Sta je ovo?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Sta je ovo?

Post by faks » 11 Oct 2015, 18:10

Scena u maratoncima...
Ton film....
"Tisna,sad malo ona"

:ziveli:

desert sun
Posts: 82
Joined: 05 Mar 2015, 19:02

Re: Sta je ovo?

Post by desert sun » 11 Oct 2015, 18:36

Probao sam danas da ustanovim sta je ispravno a sta ne,odmah sam video da su lampe otisle sve 3,crne su unutra,ostalo mi deluje ok.Ne mogu da ga ukljucim u struju posto ima izlaz samo za u onu spravu,to bi moralo da se prepravi pa da se vidi.Uslikao sam i neke slike da se bolje vidi sta je i kako je.Zvucnik nema onu memmbranu,platno kako se vec zove nego je karton pa mi to deluje,onako,malo sumljicavo.

Sta mislite osim lampi koliko bi trebalo da se ulozi da se dobije neko clean pojacalo ne mora da ima vise od volume i tone kontrole ili samo volume ili da batalim?

Po semi kog pojacala bi okvirno moglo da se radi?

Zadne slike su od sprave za proekciju....


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Sta je ovo?

Post by majtimika » 11 Oct 2015, 19:08

Odnesi ga kod nekog ko se razume da ga pregleda, ustanovi da li je sigurno da se ukljuci i pali oa onda vidi kako radi i da li moze da se ustanovi koliko izmene u semii treba da se urade da bi bilo gitarsko, predpostavljam ako ima taj pickup-mikrofon ulaz da bi gitara radila bez problema posto predpostavljam da se mislilo na gramofonski ulaz koji je dosta osetljiv, ja bi ga samo restaurirao i eventualno prilagodio ulazne impedanse da idgovaraju gitari, cak ga ne bi ni sredjivao spolja sem ciscenja, u stvari koliko trazis za njega :-)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Sta je ovo?

Post by bancika » 11 Oct 2015, 19:14

Veliko pitanje je da li je ispravan taj izlazni trafo posto je krenula da ga hvata korozija. Ako imas unimer probaj da ocitas otpor primara i sekundara. Sekundar ide ka zvucniku, primar je na suprotnoj strani.

ako izlazni trafo moze da se iskoristi, ja bih mu butnuo ovako nesto unutra. Zamenis tu jednu preamp sa 12a?7 i dodas jos jednu za preamp.
Spoiler:
Image

desert sun
Posts: 82
Joined: 05 Mar 2015, 19:02

Re: Sta je ovo?

Post by desert sun » 11 Oct 2015, 20:57

Videcu sa nekim ko se razume u elektroniku ovih dana da mi pogleda ovo cudo lepo,da se vidi sta je ispravno a sta ne pa ce da vidimo sta ce da bude.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest