DA li mogu da nosim gitarske pedale u avionu?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

metalmen
Posts: 65
Joined: 08 Dec 2011, 19:05

DA li mogu da nosim gitarske pedale u avionu?

Post by metalmen » 08 Aug 2015, 17:42

Idem za koji dan u RS.
Pa me znama da li neko ima iskustvo prilikom putovanja avionom, wizzair...
Da mi slucajno ne kazu moras da ih ostavis...

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: DA li mogu da nosim gitarske pedale u avionu?

Post by fattwang » 08 Aug 2015, 17:55

Ove oduzimaju.
Image
Image
Image
Image

metalmen
Posts: 65
Joined: 08 Dec 2011, 19:05

Re: DA li mogu da nosim gitarske pedale u avionu?

Post by metalmen » 08 Aug 2015, 20:13

Hahahahha!
Znam da zvuci bez smisleno, ali mi buraz rece da prave problem sa metalnim predmetima?
Ozbiljno pitam :)

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: DA li mogu da nosim gitarske pedale u avionu?

Post by fattwang » 08 Aug 2015, 20:38

Ako imaš dileme, nemoj da pedale nosiš u ručnom prtljagu. Ubaci ih u veliki prtljag koji se predaje prilikom check-in-a.

metalmen
Posts: 65
Joined: 08 Dec 2011, 19:05

Re: DA li mogu da nosim gitarske pedale u avionu?

Post by metalmen » 09 Aug 2015, 00:36

Nosim samo ranac nista od velikog prtljaga...

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: DA li mogu da nosim gitarske pedale u avionu?

Post by Rockatansky » 09 Aug 2015, 00:45

Jbg ja sam u rancu uneo tegove jednom... MIslim pogledali su me cudno na skeneru, ali su me pustili da ih unesem. Ne bi trebalo da ti prave problem.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: DA li mogu da nosim gitarske pedale u avionu?

Post by Funkomat » 09 Aug 2015, 13:15

pravice problem sigurno ali posle malo njakanja nema razloga da te ne puste

User avatar
Avlijaner
Posts: 259
Joined: 04 Nov 2010, 21:51
Location: Mladenovac
Contact:

Re: DA li mogu da nosim gitarske pedale u avionu?

Post by Avlijaner » 09 Aug 2015, 19:55

Wizz air iz Rima za Beograd pustio lanac(!), kasetu i rucice za bajs, al nije teglu pesta... :)
Mislim da neces imati problema

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: DA li mogu da nosim gitarske pedale u avionu?

Post by bancika » 11 Aug 2015, 14:30

trebalo bi da moze, nista od toga nije zabranjeno. Mada su wizz chobani koji gledaju da uzmu naknadno jos neki din ako moze, ali ovde nema osnova da te zaebavaju.

metalmen
Posts: 65
Joined: 08 Dec 2011, 19:05

Re: DA li mogu da nosim gitarske pedale u avionu?

Post by metalmen » 22 Aug 2015, 02:13

Samo da javim da sam rosao bez problema! :)
Nasi videli da imam ranac i pustili me 8)

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: DA li mogu da nosim gitarske pedale u avionu?

Post by Rockatansky » 22 Aug 2015, 20:48

Super!

Ma to bude kako ti se zalomi....

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: DA li mogu da nosim gitarske pedale u avionu?

Post by pisac » 30 Aug 2015, 08:57

Postoje pravila na aerodromima,naravno,i sluzbenici-a i putnici-moraju da se pridrzavaju toga.Ali ima i onog-subjektivna ocena,i individualna odgovrnost.U danasnje vreme kada dizu zicane ograde po granicama,i uzasavaju svet opasnoscu od terorizma,te kutijice sa zicicama unutre mogu da budu jako sumnjive.Posebno ako si malo tamnijeg tena,ili nedajboze nosis bradu...Mogu da te puste,a mogu i da te zaustave,i zabrane unosenje nekoliko metalnih kutija sa dugmadima i zicama...
Mislim,rizikujes.Ne da ti oduzmu,vec rizikujes da imas neprijatnosti.Mozda je bolje da pokusas da ih preneses u prtljagu dole,mozda prodje...bas me interesuje odgovor na ovo pitanje.Ja ga ne znam,ali...sta bi ti uradio da si sluzbenik na terminalu?
Imam jedno pitanje ovde,kad vec pricamo o toj tematici-recimo,kupim gitaru u inostranstvu,polovnu,i hocu da je donesem u Srbiju kad dolazim avionom?U koferu.Kako to ide?

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: DA li mogu da nosim gitarske pedale u avionu?

Post by Rockatansky » 30 Aug 2015, 11:05

U prtljagu dole bi sigurno proslo ali je covek napisao vec da ne nosi drugi prtljag osim rucnog...


Za gitaru sam se i ja raspitivao posto imam jednu gitaru u Fr koju hocu da prenesem... Ako sam dobro shvatio ako je gitara u mekanoj futroli onda mozes da je uneses gore u avion. Jer dole bas bacaju stvari pa bi se sigurno ostetila. Ali ako ima tvrdi kofer onda mislim da bi morao dole da je cekiras...

E sada ja nisam isprobao to jos uvek...

E da a cuo sam da nasi na carini jako dr*kaju kada prenosis instrumente. Nekako oni podrazumevaju da ides da sviras i zaradis, pa kad vec mlatis grdan kesh onda i drzava da se ogrebe... Ne znam da li je to tacno.

Plus mozda ti natovare da platis carinu...

Ja sam se jedno vreme lozio da kupim u Fr nekog strata od 800-1000 e novog u radnji i da ga prenesem u Srbiju bez carine a da pokupim povracaj poreza... :D Mislim 20% na taj iznos nije malo ali sam na kraju odustao zbig svih tih zezancija...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: DA li mogu da nosim gitarske pedale u avionu?

Post by bancika » 30 Aug 2015, 14:05

Proneo sam gitare min 3 puta do sada bez problema i isle su samnom. Jednom i u velikom tvrdom original koferu. Ali jeste jebavanje i bilo je stresno svaki put. Nasi kenjaju ako te uhvate i samo sam igrom srece prosao zadnji put. Za ibaneza sam se dobrovoljno javio da platim i naplatili preko 30%.

Strata je najlakse rasklopiti i smestiti u rucni prtljag. Tako sam nosio par puta.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: DA li mogu da nosim gitarske pedale u avionu?

Post by pisac » 30 Aug 2015, 15:45

Bancika,nisam te najbolje razumeo.Izlazio si iz zemlje i nosio svoju gitaru,i posle je vracao u zemlju,nosio si je u inostranstvo i istu vracao,ili si kupio gitaru negde u Evropi,pa si je donosio doma?
Izvini,nisam shvatio.Objasni mi ovo malo bolje,zanima me.Takodje,i kada gitaru nosi neko ko zivi u inostranstvu,da li moze da je unese kao svoju stvar,sa obavezom da je posle vrati-kao,doneo sam je jer vezbam,ili -doneo sam je kod majstora na doterivanje,set up, i ugradjivanje magneta?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest