Pitanje u vezi sa Mitrosom

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Frostensen » 16 Dec 2013, 16:21

Je l' moze neko da mi objasni ovo? Fender Mustang IV v1 je trenutno na novogodisnjem snizenju sa 56.473,05 na 45.178,44. Na youtubu, na Mitrosovom kanalu sam nasao odgovor od pre godinu dana, a od strane Mitrosa, da isto pojacalo kosta 42,733,48 din. Na koju foru je pojacalo sa 42 poskupelo na 56k za godinu dana, a pritom se vise ne prozivodi jer je izasao novi model tj. Mustang IV v2 sa XLR izlazom i sijaset nekih drugih opcija. I jos je sad kao na popustu. Ko je lud ovde?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by Kristijan » 16 Dec 2013, 17:50

Знаш оно на крају "Водича за аутостопере кроз галаксију", када се налазе у оном васионском броду који је у ствари ресторан по коме непрекидно дефилују конобари и пискарају рачуне? Па онда укапирају да је погонско гориво васионског брода принцип тоталне невероватноће која се дешава у конобарским рачуницама? Е то ти је од прилике тако и у овом случају.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by Frostensen » 16 Dec 2013, 19:30

Sad im iz principa ne bi kupio pojacalo. Ako ga nadjem na drugom mestu cao Mitros. Koji slepacki fazoni..

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by sirac-šunka » 16 Dec 2013, 20:38

Ne bih da branim pomenutu radnju, ali moguće je da je uz revalorizaciju obzirom na kurs dinara, 42.733,48 din pre godinu dana isto kao i 45.178,44 din sada. A sniženja su im svake godine uglavnom ista, pa je pretpostavljam i ta prva cena bila rezultat nekog novogodišnjeg sniženja.
A da je trebalo da daju dodatni popust obzirom da se pojavio noviji model, trebalo je. Tako su i radili ranije kako sam primetio par puta. Ja sam pazario Squier Standarda za nekih 160tak evra i to je bio jedan od poslednjih od te serije. Posle su počeli oni Classic Vibe-ovi i Vintage Modified-i.
Obzirom na monopol koji drže kada je Fender u pitanju, ne verujem da ima negde jeftinije :(
Možda ti se i posreći, pitaj da li može da se odobri neki dodatni popust obzirom da se pojavio novi model.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by Funkomat » 16 Dec 2013, 20:38

Frostensen wrote: Ako ga nadjem na drugom mestu
u tome je valjda i problem.
nemaju konkurenciju, mogu sta hoce

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by Frostensen » 16 Dec 2013, 20:52

Sirac Sunka slazem se za revalorizaciju, ali to nije 11 hiljada razlike. Taj princip da prodajes nesto ljudima pod pretpostavkom da ce to poskupeti 11 hiljada ako ga ne kupe kad ti hoces, to je onda prevara po meni. Mozda ja sad nemam para, ali cu napraviti sebi potencijalni problem da se dokopam pojacala koje mi treba a koje ce za 3 meseca u stvari kostati isto (jer pretpostavljam da je 56k patka)? Primera zasto to nije u redu poslovanje je milion. Sad ako odem i stvarno kupim to pojacalo kod njih jer moram osecacu se ko ovca...

Ali da, monopolisti....

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by Cope » 16 Dec 2013, 23:19

Šta će ti taj krš? :)

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by Frostensen » 17 Dec 2013, 00:09

Sto je krs tacno?

Elem, zato sto mi se ne daje 80k za DSL-40 ako bas ne moram. Treba mi nesto sto radi zvuk Marshalla, dovoljno je jako da moze da se koristi kao monitor ili sirov snagas ako nema ozvucenja i lepo reaguje sa volume potenciometrom (shvatio sam da ipak ne volim da radim tap dancing po pedalbordu). Trenutno mi se najvise svidja Mustang, mada sam i posle 15 minuta provedenih sa njim video gde moze da bude supalj. Ne znam sta jos ima u 2x12 konfiguraciji za rok muziku sa glasnijim bubnjarom. Blackstar ID serija mi se ne svidja jer je suvise nekako kompresovan zvuk, Valveking mi je djene djene. Ima lep karakter ali Valveking 100 (glava) ne rasciscava ton sa potovima a koliko sam video ni 212. Line 6 nisam probao ali mi se njihov modeling generalno ne svidja preterano. Lampasi od 1x12 za te pare ne postoje koliko sam video a da su od 40W pa navise. Roland Cube 80 nisam probao. Imam Super Cube 60 i ima divan clean koji lepo prima distorzije, ali ne bih rizikovao jer se 60 jedva cuje na bini.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by Cope » 17 Dec 2013, 00:21

Što nije dobro, pa zato što sve ima isti zvuk samo piše druga firma. Na kraju će biti neka no name firma i imati svič za ton - ampeg, fender, marshall, hiwatt...

Prodavao se skoro jedan Blues Junior made in USA, na KP za 400 EUR... a moj drugar je prodavao glavu Bassman 135W, blackface USA 1976. mesecima za 250 EUR - stanje 1/1.

E sad ako hoćeš baš Maršalov ton, to onda nema smisla sa Fender pojačalom...

Malo pronjuškaj, ko zna zašto je za tebe dobro što su ovi iz Mitrosa mentoli... :ziveli:

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by Frostensen » 17 Dec 2013, 00:30

Hvala puno na savetu :) Mi sviramo autorsku muziku i po malo smo garazni fazon. Prosli smo razne studije i retko gde smo se zadrzavali jer nas obavezno posle druge probe saceka neko drugo pojacalo. Elem, s tim iskustvom na kraju smo se nasli na tome da drugi gitarista najbolje zvuci sa Vox i tele gitarom u paru sa Marshallom sa druge strane. Tako da ja pojacalo kupujem i u kontekstu benda. Takodje, imajuci tu nesrecu da nas zatice sve i svasta na probama isli smo i kroz Engl, Yamahe, Randal, H&K itd.

Sto se oglasa tice, bojim se da su kod nas pomalo ipak nerealne cene. JCM 800 combo 1x12, 800 evra. Drugi lik je sad okacio http://www.kupujemprodajem.com/marshall ... er_id=7672 za 2x12 za 620 evra. Otkud znam da li ce sutra da mu kaliraju lampe pa odose pare i na to? Te cene su strasno bliske cenama novih pojacala za koje imas garanciju. Tako da da, slazem se. Moze da se naleti zaista, ali ja nisam siguran da imam zivaca da lovim u mutnom zbog toga.


P.S - Slazem se za ovaj edit. Fender Mustang (na prvu loptu posle 15 minuta zezanja) malo pati od tog ne sasvim definisanog karaktera jer je ipak modeling pojacalo.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by Cope » 17 Dec 2013, 02:04

Bole te uvo šta je po studijima, to je proba - što tiše to bolje...

Nego prošetaj i do Artista... Probaj Carvin USA....

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by tommytigh77 » 17 Dec 2013, 06:08

Frostensen wrote:Elem, s tim iskustvom na kraju smo se nasli na tome da drugi gitarista najbolje zvuci sa Vox i tele gitarom u paru sa Marshallom sa druge strane.
Jebote, nije ovo 1965. godina u staroj Jugi pa da nema ništa drugo osim Voxa, Marshalla i prokletog Telecastera, a i to rezervisano za decu vojnih lica. Probajte neku pedalu, probajte druga pojačala, gitare; a najbolje bi bilo, ako imate dve gitare u bendu, da ritam gitara malo skine middle na pojačalu, a lead gitara malo doda middle na pojačalu, i eto sreće, sreće, radosti. Meni su ta pojačala o kojima je konkretno tema, besmislena. Fender tranzistorci su dreš, talog, šut, dno dna.

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by fattwang » 17 Dec 2013, 07:21

tommytigh77 wrote:Jebote, nije ovo 1965. godina u staroj Jugi pa da nema ništa drugo osim Voxa, Marshalla i prokletog Telecastera,
Čuj Marshalla i Telecastera u SFRJ tada????. Misliš na Melodije, Musime i Framuse za imućnije?
U Jugi nikada nisu mogli da se kupe kršteni instrumenti i oprema. Ko je to želeo morao je da se snađe. Ključne reči: šverc, mornari, Jatovci , uvozne dozvole, estradna udruženja, London, Toma....
Last edited by fattwang on 17 Dec 2013, 07:30, edited 1 time in total.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by tommytigh77 » 17 Dec 2013, 07:21

Cope wrote:Na kraju će biti neka no name firma i imati svič za ton - ampeg, fender, marshall, hiwatt...
Već ima gomila takvih firmi, Roland je inače to prvi počeo i najviše najebao u celoj toj priči. Ono najbolje što je ostalo od Rolanda, to je XP serija klavijatura, al' to je već neka druga priča. P.S. Ček samo da uzmem Blues Junior i rknem Greenback u njega.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by tommytigh77 » 17 Dec 2013, 07:30

fattwang wrote:
tommytigh77 wrote:Jebote, nije ovo 1965. godina u staroj Jugi pa da nema ništa drugo osim Voxa, Marshalla i prokletog Telecastera,
Čuj Marshalla i Telecastera u SFRJ tada????. Misliš na Melodije, Musime i Framuse za imućnije?
Ne, mislim na Solton, Meazzi 666 i slično... :) Za sirotinju, naravno. Za decu vojnih lica i ''istaknutih građana'' je itekako bilo Fendera i Gibsona i ostalih čudesa....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest