Pitanje u vezi sa Mitrosom

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by MIKI-DJORDJE » 20 Aug 2017, 15:08

zwelj wrote:
17 Dec 2013, 20:15
Dersu Uzala wrote:
Ja sam licno obilazio bar jednom nedeljno 'Beogradjanku' (tad u lancu 'Robna Kuca' u Beogradu) jedno vreme gde je stigla garnitura Gibson gitara, 8 komada total. Jedan je kupio Srdjan Marjanovic (onaj crni L6S custom, sto kad je mogo Mike Oldfied sta fali). 3-4 LP standard tabbaco sunburst i crni LP custom. Ne secam se vise svih. Joj radosti. Pricamo o kraju '70.-tih. otprilike. :bambi:
Secam se dobro... Najverovatnije taj L6S je nesto kasnije kupio moj drugar, pa je par meseci bio kod mene... U to vreme, jedna od retkih sa 24 praga... Mislim da je onog asimetricnog Gibsona (explorer, firebird... sta li...) kupio Milan Mladenovic... A kad smo kod Srdjana Marjanovica, videh snimak nekog, relativno, novijeg koncerta, sa najverovatnije mojim starim crnim EKO-m (kupljen od Srdjana Miodragovica (sada Srdjan Jul) iz njegove Mclaughlin faze, doba grupe 'Mirni Ljudi' (Vlajko Lalic)... ukoliko se neko uopste seca tih ljudi...).

Steta sto sve te gitare nemaju neki log file... Bilo bi zanimljivo videti im history... Na zalost, vecinu tih starih Gibsona i Fendera, tesko sticanih 70-tih i 80-tih, sredinom 90-tih, Adam iznese iz zemlje, na svojim nejakim plecima... ;)
stara tema ali slučajno nađoh čitajući o Mitrosu na brzinu...mlo ispada iz koloseka o Mitrosu no dobro sad...

knjige na tu temu Space to imam i ja, nisam siguran da li ljude danas zanimaju enciklopedije ... bilo kod naučnog tipa naravno i Kosmos /Svemir itd.....LM otac me vodio i na predavanja Milivoj Jugina našeg hajd da kažem specijalistu za to čovek je legenda....meni je činjenična nauka za Svemirska istraživanja i SF nekako logičan spoj sa muzikom ...

Spmenuli ste Mladenovićev Gibija tj RD Artist , oni su sada pa popularni a do pre nekih 10 ak god nije bilo tako ( moj utisak) , mogli su se naći baš povoljno za jednog starog gibsona...Počeli su mnogi metalci rifadžije da ih koriste i to je moguće uticalo na cenu ...Gitara je naravno skroz ok meni se sviđala jer me asocirala na explorera...volim te glomazne gitare

by the way Mike Varjak koji je odradio turu sa The Sisters of Mercy to je aka Srđan Jul :bambi: :) , mada one cica mace i te pesmice teško spajam sa TSOM koji su imali meni jako prijemčive albume, naravno nije to neka suluda virtuoznost ali zvuk + tekstovi+ideja itd jedan od mojih fav bendova što se tiče rocka u totalu...Poštujem puno gspon Andrew Eldritch-a aka Von-a zbog svog stava ka izdavačkim kućama, i jedini muzičar koji ima link to Amnesty International-a tj podržava borbu za ljudska prava onako pravo ne pro forme radi i neke popularnosti.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by MIKI-DJORDJE » 20 Aug 2017, 15:22

da pitam nešto kaš striktno o temi, ko je zapravo vlasnik ili ti gazda Mitrosa, ne šef već vlasnik?
Bes radnika pa to je normlano kod nas da se istresaju na kupcima, doživljavao sam slične neprijatnosti takođe, da li ih tako obučavaju? ili se zalomi da je polovina radnika besna nisam siguran...Na kraju zato tako i prolaze tj vlada mišljenje koje vlada da su prilično drski kada je u pitanju usluga .....
No to je zajedničko mnogim radnjama, ovi su pa možda još veći indijanci :) oni su tu Vaši NS?

pazi kao video treba da bude navodno šaljiv, a ono pokazuje pravi stav na temu probe, mislim pa šta da kupi čovek a ne proba ništa? Pa šta ako nije kupio? treba njih poslati preko da rade nedelju dana da vide šta znači kada ti uđe neko da proba...https://www.youtube.com/watch?v=CaeNJ7oeG5c

Teško mi je odabrati najgoru radnju u Srbistanu, ali ove dve su mi ono ...uh.

Inače trzalice ultex 1,14 imaš u Mariću, barem je bilo pre 10ak dana...

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by hipihill » 21 Aug 2017, 10:00

MIKI-DJORDJE wrote:
20 Aug 2017, 15:22
da pitam nešto kaš striktno o temi, ko je zapravo vlasnik ili ti gazda Mitrosa, ne šef već vlasnik?
Pa Srdjan je vlasnik i odlican gitarista.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Rockatansky » 21 Aug 2017, 11:12

MIKI-DJORDJE wrote:
20 Aug 2017, 15:22
da pitam nešto kaš striktno o temi, ko je zapravo vlasnik ili ti gazda Mitrosa, ne šef već vlasnik?
Bes radnika pa to je normlano kod nas da se istresaju na kupcima, doživljavao sam slične neprijatnosti takođe, da li ih tako obučavaju? ili se zalomi da je polovina radnika besna nisam siguran...Na kraju zato tako i prolaze tj vlada mišljenje koje vlada da su prilično drski kada je u pitanju usluga .....
No to je zajedničko mnogim radnjama, ovi su pa možda još veći indijanci :) oni su tu Vaši NS?

pazi kao video treba da bude navodno šaljiv, a ono pokazuje pravi stav na temu probe, mislim pa šta da kupi čovek a ne proba ništa? Pa šta ako nije kupio? treba njih poslati preko da rade nedelju dana da vide šta znači kada ti uđe neko da proba...https://www.youtube.com/watch?v=CaeNJ7oeG5c

Inače trzalice ultex 1,14 imaš u Mariću, barem je bilo pre 10ak dana...
Ma meni je trebalo danas za sutra... Mislim trzalice, ali dobro nema veze, sada sam se navikao na ovu od 2mm... :mrgreen:

Ovaj video, je smoesno tuzan. Ja razumem sve te vlasnike/radnike u radnjama, kada i svako mogao da proba sve sto hoce koliko hoce bio bi rusvaj. A ovako kada neko dodje i ima u dzepu dosta para (jbg ako kupujes neku prosecno dobru gitaru potrosices 2 prosecne plate u Srbiji) sve mu bude neprijatno da isproba sve sto bi hteo, a tako bi trebalo. I onda kako tu prodavci da izbalansiraju... :?:

Ali opet nije izgovor da tako odje.vaju ljude: ej ne znam ti ja to, to sto imas tu, to ti je to. :roll:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by MIKI-DJORDJE » 21 Aug 2017, 21:59

[/quote]Pa Srdjan je vlasnik i odlican gitarista.
[/quote]

Hvala drug...stvarno ne znam ko je , uvek čujem neki moj imenjak Milan, pa me to zbunjuje....Ne znam ga tako da ne zam kakav je gitarista, ali sam naučio da talentovani i dobri muzičari su nekako dobri i kao ljudi ( jao što sam divan)...A iskreno sada čitajući ovuda videh neki stav iz 2014 kao ima kupaca bez kojih možemo, vidim dečko neki overdrive je imao problem sa pojačalom i ovi mu kao rekli da ne dolazi...to su strašne stvari.....

Po prirodi uvek stajen na stranu slabijih u smislu malih ljudi, eto čovek kupio pojačalo ispade frka a nije on kriv.....Razumem ja i vlasnike da sigurno imaju problema sa kupcima i ko zna kakvi dolaze, znam npr dođu klinci pa kradu ručke sa gitara, neko je besan, neko traži zamenu a nije u opšte pokvarena stvar ili je pokvario sam...itd itd....

Voleo bih da ih upoznam bez šale...sve u svemu to je prodavnica meni za očekivati da se poštuje novac kupaca....Svuda je normlano da kupiš nešto i da na računu piše da imaš pravo da vratiš...ja znam prodavnice i kod nas gde možeš da vratiš stvar u roku 2 nedelje bez a da ti kažu, nije za instrumente ali isto ostavljaš dosta love....

Sa Artistom i Marićem imam ok deal, ovaj Novi artist oni pre likovi koji su radili jedan me zavrnuo ladno...Mada sve iše gledam da kupujem od preko...Hvala drug na pojašnjenju :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by MIKI-DJORDJE » 21 Aug 2017, 23:44

[/quote]

Ma meni je trebalo danas za sutra... Mislim trzalice, ali dobro nema veze, sada sam se navikao na ovu od 2mm... :mrgreen:

Ovaj video, je smoesno tuzan. Ja razumem sve te vlasnike/radnike u radnjama, kada i svako mogao da proba sve sto hoce koliko hoce bio bi rusvaj. A ovako kada neko dodje i ima u dzepu dosta para (jbg ako kupujes neku prosecno dobru gitaru potrosices 2 prosecne plate u Srbiji) sve mu bude neprijatno da isproba sve sto bi hteo, a tako bi trebalo. I onda kako tu prodavci da izbalansiraju... :?:

Ali opet nije izgovor da tako odje.vaju ljude: ej ne znam ti ja to, to sto imas tu, to ti je to. :roll:
[/quote]

OK; kapiram da ti je trebalo odmah nego kontam možda si ti primetio dan dva pre da ćeš imati potrebu za istim taman da naručiš i stižu...Da 2mm su ok, ja ih imam 2 pakovanja ako misliš na one sharp - oštre, ali kao da nije to pravih 2mm u smislu stanjuju se baš puno prema vrhu i na stranama- nisu mi omiljene ali uzmem da koristim po nekada....
što jes jes video je dno, a i lik mi je ono...no comment ...Kapiram ja muku trgovaca, ali svi koje znam lepo pitaju da probaju i čekaju da im da radnik (ja tako isto pitam) a ne kopam sam - te stvarno ne kapiram u čemu je frka...Moje iskustvo od preko i ako sam stranac je totalno OK, nema veze sa ovim.
LM kada idu ljudi da kupuju garderobu koja je jeftinija često od opreme muzičke ili nešto drugo pa jel oni probaju ili daju lovu bez išta da kažu :) ? teško je očekivati promenu- pogotovo ako je stav da je kupac uvek kriv, šta bi sa onim ''mušterija je uvek u pravu'' :bambi: ...ko zna možda se stvari poprave.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Frostensen » 26 Aug 2017, 16:51

MIKI-DJORDJE wrote:
20 Aug 2017, 15:22
da pitam nešto kaš striktno o temi, ko je zapravo vlasnik ili ti gazda Mitrosa, ne šef već vlasnik?
Bes radnika pa to je normlano kod nas da se istresaju na kupcima, doživljavao sam slične neprijatnosti takođe, da li ih tako obučavaju? ili se zalomi da je polovina radnika besna nisam siguran...Na kraju zato tako i prolaze tj vlada mišljenje koje vlada da su prilično drski kada je u pitanju usluga .....
No to je zajedničko mnogim radnjama, ovi su pa možda još veći indijanci :) oni su tu Vaši NS?

pazi kao video treba da bude navodno šaljiv, a ono pokazuje pravi stav na temu probe, mislim pa šta da kupi čovek a ne proba ništa? Pa šta ako nije kupio? treba njih poslati preko da rade nedelju dana da vide šta znači kada ti uđe neko da proba...https://www.youtube.com/watch?v=CaeNJ7oeG5c

Teško mi je odabrati najgoru radnju u Srbistanu, ali ove dve su mi ono ...uh.

Inače trzalice ultex 1,14 imaš u Mariću, barem je bilo pre 10ak dana...
Sto se tice Beogradskog Mitrosa, nikad nisam doziveo ni jednu jedinu neprijatnost. Bes radnika takodje nikad nisam primetio (ne znam da li si mislio na Mitros ili pricas uopsteno). Uvek moze da se proba i trude se oko svake musterije. O njima ne mogu da kazem ni jednu losu stvar, cak naprotiv, mislim sve najbolje i ovom prilikom bih pozdravio par njih koji povremeno citaju ova pisanija. Taj Srdjan, s druge strane, sta da napisem sto svi ovde vec nisu procitali...

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by veljapa » 26 Aug 2017, 17:32

Frostensen wrote:
26 Aug 2017, 16:51
...
Sto se tice Beogradskog Mitrosa, nikad nisam doziveo ni jednu jedinu neprijatnost. Bes radnika takodje nikad nisam primetio (ne znam da li si mislio na Mitros ili pricas uopsteno). Uvek moze da se proba i trude se oko svake musterije. O njima ne mogu da kazem ni jednu losu stvar, cak naprotiv, mislim sve najbolje i ovom prilikom bih pozdravio par njih koji povremeno citaju ova pisanija. Taj Srdjan, s druge strane, sta da napisem sto svi ovde vec nisu procitali...
Meni bilo bez veze da kazem da ne ispadne da ih nesto branim iz neke koristi, a i reko da nisu mene nesto zapamtili pa me ispostovali, a druge maltretiraju ... Ima tu problema u smislu neodrzavanih instrumenata, tipa na 3 semi hollow gitare im ne radi po jedan magnet, zapusteni vratovi i sl. ali da me nekad neko nije uvazio ili se ne daj boze nesto bahato ponasao prema meni - nikad. Za cenu zica i trzlaica bih ih tukao ali to je njihova stvar, a moja je da necu da ih kupim po toj ceni.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by MIKI-DJORDJE » 26 Aug 2017, 20:02

Što se tiče neljubaznosti to se dešava suviše često i trudim se da me ne dotiče, da ne izdavajam nekoga posebno od osoba sa većinom radnika u radnji skoro uvek sve OK ( ono nikad bez i tog malog kiksa Lyra, Sky music, Novi Sad Artist i ovi novi u BG-u, music centar, marići su sasvim cool) nekada neko žuri, nema sjajan dan ali sve u granicama normale, ono što mi se deslio i gde naveo sam nadam se jasno , nešto sam umoran pa za divno čudo mi se ne piše :bambi: :ziveli: da se ne ponovim . Srđana ne poznajem zaista i nije ok da sudim o nekome koga ne znam...Kada bih zvao telefonom sve je bivalo u 99% OK, eto ponavljam se ☺...pozdrav. Njihoba radnja moje je da kupim ili ne, tako da sve je OK..pravo izbora. Nikome ništa lično ne zameram..........pozdrav.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by hipihill » 15 Sep 2017, 09:45

Malo cu da hvalim beogradski Mitros, a i ranije sam ih cini mi se hvalio.
Trazio sam neki Fender deo i telefonski se raspitivao. Ispostavilo sa da toga ima, ali ga nema na sajtu. Momak je bio jako strpljiv i usluzan i izgubio mnogo vremena u razgovoru samnom jer smo paralelno pretrazivali. Vrednost dela koji sam trazio je manja od 10 e.

Ovo u sustini ne treba posebno hvaliti jer je normalan deo poslovanja, ali posto ih mnogi pljuju ponovi cu da sam imao samo pozitivna iskustva sa njima. Posebno je dobro bilo dok su radili Gaja i Voja jer su jako dobro poznavali robu i stanje magacina.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by MIKI-DJORDJE » 27 Sep 2017, 12:01

ja sam vazda reko da su na fontele oket, i da ih dobrijeh, ima Voja sam i ja upamtio....Loše je što tipa ima sniženje ali samo za BG npr mada kapiram...Eto ja kupio štimer arbajtiše ok lik bio oket ođenake u Nišom...
al za stvari koje drže on lajn tipa nesrećni boston koferi za pedale su me stvarno vozili kao majmuna više od pola godine biće, evo poručili stiže za 2 neđelje, evo samo što nije...a kad nije ma u putu je, granica, poručeno je ali sad šta je...Ali biće...kaži nema i neće biti i vozdra...skrco sam kredita u vrednosti od 2-3 crvene na palamudo priču i obećanje ludom radovanje ebiga pri pejd sam...

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by metalstringer » 27 Sep 2017, 19:36

Aktiviraj promociju na pripejd

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by brankisha » 28 Sep 2017, 18:16

Jedna svar mi nije jasna. Bio sam skoro da pitam za rucicu za Floyd Rose za Ibaneza i u Mitrosu mi kazu da je cena oko 9500 din. Slucajno sam prolazio pored Mix musica u Marsala Birjuzova i decko mi kaze da je oko 1500 dinara, nadjem i na njihovom sajtu cena 1640 dinara. Pitam ga da li je siguran jer je u Mitrosu oko 9500, kaze nemoguce jer nabavljaju od nas.
Na Mitrosovom sajtu stoji jedna takva rucica i stvarno je cena oko 9500< Mozda je neka greska. Cudno mi je da je ta cena, a nabaljaju, navodno, od ovih koji prodaju za skoro 6 puta manju cifru.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by MIKI-DJORDJE » 02 Oct 2017, 15:58

radio sam to ali ne više jer sam doterao da mi treba 600 din za aktivaciju naj šugavije promocije ....Telenor ima neku glupu politiku umesto da te nagrade što ostavljaš pare oni mi povećavaju cene paketa..znači ako koristiš promocije svake nedelje kao ja stvarno udare u plafon...i čak kad napraviš pauzu ništa se ne smanjuje..
Post pejd ne uzimam jer često putujem i nikad ne znam koliko ću ostati, a da me ganjaju po sudu zbog kašnjenja za plaćanje računa ne bih,...LM sada su valjda uveli da može ugovor na 3 meseca pa posle mogu da ga prekinem kad želim te ću verujem to uzeti.........Internet na mobu ne koristim to mi je žestoko maltretiranje da kuckam na malom ekranu, on line ziku ne slušam treba mi samo za bla bla- a likovi koji samo bla bla preko moba izimiru kao vrsta :) :bambi: ...sada je IN da izađeš sa devojkom sedite na piću i razgovarate SMSovima....Nešto ću već smisliti. Možda i bacim mob da se malo odmorim. Bilo je lepše kod su bili samo fiksni barem meni................

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Bili D Kid » 10 Jan 2018, 18:17

U Mitrosu kupujte samo na rasprodaji jer su tad cene realne :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest