zar ne bi bilo divno

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: zar ne bi bilo divno

Post by nebojsak » 01 Sep 2015, 16:26

Overdrive wrote:zar ne bi bilo divno da postoje
+1000

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: zar ne bi bilo divno

Post by Overdrive » 01 Sep 2015, 21:06

bancika wrote:Sta znam. Meni je bolje nauciti kako da se slusa. Kako da znas sta hoces, kako da znas (objektivno) sta imas i sta ti treba da dodjes tu gde hoces da budes. Korisnije mi je da znam tacno sta ce TS uraditi mom tonu gitare nego da znam kako ide sa jcm800. Pogotovo sto je ovo drugo teze definisati na neki objektivan i iole "naucni" nacin. Ali je recimo fer reci da TS uteze visoke, doda malo srednjih i kakav karakter drive-a ima. I ona mozes da imas neku predstavu kako ce da se uklopi sa cime god imas.
znaš kako..

nekada se samo sviralo
i samo se o tome brigalo

danas su i pojačala i pedale (gajtani, trzalice, zezalice..) postali maltene jednako važni kao sviranje

Valjda se dostigao neki plafon šta li

Na pedalboardove se gleda kao maltene na nerazdvojni deo priče. Kao na novi instrument..

A ja kapiram da bi to sve trebalo da budu olakšice, a ne da za svaki novi procesor ili pedalu, ili pojačalo..ili kombinaciju svega toga da bi se dobio faking ton (sa kojim možeš da radiš i koji ti je inspirativan) mora da se polaže kurs letenja..

Zar ne bi bilo divno da poželiš ton, da imaš u glavi negde okvirno na šta taj ton liči (da li na Gilmurovo nešto, da li na E.Johnsona, Claptona..trte mrte) i samo pritisneš jedno dugme?

Umesto da 80% vremena vrtiš neku dugmad i šiljiš zvuk dok ne poavetaš

Ton bi trebalo da bude sredstvo rada, alatka..a ne svrha samom sebi

Valjda, a? :|

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: zar ne bi bilo divno

Post by komil » 01 Sep 2015, 22:18

Odgovor je: ne. Takav softver nema svrhu, pregažen je odavno i zastareo. Softver je sada na višem nivou, ovako nekako:

Image

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: zar ne bi bilo divno

Post by Overdrive » 01 Sep 2015, 22:30

komil wrote:Odgovor je: ne. Takav softver nema svrhu, pregažen je odavno i zastareo. Softver je sada na višem nivou, ovako nekako:
:D

tako nekako..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest