Which drive is driving you

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Which drive is driving you

Post by tommytigh77 » 11 Feb 2014, 17:07

Gagi wrote:Elem, koji su tvoji (ili bilo čiji sa foruma) saveti kako da bolje "izađe"?
Napominjem da ga držim iza OCD-a koji je uvek ON sa low gain-om, samostalno se čuje super, za rifačinu dušu dalo ali kad krene bend da svira nekako se izgubi (pojačavanje sveukupnog volumena ne rešava taj problem transparentnosti na koji mislim) probao sam i sa povećanjem middla na pojačalu ali slabo deluje... SD podešavanja su drive 10h, tone 9h, volume 12h.
tommytigh77 wrote:(hvala qrcu pa sam se opametio i kurtalisao se prokletog treble bleed-a).
Zašto si ga odstranio?
Probaj da skineš Tone kontrolu na pedali za još malo, negde na 8 sati, pa onda skini malo bas na pojačalu ako ti bude previše debelo. Baš iz tog razloga sam i skinuo treble bleed, provalio sam da je u pravu Scott za ono što priča da je generalno bolji ton kad je gitara malo deblja i basovitija pa na pojačalu skineš bas, nego obrnuto. Pogotovo što kad dodaš treble na pojačalu da nadomestiš za gubitak visokih kad skineš volume na gitari na 8, 9, sam taj treble mnogo prirodnije i čistije zvuči. :ziveli:

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Which drive is driving you

Post by Gagi » 12 Feb 2014, 11:18

Ok, hvala na savetima, probaću pa ću da izvestim ovde. :ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Which drive is driving you

Post by guv'nor » 12 Feb 2014, 14:14

Ja postao baš dosadan po tom pitanju. :(

Fuzz Face in(to) OCD.
Spoiler:
Image
Na Octafuzz ne gledam kao drajv, jer ga koristim tu i tamo samo za neki "ukras", isto kao i što koristim leslie sim i sl, a clean boost (SD PickupBooster) se ne sećam kada sam poslednji put nagazio.

OCD radi stalno, a FF manje sa SG-jem, a malo više sa Stratom.
Jedini "upgrade" koji mi pada na pamet je neki THD HotPlate ili UltimateAttenuator (još nisam čist po pitanju atenuacije vs reamping-a), pa bi u tom slučaju penzionisao OCD-a, a možda dodao neki skrimeroliki (mid humpy) drajv...

:bambi:

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Which drive is driving you

Post by coca » 12 Feb 2014, 16:30

Funkomat,ovaj Big Muff sam navatao tako sto mi ga je prodao lik u Beogradu pre 4-ri godine,mislim da sam ga platio cca. 20E,nije bio bas u mint stanju,tu i tamo malo lemljenja jedno 2 sata posla i sada radi extra....,i ja sam bio inenadjen kad sam ga otvorio i video da je original posto sam svo vreme dok ga nisam taj dan otvorio mislio da je u pitanju jako dobar klon iste pedale,kad u njemu EH3030 tranzistori,Canon konektori MIJ...
pozz.!!!Coca!!!

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Which drive is driving you

Post by tommytigh77 » 12 Feb 2014, 16:44

Guv'nor, znam da nije povezano sa temom, ali kad smo već tu... Šta koristiš za Leslie sim?

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Which drive is driving you

Post by Baba Slim » 12 Feb 2014, 16:46

Da ne cekas da ti Guv'nor odgovori... :) :ziveli:


User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Which drive is driving you

Post by tommytigh77 » 12 Feb 2014, 16:53

Uffffff... :bow: Jadan ja i moj Roto Machine... :hide:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Which drive is driving you

Post by Funkomat » 12 Feb 2014, 17:12

coca wrote:Funkomat,ovaj Big Muff sam navatao tako sto mi ga je prodao lik u Beogradu pre 4-ri godine,mislim da sam ga platio cca. 20E,nije bio bas u mint stanju,tu i tamo malo lemljenja jedno 2 sata posla i sada radi extra....,i ja sam bio inenadjen kad sam ga otvorio i video da je original posto sam svo vreme dok ga nisam taj dan otvorio mislio da je u pitanju jako dobar klon iste pedale,kad u njemu EH3030 tranzistori,Canon konektori MIJ...
pozz.!!!Coca!!!
sjajno.

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Which drive is driving you

Post by Gagi » 12 Feb 2014, 19:10

guv'nor wrote:Ja postao baš dosadan po tom pitanju.

Fuzz Face in(to) OCD.
Spoiler:
Image
Na Octafuzz ne gledam kao drajv, jer ga koristim tu i tamo samo za neki "ukras", isto kao i što koristim leslie sim i sl, a clean boost (SD PickupBooster) se ne sećam kada sam poslednji put nagazio.

OCD radi stalno, a FF manje sa SG-jem, a malo više sa Stratom.
Jedini "upgrade" koji mi pada na pamet je neki THD HotPlate ili UltimateAttenuator (još nisam čist po pitanju atenuacije vs reamping-a), pa bi u tom slučaju penzionisao OCD-a, a možda dodao neki skrimeroliki (mid humpy) drajv...

:bambi:
Čekaj pa ti u stvari imaš samo 1 (i slovima jedan) drajv? :bow: :) (+ drive iz pojačala?)
Šta dobijaš boostovanjem preko Sun Face-a (mislim na niske, srednje i visoke)? Kontam da to koristiš pri solažama.
Spoiler:
Ovaj THD HotPlate je izgleda neko opako napravo.
Image

Duschmanov
Posts: 86
Joined: 27 Jan 2012, 17:12

Re: Which drive is driving you

Post by Duschmanov » 12 Feb 2014, 19:32

Meni je ovaj drive ultimate:



Poslušati od 07:58 do 09:17

balkanski_spijun
Posts: 19
Joined: 12 Feb 2014, 20:42

Re: Which drive is driving you

Post by balkanski_spijun » 12 Feb 2014, 21:00

U Zemunu imate momka koji radi najbolje drive pedale....Goran FatBoy Overdrive....Ponosni sam vlasnik jedne takve pedale i mogu reci, mislim da ne postoji pedala na kojoj nisam svirao ali ovo je vrh sto je Goran napravio, pocev od kucista pedale pa do dijelova koji se nalaze u pedali...pozzz iz Bosne

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Which drive is driving you

Post by guv'nor » 13 Feb 2014, 18:11

tommytigh77 wrote:Šta koristiš za Leslie sim?
Baba Slim wrote:Da ne cekas da ti Guv'nor odgovori...
Eto, Baba Slim priteče u pomoć. :ziveli:
tommytigh77 wrote: Jadan ja i moj Roto Machine...
Što, super je Roto, ja sam ga jurio par god baš zbog toga koliko često koristim Leslie i zbog gabarita, ali u više navrata nikako da naiđem na jedan kada sam imao pare. Čak sam i hteo da kupim odvojeno (po našim radnjama koje su imale Line6) modul i kućište, ali nikako da ih neko ima na stanju. Onda sam video H&K RotoSph MKI u Italiji za sitne pare i to je to... :)
Gagi wrote: Čekaj pa ti u stvari imaš samo 1 (i slovima jedan) drajv? :bow: :) (+ drive iz pojačala?)
Šta dobijaš boostovanjem preko Sun Face-a (mislim na niske, srednje i visoke)? Kontam da to koristiš pri solažama.
Spoiler:
Ovaj THD HotPlate je izgleda neko opako napravo.
Image
Pa da, a da mogu stalno da sviram pojačalo u blagom drajvu onda ili ne bih koristio drajv uopste ili bih imao neki midloviti drajv/bust. Odut želja za nekom THD ili UO spravicom.
Inače, OCD mi stoji stalno uključen i to mi je kao neki clean... Ono, pot tu za sparkle, a tu za malo drajva.
FF koristim za solaže, ritmove i sparkly momente kada se utišam na potu. Znači ne samo zbog sola ili busta, ali moram da ga teram kroz neki drajv jer ne volim zvuk FF-a u čisto pojačalo.

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Which drive is driving you

Post by djomla » 13 Feb 2014, 20:06

Fulltone fulldrive 2 -> Green Rhino -> Miles ahead Fuzz (cortex) -> ehx big muff tone wicker :)

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Which drive is driving you

Post by Dersu Uzala » 13 Feb 2014, 21:29

Gagi wrote:Čekaj pa ti u stvari imaš samo 1 (i slovima jedan) drajv (drive iz pojačala) ? :bow: :)
Fixed it for ya. :ziveli:

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Which drive is driving you

Post by Gagi » 14 Feb 2014, 11:04

Hehe! :D :ziveli:
Spoiler:
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest