preporuka za high gain

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: preporuka za high gain

Post by clapton » 13 Aug 2016, 03:22

Kako vam se ovo cini: https://youtu.be/NVotKbmlDic

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: preporuka za high gain

Post by tocilj » 13 Aug 2016, 11:45

Kod Pete Thorna meni sve isto zvuči :-) Ali bukvalno...on šta god da probava napravi neki svoj zvuk i zvuči tako, da zatvorim oči nebih znao da li je clean boost u gain pojačalo ili neka metal pedala.... :lol: :lol: :lol:

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: preporuka za high gain

Post by clapton » 13 Aug 2016, 13:45

ima i toga. :)

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: preporuka za high gain

Post by RadeRas » 15 Aug 2016, 21:05

tocilj wrote:Kod Pete Thorna meni sve isto zvuči :-) Ali bukvalno...on šta god da probava napravi neki svoj zvuk i zvuči tako, da zatvorim oči nebih znao da li je clean boost u gain pojačalo ili neka metal pedala.... :lol: :lol: :lol:
haha:

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: preporuka za high gain

Post by tocilj » 16 Aug 2016, 01:17

RadeRas wrote:
tocilj wrote:Kod Pete Thorna meni sve isto zvuči :-) Ali bukvalno...on šta god da probava napravi neki svoj zvuk i zvuči tako, da zatvorim oči nebih znao da li je clean boost u gain pojačalo ili neka metal pedala.... :lol: :lol: :lol:
haha:
:XD: :XD: :XD: :metal5: :metal6: :-D :-D

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: preporuka za high gain

Post by metalstringer » 16 Oct 2016, 19:32

juce sam kod prijatelja probao JCM 900 glavudzu od 100 w na 4X12 kabinetu. sutra imamo probu sa bendom, pa se razmisljam da ponesem svoj clon centaur za boost. ima li ko iskustva da je bustovao JCM 900 sa clon centaurom na drive kanalu?

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: preporuka za high gain

Post by RadeRas » 16 Oct 2016, 20:55

metalstringer wrote:juce sam kod prijatelja probao JCM 900 glavudzu od 100 w na 4X12 kabinetu. sutra imamo probu sa bendom, pa se razmisljam da ponesem svoj clon centaur za boost. ima li ko iskustva da je bustovao JCM 900 sa clon centaurom na drive kanalu?
Ja nisam neki ekspert, ali ako ljudi bustuju sa Ibenezima TS808 i TS9, onda je klon ista stvar, plus bolja. Ja ću non stop da se ponavljam, ali ova pedala koju sam napravio meni zvuči mnogo bolje od Ibanezovog TS9. Moćna pedala, svaka čast onom liku što je izmislio. :ziveli: A zato je i toliko cenjena i skupa sigurno. Metalstringer, pa ne možeš ništa da izgubiš ako to uradiš. Isto bi dobio i sa originalnim Ibenezovim TS pedalama, klon ti je samo plus. :ziveli:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: preporuka za high gain

Post by metalstringer » 02 Nov 2016, 15:09

RadeRas wrote:
metalstringer wrote:juce sam kod prijatelja probao JCM 900 glavudzu od 100 w na 4X12 kabinetu. sutra imamo probu sa bendom, pa se razmisljam da ponesem svoj clon centaur za boost. ima li ko iskustva da je bustovao JCM 900 sa clon centaurom na drive kanalu?
Ja nisam neki ekspert, ali ako ljudi bustuju sa Ibenezima TS808 i TS9, onda je klon ista stvar, plus bolja. Ja ću non stop da se ponavljam, ali ova pedala koju sam napravio meni zvuči mnogo bolje od Ibanezovog TS9. Moćna pedala, svaka čast onom liku što je izmislio. :ziveli: A zato je i toliko cenjena i skupa sigurno. Metalstringer, pa ne možeš ništa da izgubiš ako to uradiš. Isto bi dobio i sa originalnim Ibenezovim TS pedalama, klon ti je samo plus. :ziveli:
Probao sam clon centaur ispred jcm 900 i mogu reci da sam zadovoljan rezultatom.cist i jak high gain.glavudza od 100w sama po sebi je ono sto se trazi.sound je perfektan.na moju srecu vezbamo kod naseg novog pevaca i covek je rado ponudio da sviram na Marshall-u.imali smo nekoliko proba do sad, pokusacu da u skorije vreme snimim nesto i postavim.zahvaljujem se Radetu na izradi odlicne pedale :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest