Fender Hot Rod Deville Mike Landau

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Fender Hot Rod Deville Mike Landau

Post by clapton » 17 Feb 2015, 15:06



steta sto nisu HRD odradili u slicnoj varijanti. 2x12 + 60W je previse.


User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Fender Hot Rod Deville Mike Landau

Post by tommytigh77 » 19 Feb 2015, 16:59

ja mislim da nikakav problem nije prepraviti Hot Rod Deluxe na sličan fazon. Koliko sam uspeo da saznam o pojačalu, sama šema nije menjana uopšte, samo su izbacili ionako beskorisni drive kanal i ubacili još jedan volume pot za clean kanal tako da preko footswitcha možeš da kontrolišeš dve različite jačine pojačala i to je to. I da, ubacili su neke Celestion V12 zvučnike nakon što su utvrdili da Majkovi omiljeni Celestion G12-65 ne mogu da stanu u Deville, ali zato, gle čuda, staju u Deluxe. :)

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Fender Hot Rod Deville Mike Landau

Post by Gagi » 19 Feb 2015, 21:48

Baš ovih dana se bavim time tj. istražujem neki malo drugačiji zvučnik za blues deluxe, izbor je pao na v-type. V30 koji je do sada bio u njemu mi jednostavno nije utoplio srce - mada je dobar na svoj način naravno. Svestan sam rizika pošto V30 prodajem da bih uzeo v-type, but what the hell :kokice:



Spoiler:
a i onaj Scalin endorser se naoružao istim:
clapton wrote:steta sto nisu HRD odradili u slicnoj varijanti. 2x12 + 60W je previse.
a bogami i preteško :)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Fender Hot Rod Deville Mike Landau

Post by tommytigh77 » 20 Feb 2015, 15:29

Ovaj V-type očigledno više teži ka G12-65 čim ga je Landau izabrao kao zamenu, jedva čekam da čujem utiske, Gagi! Meni je Vintage 30 skroz čudan zvučnik i nije mi jasno što se toliko ljudi lože na njega. U koje god pojačalo da sam se uštekao sa pomenutim zvučnicima, nebitno od konfiguracije kabineta, nikad nisam uspeo da nađem ton. Uvek tu nešto fali i guši, i, možda sam lud, ali imam utisak da daje vrlo izraženu oktavu na nekim tonovima. S druge strane, gde god sam svirao na G12-65, gitara je odmah ''tu'', iz prve nabodem svoj ton, bez obzira na to kako stoje potovi na pojačalu. Baš me zanima da li V-type više liči na ovaj potonji, obzirom da je maltene duplo jeftiniji.

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Fender Hot Rod Deville Mike Landau

Post by Gagi » 20 Feb 2015, 20:35

Pa da, 12-65 je pomalo nedostižan blago rečeno :wink: , V30 u deluxu je imho korak bliže marshallu, što u stvari znači korak dalje od fendera, definitivno nedostaje onaj chime&sparkle koji je ionako manje izražen kod hot rod serije. Ono što je dobro kod V30 je da super prima drajv pedale, verovatno zbog dobrog klina iz samog pojačala. Ako bih metaforički morao da uporedim V30 i v-type (a naravno da bih morao kao i uvek :mrgreen: ) rekao bih da je ovaj prvi slanina a ovaj drugi kulen :) oba su potrebna.
v-type mi deluje malo suvkasto, kao da teži alnico šmeku, no to su samo moje skromne pretpostavke zasnovane na YT, možda neko na forumu ima većeg znanja i iskustva pa neka kaže.
Inače i sam Landau je probao V30 u fenderu pa mi je bilo za očekivati da će baš on pionirski to da uradi sa svojim signature ampom ali eto predomislio se.
Spoiler:
Image

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Fender Hot Rod Deville Mike Landau

Post by clapton » 26 Mar 2015, 14:25


User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Fender Hot Rod Deville Mike Landau

Post by Gagi » 27 Mar 2015, 07:52

Kod Grega sve zvuči kao kuća :D

Friško od juče:


User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Fender Hot Rod Deville Mike Landau

Post by tommytigh77 » 27 Mar 2015, 10:18

:D Gagi, uze muštuluk, malopre htedoh da okačim. :ziveli:

Duschmanov
Posts: 86
Joined: 27 Jan 2012, 17:12

Re: Fender Hot Rod Deville Mike Landau

Post by Duschmanov » 27 Mar 2015, 13:45

tommytigh77 wrote:Ovaj V-type očigledno više teži ka G12-65 čim ga je Landau izabrao kao zamenu, jedva čekam da čujem utiske, Gagi! Meni je Vintage 30 skroz čudan zvučnik i nije mi jasno što se toliko ljudi lože na njega. U koje god pojačalo da sam se uštekao sa pomenutim zvučnicima, nebitno od konfiguracije kabineta, nikad nisam uspeo da nađem ton. Uvek tu nešto fali i guši, i, možda sam lud, ali imam utisak da daje vrlo izraženu oktavu na nekim tonovima. S druge strane, gde god sam svirao na G12-65, gitara je odmah ''tu'', iz prve nabodem svoj ton, bez obzira na to kako stoje potovi na pojačalu. Baš me zanima da li V-type više liči na ovaj potonji, obzirom da je maltene duplo jeftiniji.
Gde ti sviraš kada si isprobao toliko vrhunskih zvučnika? Daj nam ime benda da čujemo muziku! :)

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Fender Hot Rod Deville Mike Landau

Post by Gagi » 27 Mar 2015, 22:22

tommytigh77 wrote::D Gagi, uze muštuluk, malopre htedoh da okačim. :ziveli:
:lol: pa kad skoro i da ne spavam (beba :) ) :ziveli:
inače Tomi bio si u pravu da nisu mogli da uguraju 12-65 pa je v-type ispao kao sledeći best choice, Mike u jednom delu priče kaže da je cilj bio da viši tonovi izađu što punije/deblje a sa ovim zvučnikom je sad čini mi se to definitivno lakše nego sa V30.

User avatar
bojke
Posts: 74
Joined: 16 May 2008, 19:34
Location: banjaluka

Re: Fender Hot Rod Deville Mike Landau

Post by bojke » 01 Apr 2015, 01:49

Njega brate da ubodes u sporet on zvuci isto.
Gledam ga i slusam i pitam se , pa dokle vise da ga slusam na kompuJteru.
Kad ce biti prilike cuti uzivo....

Pozdrav drugari Landaovci :ziveli:

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Fender Hot Rod Deville Mike Landau

Post by Gagi » 01 Apr 2015, 07:50

Možda u septembru u Bg areni ako bude nastupao sa Erosom.

User avatar
bojke
Posts: 74
Joined: 16 May 2008, 19:34
Location: banjaluka

Re: Fender Hot Rod Deville Mike Landau

Post by bojke » 01 Apr 2015, 13:53

Ne radi vise on sa njim...
Planirao sam na taj koncert svakako ali cisto sumnjam da ima Landau ikakve veze vise sa Erosom.
Ali iz tvoje tastature u bozije oci :D

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Fender Hot Rod Deville Mike Landau

Post by Gagi » 01 Apr 2015, 14:51

Budući da nisam baš normalan (u vezi sa njim) :bounce: poslao sam mu mail sa pitanjem pa ćemo videti ako odgovori. Nadam se da će Eros da ga pozove još koji put, propustio sam šansu one tamo 2007-08. ili koje već da ga čujem...
Eros redovno obilazi i Srbiju pa možda se desi. Inače mislim da su Italijani najviše zatrovani Landau-om, masovna histerija maltene do kulta ličnosti vlada među studijskim a i ostalim muzičarima, Japanci su naravno odmah iza...

User avatar
bojke
Posts: 74
Joined: 16 May 2008, 19:34
Location: banjaluka

Re: Fender Hot Rod Deville Mike Landau

Post by bojke » 18 Apr 2015, 14:35

Bilo bi bas super da se pojavi sa Erosom kad vec nema sanse sa svojim autorskim bendom...
Ustvari mislim da bih najvise sad volio da ga vidim sa James Taylor (sa svom ekipom bogova)
Pozdravi nam dragog Majkla puno i reci mu da ima gdje spavat kad dodje ovamo. :ziveli:
Primjetio sam to za Talijane.O Japancima nema smisla pricati...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest