalitet...nadam se da ce se javiti neko ko ih i koristi...da cujemo utiske iz prve ruke...po netu su uglavnom pozitiva kritike... :ziveli:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Mooer pedale

Post by Trooper » 14 Oct 2013, 21:19

Pa ne znam koliko jeftinije ih dilujes, ali ko hoce moze da ih naruci za 88$ sa dz postarinom (bar je ta cena bila pre par meseci kad sam ja gledao)

fatbastard
Posts: 93
Joined: 03 Jul 2010, 15:46
Location: Beograd

Re: Mooer pedale

Post by fatbastard » 14 Oct 2013, 21:57

Nisu sve 88$, ima i jeftinijih i skupljih. Međutim, tu je i carina, pdv (20%)...
Kažem, trenutno imam deset komada samo, po pet ih nosim na svirku, isprobavam kvalitet, zvuk, pouzdanost...
Iskreno sam iznenađen kvalitetom (za sad) i sigurno ću naručivati i ostale da ih isprobam.
Ako mi se javi neko da želi da dođe da ih čuje, rado bih organizovao druženje. :)

User avatar
Markony
Posts: 486
Joined: 11 Apr 2009, 21:39
Location: Jagodina

Re: Mooer pedale

Post by Markony » 14 Oct 2013, 22:01

U tom cenovnom rangu Boss je nezamenjljiv.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Mooer pedale

Post by Trooper » 14 Oct 2013, 22:58

Sta imas tacno od modela? Prednost mooera je sto ima neke pedale kojih neces naci u boss ponudi


User avatar
Markony
Posts: 486
Joined: 11 Apr 2009, 21:39
Location: Jagodina

Re: Mooer pedale

Post by Markony » 15 Oct 2013, 00:29

Trooper wrote:Sta imas tacno od modela? Prednost mooera je sto ima neke pedale kojih neces naci u boss ponudi
Na primer?

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Mooer pedale

Post by Trooper » 15 Oct 2013, 09:06

Detuner, mini-RAT, whammy, klon electric mistressa, phase90...
http://www.harmonycentral.com/t5/Effect ... p/34329938
Generalno ima klonova raznih proizvodjaca za skroz ok pare (na talkbassu npr mooeri imaju odlicnu reputaciju)

fatbastard
Posts: 93
Joined: 03 Jul 2010, 15:46
Location: Beograd

Re: Mooer pedale

Post by fatbastard » 15 Oct 2013, 11:20

I ja sam primetio da ih dosta ljudi hvali po stranim forumima i nakon što sam preslušao dosta prezentacija, odlučio da ih probam.
Vidim da je neko već stavio link mog kp, iako sam ja to hteo da preskočim ovde na forumu, pošto mi zaista nije na prvom mestu reklama, već mišljenje ljudi tipa: da li imaju poverenja u ovakav proizvod, da li im se dopada kako zvuči, bar iz prezentacija na internetu, koliki je nedostatak to što nema prostora za bateriju, kao i koliki je plus to što su 3x manje od prosečne pedale (Boss).
Ceo asortiman pokriva veliki deo tržišta, očekuju se još tuner, looper itd. Što se tiče cenovnog ranga i poređenja sa Boss-om, određeni proizvodi jesu blizu, međutim, ima i onih koji prave veliku razliku u ceni, npr. MOOER Pitch Box (7500) - BOSS PS6 (16900); PS5 (20340). Ostale Boss pedale koje su blizu u cenovnom rangu su u proseku skuplje 2000rsd od MOOER-a. Izuzeci su drive pedale koje imaju zaista pristupačnu cenu kod Boss-a (DS1, DS2, SD1) i jeftinije su od MOOER pedala. Ostale drive pedale se opet vraćaju na prosečnu razliku u ceni (MT2 - Rage Machine). Takođe, MOOER ne može da spusti cenu da parira CS3, te će se ljudi, naravno, pre opredeliti za proverenu varijantu.

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Mooer pedale

Post by andrej] » 15 Oct 2013, 14:53

nisam imao iskustva sa MOOER pedalama, konkretno, al mi se cini da su ovo 1590a kutijice. ja sam se lozio na njih i cinile su mi se mnogo kul i space-saving... dok nisam napravio booster u jednoj. ispostavlja se da je vrlo komplikovano ubaciti onolicnu pedalicu u bord bilo gde osim na donjim coskovima. ne moze izmedju 2 bossa, ne moze izmedju 2 stara ehx-a, cak je problem i izmedju drugih (vecih) hammond kutija. pod ne moze smatram da je ili ispod nivoa visine susednih (i sa max podignutim prekidacem) ili na neki drugi nacin jako teska a strefiti tokom sviranja. veoma neprakticno.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Mooer pedale

Post by Cortex » 15 Oct 2013, 15:09

i ja sam imao 1590a fazu, ali sam skontao da je neprakticno skroz.

User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Re: Mooer pedale

Post by Midnight Rider » 15 Oct 2013, 22:31

Ja sam vlasnik 2 Mooer pedale vec mesecima:
Pitch Boxa i Black Secret (iako imam original RAT)
1) Mooer se ne moze porediti sa Boss-om,ni ne treba. Veoma je glupo porediti Boss PS bilo koji sa Pitch Boxom... :?
Mislim da su pedale sasvim OK kavliteta ALI sve je pitanje potreba,naravno.Postoje i mnogo kvalitetnije ali i losije pedale od njih...
Da li sam zadovoljan pedalama,jesam i svima bih mogao da ih preporucim.
To sto su male ume da bude i nezgodno ako nemas pedalbord i nisi ih fiksirao jer umeju da "beze" koliko su lake...
Sto se tic kvaliteta zvuka ove 2 tu nema sta da se zameri,cak naprotiv.Ali opet ne mozes da Pitch Box poredis ni sa Whammy-jem koji opet ima vise mogucnosti (pa se opet vracamo na potrebe).
Mislim da pedale mogu da imaju "prodju"kod nas,ali kao sto su rekli ljud CENA je presudna.(tvoje su ok)
Niko ovde nije NEINFORMISAN kako stoje cene na zapadu i sigurno ce je uporedjivati sa drugim u istom cenovnom rangu (bez obzira na velicinu- KOJA SE VODI KAO GLAVNI ADUT Mooera).
Vidim da su izbacili i svoj pedalbord-kofer za 5 pedala sa napajanjem za njih za 68$...

fatbastard
Posts: 93
Joined: 03 Jul 2010, 15:46
Location: Beograd

Re: Mooer pedale

Post by fatbastard » 16 Oct 2013, 10:18

Imaju flight case i neku verziju "pedaltrain" pedalboard-a sa torbom. Uzeo sam i taj flight case i izgleda lepo, međutim, nema napajanje, samo sve za povezivanje pedala i ulaz za napajanje. To je meni i olakšica, pošto je za uvoz neophodan atest i razne dozvole kada uvoziš napanja i sve što ide u struju direktno. U svakom slučaju prijatno sam iznenađen pedalama i nosim ih na četiri svirke ove nedelje pa javljam utiske, kako izlazi u miksu, da li je bilo nekih problema i to, a onda bih zaista voleo da organizujemo neko viđanje. Pivce, pojačalo, pedalice i razmenjivanje mišljenja i utisaka. :ziveli:
Image

fatbastard
Posts: 93
Joined: 03 Jul 2010, 15:46
Location: Beograd

Re: Mooer pedale

Post by fatbastard » 16 Oct 2013, 10:48

Izvinjavam se zbog dva post-a za redom, evo jedna fotka gde su u board-u:

Image

U ovom vidu ću ih isprobavati i na svirkama... :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest