preporuka za high gain

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

preporuka za high gain

Post by Overdrive » 16 Sep 2015, 15:47

U poslednje vreme sviram preko Guitar Riga i vidim da mi se dopadaju neki High Gain preseti..sa beskonačnim sustainom, pogodnim za beskonačne solaže

pa onda bacim pogled na moj skromni peadlboard i dva prilično standardna pojačalceta, pa reko da priupitam imate li neku ideju šta bi tu moglo još da dođe

Za sada imam dve OD pedale (od kojih je jedna vintidžasto-kremasta, a druga je malo više harš), onda..kompresor, EQ, delay, wah..i očekujem jednu distorziju da mi stigne

m? Image

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: preporuka za high gain

Post by bancika » 16 Sep 2015, 17:28

A sta trazis, pojacalo ili pedalu ili amp sim? :)

Pristojna hi gain pedala za male pare - preporucujem neki J-FET amp simulator, kao Dr Boogey (dual recto), BSIAB (hot rod marshall) i slicni. Moze neko da ti napravi.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: preporuka za high gain

Post by Overdrive » 16 Sep 2015, 17:45

Pa to, neku pedalu, , može i mikro

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: preporuka za high gain

Post by tommytigh77 » 16 Sep 2015, 19:01

Stackuj te dve pedale što imaš, ionako većina high-gain pedala radi to isto samo u jednoj kutiji. Neka je osnovna preporuka da onu koja ima manje gaina staviš prvu u lancu i odvrneš level pot na njoj, ali nema pravila. Ja već deceniju stackujem pedale za lead zvukove i meni to ima mnogo više smisla i lakše je ubosti dobar ton nego očekivati od jedne pedale da odradi taj posao, pogotovo ako je pojačalo relativno clean.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: preporuka za high gain

Post by bancika » 16 Sep 2015, 19:42

Slazem se. Zato i predlazem amp sim. Mnogo vise smisla ima nego tipicna distorzija tipa rat ili mxr dist koje pojacaju signal, clippuju jednom do besvesti i onda pojacaju malo to za izlaz. Ok, ima i taj ton mesto negde, ali mi geberalno bolje zvuci kad je clipping rasporedjen na vise mesta i kad se ton oblikuje izmedju svake faze da bude bas kako treba :)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: preporuka za high gain

Post by Overdrive » 16 Sep 2015, 20:20

tommytigh77 wrote:Stackuj te dve pedale što imaš, ionako većina high-gain pedala radi to isto samo u jednoj kutiji. Neka je osnovna preporuka da onu koja ima manje gaina staviš prvu u lancu i odvrneš level pot na njoj, ali nema pravila. Ja već deceniju stackujem pedale za lead zvukove i meni to ima mnogo više smisla i lakše je ubosti dobar ton nego očekivati od jedne pedale da odradi taj posao, pogotovo ako je pojačalo relativno clean.

da znaš da sam probao jednom to, onako čisto intuitivno

Reko aj da vidim baš šta će da se desi ako ih tako poređam i nije bilo loše, samo mi je opet nešto nedostajalo na kraju a ja osećam da je neki Delay

Iskreno, nisam se mnogo uključivao u razlike između delay pedala osim što vidim da neke imaju opcije tipa revers, ili fina pdoešavanja po mls..pa ne znam koliko to igra ulogu, ili je i običan delay dovoljan..

E sad, vidim da se preporučuje i boost pedala ispred svega?

A za amp simulatore ako bi se išlo Bancika, pretpostavljam da treba da se traži neka pedala a la Messa Boogie ?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: preporuka za high gain

Post by bancika » 16 Sep 2015, 21:24

Pa da. Dr boogey je kao recto. Ima i puno drugih, soldano, marshall, engl...ovaj je jedan od popularnijih.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: preporuka za high gain

Post by metalstringer » 16 Sep 2015, 21:29

ja sam se nesto mlatio ovija danovi sa GR5 i Amplitube 3 pa ako mozes probaj ove maj haj gejn presete:

http://www.muzicki-forum.com/forum/view ... 26&t=24815

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: preporuka za high gain

Post by Overdrive » 16 Sep 2015, 21:31

metalstringer wrote:ja sam se nesto mlatio ovija danovi sa GR5 i Amplitube 3 pa ako mozes probaj ove maj haj gejn presete:

http://www.muzicki-forum.com/forum/view ... 26&t=24815
ma na GR imam i ja sve to..nego pričamo o pedalama

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: preporuka za high gain

Post by metalstringer » 16 Sep 2015, 21:54

pa od vst pedala koristim najcesce overscream na amplitube 3, slicno i na gr5.mislim da je ok za hi gain amps.ima jedna dobra Studio devil kao vst tube preamp pedala. mozda bi moglo da se proba neka prava tube preamp pedala kao sto je blackstar ili tubeman preamp, tako nesto bih mozda stavio prvo u lancu.te dve stvarcice bih kupio ali trenutno nemam bas vremena :mrgreen:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: preporuka za high gain

Post by maksabass » 22 Sep 2015, 21:39

kad smo kod lampe kad imas vremena mozes da probas ovo
Image

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: preporuka za high gain

Post by Funkomat » 22 Sep 2015, 21:47

Da, ovo deluje super.

Dr boogie je sjajna pedala ali je ona ultra haj gejn i cini mi se da sve sem toga radi dosta losija... Ja sam bas nedavno bio u nekom procesu nalazenja neke tvrdje distorzije, probao bas fin broj pedala i na kraju ostao na najjeftinijem ibanez metal charger-u. Ima sjajan eq tako da je bas prilagodiv na pojacala, prostore.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: preporuka za high gain

Post by Overdrive » 22 Sep 2015, 22:02

uoravi mi stiglo ovo čudence

Image

nije baš high gain, ali je o.d.l.i.č.n.a...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: preporuka za high gain

Post by bancika » 22 Sep 2015, 23:18

Funkomat wrote:Dr boogie je sjajna pedala ali je ona ultra haj gejn i cini mi se da sve sem toga radi dosta losija....
yeah, samo red kanal recta i to opanjen na max. Nista drugo :) Mislim da bi mnogo upotrebljivija bila da se prvi (ili neka sledeci) fet stavi na bypass, pa da moze da ima jedan gain stage manje. Ovako je one trick pony.

User avatar
Mastem
Posts: 45
Joined: 27 Jan 2011, 03:06
Location: Vlasotince

Re: preporuka za high gain

Post by Mastem » 26 Dec 2015, 15:04

Imam sličnan problem. Nikako da dobijem pristojan high gain ton. Kupio sam skoro Yamaha G100 B212 glavu (solid state) jer sam misilio da će iz moje dr boogey pedale da poteče i mast, i med i mleko. Kad ono, međutim. Pojačalo na "klinu" ima fantastičan zvuk, nešto kao JH 120 bez chorus-a, ali sa pedalom ispred premalo bass i previše treble. Taj problem može da se reši samim eq-ima na pedali i na pojačalu ili eventualno nekom eq pedalom. Mnogo bitniji je problem je sama distorzija koja, kad bi pokušao vizuelno da predstavim zvuk, pluta po površini i pokriva bukvalno sve osobenosti i gitare i pojačala. Palo mi je na pamet (koja očigledno nije velika kad pokušavam iz SS da dobijem lampaški zvuk :D ) kombinovanje boost pedale i simulacije preampa kao što je boogey ali mi iskustvo nalaže da ni to ne može da reši problem. Voleo bih da čujem mišljenje iskusnijih članova. Dal bi neki malo skuplji preamp bio adekvatno rešenje? Cilj je zvuk što bliži popularnim lampaškim pojačalima: 5150, Dual Rectifier, Mark 5, Powerball... Dakle, trenutni lanac je: EMG 60 - Dr boogey - Yamaha G100 B212 - Rola Celestion G12 x2. Molim da ne preterujete sa osudama zbog mog alhemičarskog pokušaja. :D :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest