Boss DS-2 (turbo distortion) ima mnogo suma...

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Boss DS-2 (turbo distortion) ima mnogo suma...

Post by Rockatansky » 03 Apr 2015, 12:59

Imam ovu pedalu godinama, to mi je prva distorzija, uopste prvo sto sam kupio. I primetio sam u poslednje vreme, posto sam poceo da sviram dosta glasnije da mi nekako ima previse suma... :(

NIje to ono zujanje od magneta, nego bas sum... I kada skroz utisam djitru. Kada je recimo na pojacalu Fender FM212 (100W kazu da ima) pojacano na 6-7 ili 8 to onako bas bude gadno. MIslim nije bas bas da ne moze da se svira, ali... Malio je neprijatno. Pri tome ne zavisi moze da bude i sama u lancu, opet isto.

Jel to normalno sta mislite, ili je moguce da je crkao neki deo unutra?

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Boss DS-2 (turbo distortion) ima mnogo suma...

Post by Rockatansky » 03 Apr 2015, 13:48

Evo sada sam jos malo testirao.

Povezao samo (samo radi testa) Big Muff Pi - Line 6 Dr. Distortio - Boss DS2 - pojacalo Laney LG35r

I sta se desava, kada ukljucim Boss cuje se taj sum, a kada iskljucim ne cuje se, jasno. Ali kada ukljucim drajv na pojacalu, koji volim cesto da koristim, cuje se isti taj sum! E sada, kada izbacim Boss iz lanca, a ostanu ove druge dve pedale - ne cuije se! :|

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Boss DS-2 (turbo distortion) ima mnogo suma...

Post by tommytigh77 » 03 Apr 2015, 14:06

Pa ako si odskora počeo da je koristiš na većoj snazi, normalno je da je šum primetljiviji. Svaka distorzija unosi određenu količinu šuma, neka manje, neka više. I što više gaina dodaješ, ili uključiš više pedala, problem je sve veći. DS-2 ume poprilično da šušti sama po sebi, mada problem mogu da budu i loši kablovi, loše napajanje, pa se tako manifestuju. Nisam razumeo samo u vezi ovog drugog posta - je l' pedala ubacuje šum i kad je ugašena, tj. u bypassu? Ako je tako, onda je definitivno problem ili do napajanja, ili je pedala pokvarena. Ako nije, tj. ako dodaje šum samo kad je uključena, onda je to prirodna stvar, pogotovo za high-gain pedalu, i nema tu velike pomoći. Nabavi bolje kablove i smanji 'drive' pot i nadaj se najboljem.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Boss DS-2 (turbo distortion) ima mnogo suma...

Post by Rockatansky » 03 Apr 2015, 14:14

Aha, kontam, pa to mislim jel moguce da nesto crkne pa da krene da susti ili to tako radi sama po sebi... Ako je to "normalno" onda OK. :) Pomiricu se sa tim.

E da mozda sam bio malo konfuzan. Ne, kada je iskljucena ne utice nikako. ALI kada je u lancu a iskljucena, drajv na pojacalu dobije slican sum. A kada je izbacim iz lanca (a ostanu sve druge pedale) ne cuje se sum na drjavu na pojacalu. Prilicno cudno.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Boss DS-2 (turbo distortion) ima mnogo suma...

Post by tommytigh77 » 03 Apr 2015, 17:53

Rockatansky wrote:ALI kada je u lancu a iskljucena, drajv na pojacalu dobije slican sum. A kada je izbacim iz lanca (a ostanu sve druge pedale) ne cuje se sum na drjavu na pojacalu. Prilicno cudno.
Je l' koristiš neko napajanje ili bateriju za nju? Ovo zadnje i mene zbunjuje.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Boss DS-2 (turbo distortion) ima mnogo suma...

Post by Rockatansky » 03 Apr 2015, 18:10

I mene.

Koristim napajanje. 1000mA stabilisano, kupio on onog lika jednog na KP.

Probacu da napravim bas neki video, ako bude moglo da se cuje/vidi.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Boss DS-2 (turbo distortion) ima mnogo suma...

Post by tommytigh77 » 03 Apr 2015, 18:17

Pre toga, probaj najpre da ubaciš bateriju i skini je sa napajanja, pa vidi ima li razlike.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Boss DS-2 (turbo distortion) ima mnogo suma...

Post by Rockatansky » 03 Apr 2015, 18:44

Nemam kod sebe kbateriju... OK probacu. U medjuvremenu napravio sam video. Snimano je telefonom, ali sustina se cuje.

Povlacim rec. :) Boss je mala maca za Big Muff... :XD:

Sada sam napravio poredjenje, prvo sve zajedno pedale, jedna po jedna, a footsvich ukljucuje drive na pojacalu, s tim da sam gledao da su pojacani slicno drive/clean channel. Onda sam utisao gitaru.
Ipak Big Muff pravi najvecu sum, ubedljivo, to je prvi deo vide. U drugom sam pokazao samo sum sa/bez Bossa, a treci je diretkno u pojacalo...

Izgleda da sam se samo tripovao, i da je ipak to sve normalno, i da to tako ide. A sto je vise pedala u lancu i distorzija sa pojacala je bucnija.

https://www.youtube.com/watch?v=5iA9fqt ... e=youtu.be


User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Boss DS-2 (turbo distortion) ima mnogo suma...

Post by tommytigh77 » 03 Apr 2015, 21:13

Izvini, tek sad sam mogao da pogledam snimak. Ovde definitivno nešto nije u redu. Ili kablovi ili napajanje, ili verovatno i jedno i drugo. Ne sme ovoliko da zuji. Kupi bateriju, pa probaj da uključuješ jednu po jednu pedalu sa baterijom, bez napajanja, a zatim sa napajanjem, razdvoj kompletan lanac i probaj sve moguće i nemoguće kombinacije, negde ćeš pre ili kasnije otkriti šta je glavni uzrok šuma. Probaj takođe da zameniš mesta kablovima, vidi ima li i tu razlike... Nažalost kod ovakvih problema nema čarobnog štapića.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Boss DS-2 (turbo distortion) ima mnogo suma...

Post by Rockatansky » 03 Apr 2015, 21:50

Ma opusteno ne zurimo nigde. :) :ziveli:

Big Muff jedini trenutno ima bateriju. Kod njega je dobro sto ne trosi bateriju kada se ne koristi :) Od baterija za drugo sam odustao jer svaki cas moram da je vadim i ubacujem, jer Boss trosi bateriju stalno... Hvala na savetu, moracu da isprobam sve kombinacije. Mada mislim da Line 6 ni ne moze sa baterijom.

Ako su kablovi u pitanju onda su mozda patch kablovi, jer su oni bas oni neki bzvz raznobojni. Mada opet to se javlja i bez njih, pa mozda i nisu... A ovo dva glavna su onako neki, daleko od najjeftinijeg.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Boss DS-2 (turbo distortion) ima mnogo suma...

Post by tocilj » 04 Apr 2015, 02:28

Rockatansky wrote:Ma opusteno ne zurimo nigde. :) :ziveli:

Big Muff jedini trenutno ima bateriju. Kod njega je dobro sto ne trosi bateriju kada se ne koristi :) Od baterija za drugo sam odustao jer svaki cas moram da je vadim i ubacujem, jer Boss trosi bateriju stalno... Hvala na savetu, moracu da isprobam sve kombinacije. Mada mislim da Line 6 ni ne moze sa baterijom.

Ako su kablovi u pitanju onda su mozda patch kablovi, jer su oni bas oni neki bzvz raznobojni. Mada opet to se javlja i bez njih, pa mozda i nisu... A ovo dva glavna su onako neki, daleko od najjeftinijeg.
Ja sam imao sličan problem u jednoj prostoriji za vježbanje sa joyo napajanjem koja je imala loše uzemljenje ili tako nešto. Ne razumijem se baš u instalacije, ali znam da je to bio ogroman problem. Posebno dolazi do izražaja sa digitalnim i uopšte efekat pedalama. Ako si dobio iste rezultate u drugoj kući, prostoriji...što bi se reklo na nekoj drugoj utičnici onda zaboravi ovo što sam napisao:-)

Ima ovde na forumu ljudi koji se razumiju u te stvari vezano za loše instalacije u kući pa možda neko stručnije objasni...

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Boss DS-2 (turbo distortion) ima mnogo suma...

Post by Funkomat » 04 Apr 2015, 09:45

Ja bih rekao da je definitivno napajanje.

Usred Zala
Posts: 251
Joined: 28 Mar 2012, 10:52

Re: Boss DS-2 (turbo distortion) ima mnogo suma...

Post by Usred Zala » 04 Apr 2015, 11:06

Rockatansky wrote:Ma opusteno ne zurimo nigde. :) :ziveli:

Big Muff jedini trenutno ima bateriju. Kod njega je dobro sto ne trosi bateriju kada se ne koristi :) Od baterija za drugo sam odustao jer svaki cas moram da je vadim i ubacujem, jer Boss trosi bateriju stalno...
Netačno! Boss je na napajanju samo ako je uključen in kabl jer je taj konektor sa prekidačem.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Boss DS-2 (turbo distortion) ima mnogo suma...

Post by Rockatansky » 04 Apr 2015, 11:22

Funkomat wrote:Ja bih rekao da je definitivno napajanje.
Probacu da napravim onda neke kombinacije sa baterijom...

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Boss DS-2 (turbo distortion) ima mnogo suma...

Post by djomla » 04 Apr 2015, 19:57

Slicne sam probleme imao, problem je bio u napajanju.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest