Napajanje... po ko zna koji put

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by hipihill » 15 May 2017, 09:54

apollomusicservice wrote:
14 May 2017, 21:11
hipihill wrote:
14 May 2017, 18:03
Koliko kosta ovo tvoje napajanje?
U zavisnosti od traženih karakteristika se formira cena ali recimo da se kreće od 70-80 evra pa naviše.
Da, hvala na odgovoru.
Samo glasno razmisljam bez losih misli: Voodoolab je 200 e i za te pare dobijes vrhunsko napajanje koje koriste gotovo svi profesionalci na svetu, malog gabarita, staje u Pedaltrain, dobijes i komplet jako kvalitetnih kablica... Imao i u napadu ludila prodao, ali nabavicu ga ponovo!

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by apollomusicservice » 15 May 2017, 11:50

hipihill wrote:
15 May 2017, 09:54
apollomusicservice wrote:
14 May 2017, 21:11
hipihill wrote:
14 May 2017, 18:03
Koliko kosta ovo tvoje napajanje?
U zavisnosti od traženih karakteristika se formira cena ali recimo da se kreće od 70-80 evra pa naviše.
Da, hvala na odgovoru.
Samo glasno razmisljam bez losih misli: Voodoolab je 200 e i za te pare dobijes vrhunsko napajanje koje koriste gotovo svi profesionalci na svetu, malog gabarita, staje u Pedaltrain, dobijes i komplet jako kvalitetnih kablica... Imao i u napadu ludila prodao, ali nabavicu ga ponovo!
Ne sumljivo da je VoodooLab dobra firma medjutim za te pare se dobijaju izlazi sa daleko nižim strujnim performansama. To što oni nazivaju "high-current output" jedan izlaz od 400mA (dok su svi ostali 100mA) to ovde nije ni upola vrednosti od svih izlaza. Na taj model od 200 evra jedva da se moze zakačiti jedan Strymon a ovde može barem šest komada. Naravno mnogima ne treba ni jedan ali to su mogućnosti i red je napomenuti da ugradjeni transformator zadovoljava ISO 9001:2000 standard kvaliteta. Evo kako iznutra izgleda jedno VoodooLab napajanje.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by clapton » 15 May 2017, 20:09

Truetone (ex Visual Sound) bi trebalo da su bolja napajanja.

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by apollomusicservice » 15 May 2017, 21:59

clapton wrote:
15 May 2017, 20:09
Truetone (ex Visual Sound) bi trebalo da su bolja napajanja.
Truetone (Visual Sound) je firma koju bi svakom preporučio da ima bar neku njihovu pedalu. Originalni dizajn zvuka sa kvalitetnim elementima je odlična preporuka za njenog vlasnika Bob-a i njihove pedale ali oni ne prave linearna napajanja već samo napajanja čoperskog tipa. Napraviti linearno napajanje nije neka raketna nauka, transformator pa diode, linearni regulator, malo kondenzatora i to je to. Cena koštanja je u detaljima od kutije do kondenzatora pa izlaznih džekova i načina povezivanja istih (nekada je dovoljno imati loš kontakt u toku svirke na izlaznom džeku pa da vam odmah presedne jeftinija varijanta), projektovanje štampane ploče i raspored elemenata na njoj može biti bitniji faktor nego izbor vrste elektrolita ili pak dizajn uredjaja može vam ponešto reći o odnosu prodavca prema nekom ko to treba da kupi. I na kraju mnoge te renomirane svetske firme imaju taj ugled zahvaljujući jakom marketingu (koji je sve važniji za prodaju) i treba dobro izvagati da li taj proizvod stvarno vredi toliko ili se za iste i manje pare može kupiti i nešto boljeg kvaliteta i performansi.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by RadeRas » 15 May 2017, 22:31

apollomusicservice wrote:
15 May 2017, 21:59
na kraju mnoge te renomirane svetske firme imaju taj ugled zahvaljujući jakom marketingu (koji je sve važniji za prodaju) i treba dobro izvagati da li taj proizvod stvarno vredi toliko ili se za iste i manje pare može kupiti i nešto boljeg kvaliteta i performansi.
To htedoh da mu napišem i ja. Gledam slike, izlazi su im do 500mA, na 12V imaju od 100 do 200mA, na 18V imaju 100mA. Mislim da mi neki lik doneo na popravku procesor koji traži 650mA AC struje ako ne grešim. Ne vidim AC izlaze na ovim slikama koje gledam. Marketing i šminka je Br1 prodaje, baš tako.
Objasnio si šta je napajanje da se ja ne ponavljam, i mogu reći da i ova napajanja uradi sam tipa mogu da vrše posao i rolingstonsima.
Staviš dobre džekove i ne verujem da će sa tim biti problema i 20 godina a snaga ne manjka uopšte, ovi torusi su super transformatori. I to sve mnogo manje od 100 evra da uradiš sam i naručiš i kutiji sve delove od preko da ne stavljaš naše kondenzatore i tako.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by RadeRas » 15 May 2017, 22:37

Bancika je postavio ovu sliku i nikako da ukapiram gde ima ovakvih džekova kao sa slike:
Image
Deluju mi sigurnije nego ovi zatvorenog tipa. :idea:

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by apollomusicservice » 15 May 2017, 23:05

RadeRas wrote:
15 May 2017, 22:37
Bancika je postavio ovu sliku i nikako da ukapiram gde ima ovakvih džekova kao sa slike:
Image
Deluju mi sigurnije nego ovi zatvorenog tipa. :idea:
Meni deluju kao Switchcraft 3.5mm audio konektori.

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by apollomusicservice » 15 May 2017, 23:07

RadeRas wrote:
15 May 2017, 22:31
apollomusicservice wrote:
15 May 2017, 21:59
na kraju mnoge te renomirane svetske firme imaju taj ugled zahvaljujući jakom marketingu (koji je sve važniji za prodaju) i treba dobro izvagati da li taj proizvod stvarno vredi toliko ili se za iste i manje pare može kupiti i nešto boljeg kvaliteta i performansi.
To htedoh da mu napišem i ja. Gledam slike, izlazi su im do 500mA, na 12V imaju od 100 do 200mA, na 18V imaju 100mA. Mislim da mi neki lik doneo na popravku procesor koji traži 650mA AC struje ako ne grešim. Ne vidim AC izlaze na ovim slikama koje gledam. Marketing i šminka je Br1 prodaje, baš tako.
Objasnio si šta je napajanje da se ja ne ponavljam, i mogu reći da i ova napajanja uradi sam tipa mogu da vrše posao i rolingstonsima.
Staviš dobre džekove i ne verujem da će sa tim biti problema i 20 godina a snaga ne manjka uopšte, ovi torusi su super transformatori. I to sve mnogo manje od 100 evra da uradiš sam i naručiš i kutiji sve delove od preko da ne stavljaš naše kondenzatore i tako.
Rade evo za nekih 35 godina rada naotvarao sam se i nagledao jako puno raznih uredjaja tako da nemam uopšte problem da, bez obzira na marku, kvalitet nekog uredjaja realno sagledam pa makar se on zvao ovako ili onako, ili ga koristio ovaj ili onaj. Čak i domaće stvari mogu biti dosta dobre ali ako ne valjaju treba i to reći jer će to opet nekome koristiti. Negde 90' tih godina kada sam razvijao jedan moj digitalni eho, jer je u to vreme bilo deficitarno, za jednu vrlo jednostavnu funkciju baferovanja clock signala prema memoriji i registrima, koristio sam 4049 integrisano kolo koje je umelo da često pravi probleme i ubacuje dodatni šum (slično kao 3102 kod BBD čipova) ali najbolji proizvodjač koji se tada pokazo je bio Ei Niš. Definitivno su bili bolji od svih drugih proizvodjača i zašto to ne reći.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by bancika » 16 May 2017, 01:12

RadeRas wrote:
15 May 2017, 22:37
Bancika je postavio ovu sliku i nikako da ukapiram gde ima ovakvih džekova kao sa slike:
kupio sam ih u pro electornic u Nisu, obicni 3.5mm stereo http://www.proelectronic.rs/KONEKTOR-3- ... -10505.htm . Mada ne mogu bas da ih preporucim. Od 14 koliko sam ih kupio 2 komada imaju kratak spoj izmedju jednog kanala i mase, sto bi mi zeznulo izolaciju izmedju sekundara. Samo jedan ili dva od tih 14 imaju izbusene rupice kroz koje ide zica, kod ostalih su ladno zaboravili ili namerno preskocili, ne znam u cemu je fora.

I sada treba da odem da kupim nove, razlemljujem, ebavam se...a njihovo radno vreme se preklapa sa mojim, pa je tesko da se uklopim to da uradim. Sve u svemu, zesci smor. Za neko pro resenje, bolje bi bilo koristiti ove plasticne kao sto appolo koristi. Jedini razlog sto ih nisam uzeo je sto nisam imao pristup dobrim DC patch kablovima, a DC konektori koji se kod nas prodaju su uzas zivi. Raspadaju se bukvalno od najnormalnijeg koriscenja. Nasao sam neke DC kablove skinute sa adaptera koji nemaju konektor sa jedne strane, pa sam uzeo stereo bananice pod uglom koje su malo kvalitetnije i tako imam malo bolje kablove.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by hipihill » 16 May 2017, 10:01

Imam nekoliko custom napajanja. Najveci problem su mi uvek stvarali kablici jer su konektori pucali samo tako, stalno sam lemio nove kineske koji nista ne valjaju. Na Voodolab do prodaje nijedan kablic nije stradao, a stalno sam nesto petljao van pedalboarda. Pri tom postoje sve moguce kombinacije, razne velicine dc jackova ukljucujuci i onaj za 9V, a takodje ima i potenciometar za sag kako bi se simulirala oslabljena baterija. Sve to je spakovano u jako tanko kuciste mozda kojih 4-5 cm! Sada imam DC Brick za koji zbog uzasne plave led diode sumnjam da se radi u Kini :D , ali koje takodje ima odlicne i jako izdrzljive kablove.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by RadeRas » 16 May 2017, 15:27

bancika wrote:
16 May 2017, 01:12
kupio sam ih u pro electornic u Nisu, obicni 3.5mm stereo
Ja pomislio ovi imaju super kontakt, a ispalo da i oni poput kineskih džekova prave kratke spojeve. :( Jebigha, koliko vidim, najveći problem kod svih ovih stvari su konektori, jer oni prvi pokažu sve mane. :( Bar da ih ima kod nas, ali nema, mora preko.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by RadeRas » 16 May 2017, 15:28

hipihill wrote:
16 May 2017, 10:01
Imam nekoliko custom napajanja. Najveci problem su mi uvek stvarali kablici
Da i to, kablići trebaju biti dobri isto.

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by apollomusicservice » 16 May 2017, 16:20

RadeRas wrote:
16 May 2017, 15:27
bancika wrote:
16 May 2017, 01:12
kupio sam ih u pro electornic u Nisu, obicni 3.5mm stereo
Ja pomislio ovi imaju super kontakt, a ispalo da i oni poput kineskih džekova prave kratke spojeve. :( Jebigha, koliko vidim, najveći problem kod svih ovih stvari su konektori, jer oni prvi pokažu sve mane. :( Bar da ih ima kod nas, ali nema, mora preko.
Ja koristim ove i vrlo sam zadovoljan njima. Odlicno drze kontakt.
http://www.kelco.rs/katalog/detalji.php?ID=14216

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by RadeRas » 16 May 2017, 20:55

apollomusicservice wrote:
16 May 2017, 16:20


Ja koristim ove i vrlo sam zadovoljan njima. Odlicno drze kontakt.
http://www.kelco.rs/katalog/detalji.php?ID=14216
Nisam ni primetio da ih ima kod nas. Ali ovaj Kelco malo preterao sa cenom, gotovo duplirana. Na Banzai isti taj je 78 centi komad: link
Ako naručiš 25 komada cena je 0.65 evra. Povoljno, malo samo hebe poštarina od 8 evra, ali ako se naruči nešto potrebno, staviš i džekove u korpu. Mene samo malo zeza 13mm rupa, gde je nadjoše. 12mm ne ulazi jbg. a takvu burgiju imam hehe

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Napajanje... po ko zna koji put

Post by apollomusicservice » 16 May 2017, 21:21

RadeRas wrote:
16 May 2017, 20:55
apollomusicservice wrote:
16 May 2017, 16:20


Ja koristim ove i vrlo sam zadovoljan njima. Odlicno drze kontakt.
http://www.kelco.rs/katalog/detalji.php?ID=14216
Nisam ni primetio da ih ima kod nas. Ali ovaj Kelco malo preterao sa cenom, gotovo duplirana. Na Banzai isti taj je 78 centi komad: link
Ako naručiš 25 komada cena je 0.65 evra. Povoljno, malo samo hebe poštarina od 8 evra, ali ako se naruči nešto potrebno, staviš i džekove u korpu. Mene samo malo zeza 13mm rupa, gde je nadjoše. 12mm ne ulazi jbg. a takvu burgiju imam hehe
Verovatno malo jeste skuplje ali je lakse za kupovinu. Sto se tice burgija ja vec petnaestak godina njvise koristim stepenaste burgije tzv. jelkice. Imam ih u raznim velicinama i milimetarske i incevske promere. Mnogo bolji oblik rupe ostavljaju, pogotovo kod vecih promera bez trouglastog karaktera otvora a i otvor za lampe u sasiji busim sa njima.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest