potrebno pojacalo od 50w

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: potrebno pojacalo od 50w

Post by Cope » 15 Jun 2015, 23:25

Rockatansky wrote:
Frostensen wrote:Mozda Fender Frontman 212r, 100W tranzistorac? Na rok svirkama smo ga drzali na trojci jer pocinje da poklapa ostale.
Da, to je to najveorvatnije.
Teško kinesko đubre od pojačala, do te mere da se potovi sami okreću od sopstvenih vibracija...

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: potrebno pojacalo od 50w

Post by tommytigh77 » 16 Jun 2015, 01:02

fattwang wrote:Fender na jeftina pojačala za volume pot stavlja linearne potove umesto logaritamskih. Tu prevaru koriste da bi kupci mislili da su pojačala jača nego što jesu. Po sistemu, ako je ovako glasno na 2 kako li je na 7?
:1:

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: potrebno pojacalo od 50w

Post by umart » 23 Jun 2015, 01:13

mada je relativan necro,ipak grehota da se ne razjasne neke poprilicno ceste nedoumice ponajvise oko ovog "dovoljan je i microteror kad ga ozvucis na stejdzu" vs "slusah tog i tog u kafani u donjoj pripizdini na marshall major full steku i zvucao je savrseno".

manje vise i jedni i drui grijesite.dozvolite da elaboriram:

prvo,sve zavisi sta svirate i na kakvom razglasu.uz malo edukacije i volje moze se 90 posto tonaca i situacija natjerati da zavrse posao.ne da naprave pitu od gova_a,vec da zavrse posao i da ne istjerate ljude koji se i iscimaju da dodju na svirku.po nekom difoltu kod nas nisu niti ce skorih dana izaci raznorazni krs razglasi sa 2x500 ili kilovat sa par skretnica.da bi to funkcionisalo treba vam bubnjar koji nije zivotinja,pjevac/cica koja ne sapuce u majk,solidan dinamicki majk,pojacala koja se sasvim solidno snalaze u situacijama dje nijesu ni pretiha ni na prevelikom otpanju.

ako se kojim slucajem zadesi marshall half stack ili sl u tom scenariju,koji nece lijepo da pjeva malo ugusen (nema cuveni deep switch koji se marshall samo za vas ubacio u preamp) niko vas puskom ne tjera da ga okrenete direkt u publiku i tonca i da cekate lincovanje (sa debelim razlogom).okrenite ga postrance,put bubnjara (korisno iza raida) a bas ako nece niko da vas sluca,okrenite ga kontra zida.vrlo rijetko kod nas ljudi dolaze na svirke sa tripom da idu da slusaju jusa oborna ili slicnog i zapravo zele da im oduvate glavu.

ako vas vec ukenja pa imate i stejdz monitore i raznorazna propratna sokocala,iskoristite ih,niko ne brani ali na prvom mjestu mislite na zvuk in front of da house.dakle ono sto ce publika da cuje,ne vi.ako je zrtva da necete imati dovoljno vremena da cujete bas najbolje sve na monitoru,so be it.ljudi ionako ne obracaju previse paznju na samu muziku,vokal,sou i gruv su 90 posto svega,ostalo je sminka.

suma sumarum,dobro 50w slicno 2x12 kombo pojacalo (sa lijepom speaker simulacijom) je super rjesenje ako vas ne mrzi da sekate.efektivno,dobar DI/amp in a box je za ove potrebe radi isto,ako ne i bolje (manje varijabili,teze marfi napada).lijepo namjesten korektan proc direkt u razglas,sansamp,full preamp itd i jedan out u kakav god vas krs doceka na stejdzu koji okrenete dje je najefektivniji na stejdzu radice bolje pos'o nego ona oba scenarija koja gore pobrojah,i mikro teror i marshall major.

e,kad sam to izbacio iz sistema,da se vratim na OP-a:

koliko ukapirah momak je trazio prijedlog za studio/izdavanje opreme,dakle neko all around rjesenje,a onda utekao kad je vidio da slabe sanse da ce dobit' neki konkretan odgovor.valvestate prve generacije,tako neki laney srednje klase,MG50,svasta ima sto moze da zavrsi pos'o.generalno kombo 2x12 trandza koliko toliko svjezije proizvodnje (sem valvestate-a prve generacije koji je nesto matorije ali medju najboljim tranzistorskim pojacalima ikad napravljenim),jer lampa za ta scenarija,narocito lampa koja moze da se nadje za te pare je glavobolja u najavi.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: potrebno pojacalo od 50w

Post by Frostensen » 23 Jun 2015, 16:19

Ne znam, preskocio bih Marshall MG seriju u najavi ;/ I dalje se drzim toga da za 600 evra moze da pazari Stage 60 lampasa i da ne razmislja vise.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: potrebno pojacalo od 50w

Post by alfonso » 23 Jun 2015, 16:39

bez uvrede,ali sa 600e bi nasao gitaru,prcesor i pojacalo koji mi zavrsavaju posao

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: potrebno pojacalo od 50w

Post by Frostensen » 23 Jun 2015, 16:49

Ma sto bi se uvredio, na kraju je ostalo nejasno koji ti je budzet :) Ovde svako iznosi misljenja shodno svom iskustvu. Moje iskustvo je krajnje nesrecno. Posto nikad nisam imao pare, godinama sam vucarao procesore, pedale i manja pojacala u pokusaju da resim problem onoga sto me saceka u studiju za probe ili na svirci. Skoro svaka svirka mi je bila sranje. Ili je pojacalo premalo za binu na kojoj sam, ili je pojacalo u koje ide procesor takvo da moram da se namestam pola sata a tih pola sata nemam jer oprema kasni, bendovi kasne pa ozvucenje ne radi kako treba ili .. uglavnom je uvek nesto. Najbolje svirke sam imao kad sam imao pare da iznajmim Marshall JCM900 kombo i u njega ustekam wah. I tako, sad sam na kraju skapirao da je ortak iz drugog benda sve vreme bio u pravu... Bolje da sam sve pare koje sam davao na ove gore navedene stvari drzao po strani i kupio dobrog lampasa jer je dobar lampas = dobar zvuk = dobar monitoring = manje opreme za vucaranje = uvek si svoj na svome i uzivas u svirci....
Modeling i tranzistorska pojacala cesto budu mutna, ne seku dobro kroz miks, uvek ima nesto.
Tako da, moje iskustvo je prosto takvo da je 600 evra jako mala cena za sve godine koje sam bacio i upropastio sam sebi jer sam hteo da prodjem jeftinije.

P.S. - Eto ja bih ti recimo preporucio i onaj Fender Frontman ali su me ostali korisnici demantovali u smislu da je jako lose pojacalo zbog nekih stvari koje su naveli. Mozda Blackstar ID TVP 260? Nisam ga svirao ali kao zvuci lepo :?:
Last edited by Frostensen on 23 Jun 2015, 16:54, edited 1 time in total.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: potrebno pojacalo od 50w

Post by alfonso » 23 Jun 2015, 16:54

da,to je tacno.iz ne velikog iskustva znam da supa oprema donosi najbitniju stvar.konstantnost zvuka.uvek znas sta imas i stagod ye ceka miran si.ali dok se ne zarade te parice treba necim dase svita :)

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: potrebno pojacalo od 50w

Post by umart » 23 Jun 2015, 17:14

buraz,em sto sem ako je je taj jcm900 bio slx u sta iskreno sumnjam jer nisam ni cuo da na balkanu ima ijedan komad,u 'iljadu marki da bi sa pedalom koja je mene kostala 80e imao ili isti ili bolji zvuk,brze se namjestio,i ne bih oduvao glave slusaocima.lampa je kul kad imas roudija da se sjekira oko toga,sviras sam ili toliko dobar gig da svi imate svoju opremu i presete na razglasu,sve ostalo je neopravdana sekavina i velika sansa da marfi udari.

ako mogu da primjetim,zvuk ti je bio sranje jer upravo kao sto gore opisah,nisi nikad ni obratio dublju paznju na vas pos'o koji pokusavas da izvedes,i akako si se sa svojom i tudjom opremom koju niti si dovoljno poznavao,niti si citavoj problematici pristupao dovoljno kriticki.ne postoji nidje na ovom bijelom svijetu magicni razglasi,magicna oprema i tonci da se samo prikopcas i da duga siba iz zvucnika i svi budu kao na vecim dozama kokaina.kad i cujes/vidis nesto slicno tome znaj da je iza toga nekad i nekoliko nedjelja rada,planiranja i mukotrpnog trajal en erora.

da se ne ponavljam,za 600 jura moras da budes bas bas srecan i da naletis na dobrog lampasa u dobrom stanju u koji ne treba da sipas jos pozamasno novca na lampe,sredjivanje potova i sl.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: potrebno pojacalo od 50w

Post by Frostensen » 23 Jun 2015, 17:59

Koliko promasenih pretpostavki na jednom mestu....
umart wrote: buraz,em sto sem ako je je taj jcm900 bio slx u sta iskreno sumnjam jer nisam ni cuo da na balkanu ima ijedan komad

Potpuno je nebitno koji je JCM u pitanju (posto pretpostavljam da se radi o JCM900-je-sranje temi). Marashali nisu pojacala da zvuce dobro za svirku sa sobom nego da seku kroz miks. Mozda nije JCM800, medjutim nije ni JCM2000 koji se raspada kad se odvrne. Sam karakter zavisno od modela je stvar licnog afiniteta, a pojacalo kao takvo radi i meni je super radilo posao za koje je napravljeno a to je da reze, da daje Marshall lep kremast ton i sece kroz miks.
umart wrote:....i ne bih oduvao glave slusaocima.
Ne bih znao ko to radi, ja postavim pojacalo na kant (ka sebi) ili ka bubnjaru.
umart wrote: Lampa je kul kad imas roudija da se sjekira oko toga,sviras sam ili toliko dobar gig da svi imate svoju opremu i presete na razglasu,sve ostalo je neopravdana sekavina i velika sansa da marfi udari.
I'll just leave this here....
Image

umart wrote: ako mogu da primjetim,zvuk ti je bio sranje jer upravo kao sto gore opisah,nisi nikad ni obratio dublju paznju na vas pos'o koji pokusavas da izvedes,i akako si se sa svojom i tudjom opremom koju niti si dovoljno poznavao,niti si citavoj problematici pristupao dovoljno kriticki.ne postoji nidje na ovom bijelom svijetu magicni razglasi,magicna oprema i tonci da se samo prikopcas i da duga siba iz zvucnika i svi budu kao na vecim dozama kokaina.kad i cujes/vidis nesto slicno tome znaj da je iza toga nekad i nekoliko nedjelja rada,planiranja i mukotrpnog trajal en erora.
Ako mogu da primetim, ja bih ta iskustva znao malo bolje od tebe posto sebe poznajem malo bolje od tebe. Tek uglavnom, promasio si poentu koja je, da na bini nemas vremena da se upoznajes sa pojacalom koje prvi put vidis i kako to pojacalo reaguje sa tvojim pedalama jer iza tebe stoji jos 3 benda i cupkaju jer je oprema kasnila. Na stranu sto se neretko ta pojacala i ne cuju dovoljno. Zato je bolje imati svoje pojacalo.
umart wrote: da se ne ponavljam,za 600 jura moras da budes bas bas srecan i da naletis na dobrog lampasa u dobrom stanju u koji ne treba da sipas jos pozamasno novca na lampe,sredjivanje potova i sl.
Ovi izgledaju prilicno dobro.. Neko bi rekao i da su novi.
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/651 ... T-CLUB-40/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/651 ... OLOIST-60/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/652 ... -STAGE-60/

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: potrebno pojacalo od 50w

Post by umart » 23 Jun 2015, 18:25

ne postoji nacin da se sa tobom vodi argumentovana rasprava jer u jednoj recenici raspravljamo o marshall half stacku u drugoj kacis sliku lika sa juniorom.da ne spominjem da pokusavas da dokazes kako je sa tim argumentom zapravo marshall half stack portabilan kao i pedala/procesor.i da ne spominjem o carobnom scenariju dje te ceka perfektan marshall,naspanovan do kraja sa perfektnim majkom vec perfektno postavljenim i tvoje je samo da se nabodes sa vahom u nj' i gorepomenuta duga krece da kulja sa zvucnika.hau jes no.

sve ovo sto pises implicira da si i to ako bio svega par puta na stejdzu i pride ne zels da primas savjete i znanje,s' toga apsurd je gubiti dalje vrijeme sa tobom,pricaj sam sa sobom.sto se tice tih blackstarova ako se nesto nije znacajno promijenilo u zadnjih godinu dvije,to je i dalje kineski lampas sa svim sto ide uz to.da,posluzice sasvim okej za oduvavanje glave jednom u tri godine ali za ozbiljniju rabotu nije,kao uostalom nijedan od tih kineskih lampasa.

napisano je sta treba,ko zeli shvatice,ko ne neka slobodno vucara kineski lampas od par desetina kila na krs razglas i malu prostoriju i neka oduvava publici glavu,jer svakako nije on tu zbog njih,nego oni zbog njega.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: potrebno pojacalo od 50w

Post by Frostensen » 23 Jun 2015, 19:22

Zapravo mi ne raspravljamo ni o cemu, samo sam ti odgovorio na gomilu proizvoljnih, povrsnih i promasenih procena. Takodje ti nisam trazio savet. Vadis delove iz konteksta u kojima su se originalno bili i onda ih ponovo sklapas kako tebi odgovara.
Last edited by Frostensen on 23 Jun 2015, 19:34, edited 1 time in total.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: potrebno pojacalo od 50w

Post by majtimika » 23 Jun 2015, 19:32

u stvari za 600 eura moze da se kupi odlican lampas u danasnje vreme , bar na drvetu na kojem ja zivim

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: potrebno pojacalo od 50w

Post by umart » 23 Jun 2015, 20:35

jednom u zilijardu godina.to su izuzetci od pravila,ne potvrda.naravno pod ovim mislim na lampasa za ovu pricu,ne lancboks glave i lampasi za po kuci i za dzez trio.mislim na regularni 50w 2x12 kombo.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: potrebno pojacalo od 50w

Post by Kristijan » 23 Jun 2015, 20:55

Све је то лепо, али човеку никако да неко да конкретан предлог. Јасно је да на располагању има мале паре, и гледа да убоде транзисторац с којим може да ради пробе и неамбициозне наступе. Истина, ни он баш не зна да објасни шта га тачно интересује, али смо од транџе за 200 евра стигли дотле да се натежемо да ли за 600 евра може икакав пристојни лампаш да се нађе... Сва срећа да се помно прати ко шта пише... иначе би размена информација била заиста тешка.

Алфонсо, гледај ти огласе, па кад налетиш на нешто што упада у твој буџет постави линк овде па питај конкретно шта те интересује. Исто важи и за нова појачала - кад убодеш нешто што можеш да приуштиш дај линк па да осмотримо. Овако чекајући да ти неко да готов рецепт баш и нећеш да се усрећиш. У међувремену се све надам да ћеш да пправиш оно појачало које си помињао...

Е сад, ево и једног додатка... Ово ти није ни коначно решење, ни најбоље решење, али је довољно добро решење док не смислиш шта ти заиста треба:

http://www.kupujemprodajem.com/Roland-C ... d=20403729

Довољно је гласно, ради скроз пристојно, поуздано је, капирам да има много људи који ће да ти кажу да је ово својеврстан еталон у музичкој опреми... Али и оних који ће да ти кажу да је то безвезе. Све у свему, ако сабереш све што ти људи причају бићеш потпуно једнако неодлучан као и када си тек почео да скупљаш информације. Свако има другачији поглед на ситуацију, али ја поуздано знам једну ствар: боље је свирати на опреми какву можеш да приуштиш, него дувати у прсте и чекати да се намакну не знам ни ја које паре... а што се више распитујеш људи ће да ти помињу све веће износе без којих не вреди ни да мислиш да почнеш да се опремаш за свирку. Ово појачало из огласа није никакво лудило, али врши посао, и цена му је прихватљива. За те паре у продавници немаш ни Cube 20.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: potrebno pojacalo od 50w

Post by majtimika » 23 Jun 2015, 21:36

sori samo je bio odgovor na umartovo baljeganje, da se vratimo na temu fm serija fendera su tonski odlicna pojacala iskreno jedina koja sam svirao sem lampi da su imala zaista neku topao ton, e sad zvucnici u njima manje vise tonski nisu losi ali imaju problem sa pregrevanjem fm65 sa zamenjenim zvucnikom je kul pojacalo tipa moze da se uzme za 120-150 i polovan eminens opusteno za30-tak jura a iskreno svaki je dobar i dobije se veoma kul amp za malo para tj u kolioko se planira live svirka ako je samo po kuci neki digitalac bilo koji realno svi vuce isto

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest