Fender Champion 40

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

desert sun
Posts: 82
Joined: 05 Mar 2015, 19:02

Re: Fender Champion 40

Post by desert sun » 08 Apr 2015, 00:43

zekaisapa wrote:
desert sun wrote:Sto se tice melodije solist 61 nije uopste preterano tesko ,teske su one glave sa kabinetima ali ovaj model nije.Ja sam bio u istoj zabludi da je tesko ko tuc dok ga nisam uzeo i uverio se da nije.

Evo na ovom linku mozes da pogledas kako izgleda,vidi se da nije preterano tesko i glomazno.Uzeo sam ovaj link zato sto su najbolje slike,realno takva pojacala mogu da se nadju za 70-80e ako ne i za manje.Ja sam moje uzeo za 60e.

http://www.kupujemprodajem.com/Vintage- ... d=20652744
Da, da, sivi su 61 a crni/tamno teget 60 cini mi se... koliko je to u kg, molim te, imas neku predstavu?
Izmerio sam ga,pojacalo je tesko tacno 16kg.Toliko su odprilike teska i marsall pojacal te snage.Iskreno mislio sam da ima par kilograma manje,ali opet nije nista pretesko.

zekaisapa
Posts: 143
Joined: 25 Sep 2014, 23:02
Location: Gornji Milanovac

Re: Fender Champion 40

Post by zekaisapa » 08 Apr 2015, 00:59

desert sun wrote:
zekaisapa wrote:
desert sun wrote:Sto se tice melodije solist 61 nije uopste preterano tesko ,teske su one glave sa kabinetima ali ovaj model nije.Ja sam bio u istoj zabludi da je tesko ko tuc dok ga nisam uzeo i uverio se da nije.

Evo na ovom linku mozes da pogledas kako izgleda,vidi se da nije preterano tesko i glomazno.Uzeo sam ovaj link zato sto su najbolje slike,realno takva pojacala mogu da se nadju za 70-80e ako ne i za manje.Ja sam moje uzeo za 60e.

http://www.kupujemprodajem.com/Vintage- ... d=20652744
Da, da, sivi su 61 a crni/tamno teget 60 cini mi se... koliko je to u kg, molim te, imas neku predstavu?
Izmerio sam ga,pojacalo je tesko tacno 16kg.Toliko su odprilike teska i marsall pojacal te snage.Iskreno mislio sam da ima par kilograma manje,ali opet nije nista pretesko.
Hvala ti puno na trudu ali je to ipak malo potesko za mene... mislim, pretesko za moju diskus herniju(jedan jaci cim i iskoci disk)... to je vec skoro Bandit tezina, mada, veruj mi, ocekivao sam da tesko jedno 30 kila, tako mi je nesto ostalo u secanju. Opet, za 60-ak evra, mogu i da ga ostavim u prostoriji za probe, pa ako ga i zdipe nije bas toliki gubitak (novcani).

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Fender Champion 40

Post by kwiss » 08 Apr 2015, 19:41

Ova tema će postaviti rekord :D

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: Fender Champion 40

Post by Bane bass » 08 Apr 2015, 22:41

Ne bih tako lako odustao od lampasa.Ovo je malisan koji vredi svaki dinar.

http://www.skymusiccenter.com/vox-nt15h-3565.html

Kabinet se moze i napraviti. Ako nista drugo,moze se probati kod prodavca,a siguran sam da se neces razocarati.

User avatar
tHe bLuEsMaN
Posts: 262
Joined: 22 Aug 2009, 01:12

Re: Fender Champion 40

Post by tHe bLuEsMaN » 08 Apr 2015, 22:46

zekaisapa wrote:
tHe bLuEsMaN wrote:Pardon, umesto 15 napisao sam 12w, povuko me naziv.
Nema frke, skapirao sam, zvucnik je 12... ne znam, meni se ti cub-ovi zvucno jako svidjaju (cub10 ponajvise), ali te lampe, trafoi, pali-gasi... jbg, postao sam bas gotovan, ali kapiram poentu svih vas u vezi lampasa, i ne protivrecim - lampa je zakon, uostalom, pre 20-25 godina svirao sam ac30, vukljali smo ga dvojica nas, jedva je u stojadinov gepek stajao...
Onda ti je jasno sta 30 lamaskih vati mogu. Jos jedan glas ide Night Trainu, samo ne znam da li jos moze da se nadje, seriju je vox izbacio pre par godina, tad je bio i u liri i u sky-u, mozda je ostao neki primerak.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Fender Champion 40

Post by tommytigh77 » 09 Apr 2015, 02:12

kwiss wrote:Ova tema će postaviti rekord :D
:1: Realno, Kvisko. Ja više ne znam ni o čemu se radi uopšte. :D
Evo da ponudim pomoć što se kilaže tiče, Fender Blues Junior (lampaš, 15W), je lakši bar za 3-4 kila od mog Roland Cube 60, a podjednako je glasan. Problem je što je lakoća kod tih malih lampaša ostvarena tako što imaju mizerno mali izlazni trafo, a u prevodu to znači da nemaju ni dlaku basa, tj. nimalo autoriteta u tonu. Blues Junior, naprimer, zvuči tek onako kako treba da zvuči kad mu se ugradi izlazni trafo veličine onih koji se ugrađuju na Deluxe Reverb, a to je 2 kila teže.
Mislim da je ovde problem drugačije prirode, i da se uopšte ne radi o konkretnim vrstama i markama pojačala. Ti bi da kupiš pojačalo koje je dovoljno lagano da možeš da ga nosaš od kuće do prostorije za probu, da da kakav-takav solidan zvuk, da je dovoljno jako da se čuje pored bubnjara, a da pritom ne zezneš kičmu? Prc. Pa, svi bismo mi to želeli, ja prvi. Nažalost, ne može. Znaš obično kako kažu, ''dobar ton košta''? Ja se možda i ne slažem s tim, ali sam s druge strane ubeđen da je dobar ton TEŽAK, i to je jednostavno tako kako je.

zekaisapa
Posts: 143
Joined: 25 Sep 2014, 23:02
Location: Gornji Milanovac

Re: Fender Champion 40

Post by zekaisapa » 09 Apr 2015, 09:11

tommytigh77 wrote: Ti bi da kupiš pojačalo koje je dovoljno lagano da možeš da ga nosaš od kuće do prostorije za probu, da da kakav-takav solidan zvuk, da je dovoljno jako da se čuje pored bubnjara, a da pritom ne zezneš kičmu? Prc. Pa, svi bismo mi to želeli, ja prvi. Nažalost, ne može. Znaš obično kako kažu, ''dobar ton košta''? Ja se možda i ne slažem s tim, ali sam s druge strane ubeđen da je dobar ton TEŽAK, i to je jednostavno tako kako je.
Tako je, i za bold 1 i bold 2, ali koprcam se ne bih li nešto izmajmunisao. Ne d'o Bog nikom diskus herniju, pogotovu hroničnu, eto toliko mogu da kažem...

User avatar
OVCA
Posts: 221
Joined: 26 Jan 2015, 15:04

Re: Fender Champion 40

Post by OVCA » 09 Apr 2015, 11:35

Uzmes nekog crnca... :mrgreen:

Karimii
Posts: 42
Joined: 05 Apr 2015, 18:33

Re: Fender Champion 40

Post by Karimii » 09 Apr 2015, 11:42

Image

Msm, uglješa k'o uglješa. :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest