Pitanje u vezi sa Mitrosom

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Rockatansky » 08 Dec 2016, 07:16

Vec neko vreme se spremam da kupim ovako nesto:

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/211 ... -Solo-%2A/

I kontao sam cekacu do kraja godine, sada otprilike, pa ako budem isao negde, u Madjarsku, Austriju, pa cu tamo da kupim, i ucarim na povracaju poreza ;) OKo 100e je i ovde i tamo. I prekjuce vidim na sajtu Mitorsa ;) da je pojeftinilo, i razmisljam, ma sta cu da se cimam, za ovu cenu mogu i ovde kupiti itd.
I posaljem mejl prodavnici u NS da pitam, da li imaju. Naravno nisu se udostojili 2 dana da mi odgovore... Ajde dobro nema veze. Odem sinoc, naravno nema toga, lik me pogledao kao da trazim deo za auto, kada sam pitao. I naravno ni on ne moze da mi kaze da li ima u nekim drugim radnjama u Srbiji pa da narucim. Nego odgovor je: najbolje da porucis online, pa ako ima znaces a ako nema javice ti da nema. :roll:

E da legtendarni odgovor prodavca: nemam tu ali imam ovu istu takvu druge generacije, za 13.000 :ma bravo: :XD: Ono mislim prilicno je slicno!

Sada sam porucio, ajde da se kladimo sta ce mi odgovoriti u mejlu? ;) ;)

Ja mislim da je kvota 1:20 da nece nigde biti na stanju. Sta vi mislite? :XD:

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Kauto Labs » 08 Dec 2016, 11:07

ne bih uzimao ovo pored ur22 mk2 koji ima daleko bolju latenciju i drajver, potrazi u mojim postovima kacio sam tabelu negde

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Rockatansky » 08 Dec 2016, 11:32

Pa ne bih ni ja ali je jeftiniji dosta.... :)

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Kauto Labs » 08 Dec 2016, 11:37

koje je poboljsanje kod druge generacije? http://www.mitrosmusic.com/proizvod/222 ... o-2nd-Gen/

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Rockatansky » 08 Dec 2016, 12:33

Nemam pojma, zaista, cak i izgleda isto, ako to uopste jeste druga generacija :lol: ako nisu izmislili u Mitrosu. Meni i 1. generacija radi posao ;) narocito da ima da se kupi za tu snizenu cenu. Ali izgleda da je to kod Mitrosa default, kada neki artikal nestane i ako znas da se vise nece nabavljati, ni slucajno nemoj brisati sa sajta nego spusti cenu 20% i ostavi ga tako u vecnosti... :povrac:

ocelot
Posts: 138
Joined: 22 Jan 2010, 21:07
Location: Zaječar

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by ocelot » 08 Dec 2016, 13:27

druga generacija ima metalne umesto plastične potove (volume i headphone), navodno su povećali headroom za instrument za 8db, mada vidim da se po netu i dalje žale da je headphone i dalje slab što je ujedno i moja jedina mana kod mog 2i2

inače, da, mitros nikada ne odgovaraju na pitanja preko mail-a za razliku od Marića npr i još par kojima sam slao

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by bancika » 08 Dec 2016, 13:40

ocelot wrote:druga generacija ima metalne umesto plastične potove (volume i headphone), navodno su povećali headroom za instrument za 8db, mada vidim da se po netu i dalje žale da je headphone i dalje slab što je ujedno i moja jedina mana kod mog 2i2

inače, da, mitros nikada ne odgovaraju na pitanja preko mail-a za razliku od Marića npr i još par kojima sam slao
Scarlett Solo i 1st gen ima dovoljan headroom za gitaru, dok je 2i2 problematican. Solo ne clipujem ni sa najjacim magnetima, dok sam 2i2 clipovao i sa 36th paf-ovima koji su onako osrednji. Trebalo bi da su Solo popravili da radi sa AMD, 1st gen zaebava.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by RadeRas » 08 Dec 2016, 13:58

Bilo Solo I na KP za finu cenu ja sam planirao pa se nećkao i sada nema ništa. Kažu da kec radi lepo na AMD ako se nakači na USB3 port. Steinberg je dosta skuplji, može još nešto za te pare da se kupi, recimo dobar mikrofon.;)

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Kauto Labs » 08 Dec 2016, 14:28

ovo 3 godine namerno stoji na sajtu, a nemaju ga http://www.mitrosmusic.com/proizvod/208 ... CROKEY-25/

verovatno je i ovo ta fora

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by bancika » 08 Dec 2016, 14:40

RadeRas wrote:Bilo Solo I na KP za finu cenu ja sam planirao pa se nećkao i sada nema ništa. Kažu da kec radi lepo na AMD ako se nakači na USB3 port. Steinberg je dosta skuplji, može još nešto za te pare da se kupi, recimo dobar mikrofon.;)
Moguce, moj prosli laptop nije imao 3

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Kauto Labs » 09 Dec 2016, 01:28

ja pitao na fejsbuku, seen-ovali me, zanimljiva firma

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by metalstringer » 09 Dec 2016, 07:09

Rockatansky wrote:Vec neko vreme se spremam da kupim ovako nesto:

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/211 ... -Solo-%2A/

I kontao sam cekacu do kraja godine, sada otprilike, pa ako budem isao negde, u Madjarsku, Austriju, pa cu tamo da kupim, i ucarim na povracaju poreza ;) OKo 100e je i ovde i tamo. I prekjuce vidim na sajtu Mitorsa ;) da je pojeftinilo, i razmisljam, ma sta cu da se cimam, za ovu cenu mogu i ovde kupiti itd.
I posaljem mejl prodavnici u NS da pitam, da li imaju. Naravno nisu se udostojili 2 dana da mi odgovore... Ajde dobro nema veze. Odem sinoc, naravno nema toga, lik me pogledao kao da trazim deo za auto, kada sam pitao. I naravno ni on ne moze da mi kaze da li ima u nekim drugim radnjama u Srbiji pa da narucim. Nego odgovor je: najbolje da porucis online, pa ako ima znaces a ako nema javice ti da nema. :roll:

E da legtendarni odgovor prodavca: nemam tu ali imam ovu istu takvu druge generacije, za 13.000 :ma bravo: :XD: Ono mislim prilicno je slicno!

Sada sam porucio, ajde da se kladimo sta ce mi odgovoriti u mejlu? ;) ;)

Ja mislim da je kvota 1:20 da nece nigde biti na stanju. Sta vi mislite? :XD:
Pogledaj u Artistu. Mislim da imaju na lageru i slicna je cena. Mozez cak naruciti na fejsu bez zajebancija oko predracuna i ostalih sranja a i placas pouzecem.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Rockatansky » 09 Dec 2016, 07:39

Kauto Labs wrote:ja pitao na fejsbuku, seen-ovali me, zanimljiva firma
Hahaha! Poslovnost na nivou... :XD:
metalstringer wrote: Pogledaj u Artistu. Mislim da imaju na lageru i slicna je cena. Mozez cak naruciti na fejsu bez zajebancija oko predracuna i ostalih sranja a i placas pouzecem.
Slucajno naletim na KP, na Artist, a imaju radnju u NS. I pitam bas da li ima, (kosta 11.999,00 , pa mislim ajde), i dobijem odgovor:

Zdravo,
Solo više nema, ima Solo 2 gen. 110e ili 13640rsd u Novom Sadu.
Pozdrav
.

Haha Mitrosova skola, stoji na KP a nemaju na stanju, verovatno ni u drugim radnjama.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Tenji » 09 Dec 2016, 10:04

Tako su prosle godine obnavljali na KP oglas za Fujigena nekog na oglasima za 699 evra, sigurno jedno dva meseca. Na thomannu je isti bio cini mi se 1100, tako nesto, sve u svemu bas super cena u Artistu. I odem ja to da pogledam, posto je na KP pisalo da je u Novom Sadu. Dodjem ja tamo, kaze covek prodao se prvi dan kad su spustili cenu na 699. :D Pitam ja sto obnavljaju oglas na KP mesecima, a on u fazonu "Ma nemam pojma, to neko obnavlja sve odjednom, sad cu javiti da se obrise taj." I stvarno su ga obrisali taj dan. :D

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by alfonso » 09 Dec 2016, 11:57

Nije da branim,posto zanemaruju oglase. Posle nekog veemena se svima sami obnavljaju oglasi. To se placa tamo na mesec dana,sta znam koliko i kako. Ali ovo znam da radi tako

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest