Pitanje u vezi sa Mitrosom

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by tommytigh77 » 17 Dec 2013, 08:29

Frostensen wrote:Sto se oglasa tice, bojim se da su kod nas pomalo ipak nerealne cene. JCM 800 combo 1x12, 800 evra. .
Kod nas je sve nerealno, naravno, najpre država, itd... ALI: Imaju ljudi pravo da postavljaju takve cene - kad nov Blues Junior u Mitrosu košta skoro isto toliko, ko bi bio lud da JCM800 prodaje jeftinije. Džaba meni što mi bivši komšija koji je sad u Arizoni priča da je BJ kod njega 250 USD (manje od 200 eura), kad je nemoguće prebaciti ga ovamo. Na žalost, znajući to, na tome svi zarađuju ovde - Mitros, Sky, Artist, Mix Music (Mišino i Džindžerovo mešetarenje, sramota) - zadužuju isključivo onaj lager koji niko drugi ne želi - sve što se nije prodalo po normalnim cenama i u normalnim rokovima u Nemačkoj (u Thomann-u, npr.), oni otkupljuju po diskontnoj ceni, a zatim plasiraju robu na naše tržište po napumpanoj ceni, jer imaju monopol. I sad neko ko ima JCM800 kombo, normalno da će da ga ceni 800 eura; a da živi, npr. u Slovačkoj, ne bi mogao da izvuče više od 450 eura za njega. Jebiga, Srbija do Tokija.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by nemanjavelimirovic » 17 Dec 2013, 08:37

Ako je budzet tu oko 400e, pogledaj po oglasima, za te pare mozes naci dovoljno snaznog lampasha. Svakako da ce te to vise zadovoljiti nego moddeling pojacala. Opsti utisak o mustangu je da to sto treba da radi, radi vrhunski, a to je simulacija. Ja sam napravio tri preseta klin pojacala i dalje nisam nista koristio. Deluxe reverb, bassman i vibrolux cini mi se. To je radilo kako treba i u bendu i ovako, otprilike kao guitar rig, samo malko bolja dinamika,ili mi se cini. Opet, lampa daje taj neki svoj karakter koji je tesko simulirati 100%, pa zato mislim da za te pare mozes mnogo bolje proci po oglasima. Mislim nisu lampe preskupe pa i ako crknu,nek crknu,zamenices ih. Skoro je na oglasima bilo neko usa pojacalo cudnog naziva akita,lampash, pogledaj to. Ima za 300e, a verujem da moze da se spusti cena za kesh, neka kopija mese mark 1 , mij sa 2x6l6. Naravno, sve to treba prvo isprobati,ali u tome je char. Ili uvek poslednja i najbolja opcija, ustekaj pare, sviraj cube jos neko vreme, kad jos malo evra se nakupi, prodaj kjuba i napravi pojacalo kod recimo Pece (ja sam skoro sva pojacala isprobao i na kraju napravio sebi po meri i meni je to to...). :ziveli:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by sirac-šunka » 17 Dec 2013, 08:59

Evo divnog načina za potrošiti 400 evra:
http://www.kupujemprodajem.com/Marshall ... -oglas.htm

"Ovo je ta prilika!"

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by Dersu Uzala » 17 Dec 2013, 09:13

fattwang wrote:
tommytigh77 wrote:Jebote, nije ovo 1965. godina u staroj Jugi pa da nema ništa drugo osim Voxa, Marshalla i prokletog Telecastera,
Čuj Marshalla i Telecastera u SFRJ tada????. Misliš na Melodije, Musime i Framuse za imućnije?
U Jugi nikada nisu mogli da se kupe kršteni instrumenti i oprema. Ko je to želeo morao je da se snađe. Ključne reči: šverc, mornari, Jatovci , uvozne dozvole, estradna udruženja, London, Toma....
Ja sam licno obilazio bar jednom nedeljno 'Beogradjanku' (tad u lancu 'Robna Kuca' u Beogradu) jedno vreme gde je stigla garnitura Gibson gitara, 8 komada total. Jedan je kupio Srdjan Marjanovic (onaj crni L6S custom, sto kad je mogo Mike Oldfied sta fali). 3-4 LP standard tabbaco sunburst i crni LP custom. Ne secam se vise svih. Joj radosti. Pricamo o kraju '70.-tih. otprilike. :bambi:

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by Frostensen » 17 Dec 2013, 13:40

Koliko kostaju ta Pecina pojacala? 1x12 lampa ili 2x12 lampa? Mislim, vidim raspricali ste se ko po obicaju, ali nisam ja uzeo da kupujem pojacalo jer mi je dosadno i volim tranzistore :D Eto taj Roland Cube ima mnogo lepsi zvuk nego Fender Mustang, ali 60W se sa metar ipo ne cuje na bini. Svirali smo u domu omladine, sacekao nas je neki Marshall MG50 valjda i to su ga turili u zaledje bine. Sa 2 metra od njega, ne da ga nisam cuo nego sam svirao po secanju. Ono sto rece neko kupi pedalu, menjaj gitare. Imam i gitaru kojom sam zadovoljan i procesor poslednje generacije (koji sve vise ljudi odbacuje doduse haha). Ne mogu da radim tap dancing i ne mogu svaki put na dvominutnim probama (a svi znaju kako izgledaju tonse u nasim klubovima) da namestam ponovo sve zavisno od pojacala kroz koje idem. Znam da zvuci razmazeno ali posle solidnog broja svirki (za mene samog), vec polako pocinjem da bivam umoran od tih zezancija. Tako da ono.. Nisam ja ni gluv ni slep, nego kupujem ono sto ce mi raditi posao za svirke jednom ili 2x mesecno. Ako budem kupovao lampasa najverovatnije ce biti DSL40 posto od ne mogu da kesiram 600-800 evra na polovnog lampasa o kojima nemam pojma sta sve moze da kalira sem same lampe. Inace juce sam prelistao kupujem prodajem i cini mi se da ne moze da se nadje lampa za 400 evra kao sto pricate.

A da sto se tice Mise i Dzinzdera. Ne znam ko drzi onaj Mix, ali sam se prevrnuo kada sam kod video da kod njih Laney LC50 1x12 lampas kosta 770 (bese?) evra, a na Thomann.de je bio 350 :D

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by Kristijan » 17 Dec 2013, 14:06

Сад ћу ја да поставим једно можда глупо питање... Да ли постоји икаква шанса да микрофоном озвучиш појачало? Компактнији сталак и пристојан микрофон такве намене је нешто што сумњам да може да ти буде вишак ако већ активно наступаш с бендом, пре или касније ће корисно да дође таман и да набавиш лампаша. Ако си већ задовољан звуком који добијаш из "коцкице", мени се чини да вреди покушати и са том варијантом. Свакако ми делује као корисније решење од куповине јачег транзисторца или хибрида. А ако већ кажеш да је на бини између тебе и појачала било 2 метра растојања - ту онда свакако има места и да се углави микрофон, нећеш се саплитати на исти. Ово ти кажем зато што би на тај начин узео нешто од опреме што ће да ти остане, и што ће сигурно да ти буде корисно на дуже стазе, а ако узмеш неко "личе гајде на музику" решење што с е тиче појачала - то ћеш дефинитивно да продајеш у неком тренутку, и бићеш сигурно на губитку.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by guv'nor » 17 Dec 2013, 14:16

Kristijan wrote:Да ли постоји икаква шанса да микрофоном озвучиш појачало? ... Ово ти кажем зато што би на тај начин узео нешто од опреме што ће да ти остане, и што ће сигурно да ти буде корисно на дуже стазе
:1:
Ili, nema boli glava rešenje, ako nemaš po sat vremena za svaku tonsku probu - Palmer PDI-09.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by nemanjavelimirovic » 17 Dec 2013, 14:21

I ja kontam da ozvucis CUBE ako ti je dobar sound, shto menjati. Cudno mi je kako ti nije dovoljno jako 60w ? Jel svirate mozda neki teski mjetal? Ako je to onda matori 4x12 i cao. :D :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by Baba Slim » 17 Dec 2013, 14:23

Evo ti lampas za 350e - Peavey Classic 30, prodaje ga kolega sa foruma...

http://www.kupujemprodajem.com/Peavey-c ... id=2034535

Kontaktiraj coveka, svirao sam na tom pojacalu vise puta, i vise je nego dobro pojacalo, boga mi i junacki glasno, a narocito sto za te pare apsolutno ne postoji.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by Frostensen » 17 Dec 2013, 15:33

Ozvuci se to, ali onda zavisim od monitora, a to ne funkcionise uvek. Uvek zavisim od nekog drugog to je poenta. Najbolje svirke sam imao kada sam imao kintu da iznajmim JCM900C 2x12. Oni ga ozvuce i pravac mikseta tj. tehnika narodu, a ja se otpanjim koliko meni treba i mirni smo i bubnjar i ja. Poenta je da ja budem miran i da ne stojim na bini ko gluvo govedo jer je ili pojacalo slabo, ili je monitor slab, ili ne mogu gitare da izadju zbog vokala koji moraju da se cuju. Uvek je nesto...
Meni je ortak iz drugog benda, koji svira po klubovima evo vec 10 godina i jace odma rekao da batalim to. Kao, kupi sebi pojacalo i zavrsi posao, a ja sam se pravio pametan. Na kraju je covek ispao u pravu jer sam umoran od kombinatorika i gledanja u pasulj sta ce da me saceka od opreme i koliko vremena imam da se namestim.

Nemanjav. - Sviramo autorski neki rok fazon ala Brejkersi, Corba. Malo garazno i malo glasnije. Ja svog Rolanda mnogo volim i nosio sam ga po svirkama. Ali ono, ili se ne cuje ili pocne zvucnik da prdi kad ga otpanjim jace.

Baba Slim, hvala na sugestiji. Svirao sam Classic od 100W (ili je 50 bese) 2x12. On ima samo neki OD kanal koji je mlohav ali razmislicu, mozda moze da se dobije nesto korisno kada se upari sa procesorom :)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by Baba Slim » 17 Dec 2013, 16:55

Pre svega prvo da naglasim - ne zanima me da li ces se odluciti za to pojacalo, pa samim tim ne zelim da budem shvacen pogresno, da namecem resenje...

Zelim samo da prodiskutujem oko glasnoce, jer ta tema nema kraja, ocigledno. :lol:

Sto se tog pojacala tice, po meni barem - drajv je sve ali nije "mlohav", ako pod time mislis "mlitav". Pogotovo ako svirate takvu muziku kakvu si naveo. Problem ovog pojacala, kao i svih lampasa na kraju krajeva - je sto radi bezveze na tihoj vatri, odn. tek na solidnom pojacanju daje ono sto treba da izbaci. A kad se pojaca - onda rusi kucu koliko je masno, i na klinu i na drajvu.

A znajuci koliko je uzivo PROKLETO GLASAN cak i ovaj 1x12" kombo od 30W (ja kad sam ga nosio vise puta na svoju svirku pojacao sam na 2.3 i moji su vec hteli da me biju, a i meni je bilo malo neprijatno jer znam da im je glasno, naravno ozvucavam se, i pojacam samo da mi na bini cujemo normalno), to me navodi na razmisljanje - kako je moguce da to nije dovoljno glasno u bilo kojoj situaciji, pa neka je to 100x otvorena bina?

Ok, znam da ovde gomila ljudi voli jaka pojacala, ne voli "tiha" odn. ispod 40-50W, i uvek se ta rasprava "koliko je zapravo zaista dovoljno" ode dodjavola u roku od odmah, ali obzirom da znam da je meni vec godinama u svakoj klupskoj situaciji i vise nego dovoljno 20W, onda garant sa mnom nesto nije u redu. Pa neka bude tako. :)

Osim ako redovno sviras na velikim binama pa ti sranje da ne sviras na svom pojacalu, onda ok, ganjaj 100W ako treba.
Spoiler:
I da se vratim samo jos jednom na Classic 30 - za ove pare sumnjam da ces trenutno naci ista sto ima sve funkcije ovog pojacala, i da pri tom nije neki rucni rad sumnjivog porekla, ili idi-mi dodji-mi raspala kombinacija neke leve firme od pre 40 godina. I uvek ga mozes prikaciti na veci box ako ti se ukaze prilika.
Last edited by Baba Slim on 17 Dec 2013, 17:07, edited 1 time in total.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by Cortex » 17 Dec 2013, 17:04

Ja sam skoro svirao moj P&K Audio 1x12 od 25W na svirci, pojacalo je bilo na podu, nismo se ozvucavali, pojacao sam ga do kraja i nije mi bilo mi priblizno glasno koliko mi je trebalo.
Doduse tu je bilo jos dve gitare, klavijature, dva bubnjara, itd...Posle kad sam slusao snimak te svirke, bio sam najglasniji od sve trojice gitarista. Dok smo tamo nastupali nisam imao pojma da li se cujem ili ne.

S druge strane, uz ozvucavanje, manji klub tipa Zica svirao sam sa volume-om na dvojci, a na Ladji sam svirao sa volume-om na trojci. U oba slucaja amp je bio podignut na gajbe ili sta vec, bio mi je u visini glave. Sve sam cuo savrseno, sound je bio vrh [uz odsustvo pravog bassa, ali to sa 22-25W ni ne mozes imati, a plus odignuto od zemlje]. Niakd ga nisam probao nakacenog na veci box, kontam da bih onda zavrsavao posao svuda, na 4x12, cao zdravo.
Last edited by Cortex on 17 Dec 2013, 17:14, edited 1 time in total.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by Baba Slim » 17 Dec 2013, 17:13

Ne znam sta da ti kazem - ja obavezno koristim gajbu da podignem pojacalo, jer ako je na podu, jos je manja sansa da cu se cuti, a ako se pojacam preko neke mere, onda satirem prvi red ljudi ispred sebe, sto mi naravno nije cilj. Naravno da je bitno i gde stojis - narocito ako je skucen prostor pa si odmah ispred pojacala, a ono ti bije u listove. Zato - gajba. :) I obmotas je bilo cime ako imas, da se ne vidi prokleto sranje. :lol:

Bio si matori kod mene u stanu kad sam pojacao PRS glavu (20W, 2x6V6 u izlazu, kroz Celestion G12H zvucnik) na jacinu koju koristim na svirci, a to je master na pola - da sam nastavio tako da sviram jos 5 minuta izbacili bi me iz zgrade. :) A pojacalo tek proradi kad je master na 3h. Jedva cekam momenat kad cu ikada smeti toliko da se pojacam a da me ne biju iz bilo kog benda u kojem sviram. Mozda bas sada u petak...? :wink: :metal:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by Cortex » 17 Dec 2013, 17:15

U petak moras meni za ljubav!

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by Baba Slim » 17 Dec 2013, 17:19

Careful what you wish for... :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest