Koja pedala?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Koja pedala?

Post by Rockatansky » 04 Mar 2015, 22:41

Jebes ga obrni okreni, zvuk krece od prstiju.. :bravo:

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Koja pedala?

Post by tocilj » 04 Mar 2015, 22:52

rihverb wrote:Al' dobro, bitno da sad znam da mi treba samo distorzija, pa videcemo
Ja sam imao tu Hardwire distorziju, pristojan dist, ali na solid state pojačalima ima dosta izražen Fizz i kompresovan zvuk. Ipak bih je zaobišao. Njihov OD je već druga priča, ali tebi to ne treba.

Evo par jeftinih predloga od mene, ali moraš da probaš jer se ukusi razlikuju.....1. Imaš jako jeftino trenutno u Mitrosu: Blackstar LT Drive (žuta)...mislim da ne postoji bolji dist za te pare (od blues do metala)...
2.T-rex tonebug distortion (ako je tone smanjeno do kraja) isto od Silvane do Nirvane. 3. EHX Glove....nema toliko gaina, ali odličan OD/Dist za pare. 4. I ono što bih ti najviše preporučio je da sa E-bay za 45 evra naručiš Eno i Dist i OD....obije rade fantastično, izrada nije loša, ali za te pare nema bolje (po meni one rade bolje od Boss-ovih pedala, ali nebih ovde prepirku da započinjem, to je samo moje mišljenje:-).. Znači ENO Tc-15 (savršena pedala za hard rock i metal) 25 $ i besplatno slanje na tvoju adresu. I ENO Tc-16 (za sve drugo od drive-a što ti treba) ista ciena...

Nemam ih više, Ali sam imao obije pedale i probao na skupim i jeftinim pojačalima, rade odlično, podotovu Tc-15 (Negdje se zove i Ds-1).

Mislim da Boki sa foruma ima Taj crveni ENO i može da ti potvrdi vrijednost toga. Znači za 40 i nešto evra dobiješ i OD i Dist, malo li je:-)!!! I neka te ne plaše Kinom i glupostima, sve je Kina, za te pare (EHX. MXR. Blackstar i sl.) samo što negdje piše na kutiji a negdje kada se kutija otvori... Za razliku od naših i evropskih šopova oni su mi već dva puta izlazili u susret i kada sam dobio pedalu koja je imala problema poslali novu pedalu, bez toga da vratim staru. Tako isto i za neke čivije....

rihverb
Posts: 36
Joined: 03 Mar 2015, 20:55

Re: Koja pedala?

Post by rihverb » 05 Mar 2015, 09:59

E hvala, uzecu ih u obzir

rihverb
Posts: 36
Joined: 03 Mar 2015, 20:55

Re: Koja pedala?

Post by rihverb » 05 Mar 2015, 09:59

Rockatansky wrote:Jebes ga obrni okreni, zvuk krece od prstiju.. :bravo:
Bas tako!

rihverb
Posts: 36
Joined: 03 Mar 2015, 20:55

Re: Koja pedala?

Post by rihverb » 17 Mar 2015, 10:55

Da li bi mogla Digitech Hot Head. Na istu je foru kao Boss DS-1?

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Koja pedala?

Post by tocilj » 17 Mar 2015, 13:02

rihverb wrote:Da li bi mogla Digitech Hot Head. Na istu je foru kao Boss DS-1?
Izbjegavaj Digitech X seriju (osim Bad monkey), digitalije....

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Koja pedala?

Post by bancika » 17 Mar 2015, 13:47

rihverb wrote:Da li bi mogla Digitech Hot Head. Na istu je foru kao Boss DS-1?
Da, na istu foru je shitte :)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Koja pedala?

Post by Kristijan » 17 Mar 2015, 13:49

Bad Monkey, Screamin' Blues и Hot Head су засебна прича, то није X серија. Све три су аналогне. Чини ми се да ту спада и Grunge, нисам сигуран.

С друге стране, Hot Rod јесте X серија, и то није аналогна педала. Можда си на то мислио.

rihverb
Posts: 36
Joined: 03 Mar 2015, 20:55

Re: Koja pedala?

Post by rihverb » 17 Mar 2015, 16:58

Kristijan wrote:Bad Monkey, Screamin' Blues и Hot Head су засебна прича, то није X серија. Све три су аналогне. Чини ми се да ту спада и Grunge, нисам сигуран.

С друге стране, Hot Rod јесте X серија, и то није аналогна педала. Можда си на то мислио.
Da ovo su X serie http://www.chrisguitars.com/digi-xserie ... -small.jpg

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Koja pedala?

Post by Kristijan » 17 Mar 2015, 17:02

Да.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Koja pedala?

Post by clapton » 17 Mar 2015, 23:44

niko RAT nije preporucio?

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Koja pedala?

Post by tocilj » 18 Mar 2015, 19:18

Kristijan wrote:Bad Monkey, Screamin' Blues и Hot Head су засебна прича, то није X серија. Све три су аналогне. Чини ми се да ту спада и Grunge, нисам сигуран.

С друге стране, Hot Rod јесте X серија, и то није аналогна педала. Можда си на то мислио.
Da, u pravu si...izvinjavam se. Na crvenu sam mislio, a sada vidim da je u pitanju narandžasta:-)

Mada mi se stav nije mnogo promijenio...meni osim njihovih hardwire pedala skoro ništa ne zvuči ozbiljno (naravno ne mislim na whammy i ove nove što su izdali skoro).

Iz X serije sam probao skoro sve (jer mi je kum skupljao te pedale:-), a jedino mi je bio Delay ok.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest