VOX ad50vt

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
abogicevic
Posts: 83
Joined: 07 Oct 2012, 13:56

VOX ad50vt

Post by abogicevic » 05 Dec 2013, 12:34

Razmišljam o kupovini malo snažnijeg gitarskog pojačala, koje bi moglo da nadjača bubanj, a koje bih mogao da koristim eventualno i u stanu.
Za oko mi je zapalo pojačalo iz naslova teme, pa bih hteo da čujem mišljenje kao i predloge :)
https://www.kupujemprodajem.com/Vox-AD5 ... id=1128427

Razmišljam takođe i o pojačalu Roland cube 60

p.s. Čini mi se da je vlasnik pojačala člana foruma, ali nisam siguran :cao:

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: VOX ad50vt

Post by Frostensen » 05 Dec 2013, 23:15

Ne znam da li je danasnji Roland Cube isti kao i moj stari Super Cube 60. Ali ako jeste, to pojacalo nije dovoljno glasno za bilo kakvu svirku kao monitoring gitare npr.

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: VOX ad50vt

Post by muki17 » 05 Dec 2013, 23:46

Imao davno ad50 i zvucao je sasvim pristojno ,za te novce.Uglavnom,standard modeling pojacalo,ako je to ono sto trazis,neces pogresiti.Nisam ga bas svirao dugo,ali secam se da je bilo izuzetno basovito,i na momente mutno,i vise je orjentisano ka nekom hi gain zvuku.Efekti su dobri,takodje mozes koristi i tap tempo.I ne mislim da je nesto preterano glasno,naprotiv..

User avatar
abogicevic
Posts: 83
Joined: 07 Oct 2012, 13:56

Re: VOX ad50vt

Post by abogicevic » 06 Dec 2013, 00:18

muki17 wrote:Imao davno ad50 i zvucao je sasvim pristojno ,za te novce.Uglavnom,standard modeling pojacalo,ako je to ono sto trazis,neces pogresiti.Nisam ga bas svirao dugo,ali secam se da je bilo izuzetno basovito,i na momente mutno,i vise je orjentisano ka nekom hi gain zvuku.Efekti su dobri,takodje mozes koristi i tap tempo.I ne mislim da je nesto preterano glasno,naprotiv..
Meni je i potrebno pojačalo za hi gain svirku. Propustio sam da navedem za koju muziku bih ga koristio. Navodno ad50 "ne voli da se druži" sa pedalama, mada je i njegov arsenal efekata veliki, tako da možda pedale i nisu potrebne. Postoji velika verovatnoća da ipak kupim Peavey Bandit 112, doduše, malo je skuplji od vox-a...

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: VOX ad50vt

Post by tommytigh77 » 06 Dec 2013, 05:24

Nisam imao priliku da isprobam taj Vox, ali mogu od srca da preporučim Roland Cube 60 (novija DSP varijanta)- imam ga već 7-8 godina, i nikad me nije izdao. Skoro je počeo da zeza presence pot (i to nakon tolikih godina tumbanja po kolima i kombijima, po kiši i snegu, bez ikakvog prekrivača i zaštite ::ranting:: ), pa sam ga odneo ovlašćenom serviseru za Roland i Boss, Čupiću. Na pitanje koliko da cenim Cube u slučaju prodaje, odgovorio mi je da ga ne prodajem. Čak je čovek i sam kupio jedno. Što se snage tiče, ima je na pretek, i više nego dovoljno da se čuje pored bubnja a da ostane clean. Čak sam par puta u nedostatku razglasa povezivao manji mikser na njega, ukačimo mikrofone, akustare, bas u njega, popenjem ga na sto i pokrijemo klub za 70-80 ljudi bez problema. I ništa mu ne fali. Što se zvuka generalno tiče, iznenadjujuće je da ne radi uopšte ''boxy'', već ima odličan, dubok bas za svoju veličinu (mada to opet zavisi od izabrane simulacije). E sad, za opis raznoraznih efekata na njemu nisam baš merodavan - ne koristim njegove high-gain simulacije, jer sve efekte dobijam sa pedalama; koristim samo Blackface (Twin Reverb) simulaciju, stavim gain na pola da ne bude baš onaj sto posto sterilan clean kao na prvom kanalu, volume na pola ili na tri sata (zavisi od bubnjara) i to je to. E sad, ako ti prvenstveno treba modeling pojačalo zbog više zvukova (ako recimo imaš manjak pedala, ili hoćeš drive sa pojačala), mislim da Vox ima više opcija i veću kontrolu nad parametrima. S druge strane, ako ti treba pojačalo koje bi koristio kao svako drugo jednokanalno pojačalo, srdačno preporučujem Cube. Ima odličan zvuk, glasno je, kompaktno, ekstra pouzdano, i napravljeno da preživi atomski udar. Jedini problem je što se Cube 60, ako se ne varam, više ne proizvodi, i da je zamenjen u liniji sa modelom 80X, a to već ne znam kako zvuči i ima li razlike osim u snazi. Tako da, ako se odlučiš baš za Cube 60, možda ćeš imati poteškoća da ga nađeš. I da, ima drugar stari japanski Cube 60, i poredili smo oba. Sa novijim Cube-om na Blackface simulaciji, složili smo se obojica da novi radi mnogo bolje. Pozdrav!

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: VOX ad50vt

Post by nemanjavelimirovic » 06 Dec 2013, 17:02

Meni je taj vox supe rpojacalo za te pare. U nekom studiju gde povremeno vezbamo stoji taj ali sa 1x12 i kul mi radi skroz. :) :ziveli:

User avatar
abogicevic
Posts: 83
Joined: 07 Oct 2012, 13:56

Re: VOX ad50vt

Post by abogicevic » 06 Dec 2013, 17:53

Nemam pojma više. Najpre sam hteo da uzmem Vox-a, zatim sam prebacio težište na roland (razmišljao sam čak i o fender frontmen pojačalu ali sam od njega odustao), a sad mislim da sam najbliži soluciji da uzmem peavey bandit 112. Komentari su raznoliki za vox, neki ga hvale neki ga pljuju... Neverovatno koliko različitih komentara za isti predmet. S druge strane, o peavey-u sam čuo uglavnom sve pozitivno.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: VOX ad50vt

Post by nemanjavelimirovic » 06 Dec 2013, 18:24

Ja recimo mogu da kazem da je Fender Frontman 65r (1x12 model) vrlo dobro klin pojacalo i sa okej overdrive pedalama radi sasvim dobro.
Roland je okej opcija ako nadjes neki matori bez efekata, ovako mi se cini da nisu za svirke, vise za kucno sviruckanje. :) :ziveli:

User avatar
abogicevic
Posts: 83
Joined: 07 Oct 2012, 13:56

Re: VOX ad50vt

Post by abogicevic » 06 Dec 2013, 18:40

Nemanja, da li si imao prilike da isprobaš Laney pojačala? Npr. Laney lv100 ili lv200?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: VOX ad50vt

Post by bancika » 08 Dec 2013, 21:27

Bandit bi trebalo da je pristojan...koliko znam, ima bolju reputaciju nego frontman u kategoriji jeftinijih analognih pojacala i veci spektar mogucnosti. Samo nema efekte, ne znam koliko ti je to bitno...

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: VOX ad50vt

Post by mislim_stvarno » 08 Dec 2013, 22:07

IMO Bandit ili marshal tranzistorci iz 80ih. Za 200-nak evra ne mozes bolje od toga da prodjes.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: VOX ad50vt

Post by nemanjavelimirovic » 08 Dec 2013, 22:45

abogicevic wrote:Nemanja, da li si imao prilike da isprobaš Laney pojačala? Npr. Laney lv100 ili lv200?
Jawolh. Sterilno ali radi posao.

User avatar
abogicevic
Posts: 83
Joined: 07 Oct 2012, 13:56

Re: VOX ad50vt

Post by abogicevic » 09 Dec 2013, 08:59

Hvala svima na pomoći. :ziveli:

Mugen_Gica
Posts: 349
Joined: 08 Feb 2012, 22:28

Re: VOX ad50vt

Post by Mugen_Gica » 15 Dec 2013, 16:53

abogicevic wrote:
muki17 wrote:Imao davno ad50 i zvucao je sasvim pristojno ,za te novce.Uglavnom,standard modeling pojacalo,ako je to ono sto trazis,neces pogresiti.Nisam ga bas svirao dugo,ali secam se da je bilo izuzetno basovito,i na momente mutno,i vise je orjentisano ka nekom hi gain zvuku.Efekti su dobri,takodje mozes koristi i tap tempo.I ne mislim da je nesto preterano glasno,naprotiv..
Meni je i potrebno pojačalo za hi gain svirku. Propustio sam da navedem za koju muziku bih ga koristio. Navodno ad50 "ne voli da se druži" sa pedalama, mada je i njegov arsenal efekata veliki, tako da možda pedale i nisu potrebne. Postoji velika verovatnoća da ipak kupim Peavey Bandit 112, doduše, malo je skuplji od vox-a...
Ja imam vox ad vt 50 212.

Klinovi su mu basivniji nego sto bi trebali biti. Ali npr simlacija blackface je najvise izbalansirana sa dubokim. Od high gain simlacija meni je jedno ogavan onaj "NU". Ostali su ok. Takodje zadnji, Boutique OD ( Dumble simulator ) zvuci previse jeftino. Od efekata, kompresor mu je super, dilej je dobar, tremolo je dobar, flanger je super. Reverb je pristojan, chorus malo previse basivan, auto wah uzasan kao i phaser.

Pedale .. jeste selektivan, ali kada ga ubode onda je bas super. Npr ni jedan digitech mi nije dobro radio sa njim. Imao sam i dean markley overlord-a, takodje je bio los s njim. Big muff ( bilo koja verzija ) odlicno radi s njim, wampler triple wreck, stone grey distortion, zen drive i razni oktaveri su super s njim. MT2 je zvucao kao gomila govana.

Problem sa basovima je najprimetniji ako koristis deblje zice. Na jednoj od mojih gitara imam dunlop ZW 10-60, i na debljim zicama ume da zamuti. Mozda bi to bilo manje izrazeno kada bi ubo u drugi kabinet. Takodje sam i bass gurao u njega. Nece da radi kao bas pojacalo na svim podesavanjima, bez obzira sto je basivan kada je gitara unutra. Npr prvi, boutique clean radi kao bas pojacalo, dok black face vec ne. I na high gain simlacijama sa basom ubodenim u pojacalo postaje ocigledno da je to gitarsko pojacalo.

Upoznao sam dobar broj ljudi koji to pojacalo koriste za tezgu i svi su zadovoljni. A upoznao sam i ljude koji ga mrze iz dna duse :)

Ja cu ga prodati kada skupim novce i napravim sebi lampasa. A do tada cu ga pikati. Jer sam vrlo zadovoljan.

Probaj i njega i bandita i kjuba od jednom. Da budes siguran sta radi posao za tebe.

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: VOX ad50vt

Post by Bane bass » 18 Dec 2013, 08:37

Direktno smo poredili Vox AD50 i upgrade-ovan Vox Pathfinder 15R (sa originalnim zvucnikom). Malisa ga je nadglasao,a po kvalitetu zvuka,odrzao kracu lekciju. Vlasnik AD50 je otisao kuci razocaran u svoje pojacalo, koje je odmah osvanulo u oglasima.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest