Pitanje u vezi sa Mitrosom

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Frostensen » 30 Jun 2017, 19:37

Znaci nije da nije, al' nije da nije da nije :D

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Tenji » 30 Jun 2017, 20:07

Image

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Rockatansky » 30 Jun 2017, 20:24

Tenji wrote:
30 Jun 2017, 17:39
Totalno je neozbiljno da narucujes nesto sto neces da kupis, sta tu ima dodatno da se objasnjava? Naravno, nije kao da je on sad tu nesto ostetio Mitros, ali svejedno... Sa druge strane, da, u opisu je svakog posla gde radis sa ljudima da moras povremeno da dodjes u kontakt sa svakakvim likovima. I da, ovaj Mitros gazda nije primer kako se nositi sa takvim situacijama. Zapravo nije primer ni za sta po mom misljenju, osim za to kako napraviti sam sebi losu reklamu u par poteza. Negde par strana unazad je svojim izjavama mene isprovocirao da kazem da necu vise krociti nogom kod njih, i zaista nisam od tad. A bio sam prilicno redovna musterija.

Povrat robe kojom nisi zadovoljan ili koja je neispravna i slicno nema nikakve veze sa "Ajd da narucim ovo, nemam kinte sad, ali da vidimo sta ce biti" fazonom. Verovatno i u Mitrosu postoji mogucnost da se roba vrati ako si nezadovoljan.
Jos neozbiljnije je da mi niko ne odgovori na mejl gde pitam da li uopste imaju nesto na stanju. A znam koliko cesto to ne bude slucaj sa stvarima koje su na rasprodaji. Ne zovem telefono da mora odmah da mi odgovori, posaljem mejl pa ima vremena da pogleda, napise... Da su odvojili par minuta vremena da mi odgovore ne bi se to desilo...

Ranije sam cak za takve stvari zvao teolefonom da proverim i znas koje sam sve odgovore dobio, tipa "ej znas kako, ja sam ti vise za ozvucenje/bubnjeve/klavire pa ne znam bas dobro oko gitarske opreme, a kolega koji to zna nije trenutno tu." Cak mi je jednom takvom prilikom prodavac rekao "znas ne znam ja da li to ima na stanju, i ne mogu da proverim, naruci online pa ces videti da li ima..." E to mi je prodavac rekao pa ti vidi...

Meni je to debilno, i evo sada sam provi put to uradio, i to samo zato sto mi nisu nasli za shodno da odgovore... ;)

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Tenji » 30 Jun 2017, 21:03

"znas ne znam ja da li to ima na stanju, i ne mogu da proverim, naruci online pa ces videti da li ima..."
Dobro, ako su ti ovo rekli onda je to vec druga prica. Nije mi ni bio cilj da isprozivam tebe, samo eto dva primera u kratko vreme su se pojavila da neko na forumu kaze kako je narucio nesto iz Mitrosa, iako je znao, odnosno nije bio siguran da ce kupiti. Ko zna koliko takvih slucajeva oni imaju. Ne moze to da napravi ne znam kakvu stetu, ali eto u najmanju ruku bi mogla da se dogodi situacija da neko naruci preko interneta poslednji komad odredjenog artikla. I u medjuvremenu izmedju porucivanja i uplate (koje u vasa dva slucaja tezi beskonacnosti) da li oni taj artikal moraju da rezervisu za online kupca? Tehnicki rekli su mu da ima, tako si ti shvatio prilikom svoje porudzbine. Znaci ne mogu ga prodati nekome ko dodje licno po njega sa kesom? Ili na kraju krajeva moze samo da bude iritantno da im ljudi non stop porucuju nesto online a nikad ne plate. Opet, to je sve deo posla, isto kao sto sigurno postoje ljudi koji dolaze i drndaju instrumente satima a znaju da ih nece kupiti, etc etc... Sta je zapravo moj stav? Moj stav je da razumem zasto bi neko ko je prodavac bio donekle frustriran odredjenom klijentelom. Ali nikako ne mogu da opravdam da se te frustracije istresaju ovako kako je Mitros gazda ovde uradio.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Rockatansky » 30 Jun 2017, 21:29

Jbg i meni je bzvz taj nacin, ali izgleda da nema druge da dobije informaciju... A i mislim da se oni ne cimaju mnogo oko toga, poslali su mi predacuna koji vazi 3 dana, ako ne platim, nikom nista. Ne verujem da ce iko i primetiti...

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by alfonso » 02 Jul 2017, 21:00

Po zakonu ne smeju da reklamiraju proizvod koji nemaju na stanju. U suprotnom moraju da ti ponude drugi proizvod istog kvaliteta po ceni tog koji je bio.
Eto ja sad mogu da otvorim radnju i da reklamiram da prodajem Fender gitare. Kad neko poruci kazem "nemam Fender, ali smo zastupnici XY brenda, hocete mozda to da probate". Ne znam kakvu vezu u inspekcijama ima Mitros, ali da bi mogli ovo da rade verovatno je dobra

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Rockatansky » 03 Jul 2017, 00:19

alfonso wrote:
02 Jul 2017, 21:00
Eto ja sad mogu da otvorim radnju i da reklamiram da prodajem Fender gitare. Kad neko poruci kazem "nemam Fender, ali smo zastupnici XY brenda, hocete mozda to da probate".
Hahah pa da :D

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Cortex » 03 Jul 2017, 20:07

Evo da ne bude da je sve tako uvek lose, danas sam bio do Mitrosa da uzmem kljuc za sipku od strata i naravno nemaju nista ali neki lik je uzeo neku veliku kutiju sa kljucevima i sa mnom proveo dobrih 10 min dok nismo nasli kljuc koji pase a onda mi je taj kljuc i poklonio.
Potom sam ja, iako kupujem zice sa S&B, uzeo dva kompleta zica, sto u znak zahvalnosti to i jer su mi kuditamo trebale mada mogao sam i bez njih.

Nekad bude i finih dana u MItrosu. :bambi:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by nebojsak » 03 Jul 2017, 23:40

Nije da sam nešto kupovao žica kod njih, al su zao svaki put bile bajate.

Al evo i ja da priložim nešto - skoro sam išao sa klincem da kupi đitru, i moram priznati da se lik prilično oznojio i izlomio oko nas. Imao sam prilike da je isprobam ljudski, čak je i prevrnuo magacin da nađe još jedan primerak plus tremolo ručicu za ovu prvu, pošto nije bila na njoj. A možda sam mu samo delovao zajebano :kokice:

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by hipihill » 04 Jul 2017, 08:53

Cortex wrote:
03 Jul 2017, 20:07
Evo da ne bude da je sve tako uvek lose, danas sam bio do Mitrosa da uzmem kljuc za sipku od strata i naravno nemaju nista ali neki lik je uzeo neku veliku kutiju sa kljucevima i sa mnom proveo dobrih 10 min dok nismo nasli kljuc koji pase a onda mi je taj kljuc i poklonio.
Potom sam ja, iako kupujem zice sa S&B, uzeo dva kompleta zica, sto u znak zahvalnosti to i jer su mi kuditamo trebale mada mogao sam i bez njih.

Nekad bude i finih dana u MItrosu. :bambi:
Iako nisi trazio :D evo jednog besplatnog saveta.
Za colovni Fender moze da se nadje torex kljuc koji sasvim odgovara. Minimalno je manji, ali to ne pravi problem. Takodje pasu i za sedla, a ovi u formi srafcigera vise su nego upotrebljivi. Za Gibsona ide standardna osmica mini gedora.

Image

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by metalstringer » 05 Jul 2017, 10:26

Nedavno sam trazio mic shure sm57 i u mitrosu i u skaju i svugde gde reklamiraju da imaju i u celoj Srbiji nije bilo ni jednog na stanju. Verujem da nemaju ni danas. Srecom sam kupio na kp original i kvalitetan primerak, uz pomoc Radeta, kome se i ovom prilikom zahvaljujem :ziveli:
Zanimljivo je to, ocekivao sam malo vise ozbiljnosti od tih imena.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Tenji » 05 Jul 2017, 11:43

https://www.psp.rs/shure-sm57-lc - jesi probao ovde? Ja sam pre mozda mesec dana kupovao nesto kod njih, i video sam ga svojim ocima u radnji.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Rockatansky » 07 Jul 2017, 12:25

'Ste chuli??? Mitros u Novom Sadu se preselio! :) Ponovo na Spensu! :D

A nesto sam nacuo da je i u Bg nesto tako...

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by komil » 15 Aug 2017, 12:04

Rockatansky wrote:
07 Jul 2017, 12:25
'Ste chuli??? Mitros u Novom Sadu se preselio! :) Ponovo na Spensu! :D
Preselio se u 6 puta manji prostor, radnja je senka onoga što je bila.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Rockatansky » 15 Aug 2017, 13:51

Idem ja u subotu sada da sviram negde i hitno mi trebaju nove trzalice... Ajde kontam oticu u petak u Mitros, cuo sam da je na Spenu, pa valjda cu ga naci. Ne mogu da docekam da narucim sa S&B.
Trebaju mi bas odredjene necu bilo koje, nego Dunlop Ultex 1.14 mm
Nadjem ja Mitors lako, sto kazes 6x manji prostor...

Udjem i bas kazem prodavcu, pa sta bi vi umesto u veci prostor, vi se preselili u manji? Kaze on, ma treba tu preko da budemo (lep velik prostor) ali jos nije zavrseno... Tu je bila nekad jedna lepa velika picerija restoran. NIje los prostor, ali izgleda da nece biti mesta za one sobe kao u radnji u Bg, za isprobavanje, sto je njesra ali dobro ajde...

I gledam ja nema te trzalice, ima samo 1mm i 2mm... Ova od 2 mi nekako debela, a ova od 1 mi tanka... I gledam ja po onim pregradicama, ne vidim. Pitam prodavca, da li ima jos neka debljina, sve mi nesto cudno da nema ta standardna, a on mi onako odgovori tonom, kao da sam tu bio jedno 2 sata (a ne mozda 2 minuta) i gnjavio ga o svemu i svacemu, pa mu je vec pun k... Kaze:

-Ej, ma ne znam ti ja to, to sto vidis tu, to ima (skini mi se sa k. ili kupi ili setaj) :roll: :roll: :roll:

:ma bravo: :povrac:

Jbt, ni za tu manju radnju nisu, po svoj prilici.

Ovaj lik:
Image

Mozda inace nije los lik, ali malo makar ljubaznosti mu je falilo... :roll:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest