Pitanje u vezi sa Mitrosom

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by Dersu Uzala » 21 Dec 2013, 03:51

zwelj wrote:
Dersu Uzala wrote:
Ja sam licno obilazio bar jednom nedeljno 'Beogradjanku' (tad u lancu 'Robna Kuca' u Beogradu) jedno vreme gde je stigla garnitura Gibson gitara, 8 komada total. Jedan je kupio Srdjan Marjanovic (onaj crni L6S custom, sto kad je mogo Mike Oldfied sta fali). 3-4 LP standard tabbaco sunburst i crni LP custom. Ne secam se vise svih. Joj radosti. Pricamo o kraju '70.-tih. otprilike. :bambi:
Secam se dobro... Najverovatnije taj L6S je nesto kasnije kupio moj drugar, pa je par meseci bio kod mene... U to vreme, jedna od retkih sa 24 praga... Mislim da je onog asimetricnog Gibsona (explorer, firebird... sta li...) kupio Milan Mladenovic... A kad smo kod Srdjana Marjanovica, videh snimak nekog, relativno, novijeg koncerta, sa najverovatnije mojim starim crnim EKO-m (kupljen od Srdjana Miodragovica (sada Srdjan Jul) iz njegove Mclaughlin faze, doba grupe 'Mirni Ljudi' (Vlajko Lalic)... ukoliko se neko uopste seca tih ljudi...).

Steta sto sve te gitare nemaju neki log file... Bilo bi zanimljivo videti im history... Na zalost, vecinu tih starih Gibsona i Fendera, tesko sticanih 70-tih i 80-tih, sredinom 90-tih, Adam iznese iz zemlje, na svojim nejakim plecima... ;)
Neki put je dovoljna kora.


User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by zwelj » 21 Dec 2013, 04:37

Dersu Uzala wrote:
Ali kako je MIlan to kupio u to vreme, Srdjan je vec bio megafaca (znaci imao je orase, vizavi popularnosti) a Milan je bio tad nebitan (vizavi popularnosti).

Color mi red...
Mislim da je od honorara za film ''Decko koji obecava'.

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by fattwang » 21 Dec 2013, 05:27

zwelj wrote:
Dersu Uzala wrote:
Ali kako je MIlan to kupio u to vreme, Srdjan je vec bio megafaca (znaci imao je orase, vizavi popularnosti) a Milan je bio tad nebitan (vizavi popularnosti).

Color mi red...
Mislim da je od honorara za film ''Decko koji obecava'.
A Koja od honorara kupio Ricka
Image

Varenika
Posts: 197
Joined: 04 Jun 2010, 13:19

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Varenika » 22 Dec 2013, 09:53

zna li neko ima li ovih skvajera clasic vibe 60 jos koliko u mitrosu u Beogradu po ovoj novogodisnjoj snizenoj cijeni?

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Frostensen » 22 Dec 2013, 13:25

Je l' zna neko, je li normalno da modeling pojacala imaju sustav i zujav zvuk kad su utisana, ali bas onako gadan da se cuje plastikanerska digitalna distorzija i onaj fizz. Ja to odavno nisam cuo uzivo >:/

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Baba Slim » 22 Dec 2013, 13:27

Da li se isto tako cuje i kada je glasno?

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Frostensen » 22 Dec 2013, 13:56

Zavisi. Preseti koji dolaze sa njim su apsolutno uzasni, cak i za "Basic" pojacala. Elem, kad ga otpanjim sa svojim presetima, a pod otpanjim mislim kad se pojacam na 4 (pretpostavljam da je za svirku i probu potrebno 5), pojacalo postaje dosta artikulisanije i lepo se ponasa. Taj digitalni fizz je i dalje tu, ali se slabije cuje. Ako koristim neki njegov preset onda je jos gore. Takodje, kad propustim pojacalo kroz wah, zvuk pocne da se raspada nekako. Uzasno plastikanerski deluje sve zbog tih artefakta ili kako da ih nazovem.

Interesantno mi je da Zoom G5 kroz SuperCube 60 na sobnom nivou zvuci mnogo zdravije i artikulisanije. Razaznaju se individualne zice kad ih okidam (i na hi gain pojacalima) i nije sve dzsshhhhhhh kao kod ovog.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Kristijan » 22 Dec 2013, 14:32

Надам се да причаш о искуствима која имаш из продавнице, када си ишао да погледаш појачало.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by mislim_stvarno » 22 Dec 2013, 15:26

Kristijan wrote:Надам се да причаш о искуствима која имаш из продавнице, када си ишао да погледаш појачало.
Frostensen wrote:...Ovaj Mustang sam uzeo samo zato ...
:mrgreen:


Elem, ovde bi mogao da dodje jedan "told ya" od nekih clanova. :D Izvini ako ti nije do sale, ili ako ti ovim stajem na zulj, ne zelim da budem maliciozan, pratio sam temu, ali nisam imao sta da dodam, a da ljudi koji su pokusali da te odgovore od kupovine ovog pojacala nisu vec rekli...

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Frostensen » 22 Dec 2013, 15:42

Ma jok opusteno, ocekivao sam taj momenat :) Inace, to sam provalio sve kad sam dosao kuci. U radnji sam bio u gluvoj sobi koja nije sasvim gluva. I tada nisam cuo nista jer su i napolju neki likovi tamburali. Meni se i dalje dopada zvuk koji pojacalo pravi samo sto ima taj fizz uzasni. Da ga nema ne bi se bunio jer pojacalo ima apsolutno sve sto meni treba i sama filozofija namestanja preseta mi odgovara vise nego nego line6 fazon recimo. Bila je apsoluno idealna prilika da se otarasim procesora. Mada, sad vec gledam oglase, neki lik prodaje JCM900C 2x12 sa novim lampama za 750 evra :hide: (videh novu cenu na drugom forumu i ako je ovde 800).

http://www.kupujemprodajem.com/Marshall ... id=2238792
Last edited by Frostensen on 22 Dec 2013, 15:58, edited 1 time in total.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by nemanjavelimirovic » 22 Dec 2013, 15:55

Cini mi se da je update softwera neshto shto resava taj Fizz, na mojem primerku mustanga3 toga nije bilo :-)

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Frostensen » 22 Dec 2013, 15:59

Ne resava, to je patka. Pojavilo se par njih kojima je update magicno resio problem navodno ali velikoj vecini nije. Uradio sam i ja update ali nista.

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by fattwang » 22 Dec 2013, 16:19

Fizz će svakog dana u svakom pogledu sve više napredovati.
Rekoše ljudi, hoćeš Maršala, kupi Maršala

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Frostensen » 22 Dec 2013, 16:35

E hvala ti captain Obvious :D Inace, slucajno sam saznao da gitarista iz Porsche Lynn svira na Mustang V (glava i kabinet). I pobrao je neke pohvale na poslednjoj svirci od kolega muzicara. Mozda je meni samo uleteo defektan model. Videcemo vec.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by majtimika » 22 Dec 2013, 17:37

**** ga ja ti dadoh tri meseca ali ti me preduhitri.

i ovde mora da patne jedno told ya

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest