Digitech RP350 adapter

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
acidking
Posts: 2
Joined: 16 Mar 2015, 12:01

Digitech RP350 adapter

Post by acidking » 16 Mar 2015, 12:16

Pozdrav ljudi,

Imam jednu nedoumicu, pa se nadam da bi neko mogao da mi pomogne. Imam Digitech-ov RP 350 procesor, ali sam uspeo da izgubim adapter na svirci. U pitanju je 9VAC, 1,3A adapter. S obzirom da ne mogu da nadjem takav u oglasima, interesuje me da li mogu da kupim neki slican a da ne sprzim uređaj. Ili da li mogu da uzmem neki sa istim karakteristikama, recimo za nintendo poput ovog https://www.kupujemprodajem.com/NINTEND ... -oglas.htm Hvala unapred

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Digitech RP350 adapter

Post by banjacNT » 17 Mar 2015, 00:18

Kolko se ja razumem u hemiju, treba samo da potrefis karakteristike adaptera.
Obrati paznju na voltazu, amperazu i s koje strane je plus a sa koje strane minus da adapteru i to je to.
I ja sam isti problem imao sa mojim procesorom, pa sam kupio drugi adapter odgovarajucih karakteristika, i sve je sljakalo kako treba.
Mada sve ce ti malo bolje reci bilo ko ko se iole razume u elektroniku.
:cao: :cao: :cao: :ziveli: :ziveli: :ziveli:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Digitech RP350 adapter

Post by komil » 17 Mar 2015, 10:51

Može taj (najverovatnije). Ne treba da potrefiš "plus minus" (naizmnenična struja je u pitanju), voltažu moraš, a amperaža taj broj ili veća struja. U principu bi u ovom slučaju trebalo da odgovara dosta adaptera (jer je u samom procesoru elektronika koja je bitna za ispravljanje struje i ostalo). Pogledaj za probu razne uređaje po kući, tipa neki depilator ili bilo šta - možda nešto odgovara.

acidking
Posts: 2
Joined: 16 Mar 2015, 12:01

Re: Digitech RP350 adapter

Post by acidking » 17 Mar 2015, 13:53

Hvala drugari, mnogo ste mi pomogli :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest