Stara pojačala YAMAHA G 100,1980.-s

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

zokigajson
Posts: 224
Joined: 30 Nov 2010, 20:14

Re: Stara pojačala YAMAHA G 100,1980.-s

Post by zokigajson » 03 Jun 2015, 13:26

E zbog ovih stvari je opasno dobro imati parametriku na pojačalu... Ili bilo kakav EQ na istom... :metal:
http://www.guitaramplifierblueprinting. ... ences.html

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Stara pojačala YAMAHA G 100,1980.-s

Post by tommytigh77 » 03 Jun 2015, 17:28

Nekad davno sam vežbao u prostoriji gde je bilo slično Yamaha pojačalo, samo 2x12, i bilo mi je odvratno iz istog razloga iz kojeg mi je Jazz Chorus odvratan - superlinearno i bezmudo, radi maltene kao razglas samo u suženom opsegu zbog gitarskih zvučnika. Po mom mišljenju, to su pojačala samo za neku ''jazz box'' gitaru i ništa više. Ono što bi mogao da uradiš da iskoristiš maksimum od toga što trenutno imaš je da npr. ostaviš Tubescreamer ispred njega da radi non-stop na nekom low-gain settingu, čisto da ''odglumi'' malo lampaške kompresije, a kad ti zatreba drive, dodaš pre TS-a bilo koju drugu overdrive/dist pedalu po ukusu. Na taj način bi trebalo da ima manje fizza, a više punoće u zvuku.

zokigajson
Posts: 224
Joined: 30 Nov 2010, 20:14

Re: Stara pojačala YAMAHA G 100,1980.-s

Post by zokigajson » 03 Jun 2015, 20:03

tommytigh77 wrote:Nekad davno sam vežbao u prostoriji gde je bilo slično Yamaha pojačalo, samo 2x12, i bilo mi je odvratno iz istog razloga iz kojeg mi je Jazz Chorus odvratan - superlinearno i bezmudo, radi maltene kao razglas samo u suženom opsegu zbog gitarskih zvučnika. Po mom mišljenju, to su pojačala samo za neku ''jazz box'' gitaru i ništa više. Ono što bi mogao da uradiš da iskoristiš maksimum od toga što trenutno imaš je da npr. ostaviš Tubescreamer ispred njega da radi non-stop na nekom low-gain settingu, čisto da ''odglumi'' malo lampaške kompresije, a kad ti zatreba drive, dodaš pre TS-a bilo koju drugu overdrive/dist pedalu po ukusu. Na taj način bi trebalo da ima manje fizza, a više punoće u zvuku.

Aha,pa msm da imam na ovome malo više testisa nego na rolandu,a i to sa TS ti je lepa fora,mada mogu to da mu uradim i bez iste pedale,na prljavom kanalu,kad mu smanjim gain itd...Čini mi se više Fender-Blackface ton,Basmann,dok je već Roland JC druga priča...

zokigajson
Posts: 224
Joined: 30 Nov 2010, 20:14

Re: Stara pojačala YAMAHA G 100,1980.-s

Post by zokigajson » 03 Jun 2015, 20:13

...A mislim da i TS inače teško prima bilo šta u sebe,valjda zbog onog simetričnog klipinga itd...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest