Da li se isplati tolika razlika u ceni?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Da li se isplati tolika razlika u ceni?

Post by clapton » 12 Aug 2015, 00:31

vrijedi li Boss RV-3 130e?

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Da li se isplati tolika razlika u ceni?

Post by tommytigh77 » 12 Aug 2015, 03:11

clapton wrote:vrijedi li Boss RV-3 130e?
:rlol:


User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Da li se isplati tolika razlika u ceni?

Post by tommytigh77 » 12 Aug 2015, 11:47

Ovo je dobra pedala i trebalo bi da vredi te pare. Line 6 pedale umeju da malo kradu ton u bypassu, ali to ne smeta svakom. Šteta što Gagi nije u zadnje vreme aktivan na forumu, mislim da on ima ovu pedalu pa je mogao malo bolje da ti podeli utiske.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Da li se isplati tolika razlika u ceni?

Post by bancika » 12 Aug 2015, 11:49

mada 90e za 8 godina staru pedalu...sta znam, za digitalnu spravu u modernom potrosackom svetu to je kao 2-3 zivota :)

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Da li se isplati tolika razlika u ceni?

Post by clapton » 12 Aug 2015, 11:53

Evo nadjoh DL-8 na KP. Samo jos da nadjem nekog da mi je uzme/pošalje. To ce bit malo zeznuto, svi su na more pošli. :)

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Da li se isplati tolika razlika u ceni?

Post by veljapa » 12 Aug 2015, 13:35

Jel si imao neki looper do sad? Ja ga stalno koristim i za moje pojmove je 20 sekundi malo. U vecini slucajeva bude dovoljno ali sigurno ce se desiti da ti je kratko vise nego jednom.

Ja bih uzeo odvojeno pedale za oba efekta osim ako ti je cilj samo digitalni delay, a looper ti je tu bonus pod uslovom da je glavni efekat bas ono sto ti trazis.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Da li se isplati tolika razlika u ceni?

Post by clapton » 12 Aug 2015, 14:33

Kazu da je bolji od DD7 (kao delay) a i jeftiniji je. Što se loopera tiče, imam u planu Ditto tako da je za pocetak dovoljno tih 20 sek.

Prvobitno sam mislio da uzmem polovni dd3 za nekih 50ak eura (ali nema nijednog takvog u zadnje vrijeme) + Ditto.

Duschmanov
Posts: 86
Joined: 27 Jan 2012, 17:12

Re: Da li se isplati tolika razlika u ceni?

Post by Duschmanov » 13 Jan 2016, 11:39

Duschmanov wrote:I da zaključim temu, nisam ja rekao da Carbon Copy ne valja već:
tommytigh77 wrote: s tim što je postavljač teme uzeo najlošiji mogući primer za skupu pedalu, i u tome je cela problematika. Carbon Copy je overhype đubre, niti radi kao verodostojan analog delay, niti ima muda za duža ponavljanja, a košta boga oca. Totalno pogrešan primer i uzorak.
Zato drug moderator bolje čitaj sledeći put i ne jedi govna. Eto. Zbogom majmuni!
Moderator prso falim te boze vise nece da podrzi rulju za progon. Amin.
A ovo sto je citirano sam pokazao jednom profi muzicaru koji je rekao da manem forum i totalne idiote koji tamo pisu. Jer Carbon Copy koriste profi mizicari a Tommytight77 je forumska luda. To citiram sto je rekao. Lep dan zelim,vidim da ste mi temu prosirili na 18 strana

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Da li se isplati tolika razlika u ceni?

Post by Baba Slim » 13 Jan 2016, 11:45

Pozdravi profi muzicara, i preporuci mu da se slobodno prikljuci forumu i diskusiji, pre nego sto neosnovano lupi etiketu ljudima koje ne samo da ne poznaje, vec sa kojima rec u zivotu nije razmenio.

A ti si na ovoj temi pokazao koliko si kulturan i konstruktivan clan zajednice, vredjajuci sve redom. Pozdrav.

Duschmanov
Posts: 86
Joined: 27 Jan 2012, 17:12

Re: Da li se isplati tolika razlika u ceni?

Post by Duschmanov » 13 Jan 2016, 11:58

Oo a ti si glas kristijanov haha? Ajd gledaj svoja posla nisi vise zasticen. Vi ste svi strucnjaci do mojega pa sam zato i ja bio kulturan isto toliko kao i vi. Ajd idi setaj ulicom ako nemas sta da kazes u vezi teme.cao strucnjaci

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Da li se isplati tolika razlika u ceni?

Post by Fenderica » 13 Jan 2016, 13:03

tommytigh77 wrote: s tim što je postavljač teme uzeo najlošiji mogući primer za skupu pedalu, i u tome je cela problematika. Carbon Copy je overhype đubre, niti radi kao verodostojan analog delay, niti ima muda za duža ponavljanja, a košta boga oca. Totalno pogrešan primer i uzorak.
Auu jebote Tomice, šta ti napisa?!? :shock:
Jeli Tomice, da li si ti imao ovu pedalu, svirao na njoj pa znaš da je toliko loša ili prepisuješ priče ovih lokal hobista koji moraju da pljuju po originalima kako bi prodavali svoje klonove?
Mislim, kako neko može da ovako nešto napiše za pedalu koju sviraju priznati muzičari? Glupi su ovi profesionalci ne znaju ništa, sa'će da dodje njima expert nad expertima @tommytigh77 da im soli pamet, da im kaže šta zna da oni najzad nauče? :hide:
Dobro šte to ovaj Dušmanov nije oterao tamo gde treba. Da ti napišeš da je Carbon Copy djubre, koja ne radi kao analogni dilej, koji nema muda za duža ponavljanja a pedala ima preko 600 milisekundi ponavljanja, kompletno analogno kolo bazirano na BBD čipovima, i svetsku slavu, priznata od pro muzičara, i to je "djubre"?
Pa šta nije djubre? Ona go'na od ručnih radova koja pune KP oglase? To su pravi "analogni dileji"? Jel da'? Pa stvarno, ko dodje na ovoj forum i pročita ovakvu glupost, stvarno NIKADA više se na njega ne vraća. Nisu tu krivi ni Trzalica ni Bugi, ni Fenderica ni Overdrive, pa vi ste šampioni, pobednici bez premca. :bow: :bravo:
Stvarno, kapa dole za ovo gore citirano, haha
Last edited by Fenderica on 13 Jan 2016, 13:12, edited 1 time in total.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Da li se isplati tolika razlika u ceni?

Post by Funkomat » 13 Jan 2016, 13:11

karbon kopi je sjajna pedala. meni def u top 5 pedala

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Da li se isplati tolika razlika u ceni?

Post by Fenderica » 13 Jan 2016, 13:15

Funkomat wrote:karbon kopi je sjajna pedala. meni def u top 5 pedala
Meni takodje, ja sam je svirao kod jednog prijatelja i strašno mi se dopala. Ništa tu više od analognog delay mi ne bi trebalo. Digitalni je već druga rabota. Šteta što je stvarno kod nas skupa. Video sam u stranim oglasima da je ima i za 90 evra što je ok cena za polovnu. Za tu cenu bih je i ja kupio. 130 evra je baš mnogo koliko traže za polovnu kod nas.

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Da li se isplati tolika razlika u ceni?

Post by Historik » 13 Jan 2016, 13:18

Funkomat wrote:karbon kopi je sjajna pedala. meni def u top 5 pedala
I meni isto, imam je 5 godina, ali to je delimicno subjektivan osecaj. Cinjenica je da pedala odseca jedan sirok pojas visokih frekvencija, posebno na duzim ponavljanjima (500ms i preko), sto cesto ume da bude problem kod izlaska iz mixa. Ja imam veoma svetlu gitaru pa to nije problem ali su kritike na racun pedale prilicno opravdane. Cipovi koji su u nju ugradjenji nisu predvidjeni za delay duzi od 300ms (sto je standardni kapacitet analognih delay-eva, npr Ibanez AD9, Aqua Puss prve verzije ili Malekko Echo-a), nego su overklokovani. Meni pedala radi super ali je s tehnicke strane cinjenica da je budzevina i da jede znacajan opseg zvuka. Zato su i izbacili Bright verziju prosle godine u saradnji sa ProGuitarShopom.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest