Fender Champion 40

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Fender Champion 40

Post by Perce » 07 Apr 2015, 14:27

Zato sam ja okacio link za 12ku :) Lm, sto se tice pojacala i dece, isto ti dodje. Lampas je podlozan lomljenju koliko i ss u istoj velicini. Lampe su nedostizne za tvog sina jer su zasticene. Ako ces da ides na SS onda ti je sve jedno sta ces uzeti. Ili tog fendera ili neki line6/cub/bandit u istoj klasi. Jednostavno idi do prodavnica pa vidi sta ti se svidja po zvuku. To sto Line6 spajderi svetle ko jelke nije bitno. Jednom kada namestis zvuk, to je to. Ne diras.

zekaisapa
Posts: 143
Joined: 25 Sep 2014, 23:02
Location: Gornji Milanovac

Re: Fender Champion 40

Post by zekaisapa » 07 Apr 2015, 15:09

Perce wrote:Zato sam ja okacio link za 12ku :) Lm, sto se tice pojacala i dece, isto ti dodje. Lampas je podlozan lomljenju koliko i ss u istoj velicini. Lampe su nedostizne za tvog sina jer su zasticene. Ako ces da ides na SS onda ti je sve jedno sta ces uzeti. Ili tog fendera ili neki line6/cub/bandit u istoj klasi. Jednostavno idi do prodavnica pa vidi sta ti se svidja po zvuku. To sto Line6 spajderi svetle ko jelke nije bitno. Jednom kada namestis zvuk, to je to. Ne diras.
Hvala, najkonstruktivnije do sada. Msm, pretvaram se polako u one izludjene sto na kraju ne znaju ni sta hoce, smaraju svakim novim postom itd, dok se ne popenju svima na glavu... sad cu malo da iskuliram , nije bas hica da moram da potrosim pare, imam pojacalo za snimanje i za po kuci, ionako jos ne pocinjem sa probama. Anyway, hvala svima.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Fender Champion 40

Post by Cope » 07 Apr 2015, 19:34

Za budžet od 150-200€ je van pameti tražiti novo pojačalo po prodavnicama i očekivati erekciju... Oglasi, pomoć prijatelja i sl. bolje su rešenje... :ziveli:

zekaisapa
Posts: 143
Joined: 25 Sep 2014, 23:02
Location: Gornji Milanovac

Re: Fender Champion 40

Post by zekaisapa » 07 Apr 2015, 19:38

Cope wrote:Za budžet od 150-200€ je van pameti tražiti novo pojačalo po prodavnicama i očekivati erekciju... Oglasi, pomoć prijatelja i sl. bolje su rešenje... :ziveli:
A za koliko nije? Budzet je 200-250, napisao sam vec, moglo bi se protegnuti i na 300... nisam trazio erektivno-polutivne reakcije vec, prosto, misljenja, u ovom slucaju, konkretnom modelu... nisi od nikakve pomoci... :x

zekaisapa
Posts: 143
Joined: 25 Sep 2014, 23:02
Location: Gornji Milanovac

Re: Fender Champion 40

Post by zekaisapa » 07 Apr 2015, 19:42

clapton wrote:preporuka i od mene za Cube. imao sam stariji model, Cube 60.
bas sad gledao nesto na yt i naletim na ovo: https://www.youtube.com/watch?v=9NDCh_h7g8U
micro cube :)
Ti si, cini mi se, jurio svojevremeno Envoy-a? Ako jesi, i ako si ga upecao, kaskva su ti iskustva? Moze i PP.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Fender Champion 40

Post by Cope » 07 Apr 2015, 19:54

zekaisapa wrote:
Cope wrote:Za budžet od 150-200€ je van pameti tražiti novo pojačalo po prodavnicama i očekivati erekciju... Oglasi, pomoć prijatelja i sl. bolje su rešenje... :ziveli:
A za koliko nije? Budzet je 200-250, napisao sam vec, moglo bi se protegnuti i na 300... nisam trazio erektivno-polutivne reakcije vec, prosto, misljenja, u ovom slucaju, konkretnom modelu... nisi od nikakve pomoci... :x

Bez obzira, koliki god da je budžet, sigurno je da ga ne treba arčiti po Mitrosu i sl...
Ja sam skoro prodao Peavey Bandit USA za 170€, pored koga možeš da staviš dva kineska Fendera, odvrneš do kraja, i da se ne čuju. Pronjuškaj malo po oglasima, raspitaj se kod kolega, i sl. sigurno ima nešto bolje za te pare. E sad, tvoj budžet je nit tamo nit ovamo, takoreći od 100-300€ sve to radi manje više slično - svetle lampice i tandrče, dok već za 400€ može i neki lampaš da se nađe.
Msm ne ložim te i ne pravim se pametan, ali iz iskustva ti pričam jer sam dosta razne opreme preturio preko leđa jer sam imao studio...
Na kraju, razumem ja fetiš kupovne novih simpatičnih malih pojačala koja liče na prava, ali ubrzo postanu kao radioaktivni otpad, ne znaš gde ćeš sa njima - ni na probu, ni na svirku... Nadam se da nisam puno odmogao ako već nisam od naročite pomoći :ziveli:

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Fender Champion 40

Post by clapton » 07 Apr 2015, 19:57

zekaisapa wrote:
clapton wrote:preporuka i od mene za Cube. imao sam stariji model, Cube 60.
bas sad gledao nesto na yt i naletim na ovo: https://www.youtube.com/watch?v=9NDCh_h7g8U
micro cube :)
Ti si, cini mi se, jurio svojevremeno Envoy-a? Ako jesi, i ako si ga upecao, kaskva su ti iskustva? Moze i PP.
jesam, dobro se sjecas :). ali nisam ga uzeo. koristio Amplitube pa posle uzeo Cube 60.

zekaisapa
Posts: 143
Joined: 25 Sep 2014, 23:02
Location: Gornji Milanovac

Re: Fender Champion 40

Post by zekaisapa » 07 Apr 2015, 20:31

clapton wrote:
zekaisapa wrote:
clapton wrote:preporuka i od mene za Cube. imao sam stariji model, Cube 60.
bas sad gledao nesto na yt i naletim na ovo: https://www.youtube.com/watch?v=9NDCh_h7g8U
micro cube :)
Ti si, cini mi se, jurio svojevremeno Envoy-a? Ako jesi, i ako si ga upecao, kaskva su ti iskustva? Moze i PP.
jesam, dobro se sjecas :). ali nisam ga uzeo. koristio Amplitube pa posle uzeo Cube 60.
Steta :| ... mislim, nije steta ako si hteo nesto drugo, nego steta sto nemam info iz prve ruke, meni se taj Envoy svidja u svemu osim tog .ebenog osiguraca koji oce da crkne... nekom :cry:

desert sun
Posts: 82
Joined: 05 Mar 2015, 19:02

Re: Fender Champion 40

Post by desert sun » 07 Apr 2015, 20:48

Ja bih ti iskreno predlozio da uzmes melodiju solist 61.Ima 60w,reverb,fuzz,izlaz za razglas,izlaz za jos jednu zvucnu kutiju i 12 zvucnik.Moze da se nadje za 70-80e a pouzdano je,prima odlicno pedale ,nije tesko i daje dobar zvuk.Ako vec hoces da uzmes tranzistorca besmisleno je davati vise para ako ne mora a radice ti bolje od tog fendera a plus ti ostane za par pedala ili bolji procesor.Ja sam ga uzeo pre par godina i prezadovoljan sam njime.

zekaisapa
Posts: 143
Joined: 25 Sep 2014, 23:02
Location: Gornji Milanovac

Re: Fender Champion 40

Post by zekaisapa » 07 Apr 2015, 21:01

desert sun wrote:Ja bih ti iskreno predlozio da uzmes melodiju solist 61.Ima 60w,reverb,fuzz,izlaz za razglas,izlaz za jos jednu zvucnu kutiju i 12 zvucnik.Moze da se nadje za 70-80e a pouzdano je,prima odlicno pedale ,nije tesko i daje dobar zvuk.Ako vec hoces da uzmes tranzistorca besmisleno je davati vise para ako ne mora a radice ti bolje od tog fendera a plus ti ostane za par pedala ili bolji procesor.Ja sam ga uzeo pre par godina i prezadovoljan sam njime.
E, hvala, toga se nisam setio, ali, koliko se secam, nije da nije tesko, 'em sam bio mladji, 'em jaci, ali secam se da je bilo prilicno tesko, sto znaci u sadasnjem zivotnom dobu, tesko k'o tuc... a za pedale i proc. sam vec ustedeo, imam sve sto mi treba (kakva laz samog sebe, kad je dovoljno dobro i dosta?)...

desert sun
Posts: 82
Joined: 05 Mar 2015, 19:02

Re: Fender Champion 40

Post by desert sun » 07 Apr 2015, 21:24

Sto se tice melodije solist 61 nije uopste preterano tesko ,teske su one glave sa kabinetima ali ovaj model nije.Ja sam bio u istoj zabludi da je tesko ko tuc dok ga nisam uzeo i uverio se da nije.

Evo na ovom linku mozes da pogledas kako izgleda,vidi se da nije preterano tesko i glomazno.Uzeo sam ovaj link zato sto su najbolje slike,realno takva pojacala mogu da se nadju za 70-80e ako ne i za manje.Ja sam moje uzeo za 60e.

http://www.kupujemprodajem.com/Vintage- ... d=20652744

zekaisapa
Posts: 143
Joined: 25 Sep 2014, 23:02
Location: Gornji Milanovac

Re: Fender Champion 40

Post by zekaisapa » 07 Apr 2015, 21:56

desert sun wrote:Sto se tice melodije solist 61 nije uopste preterano tesko ,teske su one glave sa kabinetima ali ovaj model nije.Ja sam bio u istoj zabludi da je tesko ko tuc dok ga nisam uzeo i uverio se da nije.

Evo na ovom linku mozes da pogledas kako izgleda,vidi se da nije preterano tesko i glomazno.Uzeo sam ovaj link zato sto su najbolje slike,realno takva pojacala mogu da se nadju za 70-80e ako ne i za manje.Ja sam moje uzeo za 60e.

http://www.kupujemprodajem.com/Vintage- ... d=20652744
Da, da, sivi su 61 a crni/tamno teget 60 cini mi se... koliko je to u kg, molim te, imas neku predstavu?

User avatar
tHe bLuEsMaN
Posts: 262
Joined: 22 Aug 2009, 01:12

Re: Fender Champion 40

Post by tHe bLuEsMaN » 07 Apr 2015, 22:07

Znas kako nemoj mnogo da gledas ovo 10w, jer ti je 15 lampaskih u rangu sa 50 tranzistorskih, ja imao do skoro Blues Juniora, pojacalo je i preglasno za bubnjeve, moze u dzep da ih stavi sto bi se reklo na maksimalnoj jacini, odi probaj pa ces sam proceniti. Inace ako kupujes polovno mozes mnogo dobro da prodjes, jer ljudi u nedostatku novca daju opremu bud zasto, ne fokusiraj se na konkretne cene koje ljudi stave, naravno ima i onih koji stave cenu kao u prodavnici i nadaju se da ce to neko kupiti. Na ovom laney od 12w pre neki dan kad sam kupovao gitaru sam svirao na njemu, doneo ga covek i odlicno se cuje, ima i ulaz 1w i to je odlicno za sviranje kuci, i siguran sam da ce se tih 12w nositi sa bubnjarom, nema digitalizacije, cist analogni zvuk, dodas neku pedalu posto vidim da ti je i to vazno, utoliko bolje i rokas.

User avatar
tHe bLuEsMaN
Posts: 262
Joined: 22 Aug 2009, 01:12

Re: Fender Champion 40

Post by tHe bLuEsMaN » 07 Apr 2015, 22:10

Pardon, umesto 15 napisao sam 12w, povuko me naziv.

zekaisapa
Posts: 143
Joined: 25 Sep 2014, 23:02
Location: Gornji Milanovac

Re: Fender Champion 40

Post by zekaisapa » 07 Apr 2015, 22:18

tHe bLuEsMaN wrote:Pardon, umesto 15 napisao sam 12w, povuko me naziv.
Nema frke, skapirao sam, zvucnik je 12... ne znam, meni se ti cub-ovi zvucno jako svidjaju (cub10 ponajvise), ali te lampe, trafoi, pali-gasi... jbg, postao sam bas gotovan, ali kapiram poentu svih vas u vezi lampasa, i ne protivrecim - lampa je zakon, uostalom, pre 20-25 godina svirao sam ac30, vukljali smo ga dvojica nas, jedva je u stojadinov gepek stajao...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest