Line 6 pod hd400 Konekcija

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
senciguitar
Posts: 2
Joined: 13 Aug 2015, 10:43

Line 6 pod hd400 Konekcija

Post by senciguitar » 13 Aug 2015, 11:05

Pozdrav svima!!

Probacu da ne duzim mnogo, naime, do pre nekog vremena koristio sam BOSS GT10, i sad sam presao na Line 6 pod hd400. Sto se tice zvuka zadovoljan sam, ali imam jedan problem sa povezivanjem, jer sviram direktno u mix. Line 6 ima dva izlaza UNBALANCED i BALANCED XLR, i covek od koga sam ga kupio kaze da je povezivao na UNBALANCED (obicna banana izlaz), medjutim kada sam probao to ni na sta nije licilo, zvuk je bio nesto slicno kada povezete neku pedalu direkt u mix, nekakav sinteticki zvuk, i kada sam prebacio na BALANCED xlr, to je bilo vec nesto. I sad me zanima ako neko ima iskustva sa ovim procesorima da mi kaze na koji nacin povezuje direktno u mix, i da li bolje radi preko BALANCED ILI UNBALANCED izlaza. Hvala puno, zivi bili!!!

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Line 6 pod hd400 Konekcija

Post by Kristijan » 13 Aug 2015, 11:18

Свакако balanced излаз користиш за повезивање са разгласом, и то не важи само за овај процесор него и за било који други.

senciguitar
Posts: 2
Joined: 13 Aug 2015, 10:43

Re: Line 6 pod hd400 Konekcija

Post by senciguitar » 13 Aug 2015, 12:14

Ok, havla na odgovoru...

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Line 6 pod hd400 Konekcija

Post by tommytigh77 » 13 Aug 2015, 16:50

Taman da se nadovežem na temu, da li je neko probao da poveže gitarski procesor u miksetu preko zasebnog DI boxa, i kakvi su utisci?

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Line 6 pod hd400 Konekcija

Post by Baba Slim » 18 Aug 2015, 10:24

Kao sto rece Kristijan, sa balansiranim izlazom (XLR konektor, u prevodu mikrofonski kabel) povezujes procesor ako ides direkt u razglas. Razlika je u tome sto su na "balansiranim" i "nebalansiranim" izlazima razlicite impedanse signala, koje su namenjene i prilagodjene razlicitim primenama. Jos jedna, ako ne i glavna prednost balansiranog signala pri spajanju direkt u mixer jeste da duzina kabela kojom spajas procesor u mixetu, ne utice na zvuk.

Verovatno si do sada primetio da velika duzina kabela "umrtvljuje" zvuk kao sto je to slucaj kada ti se nagomila duzina kablova od gitare do pedalboarda recimo, pa jos na to dodas sve one kratke patch kablice izmedju pedala (da ne pominjem kroz dzekove i prekidace ako su pedale true bypass sa mehanickim prekidacima bez buffera), pa ti zvuk vise nije bistar kao kada se kabelom od 3m ubodes direkt u pojacalo... E, balansiranim signalom se to izbegava - mozes da teras taj tip signala kroz jako velike duzine kablova (negde sam procitao i do 180m bez uticaja na zvuk kao sto je degradacija, sum itd) bez ikakvih cujnih i osetnih gubitaka.
tommytigh77 wrote:Taman da se nadovežem na temu, da li je neko probao da poveže gitarski procesor u miksetu preko zasebnog DI boxa, i kakvi su utisci?
Ja sam u nekoliko navrata povezivao onaj moj amp sim (Joyo American sound) direkt u razglas kabelom od 6m, i iskreno nikakvu razliku nisam cuo u odnosu na to kad je citava stvar "tehnicki propisno" izvedena, odn. Pedala --> DI box --> balansirani signal XLR kabelom u mixer. Naime, citajuci o tim DI boxovima, impedansama itd, naisao sam na nekoliko mesta na tvrdnju da recimo, ako spajas akusticnu gitaru (sa ili bez pedala), ili eto, po mom iskustvu citav pedalboard sa ukljucenim amp simom na kraju u mixer preko kabela koji nije duzi od 6m (naravno kabel mora biti iole krstenog kvaliteta), ne bi trebala da se oseti ikakva razlika u odnosu na spajanje preko DI boxa. Ali na duzinama kablova vecim od 20ft / 6m, stvar bi verovatno vec bila osetnija, mada nisam probao jer niti sam morao to da radim, niti posedujem instrumentalni kabel duzi od 6m...

Da, sad se setih - isto dok sam imao Zoom G3 i koristio ga u akusticnoj svirci, isto sam ga spajao i preko balansiranog izlaza i preko nebalansiranog izlaza (naravno, uvek mix blizu mene i kabel do 6m max), i nikakve razlike se ne secam.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Line 6 pod hd400 Konekcija

Post by tommytigh77 » 18 Aug 2015, 12:28

Hvala, matori, to me zanimalo, pošto sad za tezge koristim uglavnom onaj Zoom što sam skoro uzeo, pa me zanimalo da li bih dobio šta sa DI boxom u smislu kvaliteta tona. :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Line 6 pod hd400 Konekcija

Post by Baba Slim » 18 Aug 2015, 13:50

Dam ti DI box jedan vikend ako hoces pa uporedi na licu mesta, mada mislim da ne bi dobio nista revolucionarno, mozda cak bas nista ne bi dobio ako ne koristis predugacke kablove, kao sto rekoh ranije. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest