Pedale i multiefekti-velika razočarenja!

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Pedale i multiefekti-velika razočarenja!

Post by tocilj » 02 Feb 2015, 03:46

Evo da postavim jednu temu koja bi nekome mogla dobro doći, ako razmišlja da kupi nešto novo, a i da malo razmijenimo iskustva...
Svakome se sigurno desilo da skuplja novac za neku pedalu ili procestor, gleda review-ove na YT, čita po forumima pohvale i na kraju kupi to i potpuno se razočara....ako imate takvog iskustva, možete napisati šta je to što vas je razočaralo i zašto.

Pa red je da počnem prvi :lol: :

1.Digitech Rp 355....tanko, jadno, komplikovano, puno iritirajućeg fiza, bez pristojnog klina.

2. EHX Metal muff...ova pedala je slučajno dospjela kod mene u nekim trampama, inače ne preferiram takav zvuk:-) Ali ova pedala je zvučala toliko iritantno, pogotovu na manjem SS Fender pojačalu da sam molio sam sebe da prestanem da sviram :metal:

3. Možda najveće razočarenje je definitivno Line6 HD 500....toliko tanak, muljav i jadan zvuk nisam čuo čak ni sa Behringerovih procesora...u poređenju sa prvim Line6 bubregom ovo je zvučalo kao zajebancija. Čini mi se da sve ono što su dodali u opcijama i sa aluminiumskim kućištem (za razliku od pod X3 live), su oduzeli na kvalitetu zvuka. S obzirom da sam dosta vremena proveo sa Line6 procesorima vezano za kućno snimanje, mislio sam da je samo potrebno vremena i strpljenja da se napravi pristojan zvuk, ali što je vrijeme više prolazilo počeo sam da se mirim sa tim da je ovo jednostavno sranje:-) Izabereš amp. nije loše, dodaš pedalu, već tanji zvuk, dodaš reverb...nema zvukaaaa....a do delay-a još nismo ni stigli...

Ako se sjetim još nečega, dodajem.

User avatar
tHe bLuEsMaN
Posts: 262
Joined: 22 Aug 2009, 01:12

Re: Pedale i multiefekti-velika razočarenja!

Post by tHe bLuEsMaN » 02 Feb 2015, 19:57

Evo ovako, stvar koju sam dobio u zameni, a koja nije bila u skladu sa svojoj vrednosti i onog made in USA je Electro Harmonix #1 Echo delay pedala, improvizacija analognog dileja, kad se ukljuci zamuti ton.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Pedale i multiefekti-velika razočarenja!

Post by tocilj » 02 Feb 2015, 21:01

tHe bLuEsMaN wrote:Evo ovako, stvar koju sam dobio u zameni, a koja nije bila u skladu sa svojoj vrednosti i onog made in USA je Electro Harmonix #1 Echo delay pedala, improvizacija analognog dileja, kad se ukljuci zamuti ton.
Hvala ti na informaciji, vidio sam negdje dosta jeftino taj delay i omišljao se da ga kupim:-)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Pedale i multiefekti-velika razočarenja!

Post by bancika » 03 Feb 2015, 00:44

tHe bLuEsMaN wrote:Evo ovako, stvar koju sam dobio u zameni, a koja nije bila u skladu sa svojoj vrednosti i onog made in USA je Electro Harmonix #1 Echo delay pedala, improvizacija analognog dileja, kad se ukljuci zamuti ton.
ja sam isto mislio za boss DD-20, ali sam u nekom trenutku provalio da odseca visoke samo ako se nalazi iza nekih pedala...dok je iza drugih radila transparentno. Moguce da je stvar impedanse, mada pise da je kod tog #1 Echo ulazna impedansa 2M, trebalo bi da sve prima lepo...mozda je i bilo stvar izlazne impedanse i onoga sto mi je bilo iza delaya.

Ako ga imas jos, probaj eksperiment.

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Pedale i multiefekti-velika razočarenja!

Post by banjacNT » 04 Feb 2015, 15:01

tocilj wrote: 3. Možda najveće razočarenje je definitivno Line6 HD 500...
Brate, za neverovati... Toliko ga hvalise da je to nesto neverovatno, kada gledas YT prezentacije otkida kako radi, a u praksi mucak...

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Pedale i multiefekti-velika razočarenja!

Post by tocilj » 05 Feb 2015, 01:11

banjacNT wrote:
tocilj wrote: 3. Možda najveće razočarenje je definitivno Line6 HD 500...
Brate, za neverovati... Toliko ga hvalise da je to nesto neverovatno, kada gledas YT prezentacije otkida kako radi, a u praksi mucak...
Pazi u roku od recimo 15 dana sam probao sledeće rocesore (neko će naravno misliti da serem:-), ali tražili smo kum i ja idealne procesore, pa probali u par dana sve redom (osim HD 500, to je stajalo kući),,,,

1.Vox Tonelab Ex (po meni jedini moderni procesor koji ima koliko, toliko ozbiljan ton)
2.Boss ME70 (nije tako loše po meni, svidjela mi se ideja a može i neki zvuk da se navuče za u pojačalo...mikseta nikako).
3.Zoom G5 i G3 (ako bih birao izmedju HD 500 i G5, uzeo bih G5....po meni taj procesor stvarno ima ozbiljniji zvuk od L6...loša i jeftina izrada, ali po zvuku ne kaska za skupljom braćom).
4. Boss GT-100 (po meni malo življi od HD500 i manje komplikovan, izrada svakako ozbiljnija....ali ja nisam neki ljubitelj ni boss distova pa nikako nisam mogao da svarim taj kompresovani zvuk, po meni ovo je ideala za svadbe:-)
5. Rocktron Utopia 200g i 300g, (ko svira hi-gain metal fantastično. Vjerovatno najprostiji od svih procesora novije generacije...clean dobar, hi gain dist dobar...ovo izmedju ne postoji).
6. Digitech 355 Rp i Rp 1000....smeće sa manje i smeće sa više svičeva.
7. Tc Nova System (mada ovom procesoru nije mjesto medju bratijom...ovo je ipak nešto drugačije i ozbiljnije ali bez preampa i sl.)
8. Digitech GSP 1101 (rack) (za razliku od Rp serije, ozbiljan procesor...uz Tonelab najmanje kompresovan i deformisan zvuk).
9. Line6 POD X3 live (krš izrada i jeftina plastika i svičevi, ali bolji zvuk od naslednika, možda malo lošiji od prethodnika ali u bubreg verziji).
.......
10. Line6 HD500 (posle svega probanog ja odgovorno tvrdim pa nek se buni ko hoće i naziva me budalom...HD ima najlošiji zvuk od svih pobrojanih, jedino Rp 355 mu je sličan. Neću da kažem da nema dobrih efekata, ima fantastičnih, ali ako samo jedan koristiš a sve drugo pogasiš...ali sve onda ostalo nema poente).

Ishod potrage kum kupio Digitech GSP 1101 (prodao HD500) a ja prešao na pedale (prodao Tonelab EX). Izvinjavam se zbog predugog posta :kokice: :XD: :XD: :XD:

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Pedale i multiefekti-velika razočarenja!

Post by kwiss » 05 Feb 2015, 05:17

Sto puta rečeno da rewiew na YT ne važi,ko napravi taj zvuk kao na rewiew-u lično ću da pojedem pedalu,procesor :o :D

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Pedale i multiefekti-velika razočarenja!

Post by Overdrive » 05 Feb 2015, 09:37

banjacNT wrote:
tocilj wrote: 3. Možda najveće razočarenje je definitivno Line6 HD 500...
Brate, za neverovati... Toliko ga hvalise da je to nesto neverovatno, kada gledas YT prezentacije otkida kako radi, a u praksi mucak...
zato ne treba gledati oficijelne prezentacije već ljude koji su kačili video za sebe, amatere, razne muzičare itd.

Svi koji su namunjili dobar zvuk se slažu u jednom, a to je da procesori zvuče bzvz kada ih tek probaš onako out of the box, ali kada im posvetiš malo vremena onda se situacija drastično menja.

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Pedale i multiefekti-velika razočarenja!

Post by boki1978 » 05 Feb 2015, 09:51

Ajde, dok se ne umorim i odem opet u krevet (rekli mi strogo mirovanje jos 14 dana zbog pluca) da i ja nabacam nesto :D

1. Korg AX3000G - mozda ce me mnogi popljuvati zbog ovoga, ali sto bi rekli Hrvati, nisam nasao dobru sinergiju sa pojacalom nikako. Clean je bio solidan, dok distorzije... :O.o:
Verovatno bolje radi direkt u miksetu ili aktivnu kutiju, ali sa pojacalom je zvuk bio kompresovan, mutan, nikakav.

2. Zoom 505II - igracka, mada toliko je i kostala. Moze se upotrebiti ali je vise za kucno vezbanje. U sustini, zvuk akusticne gitare je bio najinteresantniji.

3. Marshall Jackhammer JH-1 - jednostavno se nismo nasli. Kompresovano do bola, daleko je to meni od Marshall zvuka

Kad se setim dodacu jos.

Sto se procesora tice, nema sta nisam probao. Dok su mi Kemper i Fractal Axe na samom vrhu, ispod njih sjajni G-system od TC, jeftini Digitech i Korg procesori, poput gore navedenog Ax3000G, su mi nekako najmanje simpaticni. Sto se Digitech GSP 1101 tice, fin je to procesor, ali koliko god sjajno zvucao sa clean tonovima, toliko je distorzija za moj ukus i dalje predaleko od neceg sto bi se moglo nazvati analogue like :)
Digitech GSP1101 pored Kempera zvuci previse digitalno, gotovo kao igracka. Sa druge strane ugradjen Lexicon chip ga cini odlicnim izborom, iako mu mozda manjka veci broj podesavanja oko reverba i delaya.
U svakom slucaju, voleo sam ja tog malisu :)
Meni je L6 X3 Live se odlicno pokazao, jako dobre farbe sam dobijao iz njega i nekako mi je bio svestraniji od digitecha. Imao sam ih u isto vreme, recimo za hi-gain ton ove sam koristio X3. Naravno, o ukusima ne treba raspravljati :)

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Pedale i multiefekti-velika razočarenja!

Post by tocilj » 05 Feb 2015, 15:52

Overdrive wrote:
banjacNT wrote:
tocilj wrote: 3. Možda najveće razočarenje je definitivno Line6 HD 500...
Brate, za neverovati... Toliko ga hvalise da je to nesto neverovatno, kada gledas YT prezentacije otkida kako radi, a u praksi mucak...
zato ne treba gledati oficijelne prezentacije već ljude koji su kačili video za sebe, amatere, razne muzičare itd.

Svi koji su namunjili dobar zvuk se slažu u jednom, a to je da procesori zvuče bzvz kada ih tek probaš onako out of the box, ali kada im posvetiš malo vremena onda se situacija drastično menja.
Ja se slažem sa tobom da sa procesorom treba da provedeš vremena kao sa djevojkom da bi izvukao iz njega nešto da valja:-) Provodio sam svojevremeno sate i dane, naročito sa Line6 procesorima. Međutim, ja ne znam da li to svi čuju, ali po meni sam procesor ima zvuk (vjerovatno jeftini ada konverter) i to svaki procesor. Ponekad mogu da pogodim sa kojim procesorom je šta snimano a da nisam ni vidio šta je. Npr. Line6 pocesori imaju jako loše procesore (hartver) i on ima milion funkija a nema snagu procesiranja, samim tim izabirom 3 funkcije on ih guši sve tri jer ne može da procesira. O konverteru neću ni da pričam. Imao sam Zoom MS70 cdr...ista priča, možda i potpuno isti procesor. Jedan reverb/chorus/delay zvuči fantastično, ali ako u lanac dodaš još nešto, siječe frekvencije gitare, kompresuje i tanji zvuk...Bolje je napraviti 4 preamp simulatora da valja nego 40 krš. Isto tako i sa efektima. Ali računa se na glad kupaca, nikad ti nije dosta ikao 90% nikad ne koristiš....

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Pedale i multiefekti-velika razočarenja!

Post by bancika » 05 Feb 2015, 16:10

tocilj wrote:Ja se slažem sa tobom da sa procesorom treba da provedeš vremena kao sa djevojkom da bi izvukao iz njega nešto da valja:-)
ili to ili da platis velike pare :)

salu na stranu, slazem se...pristojni interface, laptop i (uglavnom) besplatni VST zvuce bolje nego vecina procesora.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Pedale i multiefekti-velika razočarenja!

Post by tocilj » 05 Feb 2015, 16:31

bancika wrote:
tocilj wrote:Ja se slažem sa tobom da sa procesorom treba da provedeš vremena kao sa djevojkom da bi izvukao iz njega nešto da valja:-)
ili to ili da platis velike pare :)

salu na stranu, slazem se...pristojni interface, laptop i (uglavnom) besplatni VST zvuce bolje nego vecina procesora.
Pa u najmanju ruku isto....a to je poražavajuće. Nema klina i dista bez analogije (amin:-)...a modulacije, reverbi i dileji, to može, to je dosta napredovalo.

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Pedale i multiefekti-velika razočarenja!

Post by banjacNT » 06 Feb 2015, 02:07

Izgleda da Vox pravi ozbiljne masine... Ne znam kakav je recimo Vox Tone Lab LE, koji isto ima laNpu u sebi...
U nekoj zameni sam dobio Vox ToneLab ST, i zvuci predobro za svoj cenovni rang... I to ukljucen direksn u mikser...
A za autenticnost YT prezentacija ste stvarno u pravu. Verivatno sva ta oprema na kojoj se prezentacije sviraju kosta 3x vise nego moje tatkovo imanje... :XD: :XD: :XD:
Ja sam sa svojim DigiTech-om RPx400 imo dosta problema, a moj drug iz benda me pojede sa RP90. To mi nikako nije islo u glavu, mozda sam i ja tu nesto pogresio kako treba.
:cao: :cao: :cao: :ziveli: :ziveli: :ziveli:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Pedale i multiefekti-velika razočarenja!

Post by Overdrive » 06 Feb 2015, 10:23

Za taj tonelab LE se tvrdi da je još i najbolji iz sve te "tonelab" serije

Gledao sam snimak gde lik objašnjava zbog čega i koliko se sećam, LE model ima više opcija za priključivanje

mada bih se lično opredelio za ST, čisto zbog veličine (jer je najmanji) a sudeći po tome kakve tonove obični ljudi dobijaju sa njim..nekako mi je no brainer.

evo ga lik koji odlično svira, ne radi nikakve reklame ni za koga i poslušajte kakav ton dobija sa Tonelab ST

https://www.youtube.com/channel/UCj_H1h ... _BzIQp8mlw

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Pedale i multiefekti-velika razočarenja!

Post by tocilj » 06 Feb 2015, 11:05

Overdrive wrote:Za taj tonelab LE se tvrdi da je još i najbolji iz sve te "tonelab" serije

Gledao sam snimak gde lik objašnjava zbog čega i koliko se sećam, LE model ima više opcija za priključivanje

mada bih se lično opredelio za ST, čisto zbog veličine (jer je najmanji) a sudeći po tome kakve tonove obični ljudi dobijaju sa njim..nekako mi je no brainer.

evo ga lik koji odlično svira, ne radi nikakve reklame ni za koga i poslušajte kakav ton dobija sa Tonelab ST

https://www.youtube.com/channel/UCj_H1h ... _BzIQp8mlw
IMao sam EX, a probao ST, LE i SE. SE je bio najozbiljniji za svoje vrijeme. LE ima najviše opcija ali je zvuk dosta oštriji i blago neprijatan. Ako neko razmišlja o ST, bolje da skupi još 50 evra i kupi EX. Preampi su potpuno isti i oba imaju EHX lampu ali efekti kod EX-a su neprocjenjivi...jer mi je i na njemu falilo nekoliko efekata, a ST nema ni polovinu toga. Suviše je mala razlika u cijeni a mnogo znači (pogotovu Delay sekcija).

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest