Marshal Valvestate, vredi li...?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Marshal Valvestate, vredi li...?

Post by Perce » 06 Oct 2015, 22:42

Da li vredi uzeti u razmisljanje nesto od komboa iz ove serije do 40akW?

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Marshal Valvestate, vredi li...?

Post by Funkomat » 07 Oct 2015, 08:17

Ja jos nisam cuo da valja

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Marshal Valvestate, vredi li...?

Post by majtimika » 07 Oct 2015, 12:48

ni ja

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Marshal Valvestate, vredi li...?

Post by Perce » 07 Oct 2015, 16:57

Fala, zaobilazicu ih u sirem luku.

Kako stoje stvari sa Vox VT serijom?

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Marshal Valvestate, vredi li...?

Post by majtimika » 07 Oct 2015, 21:45

Mani se digitalije, u pocetku sve strava , sve kao radi, a za mesec dva ti dodje da ga zapalis

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Marshal Valvestate, vredi li...?

Post by Perce » 11 Oct 2015, 00:15

Ma znam, samo mi zao da palim lampe za da probam nesto na brzaka... :S

U principu i ja spamujem board. Imao sam Vox Da5, odlicno malo pojacalo, 5w, 6 cola zvucnik i fenomenalan zvuk za mali ss. Otisao je na poklon i ne zalim. Ali uvijacu ja tako nesto ponovo... :)

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Marshal Valvestate, vredi li...?

Post by coca » 11 Oct 2015, 08:43

za Vox VT seriju imam samo reci Hvale,ako se uzme u obzir cena/kvalitet...,vec par godina sviram kod kuce i po gigovima jedan VT15 i jos uvek radi ko sat,a i jako je zanimljivo pojacalo bar po meni,a i efekti su mu jako upotrebljivi,moze dosta toga da se postigne na njemu za pare koje kosta !!!,svirao i VT30,50,100...,a koristim i AD100VTH+matching 412 box u studiju i prezadovoljan sam...,nadam se da sam koliko toliko pomogao!!!
pozz.!!!Coca!!!

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Marshal Valvestate, vredi li...?

Post by Fenderica » 27 Oct 2015, 13:20

Perce wrote:Da li vredi uzeti u razmisljanje nesto od komboa iz ove serije do 40akW?
Vredi apsolutno, naročito zato što im je cena smešna a kvalitet odličan. Zvuk overdrajva je fenomenalan, za hard rock i rokericu dušu dalo. Ne vrede jedino za klin i neki bluz, tu nikako ne prolazi, ali za Deep Purple, Whitesnake i takve bendove super su. Ne bi se ova serija održala do sada kroz par revizija da je loša.
Preporučujem VS65R koji se kreće od 150eura >.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Marshal Valvestate, vredi li...?

Post by Dushan S » 27 Oct 2015, 18:15

Perce wrote:Da li vredi uzeti u razmisljanje nesto od komboa iz ove serije do 40akW?
Odgovor nije jednostavan, zavisi koji Valvestate. Ako nađeš povoljno prve serije Valvestate-a, da su napravljene u Engleskoj, to je sasvim dobro pojačalo za sviruckanje u kombinaciji sa nekim procesorom. Ja još uvek imam svoj stari 2x12 Valvestate, (Iako imam lampaša, desi se da mi je on bolji da ga nosim) i tokom poslednjih 10 godina je samo imao problem sa jednim lemom. padao je na stranu, čvoknuo sam ga sto puta, i dalje dobro radi. Sa druge strane kasniji Valvestate-ovi i nisu dobra ideja, ali su opet bolji nego da kupiš MG marshalla, jeftinog fendera ili neko slično sranje koje se nudi okolo. U digitalna pojačala sa ugrađenim simulacijama nemam poverenja. Desilo mi se da sam otišao na neku svirku i da im je pojačalo koje je bilo tamo crklo pre nego što smo izašli. Pošto sam imao POD-a a razglas je bio dobar, odradio sam tako svirku. Da sam išao sa pedalama ili da je to bilo moje pojačalo, bili bi u ozbiljnom problemu. Zato volim da držim te stvari razdvojene, odvojeno pojačalo, odvojeno procesor.

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Marshal Valvestate, vredi li...?

Post by Perce » 11 Dec 2015, 01:33

Nisam na kraju hteo da eksperimentisem sa valvestate-ima
Ali da ne otbaram sad drugu temu bzvz, imam neku suludu varijantu da dodjem do Jet City JCA2112RC tj 20w kombo ili Vox Ac4tvh + 12'' pripadajuci kabinet. Nemam prakticnog iskustva ni sa Voksovima ni Dzet Sitijima. U principu, sto se tice snage ono sto nudi Vox mi je dosta + sto ima svic za smanjivanje snage, ali kontam da je malo komplikovano ako mora negde da se vucara, kontrole su rudimentarne (sto ne mora nuzno da bude lose, ali znajuci mene...).
Sa druge strane sumnjam da cu ikada moci onog Jet-a da otpanjim posteno ali mi kao jedan deo hardvera, deluje prakticnije + ima malo vise ton kontrola + reverb.

Znam da ovde ima prilican broj zdravorazumnih ljudi a mozda neko od njih ima i neka iskustva ili vise saznanja o njakalima :)

Image
Image

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Marshal Valvestate, vredi li...?

Post by Frostensen » 11 Dec 2015, 02:21

coca wrote:za Vox VT seriju imam samo reci Hvale,ako se uzme u obzir cena/kvalitet...,vec par godina sviram kod kuce i po gigovima jedan VT15 i jos uvek radi ko sat,a i jako je zanimljivo pojacalo bar po meni,a i efekti su mu jako upotrebljivi,moze dosta toga da se postigne na njemu za pare koje kosta !!!,svirao i VT30,50,100...,a koristim i AD100VTH+matching 412 box u studiju i prezadovoljan sam...,nadam se da sam koliko toliko pomogao!!!
pozz.!!!Coca!!!
+1 za VT30. Kolega iz benda je terao to pojacalo na probama duze vreme i uporedo sa JCMom koji sam ja svirao. Uvek se super cuo, lep pun zvuk. Probao sam ga jednom i mnogo mi se svideo kako zvuci.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Marshal Valvestate, vredi li...?

Post by tommytigh77 » 11 Dec 2015, 02:41

Vox AC4TV je svirao kolega na svirci, gle čuda, u ''Vox''-u, ali je svirka bila totalno tiha, samo su vokali išli na razglas, i pojačalo je bilo otpanjeno do kraja, u potpunom zasićenju, a čulo se, 'aj da kažem, dovoljno. Verovatno ti treba za vežbanje kući čim ga razmatraš, i to je u tom slučaju taman snaga, ali je, čak i u tim okolnostima, pojačalo 'one trick pony', napravljeno da može da se izuje do kraja i dobije suludo zasićenje a da pritom nikome ne smeta, i to je to. Na clean zaboravi. To su moji utisci. Jet City nisam probao ni čuo.

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Marshal Valvestate, vredi li...?

Post by Perce » 11 Dec 2015, 03:09

tommytigh77 wrote:Vox AC4TV je svirao kolega na svirci, gle čuda, u ''Vox''-u, ali je svirka bila totalno tiha, samo su vokali išli na razglas, i pojačalo je bilo otpanjeno do kraja, u potpunom zasićenju, a čulo se, 'aj da kažem, dovoljno. Verovatno ti treba za vežbanje kući čim ga razmatraš, i to je u tom slučaju taman snaga, ali je, čak i u tim okolnostima, pojačalo 'one trick pony', napravljeno da može da se izuje do kraja i dobije suludo zasićenje a da pritom nikome ne smeta, i to je to. Na clean zaboravi. To su moji utisci. Jet City nisam probao ni čuo.
Hmmm, na zalost, totalno sam zaboravio na clean:/ Dobra poenta Tommy.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest