Stara pojačala YAMAHA G 100,1980.-s

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

zokigajson
Posts: 224
Joined: 30 Nov 2010, 20:14

Stara pojačala YAMAHA G 100,1980.-s

Post by zokigajson » 01 Jun 2015, 15:11

Pozdrav drugari,imam ovaj stari amp već neko vreme,nabavih ga slučajno,po preporuci nekih starijih gitaroša itd,pa me interesuje,ima li nekih saveta preporuka za ton,pošto je pojačalo jako versatilno i ima puno kombinacija(naročito parametrik EQ,potovi na čupanje,MIDLE boost,TREBLE boost itd)..Onako za neki klin FENDER-y tipa,ili VOX AC 30,kako može bolje da primi neku dist pedalu itd...U pitanju je model sa dva nezavisna kanala i 2x10...Hvala i pozdrav!!

http://medias.audiofanzine.com/images/n ... 618506.jpg
Last edited by zokigajson on 01 Jun 2015, 15:16, edited 1 time in total.


User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Stara pojačala YAMAHA G 100,1980.-s

Post by majtimika » 01 Jun 2015, 17:45

naravno bass na 6 mid na 4 treble na 8 param eq u v sa 2.4 khz izdignutim na +2 pre gain na 4 ppst gain na 7 pull bright aktivan

zokigajson
Posts: 224
Joined: 30 Nov 2010, 20:14

Re: Stara pojačala YAMAHA G 100,1980.-s

Post by zokigajson » 01 Jun 2015, 18:11

majtimika wrote:naravno bass na 6 mid na 4 treble na 8 param eq u v sa 2.4 khz izdignutim na +2 pre gain na 4 ppst gain na 7 pull bright aktivan
Aha,ovaj model nema POST GAIN ,ima nadrugom kanalu samo GAIN i Master volume,a treble pot se čupa,ali onda su baš,baš oni stakleni visoki GAIN pot kad se izvuče dobije se nekakav MISLE BOOST...strat i tele sviram od gitara...Hvala drug!! :ziveli:

zokigajson
Posts: 224
Joined: 30 Nov 2010, 20:14

Re: Stara pojačala YAMAHA G 100,1980.-s

Post by zokigajson » 01 Jun 2015, 18:43

majtimika wrote:naravno bass na 6 mid na 4 treble na 8 param eq u v sa 2.4 khz izdignutim na +2 pre gain na 4 ppst gain na 7 pull bright aktivan
Wrong amp... :ziveli:

zokigajson
Posts: 224
Joined: 30 Nov 2010, 20:14

Re: Stara pojačala YAMAHA G 100,1980.-s

Post by zokigajson » 01 Jun 2015, 19:04

Biće da je ipak pojačalo napravljeno isključivo za klin tj JAZZ svirku... Hamovi izlaze ok,dok su džitre sa singlovima previše fizzzzzzzz,naročito sa pedalama... :(

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Stara pojačala YAMAHA G 100,1980.-s

Post by Kristijan » 01 Jun 2015, 19:50

Свирао сам разне моделе из те серије, и по мени то појачало добро ради са различитим гитарама. Истина, Џезмастера као ни било шта са П90 магнетима нисам терао преко тих појачала, али све остало јесам, у разним комбинацијама. Моја је претпоставка да је тај физзззз ипак резултат нечег другог. На крају крајева, то је тридесетак година старо појачало, можда му треба и неки ситан сервис. Драјв тог појачала мене никад није посебно интересовао, није ми оставио спектакуларан утисак, а и не трзам баш много на тврђи звук, па вероватно не чујемо то појачало на исти начин. Све у свему, ја волим та појачала, али капирам да не могу сваком да одговарају на исти начин.

zokigajson
Posts: 224
Joined: 30 Nov 2010, 20:14

Re: Stara pojačala YAMAHA G 100,1980.-s

Post by zokigajson » 01 Jun 2015, 21:08

Kristijan wrote:Свирао сам разне моделе из те серије, и по мени то појачало добро ради са различитим гитарама. Истина, Џезмастера као ни било шта са П90 магнетима нисам терао преко тих појачала, али све остало јесам, у разним комбинацијама. Моја је претпоставка да је тај физзззз ипак резултат нечег другог. На крају крајева, то је тридесетак година старо појачало, можда му треба и неки ситан сервис. Драјв тог појачала мене никад није посебно интересовао, није ми оставио спектакуларан утисак, а и не трзам баш много на тврђи звук, па вероватно не чујемо то појачало на исти начин. Све у свему, ја волим та појачала, али капирам да не могу сваком да одговарају на исти начин.
Aha,ne radi se ni kod mene o bilo kakvoj ''tvrdoći'' zvuka itd,već o nekom klinu,čistom,ili blago zaprljanom,sa OD pealama(Ibanez TS itd..)a fizz se javlja naročito kad sviram moj strat 1978.-sa belim vratom,a ako smanjim TREBLE događa se da često izgubiš i druge karakteristike,pa onda nemam volju dalje ni da sviram,... A naročito mi bude krivo jer je pojačalo jako kvalitetno odrađeno iznad svega,a moj komad je naročito lepo očuvan,Pozz!! :ziveli:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Stara pojačala YAMAHA G 100,1980.-s

Post by majtimika » 01 Jun 2015, 21:52

zokigajson wrote:
majtimika wrote:naravno bass na 6 mid na 4 treble na 8 param eq u v sa 2.4 khz izdignutim na +2 pre gain na 4 ppst gain na 7 pull bright aktivan
Aha,ovaj model nema POST GAIN ,ima nadrugom kanalu samo GAIN i Master volume,a treble pot se čupa,ali onda su baš,baš oni stakleni visoki GAIN pot kad se izvuče dobije se nekakav MISLE BOOST...strat i tele sviram od gitara...Hvala drug!! :ziveli:

salio sam se buraz ne zameri ,nemam pojma kako taj amp radi, ali mi ono bilo smesno u fazonu ono kad narodnjaci prodaju procesor pa kazu "sredjene boje" kao da svi sviraju iste gitare i pojacala pa ne treba nista da se dira, mislim to je pojacalo vrtis potove dok ne dobijes naj boje sto moze, ako zelis fendera ii vox-a kupis fendera ili vox-a nema tu pameti puno. sori ako si me shvatio ozbiljno

zokigajson
Posts: 224
Joined: 30 Nov 2010, 20:14

Re: Stara pojačala YAMAHA G 100,1980.-s

Post by zokigajson » 01 Jun 2015, 22:17

majtimika wrote:
zokigajson wrote:
majtimika wrote:naravno bass na 6 mid na 4 treble na 8 param eq u v sa 2.4 khz izdignutim na +2 pre gain na 4 ppst gain na 7 pull bright aktivan
Aha,ovaj model nema POST GAIN ,ima nadrugom kanalu samo GAIN i Master volume,a treble pot se čupa,ali onda su baš,baš oni stakleni visoki GAIN pot kad se izvuče dobije se nekakav MISLE BOOST...strat i tele sviram od gitara...Hvala drug!! :ziveli:

salio sam se buraz ne zameri ,nemam pojma kako taj amp radi, ali mi ono bilo smesno u fazonu ono kad narodnjaci prodaju procesor pa kazu "sredjene boje" kao da svi sviraju iste gitare i pojacala pa ne treba nista da se dira, mislim to je pojacalo vrtis potove dok ne dobijes naj boje sto moze, ako zelis fendera ii vox-a kupis fendera ili vox-a nema tu pameti puno. sori ako si me shvatio ozbiljno
Eh da si mi bliže :D Šala,tj izvinjenje prihvaćeno,ali hoću baš od ovoga ampa da pravim Fendžu i Vox-a,eto tako sam rešio... :D

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Stara pojačala YAMAHA G 100,1980.-s

Post by Kristijan » 01 Jun 2015, 22:42

Ако мене сећање добро служи та појачала су рађена поприлично по узору на Фендер, и мој је утисак да понајвише тако и звуче. Мени то одговара, па ми је увек било изузетно једноставно да наместим тон. Искрено, мислим да неки маснији тон од тога и не можеш да извучеш.

zokigajson
Posts: 224
Joined: 30 Nov 2010, 20:14

Re: Stara pojačala YAMAHA G 100,1980.-s

Post by zokigajson » 01 Jun 2015, 23:21

Da,najviše liče na Fendere,s tim što one opcije TrEBLE PULL,i na GAIN-u PULL FAT(midle bust) nisu trebali ni da stavljaju jer užasno zvuči...a parametrik EQ ima smisla jedino ako se freq. od 1khz recimo,oduzme,tj spusti za 20-30%,pa onda tek malo zazvuči na ''blackface''... A pedale sem skrimera...nem pojma više ni ja.. :O.o:

zokigajson
Posts: 224
Joined: 30 Nov 2010, 20:14

Re: Stara pojačala YAMAHA G 100,1980.-s

Post by zokigajson » 02 Jun 2015, 01:04

Inače je PARAMETRIC EQ napravljen za dodatno oblikovanje zvuka,jer je preamp sam po sebi malo neodređen....Zato ja i pitah ođe da li neko ima više iskustva,a ne da bi se neko pravio pametan,tipa -Kupi Fendera,voxa i Maršala... :?

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Stara pojačala YAMAHA G 100,1980.-s

Post by coca » 02 Jun 2015, 22:12

misljenja sam ako sviras Strata i Teleta od gitara da ce ovo pojacalo dobro da ti dodje...,imao sam iskustava sa serijom sa 2x12" i 100W u nekom studiju pre jedno 5 godina,vrh je zvucalo i dobro primalo pedale...,cak je i kolegin Gibson LP Studio jako lepo radio sa ovim pojacalom....,uostalom ovo je moje skromno misljenje ali mislim da je to pojacalo sasvim solidno...,jedino ti je i moja preporuka da se odrade veliki elektroliti,da se pogleda preamp sekcija i jednog i drugog kanala,potovi da se ociste siguran sam da neki krcka ili ako ne mogu da se pociste onda zamena....,i jos po nesto ako treba da bi mu se vratio puni sjaj...
P.S.:opet sve zavisi kakav ton juris i sta sviras!!!
pozz.!!!Coca!!!

zokigajson
Posts: 224
Joined: 30 Nov 2010, 20:14

Re: Stara pojačala YAMAHA G 100,1980.-s

Post by zokigajson » 03 Jun 2015, 00:02

Moje pojačalo je očuvano i ispravno,nikakvih anomalija nema,ali izgleda da je ovaj model sa 10- kama jednostavno takav,od 10-15 pedala,jedino skrimer na nešto liči,a i on ima po malo fizzy and fuzz-y zvuk,jednostavno tranzistor amp,kao i roland JC Nije predviđen za DRAJV SVIRKU,naročito na singlićima''..Svirao sam jednog LP-a,fenomanalan JAZZ i BLUES ton... to je to...eventualno narodnjačka kontra...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest