HH pojacala

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
desert sun
Posts: 82
Joined: 05 Mar 2015, 19:02

HH pojacala

Post by desert sun » 19 May 2015, 22:45

Da li je neko imao iskustva sa pojacalima marke HH,cini mi se da su to starija engleska pojacala?Imam priliku da uzmem jedno za bass gitaru pa bih voleo da cujem od iskusnijih o kakvim se tacno pojacalima radi,kakav je kvalitet zvuka?

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: HH pojacala

Post by komil » 19 May 2015, 23:47

Imao sam na kratko HH Studio 60 BASS MOS-FET. Bilo je već za neki redovan servis pa ne mogu tačno da kažem kakav zvuk realno ima. Moj utisak je bio da nije ništa za oduševljavanje, mada se video i osetio neki kvalitet izrade. Moje verovanje je bi to pojačalo radilo posao, ali nije nešto za čime bi neko patio.
Sa druge strane, imam još uvek jednu HH aktivnu razglasnu kutiju iz 80-ih. Mnogo dobro radi, baš iznenađujuće dobro za tako neku klasu.

desert sun
Posts: 82
Joined: 05 Mar 2015, 19:02

Re: HH pojacala

Post by desert sun » 19 May 2015, 23:51

komil wrote:Imao sam na kratko HH Studio 60 BASS MOS-FET. Bilo je već za neki redovan servis pa ne mogu tačno da kažem kakav zvuk realno ima. Moj utisak je bio da nije ništa za oduševljavanje, mada se video i osetio neki kvalitet izrade. Moje verovanje je bi to pojačalo radilo posao, ali nije nešto za čime bi neko patio.
Sa druge strane, imam još uvek jednu HH aktivnu razglasnu kutiju iz 80-ih. Mnogo dobro radi, baš iznenađujuće dobro za tako neku klasu.

Bas je u pitanju ovo bass pojacalo koje ste naveli,covek mi trazi 150e za njega da li se isplati to?Ako neko jos ima iskustva sa ovim pojacalima nek napise....

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: HH pojacala

Post by komil » 20 May 2015, 01:51

desert sun wrote:Bas je u pitanju ovo bass pojacalo koje ste naveli,covek mi trazi 150e za njega da li se isplati to?Ako neko jos ima iskustva sa ovim pojacalima nek napise....
Jesu možda kapice za potenciometre srebrne? Ako jesu, to je to isto pojačalo. Ja to prodao jeftino, za 60e, u Beograd, bilo mi je hitnije. Računica je bila da neko uloži otprilike još toliko u menjanje kondenzatora i sl. (mada je moglo i onako da se svira), a i vizuelno nije bilo baš ko novo... E da, i jedan potenciometar je fest krčao, bio je za menjanje.

Image

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: HH pojacala

Post by Cope » 20 May 2015, 13:03

Razglasi im nisu loši, pojačala onako, a još je i matoro...

desert sun
Posts: 82
Joined: 05 Mar 2015, 19:02

Re: HH pojacala

Post by desert sun » 20 May 2015, 18:17

Jeste,to pojacalo ima sive kapice,tj okolo su crne a gore sive.Onda bolje da odustanem od tog pojcala..


Kako vam se cini ovo http://www.kupujemprodajem.com/Ashdown- ... d=36444470

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: HH pojacala

Post by komil » 21 May 2015, 13:52

desert sun wrote:Jeste,to pojacalo ima sive kapice,tj okolo su crne a gore sive.Onda bolje da odustanem od tog pojcala..
To je taj primerak zato što te kapice nemaju veze sa originalnim. Ako je vlasnik uložio neke pare od tada u to pojačalo, onda to može da se opravda, u suprotnom to nije najbolja kupovina. Ni zvučnik u tom konkretnom primerku nije bio baš naročito odličan, dosta je to akano pojačalo i radilo u raznim uslovima.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: HH pojacala

Post by majtimika » 21 May 2015, 14:07

to je kul amp, a prodavca znam lik je basista del arna i svira dve moje gitare tako da zna sta valja :D , da nije dobro ne bi ga nio kupovao, i sigurno je pojacalo ispravno, e sad ako ti je dovoljno 100W uzimaj to ide za 150 jura

desert sun
Posts: 82
Joined: 05 Mar 2015, 19:02

Re: HH pojacala

Post by desert sun » 27 May 2015, 20:37

majtimika wrote:to je kul amp, a prodavca znam lik je basista del arna i svira dve moje gitare tako da zna sta valja :D , da nije dobro ne bi ga nio kupovao, i sigurno je pojacalo ispravno, e sad ako ti je dovoljno 100W uzimaj to ide za 150 jura
Bio si u pravu,zaista lepo radi pojacalo.Bio pre neki dan da ga probam i odlucio sam se da ga uzmem.Probali smo ga na nekom skvajeru i tvom precizenu i sasvim pristojno to radi,ja sam zadovoljan :D

Imam samo jos jedno pitanje.Jel mogu da se koriste efekti za gitaru i za bass i da li to steti zvucniku pojacala,koristio bih big muff i chorus?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest