Pitanje u vezi sa Mitrosom

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Rockatansky » 10 Jan 2018, 18:47

To je tacno, samo 90% nema na rasprodaju ono sto je na sajtu... Tako da ako naletis uzivo i nadjes nesto sa snizenom cenom to ti je to... :)

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Bili D Kid » 10 Jan 2018, 19:11

Rockatansky wrote:
10 Jan 2018, 18:47
To je tacno, samo 90% nema na rasprodaju ono sto je na sajtu... Tako da ako naletis uzivo i nadjes nesto sa snizenom cenom to ti je to... :)
Mahom ima, kad je rasprodaja u pitanju, ono drugo je pod velikim znakom pitanja.
Jednom se neko iz Mitrosa pravdao da oni na sajtu imaju i njihove želje, to jest, šta bi voleli da imaju u radnji... pa puk'o sam od smeha :lol:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Overdrive » 10 Jan 2018, 20:34

malo sam ispo iz fazona kad je ova samostalna trgovinska radnja u pitanju..šta bi na kraju od one Boutique varijante sa dve gorile na ulazu i pažljivo odabranim inštrumentima za još odabranije mušterije?

iel mitroz još uvek u onom istom budjavom ćumezu ?
Čujem da je sve što je valjalo od osoblja napustilo tajtenik.. :mrgreen:

micha81
Posts: 24
Joined: 23 Dec 2009, 22:23

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by micha81 » 06 Mar 2018, 17:38

Evo ga i moje danasnje iskustvo sa Mitrosom :)

Prvo sam oko 12h zvao radnju u Admirala Geprata da se raspitam o dostupnosti gitare Fender FSR Classic Series 72 Telecaster Deluxe Aqua Flake.

Dobio sam potvrdan odgovor da postoji jedan komad u radnji, i na moje dodatno pitanje da li je sa gitarom sve ok i da li gitara dolazi sa Gig Bag-om sam dobio potvrdne odgovore.

Pre nekih sat vremena sam krenuo do radnje, razmenivsi usput devize sa namerom da gitaru samo ubodem u pojacalo, proverim potenciometre i prekidac i kupim.

U radnji, na malo detaljniji pregled se pokazalo da je gitara ostecena kod kacilice za kajs na donjoj strani.
Gitara je ocigledno nekome ispala, i kacilica se pokrivila/zabola malo u samo telo gitare, pritom malo ostetivsi lak.

Prvo sam pitao postoji li jos neka na stanju, rekli su ne, i onda krece izuzetno los pristup radnika/prodavaca (mada se to ne mogu nazvati prodavci, jerbo osoba koja nece da se potrudi da proda nesto nije prodavac).

Pitao sam moze li se ostvariti dodatni popust, jer na sajtu NIGDE nije naglaseno da je gitara ostecena, niti sam dobio tu informaciju preko telefona, receno mi je da ne moze, jer to je ta cena.

Onda na komentar prodavca "Pa to svaki majstor moze da ti sredi za 5 minuta" i moje pitanje, pa ok, jel mozete da sredite to pa da je kupim, dobijam odgovor "Pa nisam ja majstor".
Jos mi kazu da ta gitara nije na stanju i da se ne moze platiti karticom ili cekovima, vec samo kesom, ali dobicu uredno garanciju, bez problema...

Ne znam tacno kakvi su zakoni, ali sam poprilicno siguran da je krivicno kaznjivo ako se fiskalni racun ne izda, a fiskalni racun ne moze da se izda za robu koja nije na stanju, jer ta roba ni ne postoji.

Na moje sledece pitanje, ok, obzirom da na sajtu imate i Meksicku Cabronitu, da li bi mogao da probam nju (iako je skuplja gitara, to mi je bio drugi izbor), dobijam odgovor "Ma na sajt kace svasta, ali imamo Cabornitu" i nudi mi USA model od 159 hiljada dinara.

Na moj komentar, ali to je USA model, mene interesuje Meksici, dobijam komentar, "pa da, to je to, to je Cabronita"...
Da li to znaci da USA Cabronitu mogu da kupim po ceni Meksicke? Jer, Boze moj, pa TO JE TA GITARA?!

Nije mi jasna politika firme koja odbija kupce sa parama u dzepu, ja za sebe stvarno smatram da nisam ni naporan kupac, nidi debil i drkosh, da je sve bilo ok sa gitarom, proveo bih u radnji vremena koliko je potrebno da se izbroje novci i napise garancija, i naravno izda racun.

Ono, na kraju dana se osecam zesce smoreno jer nisam potrosio pare na gitaru koju zelim...

'bem ti bas takvo poslovanje i radnju :)

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by coca » 06 Mar 2018, 19:19

naravno da su takvi "prodavci",a tek sto se razumeju u opremu i gitare do q...,ja sam ih prekrizio pre 8 godina,tako da vise i ne ulazim kod njih...,a sada vidim da se nista nije promenilo a i nece posto je ta firma potpuno debilna sto se tice poslovanja,a ne vidim zbog cega,sta im je cilj?
Savet :promenis firmu i pazaris to sto zelis negde drugde,jer za sopstvene novce ti si gospodar!!!
pozz.!!!Coca!!!

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Rockatansky » 06 Mar 2018, 19:37

To sa Mitrosom je totalna lutrija. Apsolutno nema svrhe gledati sta ima na sajtu, a slaba je vajda i od zvanja telefonom, nista nije garancija... Najbolje poneses pare, i odes u radnju i ako naletis na nesto sto ti se svidja kupis, a ako ne vratis kesh kuci. Eventualno ako imas na kartici pa ne moras da nosis sa sobom... A devize, devize menjas tek kada vidis da imas nesto zanimljivo, pa odes u menjacnicu...

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Bili D Kid » 06 Mar 2018, 20:50

Rockatansky wrote:
06 Mar 2018, 19:37
To sa Mitrosom je totalna lutrija. Apsolutno nema svrhe gledati sta ima na sajtu, a slaba je vajda i od zvanja telefonom, nista nije garancija... Najbolje poneses pare, i odes u radnju i ako naletis na nesto sto ti se svidja kupis, a ako ne vratis kesh kuci. Eventualno ako imas na kartici pa ne moras da nosis sa sobom... A devize, devize menjas tek kada vidis da imas nesto zanimljivo, pa odes u menjacnicu...
Kako brate ideš u muzičku radnju sa parama da "nešto" što ti se sviđa kupiš? Šta je to nešto? Gitara? Bubanj? Činela? Žice za gitaru? Efekat pedala? Trzalica? Kabl?
Pa majku mu nije to butik, a ti riba koja vidi nešto u izlogu i uđe da kupi, malo mi je to nenormalan pristup. Sa Mitrosom imam podeljene utiske, od razočarenja, dok nisam naučio da pozovem i vidim da li imaju na stanju, do oduševljenja kada kupim nešto od 600$ za 300€.

micha81
Posts: 24
Joined: 23 Dec 2009, 22:23

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by micha81 » 06 Mar 2018, 21:48

Rockatansky wrote:
06 Mar 2018, 19:37
Najbolje poneses pare, i odes u radnju i ako naletis na nesto sto ti se svidja kupis, a ako ne vratis kesh kuci. Eventualno ako imas na kartici pa ne moras da nosis sa sobom...
Pa em sam poneo pare, em sam imao i na kartici, al eto, cak ni karticom ne mozes da platis vec samo kesh, jer gitara koju drzis u rukama ne postoji na stanju :O.o:

I na kraju opet izadjes iz radnje razocaran sto nisi potrosio pare.
coca wrote:
06 Mar 2018, 19:19
Savet :promenis firmu i pazaris to sto zelis negde drugde,jer za sopstvene novce ti si gospodar!!!
Problem je sto ove gitare vise i nema nigde, stariji je model.
Da su ispali korektni pa ili spustili cenu za cifru koju bi platio da mi to resi majstor, ili da su se cak sami ponudili da to rese, kao sto sam i predlozio, ja bih gitaru pazario, i svi srecni, ali im to izgleda nije cilj.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Rockatansky » 06 Mar 2018, 23:20

Bili D Kid wrote:
06 Mar 2018, 20:50
Kako brate ideš u muzičku radnju sa parama da "nešto" što ti se sviđa kupiš? Šta je to nešto? Gitara? Bubanj? Činela? Žice za gitaru? Efekat pedala? Trzalica? Kabl?
Pa majku mu nije to butik, a ti riba koja vidi nešto u izlogu i uđe da kupi, malo mi je to nenormalan pristup. Sa Mitrosom imam podeljene utiske, od razočarenja, dok nisam naučio da pozovem i vidim da li imaju na stanju, do oduševljenja kada kupim nešto od 600$ za 300€.
Pa planiras unapred, ali ne ocekujes da ce biti tacno kada odes... Kako sam ja uradio - skupio 70-80 hiljada na racunu, sacekao za NG da budu snizenja, otisao u Bg i izabrao nesto od snizenja sto mi se svidelo... 2-3 meseca sam planirao neku kupovinu. Ako ti nesto odmah treba, onda opet odes, pa ako nadjes nadjes, a ako ne...
Ne vredi se uopste cimati oko sajta ili telefona...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by MIKI-DJORDJE » 08 Mar 2018, 03:05

Otkačio sam i ja Mitros pa sve pročitam ''nisu loši'' a ja meka srca treba praštati....

Bez fisklanog jeste kriminal, ali keš je tu da ti tako odeseš pa ako nešto nije uredu eeeee onda možda servis?

To ti je da lepo platiš, opa keš oni se ratosiljaju oštećenje gitare i super, za njih super za tebe ne....

Tužno je to što nemaš ni kome da prijaviš, ni u drugim pri većim radnjama nije baš nešto sjajno, ima ih ok naravno...

Ja sam čak i prijavljivao inspekciji ne mitros već drugu radnju zavlačili me za gitaru a platio sam..odgovoer je ''Pa niko se na njih nije žalio, jaooooo, pa oni su ok'' msms od kud inspektor zna jel neko OK? Zna jer radi šema ''znaš me znam te'' pa kada vidi da ne odustaješ bude '' neka bude da ću ih ja pozvati telefonom a Vi pođetite sutra tamo, da ne komplikujemo''..

Tako i bi....

E otuda te fore sa fiskalnim..Imaju reklane imaju ovi video zapisi, ''Pera Maračni iz grupe ''Užegla mladost'' bio je is svirao na Gibsonu CPDžŠ i kupio'' ili kad sviraju ima ono ko sponzoriše...

Ja kapiram da se tu radnik ništa ne pita, da njima gazda diše za vratom (valjda) i da ono kao mala plata, ovaj me gazi, probavaju svi...

a pazi mozda te je on tom odbojnošću i sačuvao muke? Ovako on ti je prodao sutra treba da se mučiš pa njega za gušu da hvataš....

ko će tu razvezat to zamršeno klupko...

ZA SNIŽENJE JE TAČNO kad pozovem ''ima samo u BG radnji'' pa pitam '' Pa jel ima da ne putujem''? - ''e hajde pozvaćemo Vas za pola sta'' i ništa.......... ''Ej zdravo ja sam zvao jeste pitali'' '' E izvini gužva sad magacin ne radi hajde sutra ti javljamo'' ..............................................................

SUTRA '' zradvo ja sam zvao za X jel ima'' ''E nema trenutn'' :D '' jel Vas zanima možda nešto drugo'' ''Ne to me zanima, hoćete dobijati''' ''Pa trebalo bi naručeno je'' ''A kada bi trebalo'' '' pa za par nedeljea'' ''a jel to sigurno '' ''pa sad mi smo naručili pa sad......'' :D zaista profesionalno.......

Za ovo su me vozili bez preterivanja skoro 2 godine, uvek ta priča ''naručili smo'' na kraju sam kazao liku brate pa Vi naručujete to godinu i kusur jel stiglo više?

Jednom su mi rekli ''Prodao sam zadnje Paji iz beba'' beše valjda 2012 pamtim ja ko Slon eto neka je 2013, ma neka je 2014 :D e super ako je Paji mora da je dobro...http://www.mitrosmusic.com/proizvod/199 ... g-UPC-688/

jel stiglo od 2012/2014 te? dako su ga načinili ovi u Aziji do sada..ozbiljno pitam , možda još nekog zanima...........

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest