MP pedale

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

MP pedale

Post by Overdrive » 02 Sep 2015, 11:32



jeste li probali neke od MP pedala?

Kakvi su utisci?

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: MP pedale

Post by clapton » 02 Sep 2015, 13:33

meni se ne svidja nijedan zvuk koji izlazi iz prstiju ovog coeka. a i kad progovori nije bas bajan. :D

nadji onaj video kad Randja svira.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: MP pedale

Post by Rockatansky » 02 Sep 2015, 14:19

clapton wrote: a i kad progovori nije bas bajan. :D
I meni je malo bvzv...

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: MP pedale

Post by Baba Slim » 02 Sep 2015, 14:30

Obzirom da je Nemac, prica odlicno. I iskreno, na njegovom kanalu postoje demoi za mnoge stvari koje drugi ljudi ili nisu uradili uopste, ili bolje da ih nisu ni uradili. I to sto ponekad mlatne straaasne gluposti s tehnicke strane, isto ne mogu da uzmem za zlo, nebitno mi je... Tako da, ja se necu skoro unsub-ovati s njegovog kanala.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: MP pedale

Post by Overdrive » 02 Sep 2015, 15:12

Baba Slim wrote:Obzirom da je Nemac, prica odlicno. I iskreno, na njegovom kanalu postoje demoi za mnoge stvari koje drugi ljudi ili nisu uradili uopste, ili bolje da ih nisu ni uradili. I to sto ponekad mlatne straaasne gluposti s tehnicke strane, isto ne mogu da uzmem za zlo, nebitno mi je... Tako da, ja se necu skoro unsub-ovati s njegovog kanala.
takođe.

Gledao sam i video gde Ranđa svira i mislim da je prezentacija blagi užas

Ajde sviranje manje više, ništa rekao bih specjalno, ali brate..ako radiš prezentaciju za svoju pedalu, pa daj snimi to kako treba, bez šuštanja, krčanja i ostalog

Ne znam, možda čovek pravi te pedale iz zezanja pa mu nije stalo do prezentacije

O samoj pedali tek ne mogu da zaključim ništa iz snimka

Ima jedan amer koji je dobavio tu neku pedalu, pa mu je kao awsome..

Meni se lično dopada što pravio kombinacije u jednoj pedali (fuzz i delay, npr), to može da bude korisno..

A Nemac je takav izvor informacija da je to bolesno

Čovek je završio neki Berkley ili tako nešto, cela kuća mu je pretvorena u studio i bukvalno je Disneyland za svakoga koga zanima nešto o ovim zezalicama

Samo treba slušati preko slušalica sve što prezentuje, jer sve snima vrhunskom opremom pa se koliko toliko neke stvari mogu da osete

Inače on sam ima samo reči hvale za MP-a i to što radi i gleda da ga reklamira što više može, pa reko da li je neko probao te pedale uživo, sa kojim pojačalima, gitarama isl, pa da vidimo vredi li to šta

Ja lično nekako imam nelagodnost prema pedalama i pojačalima i gitarama koje prave pojedinci, ne znam zašto..

volim kad se na proizvodima tog tipa oseti rutiniranost masovne proizvodnje, nekako mi to deluje sigurnije (verovatno grešim, jer će svaki zanatlija pre da uloži više i vremena i truda u to što radi, nego neki portorikanac na pkretnoj traci..ali opet, to mi nešto nije to)

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: MP pedale

Post by clapton » 02 Sep 2015, 21:30

bice da je samo turisticki posjetio Berkli jer ja tu ne vidim nekog umijeca sviranja (pogotovo uzevsi u obzir godine) a i ton mu je skoro uvijek 'meh', iako svira kroz djitre od 5k eura a da ne pominjem pojacala.

pogledam po koji zanimljiv video 1, 2x nedeljno. fino radi demoe, sto jes jes.

ps. nekako mi uvijek pedala ostavi los utisak kad demo odradi slab svirach. Popovic ima vise demoa na svom kanalu na kojima bas on svira. ne bih da uvrijedim covjeka ali to mnogo lose zvuci.

zimus sam i ja pitao na nekoj od tema ali izgleda da niko sa foruma nije trgovao kod Milosa. :?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: MP pedale

Post by Overdrive » 02 Sep 2015, 21:37

clapton wrote:bice da je samo turisticki posjetio Berkli jer ja tu ne vidim nekog umijeca sviranja (pogotovo uzevsi u obzir godine) a i ton mu je skoro uvijek 'meh', iako svira kroz djitre od 5k eura a da ne pominjem pojacala.

pogledam po koji zanimljiv video 1, 2x nedeljno. fino radi demoe, sto jes jes.

ps. nekako mi uvijek pedala ostavi los utisak kad demo odradi slab svirach. Popovic ima vise demoa na svom kanalu na kojima bas on svira. ne bih da uvrijedim covjeka ali to mnogo lose zvuci.

zimus sam i ja pitao na nekoj od tema ali izgleda da niko sa foruma nije trgovao kod Milosa. :?
rekoh već negde da je čovek basista. Mislim Nemac.
Dakle to što svirucka za video klipove je čisto prezentacije radi.

User avatar
Reckoner78
Posts: 135
Joined: 19 Aug 2013, 13:16

Re: MP pedale

Post by Reckoner78 » 03 Sep 2015, 00:55

Imao sam prilike da je isprobam (al ne baš podrobno ) ,na par tranzistorskih pojačala , i nije me nešto oduševilo.... mozda od prevelikih očekivanja? Mnogo više mi se svidja moj Black Secret :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest