Which drive is driving you

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Which drive is driving you

Post by Gagi » 10 Dec 2014, 14:26

tommy je l' si video ovog baju, al ga namazao ko puter na vreo hleb :) :




(Imaš li neki novitet u vezi sa soničnom lepoticom? Tipa: setting, stack, mix-with-other-ditrbox...)

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Which drive is driving you

Post by andrej] » 10 Dec 2014, 15:05

Ja imam neki tranzistorski drajv koji sam dizajnirao skoro (sopstvena sema skroz razlicita od bilo cega na trzistu, samo inspirisana jednim ne-tranzistorskim dizajnom iz 70ih), snimicu demo ovih dana na P&K Rocket-u (~AC30) i P&K Twinolux klonu, ako te zanima. Na manjem gain-u je skroz sparkly i suptilan, na vecem mu se smanjuju visoki i ima vrlo fleksibilnu tonsku kontrolu. Nema previse gain-a, a karakter gitare na svakom gainu prolazi.

Ovako zvuci kroz Amplitube (na pravim pojacalima zvuci mnogo bolje, narocito low gain):
https://soundcloud.com/andrejr-1/andrej ... te-doom-od

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Which drive is driving you

Post by Gagi » 10 Dec 2014, 22:24

Može brate, fire at will.
(nego nešto ne radi link)


User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Which drive is driving you

Post by tommytigh77 » 11 Dec 2014, 12:59

Gagi wrote:(Imaš li neki novitet u vezi sa soničnom lepoticom? Tipa: setting, stack, mix-with-other-ditrbox...)
Pa, i ne sviđa mi se kakav zvuk ovaj baja izvlači s njom, previše mi je spljošteno i fizzy. Ja ovu pedalu potpuno drugačije doživljavam. Što se noviteta tiče, nema ih puno - jedino što sam provalio je da SD-9 sve bolje i bolje radi što joj više odvrneš Level pot - ne zbog percepirane glasnoće, koje ionako nema previše, već zbog gustine u srednjacima. Ostalo je po starom - Tone pot zavaren na 8 sati, Dist od 10 do 2, zavisno od aplikacije.

Andrej, zanimljivo ovo zvuči, transparentno a opet zaprljano, deluje mi kao da ima blendu clean i drive signala. Doduše, malo je taj drive signal previše vunast za moj ukus, ali sveukupno, vrlo upotrebljiv zvuk. Jedva čekam da je čujem na pravom pojačalu (po mogućstvu ozvučenom mikrofonom). Svaka čast.

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Which drive is driving you

Post by andrej] » 11 Dec 2014, 13:50

bice, sa sm57 ozvucen 2x12 cab (greenbackovi) i to sa smislenijim frazama i vise razlicitih primena.

nije clean blend, ali si jako blizu: uz pomoc negativnog feedbacka ne dozvoljavam bass frekvencijama (i niskim srednjim) da se distorziraju. sto vise dignes gain, to se taj filter pomera i smanjuje visoke, ujednacujuci distorziju na mid-high spektru (800+ Hz), ali je low end uvek najmanje distorziran, a ovo ostalo postepeno sve vise. Na pravom pojacalu je zaista pun pogodak, ima nekoliko sweet spotova, moze sa najveceg gaina da se skroz ocisti volume-om, al da ne hvalim bez snimka svog konja, cuces.

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Which drive is driving you

Post by Gagi » 11 Dec 2014, 13:56

andrej] tvoj drajv me podseća pomalo na rani Soudgarden, čini mi se da bi baš lepo legao niži štim za jer dođe malo low down & dirty. Ovo je telac pretpostavljam?
tommytigh77 wrote:previše mi je spljošteno i fizzy

hmmm da, ja bih rekao komercijalno :| šta znam, mada na neki način meni se sviđa sa LP.
Probaću foru sa level potom, ionako mi prsti konstantno stoje na njemu jer nikako da izjednačim taj j-bni izlaz, ili je prejak ili preslab.
Evo još par (organskih) klipova od *nekih* :) likova...




Ipak bi trebalo otvoriti posebnu temu u vezi sa ovom pedalom.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Which drive is driving you

Post by Funkomat » 11 Dec 2014, 14:33

pojacalo otpanjeno do besvesti i da bole usi!

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Which drive is driving you

Post by Kill surf city » 18 Jun 2015, 12:53

tommytigh77 wrote:Uglavnom, skoro sam je oživeo sa prostom DIY modifikacijom koju preporučuje Robert Keeley - prosto vadjenje D6 i D7 dioda (ja sam samo razlemio po jedan kraj, izvukao iz ploče i oblepio izolirkom da mi bude lakše da ih vratim u slučaju da mi se ne svidi). Rezultat je neverovatan - mnogo otvoreniji, iskreniji zvuk, za dlaku manje gain-a ali više volume-a (i onako ga je imalo previše), a kad je drive na nuli, radi bukvalno kao clean boost. U principu, sve ono što sam hteo od ove pedale kad sam je i kupovao. Takodje, sad se mnogo bolje uparuje sa drugim drive pedalama, tj. stack-uje, što bi rek'o naš narod. Tako da, verovali ili ne, moj utisak je da OD-3 ima višak delova. :D
(^ukradeno iz druge teme,thnx @tommytigh77)

Ne znam da li da probam ovo, ili da djoram od-3 za bd-2. U sustini sam veoma zadovoljan trojkom kad stoji prva u lancu, samo mi se ponekad (i dalje u lancu) cini da previse kompresuje. :bambi:

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Which drive is driving you

Post by tommytigh77 » 18 Jun 2015, 17:52

Probaj, što da ne, ionako je mod prost k'o boza. Za potrebe volume boosta mislim da pedala bolje radi tako.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Which drive is driving you

Post by clapton » 07 Jul 2015, 16:03

odgledah ovaj (za mene pomalo zbunjujuci :D) video pa me interesuje koji bi boost/od preporucili za dumble tip pojacala?
https://www.youtube.com/watch?v=W0Q_Uc4Tc8o

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest