Problem sa pojacalom?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Problem sa pojacalom?

Post by bancika » 29 Sep 2015, 01:44

ja da prodam? neam ja to. :)

pise ti na potovima, nadji brojke pa onda verovatno na kraju A (log) ili B (linearni)...kad kupujes treba da kazes vrednost (ovo ispred A i B) i dal je lin ili log.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Problem sa pojacalom?

Post by Overdrive » 29 Sep 2015, 01:49

bancika wrote:ja da prodam? neam ja to. :)

pise ti na potovima, nadji brojke pa onda verovatno na kraju A (log) ili B (linearni)...kad kupujes treba da kazes vrednost (ovo ispred A i B) i dal je lin ili log.
a, ok..ima jedan iz Niša što ga prodaje na KP, pa sam nešto mislio da si ti

log ili lin, ok
Najvažnije mi je da cela operacija može da se odradi, jer mi je čovek složio priču kako potovi "drže ploču" i ja stao da gledam i trepćem, mislim...otkud znam

Sad kapiram da mu se nije radilo

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Problem sa pojacalom?

Post by bancika » 29 Sep 2015, 10:13

pa drze plocu, al sta ima veze :) Mogu da se razleme za 5 minuta onom pletenicom i cao, samo treba da se odsrafe svi sa prednje strane maske i cela ploca ce da krene unazad.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Problem sa pojacalom?

Post by Overdrive » 29 Sep 2015, 10:22

bancika wrote: i cela ploca ce da krene unazad.
neka je, računam neće daleko..;)

ajd sad kad već pričamo, šta može da bude problem kada "drajv" (tj preamp volume) nije kako treba?

U početku je, kada okrenem pot preko pola - prekidao

Sada ne prekida, ali je zvuk..blago rečeno sumnjiv.

To nije drajv, nego kao da je neko pocepao zvučnik sa šest šrafcigera..

A clean je perfektan.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Problem sa pojacalom?

Post by bancika » 29 Sep 2015, 10:33

meni kad se to desilo bio je problem do eletrolita. Do pota je samo ako krci ili pucketa dok se okrece. Ako nastavi da zajebava i inace, onda verovatno nije to.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Problem sa pojacalom?

Post by Overdrive » 29 Sep 2015, 10:45

bancika wrote:meni kad se to desilo bio je problem do eletrolita. Do pota je samo ako krci ili pucketa dok se okrece. Ako nastavi da zajebava i inace, onda verovatno nije to.
ne krcka, ne pucketa..nego se od početka, recimo do četvorke, petice čuje, da kažem - o kej.

Ali posle toga, već oko 6 tice prelazi u farty sound, da bi se (kada ga odvrnem do kraja) pretvorilo u epsko all mighty prdenje

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Problem sa pojacalom?

Post by bancika » 29 Sep 2015, 10:48

ondak nije do pota. I meni tako prdelo kao da je rasecen zvucnik. Pogotovo kad jace udaris zice, kad dodje veci signal, a kondenzator crko pa ne moz' da da struje dovoljno.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Problem sa pojacalom?

Post by Overdrive » 29 Sep 2015, 10:50

bancika wrote:ondak nije do pota. I meni tako prdelo kao da je rasecen zvucnik. Pogotovo kad jace udaris zice, kad dodje veci signal, a kondenzator crko pa ne moz' da da struje dovoljno.
znači tipuješ na elektrolite?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Problem sa pojacalom?

Post by bancika » 29 Sep 2015, 10:53

yeah, to mi je prvi guess. A za njih je lako proveriti. Uzmes nove istih ili slicnih vrednosti i samo ih prikacis paralelno sa ovim postojecim bez da bilo sta skidas. Mozes na brzinu samo da zalemis nogice novih na stare. Ako problem nestane, znaci da je bilo do njih i onda mozes da ih zamenis skroz. Ako ne nestane, onda samo skines nove i nikom nista. Krenuo bih od ovih velikih, oni napajaju snagase.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Problem sa pojacalom?

Post by Overdrive » 29 Sep 2015, 10:55

bancika wrote:yeah, to mi je prvi guess. A za njih je lako proveriti. Uzmes nove istih ili slicnih vrednosti i samo ih prikacis paralelno sa ovim postojecim bez da bilo sta skidas. Mozes na brzinu samo da zalemis nogice novih na stare. Ako problem nestane, znaci da je bilo do njih i onda mozes da ih zamenis skroz. Ako ne nestane, onda samo skines nove i nikom nista. Krenuo bih od ovih velikih, oni napajaju snagase.
Mislim da ih ima par (čovek mi je pokazivao na nešto što liči kao recimo dve aaa baterije) pa se valjda to tako i kupuje u paru?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Problem sa pojacalom?

Post by bancika » 29 Sep 2015, 11:03

ma jok, na komad. Samo procitaj vrednost u mikrofaradima i napon. Ti veliki su verovatno red velicine 2200uF i 63V ili tako nesto. Pise na njima. I kad se probaju novi apsolutno mora da se pogodi sa koje strane je "-" oznaka, inace dobijes petardu :)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Problem sa pojacalom?

Post by Overdrive » 29 Sep 2015, 11:07

bancika wrote:ma jok, na komad. Samo procitaj vrednost u mikrofaradima i napon. Ti veliki su verovatno red velicine 2200uF i 63V ili tako nesto. Pise na njima. I kad se probaju novi apsolutno mora da se pogodi sa koje strane je "-" oznaka, inace dobijes petardu :)
:D

i ako sve prosvira onda samo ostavim nove, a stare odlemim..jasno

pazi "elektroliti"..mislio sam da je to neki napitak za sportiste idupič... :lol:

sad posle tvojih instrukcija mogu ladno u Teslu da polažem prijemni :P

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Problem sa pojacalom?

Post by bancika » 29 Sep 2015, 11:25

e da, i trazi horiznontalni, ne vertikalni.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Problem sa pojacalom?

Post by Overdrive » 29 Sep 2015, 11:36

bancika wrote:e da, i trazi horiznontalni, ne vertikalni.
:ziveli:

johnnybgood
Posts: 83
Joined: 31 Aug 2015, 20:01

Re: Problem sa pojacalom?

Post by johnnybgood » 06 Oct 2015, 13:56

Evo pokusavam da izvadim tu plocu sa elektronikom znaci nema sanse. Odvrnuo sam 4 srafa od gore, jedan od napred neki mali, vuci, cupaj nece napolje. Dobro sam pregledao nigde vise ne drzi. Na metalnoj ploci imaju ispod neka 3 srafica ali oni ne drze tu plocu za kuciste to je da se valjda rastavi ta zastita od dole. Ne znam da odvrcem i one sto drze drveno kuciste pa od gore da ocistim???
Jbt uvek neki problemi.
Jos nesto, cuo sam da ne bih trebalo da diram neke komponente cak i ako pojacalo nije ukopcano, plavi kondenzatori???

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest