Napajanje... po ko zna koji put

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by bancika » 01 Feb 2015, 22:04

@tocilj, mudro zboris :ziveli:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by majtimika » 01 Feb 2015, 22:27

Originali o kojima pricas su se radili od sezdesetih do osamdesetih godina a stvari koje ti zoves originalim su nista vise nego naj obicnije kopije kod kojih je cesto promenjeno nekoliko vrednosti a jos cesce ni jedna nego su upakovane u lepo kuciste sa elementima zalivenim u smolu ne zato da bi sakrili svoj dizajn nego svoju kradju tudjeg i sve to ti pod dobrom pricom prodaju za sumanute cifre i tako dolazimo do toga da su kinezi bar posteni ukrali su dizajn isto kao i ovi ameri ali za razliku od njih nisu srali i pricali bajke i uzeli ti zadnji dinar ili euro iz dzepa nego su to naplatili toliko koliko zaista i vredi

Ziveo komunizam

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by tocilj » 02 Feb 2015, 01:07

majtimika wrote:Originali o kojima pricas su se radili od sezdesetih do osamdesetih godina a stvari koje ti zoves originalim su nista vise nego naj obicnije kopije kod kojih je cesto promenjeno nekoliko vrednosti a jos cesce ni jedna nego su upakovane u lepo kuciste sa elementima zalivenim u smolu ne zato da bi sakrili svoj dizajn nego svoju kradju tudjeg i sve to ti pod dobrom pricom prodaju za sumanute cifre i tako dolazimo do toga da su kinezi bar posteni ukrali su dizajn isto kao i ovi ameri ali za razliku od njih nisu srali i pricali bajke i uzeli ti zadnji dinar ili euro iz dzepa nego su to naplatili toliko koliko zaista i vredi

Ziveo komunizam
Malo si otišao predaleko prijatelju....a to počinje da gubi smisao. A i pogrešna nam je tema na kojoj raspravljamo...mozda bi trebali da predjemo na neku drugu temu, o pedalama i sl.

Ako ti vidiš neku sličnost izmedju npr. Suhr Riot-a i TS 808 ili Big muff-a onda ne znam o čemu ovde raspravljamo? Istina, to su originalne šeme koje su preuređivane, prepravljane, dorađivane i sl. Ali TS 808 i danas košta koliko je koštao i prije 30 godina (izraženo u vrijednosti tadašnjeg dolara). A tvoja tvrdnja je ravna tome da su cijene automobila danas besmislene jer je Ford to napravio prije 100 godina...a ovo su samo kopije.
Zašto onda svirati gitaru i praviti pjesme ako je to već sve napravljeno?

A što se tiče cijena kineskih pedala, one su daleko od realnih, one su takve zato što onaj ko ih pravi zaradjuje koru hljeba za mjesec dana, zato što im radna snaga ne košta ništa i to nije realno nego robovlasnički.
Pogledaj cijene Danskih pedala: T-rex pedala ili Carl Martin...za ono što nude, višestruko veće od američkih, ali košta ljudski rad, to se cijeni i kalkuliše u cijenu....za mene je to normalno, a zašto bi njega bilo briga što sirotinja u Srbiji nema love za tako nešto?

Stvarno nebih više da se raspravljam o ovome, probao sam i jedne i druge, kupujem i prodajem i jedne i druge i uživam u njima....imaš pravo da misliš da sam budala što bacam pare na preskupe lemove, imam pravo da smatram da nemaš dovoljno iskustva, sluha ili ukusa da bi osjetio razliku. Zato postoje i originali i kineske pa će da kupuje ko šta hoće i kome šta prija...a Joyo napajanje može da prodje, ima svoje nedostatke, ali radi posao pristojno:-)

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by tocilj » 02 Feb 2015, 01:08

:ziveli:
bancika wrote:@tocilj, mudro zboris :ziveli:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by majtimika » 02 Feb 2015, 07:36

Naravno fa ima razlike izmedju ts808 i muffa i rata ali nema razlike izmedju ts808 i bb preampa i fullton fulldrive i bos sdi, i gomile drugih sve je to isto, ne smatram da si budala ali ako budes mesao babe i zabe def cu poceti da mislim, a o iskustvu tvom i mom necemo jerbo bi se verovatno iznenadio. Ajd sad

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by bancika » 02 Feb 2015, 09:11

ts808 i BB pre su isti bas kao sto su i mercedes i bmw isti...sve isti delovi, rade istu stvar, nepriustivi prosecnom Srbinu...

nema potrebe da se vredjamo zato sto ne mislimo svi isto. To sa budalama, glupiranjem i slicno...to je vise za narodnu skupstinu, aj' da budemo civilizovani :)

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by majtimika » 02 Feb 2015, 10:35

bancika wrote:ts808 i BB pre su isti bas kao sto su i mercedes i bmw isti...sve isti delovi, rade istu stvar, nepriustivi prosecnom Srbinu...

nema potrebe da se vredjamo zato sto ne mislimo svi isto. To sa budalama, glupiranjem i slicno...to je vise za narodnu skupstinu, aj' da budemo civilizovani :)

ajde nisam vredjao nego se samo nadovezao na njegov post, a u ostalom jesi li ti neciji advokat ili sta, gledaj svoja posla , ako ti se ne svidja prebaci kanal

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by tocilj » 02 Feb 2015, 14:36

majtimika wrote:
bancika wrote:ts808 i BB pre su isti bas kao sto su i mercedes i bmw isti...sve isti delovi, rade istu stvar, nepriustivi prosecnom Srbinu...

nema potrebe da se vredjamo zato sto ne mislimo svi isto. To sa budalama, glupiranjem i slicno...to je vise za narodnu skupstinu, aj' da budemo civilizovani :)

ajde nisam vredjao nego se samo nadovezao na njegov post, a u ostalom jesi li ti neciji advokat ili sta, gledaj svoja posla , ako ti se ne svidja prebaci kanal
Samo opišteno prika...nećemo više o tome. Živ bio!

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by tocilj » 02 Feb 2015, 14:39

bancika wrote:ts808 i BB pre su isti bas kao sto su i mercedes i bmw isti...sve isti delovi, rade istu stvar, nepriustivi prosecnom Srbinu...

nema potrebe da se vredjamo zato sto ne mislimo svi isto. To sa budalama, glupiranjem i slicno...to je vise za narodnu skupstinu, aj' da budemo civilizovani :)
Baš tako...ali nema veze, svi mi živimo neke zablude, jer drugačije nebi mogli ni preživjeti ovdje gdje smo. :mrgreen:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by majtimika » 02 Feb 2015, 14:49

tocilj wrote:
bancika wrote:ts808 i BB pre su isti bas kao sto su i mercedes i bmw isti...sve isti delovi, rade istu stvar, nepriustivi prosecnom Srbinu...

nema potrebe da se vredjamo zato sto ne mislimo svi isto. To sa budalama, glupiranjem i slicno...to je vise za narodnu skupstinu, aj' da budemo civilizovani :)
Baš tako...ali nema veze, svi mi živimo neke zablude, jer drugačije nebi mogli ni preživjeti ovdje gdje smo. :mrgreen:

kill me kill me now :krstise: :povrac: :ma bravo: :roll: :facepalm:

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by kwiss » 04 Jan 2016, 21:24

Image[/img]

Dali bi ovaj trafo mogao da napaja dve pedale?

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by majtimika » 04 Jan 2016, 21:37

160mA mogao bi ali zavisi koje pedale

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by kwiss » 04 Jan 2016, 21:46

majtimika wrote:160mA mogao bi ali zavisi koje pedale
Analogne većinom,mada mogu za svaku pedalu po jedan trafo,imam ih desetak... :ziveli:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by majtimika » 04 Jan 2016, 22:36

To ti je najbolja ideja , upakuj sve u jedno kuciste, ispravljanje za svaki i nemas frke stavis cetiri oet komada, tako se generalno rade izolovana napajanja .

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by alfonso » 10 May 2017, 10:13

switch mode napajanja za monitore, LED rasvetu i slicno nisu bas predvidjena za audio, moze da ti se desi da pisti, zuji i slicno. Dodaj obavezno mali film kondenzator u paraleli sa filter kondenzatorom...nesto na ovu foru. Trebalo bi donekle da pomogne sa filterisanjem suma vise frekvence.

Hladnjak stavljas shodno ocekivanom grejanju. Ako vuces npr ceo amper struje i ulaz ti je 12V, znaci da ces 3W toplote da zracis kroz onaj mali regulator. Ako se dobro secam, on se greje 65C/W, sto znaci oko 200 stepeni pod punim opterecenjem ako ne stavis hladnjak. On se sam ugasi na 120 stepeni da ne bi sagoreo.
Spoiler: Show
planiram da isprobam ove buck convertere umesto regulatora. Oni su napredniji nacin za regulisanje napona i ne gubi se snaga skoro uopste....a sto je bitnije, ne mora da se brine o hladjenju. Ako mu npr das ulaz 12V 1A, na izlazu mozes da povuces 9V i vise od ampera.

http://www.ebay.com/itm/5pcs-Ultra-Mini ... 0362498785


Ma sve se treba ispitati u svakom slucaju. Pricao sa drugarom, on se vise iscimao nego ja :)
Valjda mu smor kuci, pa da nesto radi :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest