Jeftin stimer u formi pedale...?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Jeftin stimer u formi pedale...?

Post by banjacNT » 23 Jun 2015, 23:58

Pitanje je sta je dobro a jeftino (do 50ak evra, po mogucstvu manje)?
Znaci, namecu se priozvidjaci iz kategorije Boston, Artec, Joyo i ostali...
Jos je gore sto ne znam sta da gledam kada kupujem stimer. Neka logika je da je pozeljno da ima True Bypass, ali na sta ostalo da obratim paznju, pojma nemam...
Ne znam sta bi jos dodao...
:ziveli: :ziveli: :ziveli:

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Jeftin stimer u formi pedale...?

Post by umart » 24 Jun 2015, 00:14

svi ozbiljniji imaju pass thru i ozbiljne bafere,nije to problem.ganjaj planet waves i pitchblack po oglasima,ispod je bacanje para.behri moze da posluzi,ako imas dosta jak output (dakle nije neka vintaz gitara) i ne ides previse ispod D,za bass je neupotrebljiv.

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Jeftin stimer u formi pedale...?

Post by banjacNT » 24 Jun 2015, 00:46

Hvala na brzom odgovoru...
Primetio sam da neki stimer imaju neka podesavalja u hercima, pa ima nesto 440 Hz i ostalo, cemu ro sluzi?
Jos neki model?

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Jeftin stimer u formi pedale...?

Post by KnightOfDoom » 24 Jun 2015, 01:06

440hz ti je "standard" za stimovanje. Uglavnom ga svi danas koriste, nije lose da imas alternativu mada ti verovatno nece nikad zatrebati. Ako hoces da se zabavis teorijama zavere googlaj 440hz vs 432hz :)
Ja sam imao behringer (ne secam se jel bio tu100 ili 300), radio je ok. Nije imao problem sa bassom sto kaze umart... jedino kad B zicu spustim u A oce malo da se zamisli. Mada nisam siguran da bi ga preporucio.

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Jeftin stimer u formi pedale...?

Post by banjacNT » 24 Jun 2015, 02:07

Ma kak'e teorije, ucinak je bitan.
Berindzer nisam ni planirao da uzimam. Prva solucija mi je Korg Pitchblack polovan ili nov na nekoj akciji. Sledeca solucija je Joyo, Artec (vido sam da ima True Bypass po specifikacijama proizvodjaca, sad, koliko ima tu istine...) i slicni proizvodjaci. A kakav je Boston? Vredi li icemu?
Hvala na odgovoru ljudi.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Jeftin stimer u formi pedale...?

Post by clapton » 24 Jun 2015, 02:20

Polytune Mini?

inace, kakvi su oni mali stimeri koji se kace za glavu gitare? kako radi to?

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Jeftin stimer u formi pedale...?

Post by banjacNT » 24 Jun 2015, 02:34

Polytune mi je skup, ne sumnjam da je odlican, ali mi je skup.
A sto se tice tih stimera sto se kace na vrat gitare, upravo od toga bezim. Mozda i moj stimer nije u vinklu, ali imam sledeci problem. Kad smo na bini, u toku pesme ne mogu da se dostimujem, jer basista ima zivotinju od pojacala, a bubnjar je jos veca zivotinja kada ga spici trema (po tome ni ja nista nisam bolj) i ona crta na stimeru poludi, uopste ne moze da ocita gitaru. I posle Banjac lud... :D
Ne znam da li i vi imate taj problem, mozda moj stimer ne valja, ali ja nikako ne mogu da se nastimujem... Ne zelim da se ovo protumaci kao "ne clip on stimerima", samo govorim svoja iskustva koja su takava kakva su, a uz to su i subjektivna...

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Jeftin stimer u formi pedale...?

Post by KnightOfDoom » 24 Jun 2015, 02:46

@Banjac Ne znam kakav ucinak i to... pitao si sta je 440hz :) Sta ako ti naleti da oces da sviras neku pesmu koja nije u 440 (ima poneki bend koji se tripuje) pa ti bezi stim koji cent a ne znas zasto :)
I ja da uzimam uzeo bi pitchblack i cao zdravo.

@ clapton
Ti sto se kace hvataju vibraciju gitare i onda (***** li ga kako) skontaju koji je ton. Trebali bi da budu ok posto ne hvataju zvuk, ali evo vidis iznad da mogu da se zbune bas zbog principa na kojem rade. Doduse nije da sam probao. A i ruzni su mi do jaja. Pre bi onu mirisljavu jelkicu za retrovizor okacio na headstock nego taj stimer.

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Jeftin stimer u formi pedale...?

Post by banjacNT » 24 Jun 2015, 02:51

KnightOfDoom wrote:@Banjac Ne znam kakav ucinak i to...
Ucinak da stimuje i to je to. A za tripovanje, ne znam sta da kazem. Ovaj Clip On stimer koji imam i nema te hercove, tako da bijem tu gde sam. Ali moram da uzmem neki u najskorijem roku.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Jeftin stimer u formi pedale...?

Post by Baba Slim » 24 Jun 2015, 08:05

Evo ga na akciji. ulazi ti u budzet:

http://www.skymusiccenter.com/korg-pitchblack-poly.html

Ja ga kupio, sljaka, ne zeza, poly mod isto radi ok, pojedinacno note hvata veoma brzo i precizno, a moze i da hvata note duboke koliko hoces. :ziveli:

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Jeftin stimer u formi pedale...?

Post by alfonso » 24 Jun 2015, 09:08

oduvek sam mrzeo te stimere.svi moji drugari raije stimovali na stimere i onda otupe pa ne znaju bez stimera.dok je moj stimer bio moj stari.mozda pogresi zaxpola tona,al kad uzmes uz pesmu samo malo popravis i to je to.to je prva stvar koju sam morao da naucim kad sam uzeo gitaru.da sam nastimujem (naravno uz neku pesmu koja je prikladna).inace jako korisna stvar koju svi treba da imaju :) .samo nemoj previse da se oslanjas na nju da ne bi otupeo pozdrav :)

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Jeftin stimer u formi pedale...?

Post by Perce » 24 Jun 2015, 10:01

banjacNT wrote:Polytune mi je skup, ne sumnjam da je odlican, ali mi je skup.
A sto se tice tih stimera sto se kace na vrat gitare, upravo od toga bezim. Mozda i moj stimer nije u vinklu, ali imam sledeci problem. Kad smo na bini, u toku pesme ne mogu da se dostimujem, jer basista ima zivotinju od pojacala, a bubnjar je jos veca zivotinja kada ga spici trema (po tome ni ja nista nisam bolj) i ona crta na stimeru poludi, uopste ne moze da ocita gitaru. I posle Banjac lud... :D
Ne znam da li i vi imate taj problem, mozda moj stimer ne valja, ali ja nikako ne mogu da se nastimujem... Ne zelim da se ovo protumaci kao "ne clip on stimerima", samo govorim svoja iskustva koja su takava kakva su, a uz to su i subjektivna...
Ja uzeo neki Joyo klip stimer pre koju nedelju. Ajd sto mu treba da se smisli na kojoj sam noti ali sto popizdi od vibracija kada ga stavim na sto i odvrnem pojacalo. Tako da, scenario sa basom i bubnjem je prilicno validan.

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Jeftin stimer u formi pedale...?

Post by Historik » 24 Jun 2015, 10:12

Ja bi samo ukazao na neprakticnost Polytune Mini, koji ima isuvise mali displej za jedan polytune stimer. Prakticno je neupotrebljiv u tom modu, a nazalost, ni odziv ni preciznost mu nisu u skladu sa cenom. Stoga bi preporucio zaobilazenje istog, jedna od retkih pedala koju sam prodao/menjao prvom prilikom.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Jeftin stimer u formi pedale...?

Post by Baba Slim » 24 Jun 2015, 11:37

Mene poly mod uopste nije interesovao pri kupovini Pitchblack Poly-ja, ali onih obicnih nije bilo, sve su rasprodali na snizenju, pa nisam bas imao izbora. Ali u svakom slucaju, topla preporuka za Pitchblack Poly PB-03, radi kako treba i to je to. True bypass, i ima biranje pitch reference, kao i razlicite modove display-a pri stimovanju, i izlaz za napajanje drugih pedala (max 200mA ako se ne varam).

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Jeftin stimer u formi pedale...?

Post by umart » 24 Jun 2015, 15:18

stvar je jasna,nema potrebe da rizikujes sa ne toliko provjerenim varijantama tipa boston i artec kad pitchblack kosta svega toliko i to nov.inace nemam pojma o kakvom se otupljivanju radi,cak stavise mislim da mi je uvo utreniranije odkad se bakcem sa stimerima.pedal tjuner nema alternativu i oni clip i sl nemaju sta da traze pored dobrog pedal tjunera.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest