Thomann dupla torba za elektricne gitare - Double Gigbag

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Thomann dupla torba za elektricne gitare - Double Gigbag

Post by Baba Slim » 20 Feb 2015, 16:49

Pravim ovu temu jer nisam kod nas video nista slicno, pa mozda nekome ove informacije budu od znacaja. :ziveli:

Prvo moram da kazem da sam od nedavno, usled pojacane psihicke nelagodnosti (da ne kazem rastuce paranoje :lol: ) izazvane nosenjem samo jedne gitare na svirke, poceo da nosim obe elektricne gitare, najvise zbog izbegavanja pauze pri eventualnom menjanju puknute zice. Da ne pominjem da se jednostavno osecam mirnije. E sad, nosenje dva gigbag-a izuzetno smara i nervira, a posto kofer i dalje nikako nije opcija ni u kakvoj kombinaciji, poceo sam jos ranije da razmisljam o kupovini duple torbe, u koju mogu da smestim 2 elektricne gitare, sa svim potrebnim propratnim sitnicama (ciji se broj vremenom samo uvecava).

Pregledao sam ponudu ovde kod nas, i shvatio da nikako ne mogu da nadjem bilo sta slicno. Ako mi je promaklo, jbg, ali sam zaista pogledao detaljno koliko god sam mogao, i nista. Nakon toga, pogledao sam na Thomannu i ponuda je zasta bila veca, raznovrsnija, i bilo je zanimljivih opcija. Bilo je naravno moguce i drugacije resenje - da kupim obican gigbag (svakako mi je trebao jedan dodatni od kako sam kupio onu elektroakusticnu, ili kako vec da je nazovem (Stagg / James Neligan tele oblika), pa da i dalje nosim dva komada, ali brzo sam prelomio u korist duplog.

Razloga je bilo par - pored prakticnosti duplog, takodje je bitnu ulogu igrala i cena... kod nas za 3000-3500 ima da se kupi samo smece, dok je ovo izaslo malo vise, i za sada je u mojoj glavi vise pluseva nego minuseva za ovakvo resenje.

Dakle, predstavljam vam Thomann E-Guitar Double Gigbag

Image
Image
Image
Spoiler:
Image
Spoiler:
Image
Ostatak albuma:

http://s814.photobucket.com/user/baba-s ... e%20Gigbag

Trenutno mogu da podelim samo neke prve utiske, a vreme ce pokazati koliko ce se dobro pokazati sto se tice prakticnosti, i sto je najbitnije - izdrzljivosti.

Ono sto se odmah primeti, to je tvrdoca tog materijala koji je usiven izmedju slojeva tkanine - cini se da je izuzetno cvrst i da pruza odlicnu zastitu, bez obzira sto sama debljina tog sloja nije velika. Potrudis se da stisnes prstima i vidis da to uopste nije lak zadatak, ni najmanje... taj segment mi odaje najbolji utisak u poredjenju sa svim gigbagovima koje sam imao prilike uzivo da vidim u duze poslednje vreme. Cak mi se cini da je onaj sloj koji se nalazi izmedju dve gitare mozda i najtvrdji u poredjenju sa svim ostalim usivenim slojevima koji su napred, nazad i sa strane. Uzevsi u obzir sve to, mislim da ce zastita koju gigbag pruza biti jedan od, ako ne i najjaci adut.

Spoljasnji crni materijal kojim je sve oblozeno je, rekao bih, sasvim standardan, i tu nema nista lose, niti vredno odusevljenja.. Jednostavno, to je taj materijal na koji smo navikli. Ti glavni cibzari su dobri, robusno napravljeni, mislim da nece praviti problem. Takodje su gumene "trake" postavljene na bitna mesta, kad spustite torbu na zemlju, te dodirne tacke sa podlogom su zasticene tim gumenim trakama.

Ono sto mi posebno odgovara, to je veliki broj dzepova, u koje moze da stane sve sto vam ikad uz gitaru moze zatrebati - kais, rezervne zice, sitan alat, stimer itd.

Jedino sto vidim kao potencijalnu slabu tacku su mesta u kojima je ta crna tkanina usivena za debeli porub na samom dnu torbe, sa ledjne strane, jer sam primetio da kad stavim torbu na ledja, to mesto se nalazi pod naponom, prilicno je zategnuto, i ako moram da se kladim gde ce se vremenom rasiti sav, tu bih ciljao. Obzirom da su donji krajevi remenja spojeni sa ledjima visestrukim prosivanjem u kombinaciji sa nitnom, mislim da samo remenje nece predstavljati problem po pitanju rasivanja i raspada. No, ovo su upravo stvari koje ce vreme pokazati - koliko ce trajati i kako ce se ponasati pri redovnoj upotrebi.

Moguce da sam zaboravio da pomenem nesto sto vas eventualno interesuje, i zato slobodno pitajte. :ziveli:

Umalo zaboravih... Citajuci recenzije na Thomannu, ljudi su skoro pa najvise pored vih ovih stvari napominjali da torba smrdi. Ono, uzasno, tipa, ne mogu da izluftiraju sobu. Uopste nije tako. Stavise, miris kada se torba otpakuje blago podseca na rakiju. Tako da, ja tu ne vidim problem. :lol: A evo, nije prosao ni ceo dan od kako je torba otpakovana, mirisu torbe u prostoriji nema ni traga.

User avatar
OVCA
Posts: 221
Joined: 26 Jan 2015, 15:04

Re: Thomann dupla torba za elektricne gitare - Double Gigbag

Post by OVCA » 20 Feb 2015, 19:22

Prava stvar,torba sa mirisom rakije(sljivovica ili..?).Javi koliko dana je "isijavala" miris rakije,mada,nije toliko bitno,uvek moze da se zalije novom kolicinom... :mrgreen:

User avatar
dzordje
Posts: 18
Joined: 26 Jan 2013, 19:29

Re: Thomann dupla torba za elektricne gitare - Double Gigbag

Post by dzordje » 20 Feb 2015, 20:38

prava stvar i ja bi ovo uz'o! :mrgreen: doduseee neam dve guitare :mrgreen:

kad naprave za electrik akustik to bi mi pasovalo vec :ziveli:

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Thomann dupla torba za elektricne gitare - Double Gigbag

Post by Gagi » 20 Feb 2015, 20:42

Baba čestitke :) , super je ovo stvar, jel si uzeo preko plane?

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Thomann dupla torba za elektricne gitare - Double Gigbag

Post by komil » 20 Feb 2015, 23:47

Izgleda odlično i dugotrajno.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Thomann dupla torba za elektricne gitare - Double Gigbag

Post by Funkomat » 21 Feb 2015, 22:41

skroz kul

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Thomann dupla torba za elektricne gitare - Double Gigbag

Post by muki17 » 22 Feb 2015, 00:33

Cestitam :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest