Odnos procesor/pojacalo

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Odnos procesor/pojacalo

Post by bancika » 14 Mar 2017, 08:17

Mozes da porucis po zelji, tweed i spolja i iznutra :)

I radi covek point-to-point konstrukciju, plus mi se cini da su mu kvalitetnije komponente nego ti jeftiniji fenderi.

https://www.facebook.com/pikaudio/

Ono, ako ti je vrednost u preprodaji bitna, uzNi si fendera...ako hoces pojacalo za merak, vredi razmisliti.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Odnos procesor/pojacalo

Post by RadeRas » 14 Mar 2017, 10:15

fattwang wrote:
13 Mar 2017, 23:58
Evo ti lepoga štiva za noćne sate
Let's Talk About the Fender Blues Junior: Why it does not sound like a vintage Fender Amp!
http://carlscustomamps.com/new-page-1/
Uhaha ala ga ovi tupe. nalaze bubuljicu na dupetu haha. Slično bilo kada je moj djed imao MONO gramofon sa prašnjavim i ogrebanim pločama i sada kada se pojavio stereo gramofon sa laserskom glavom kod koje nema ni pucketanja, on nalazi manu jer je ovaj svira STEREO a ne mono i sterilno na zvuk na koji je ceo život navikao. tako
Blues Junior sviraju poluprofesionalni i profesionalni bendovi. Ima najbolju prodju u oglasima. Cena mu raste a ne opada. Mali klubovi ga obožavaju, svira bez pomoći mikrofona. Prva liga investicija i za klub i za sobu. Ako to ne vredi, ne znam koje pojačalo vredi.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Odnos procesor/pojacalo

Post by RadeRas » 14 Mar 2017, 10:23

bancika wrote:
14 Mar 2017, 08:17
Mozes da porucis po zelji, tweed i spolja i iznutra :)

I radi covek point-to-point konstrukciju, plus mi se cini da su mu kvalitetnije komponente nego ti jeftiniji fenderi.

https://www.facebook.com/pikaudio/

Ono, ako ti je vrednost u preprodaji bitna, uzNi si fendera...ako hoces pojacalo za merak, vredi razmisliti.
Mislim da poznajem par ljudi koji imaju ove lampaše i zadovoljni su, ali mislim da su dobro i plaćeni.
Koliko bi koštalo neko od 15 do 20W sa tim specifikacijama Fender/Vox?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Odnos procesor/pojacalo

Post by bancika » 14 Mar 2017, 10:27

(facepalm)

Ma koja su to kola bolja od Moskvica® :)

Ne pise clanak o tome da li je dobro ili ne, nego koliko ima veze sa starim fenderima. Skoro sve stoji sto su napisali...meni je diskutabilno ovo sa gubitkom tona zbog upotrebe PCB-a, to je bullshit. Gubi se na pouzdanosti i lakoci da se prcka, ali je kapacitivnost je zanemarljiva za te primene. Pogotovo sto je BJ radjen na jednostranoj ploci, pa nema vodova koji bi isli paralelno sa obe strane plocice.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Odnos procesor/pojacalo

Post by RadeRas » 14 Mar 2017, 10:38

Dobro, moraju oni nešto da kritikuju da budu face, ali generalno, neka kritikuju neko butik ostvarenje od 3000 evra, pa ako u njemu nadju tranzistor neka se zapitaju zašto ga zovu full lampaš. :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Odnos procesor/pojacalo

Post by bancika » 14 Mar 2017, 11:07

nema svrhe, u pravu si, ziv bio :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Odnos procesor/pojacalo

Post by Baba Slim » 14 Mar 2017, 11:21

:lol: :lol:

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Odnos procesor/pojacalo

Post by RadeRas » 14 Mar 2017, 12:20

bancika wrote:
14 Mar 2017, 11:07
nema svrhe, u pravu si, ziv bio :ziveli:
Šta sad? Hajde da izgubimo dan i raspravljamo o tome zašto su u BJ stavili običan kalaj a ne zlatne niti? Jer zlato bolje radi? Ne shvataš ti mene očigledno, raspravljaš kao neki audiofil koji traži dlaku u jajetu. Ne mora sve da bude vrhunski a po JUSU.
Ima ljudi koji sviraju i ne razmišljaju da li je pojačalo PTP sa vojnim karakteristikama ili PCB iz Kine ako je ono pouzdano i daje dobar ton na bini. BJ sviraju mnogi poznati i u svetu, a kod nas cenjeniji bendovi u klubovima.

Hajde budi iskren, da li bi u klubu prišao i smarao ljude zašto sviraju to pojačalo jer nema lampaški reverb, PTP vodove, ima lošu ploču, zvučnik, ne znam šta koj moj, i nije po merilima nekih experata iz nekih internet blogova? Šta bi im rekao? Prodaj to sranje i kupi drugo? Zar ne misliš da nije sve u tome koje su komponente, već malo i u brendu, dizajnu a bogami i ideji koju je neko realizovao davno i koja je i dalje na snazi? Da se kvari i dimi, niko ga ne bi hvalio i cenio. Znači, valja pojačalo sigurno. Sad ja ne razumem zašto su mu crevca takva kakva jesu. E boli me Q za to iskreno ako radi. Poz.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Odnos procesor/pojacalo

Post by bancika » 14 Mar 2017, 12:53

Promasio si totalno poentu. Clanak objasnjava razlike, niko ne pljuje BJ-a. Niko ne prica o mil-spec komponentama i pozlacenim kablovima koje Fender nikada nije ni koristio. Skroz razlicite izlazne lampe, duplo manji trafo, master volume, manji reverb, drugacija konstrukcija kutije...to su bitne stvari koje ce napraviti primetnu razliku.

Ako pogledas malo sire, BJ spada u neki nizi-srednji segment trzista. OK je za to sto jeste i to je to. Nista vise, nista manje. Glupo je da ga pljujemo jer nije go*no, ali je glupo i da ga velicamo kao najbolje pojacalo ikad.

I batali sa pricama o klubovima, to je totalno irelevantno :) Tim argumentom mozes da obesmislis i ovaj i svaki drugi forum. Ako je tako onda je sve nebitno i sviraj bilo koju gitaru u bilo koje pojacalo.

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Odnos procesor/pojacalo

Post by fattwang » 14 Mar 2017, 15:07

Evo na primer, meni se zvuk Blues Juniora ne sviđa.
Mala kutija sa velikim zvučnikom. Sve zajedno zvuči boxy.
Taj proizvod je precenjen, preskup, pre svega zbog imena.
Ima dobar "resale value" ali mu to ne popravlja zvučne karakteristike.

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Re: Odnos procesor/pojacalo

Post by nebeskacarica » 16 Mar 2017, 18:42

fattwang wrote:
14 Mar 2017, 07:38
:grummel_2:
Naš uvaženi član Hillybilly
P&K Audio
bancika wrote:
14 Mar 2017, 08:17
Mozes da porucis po zelji, tweed i spolja i iznutra :)
I radi covek point-to-point konstrukciju, plus mi se cini da su mu kvalitetnije komponente nego ti jeftiniji fenderi.
https://www.facebook.com/pikaudio/
Ono, ako ti je vrednost u preprodaji bitna, uzNi si fendera...ako hoces pojacalo za merak, vredi razmisliti.
Hvala za info. Video sam ranije ta P&Kpojačala na oglasima i pročitao da su ručni rad, da su ih koristili i Jelići iz Yu Grupe itd. Međutim, bitna mi je vrednost u eventualnoj preprodaji i zato mi se Blues Junior, sem što volim klin fenderovih pojačala kao što sam već i rekao, čini i kao pametna investicija, zlu ne trebalo. 400€ je vazda u njemu, ako se čuva naravno. Gitaru ne bih prodao nikad a za pojačalo se ne vezujem emotivno.
Onaj članak jeste interesantan, i informativan, ali ne može presudno uticati na moju odluku o kupovini.
Možda ako se pojavi nešto baš ok i povoljno na oglasima u međuvremenu (pre konačne odluke za novog), neki VOX, Marshall...ako ne, zna se - idem na sigurno. :ziveli:

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Odnos procesor/pojacalo

Post by fattwang » 16 Mar 2017, 20:22

Mislim da previše pažnje poklanjamo gitarama a premalo pojačalima.
Godinama jurimo "pravu" gitaru, kupujemo, menjamo, sakupljamo a sud o njima dajemo na osnovu pojačala skromnih mogućnosti i upitnog kvaliteta.
Mnogi posle silnih potrošenih para, kada nabave pravo pojačalo, shvate da bi potraga za gitarom svog života bila odavno okončana da je kupovina pojačala bila na vrhu prioriteta kod nabavke opreme.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Odnos procesor/pojacalo

Post by tommytigh77 » 16 Mar 2017, 20:41

:1:
Kad god me klinci/početnici pitaju za neki savet u vezi tona, uvek odgovorim kontrapitanjem: šta bolje zvuči, gitara od 1000 eura ubodena u pojačalo od 100 eura, ili gitara od 100 eura ubodena u pojačalo od 1000? I uvek omaše. U jednom starom izdanju Guitarist magazina bio je kratak intervju sa Eric Johnsonom gde kaže: ''If I had one advice to a someone in a small band, I'd say go to the music store and buy the best sounding amp you can.'' Prosto.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Odnos procesor/pojacalo

Post by Kristijan » 16 Mar 2017, 20:41

Управо тако. Електрична гитара и појачало заједно чине један инструмент. Свако прође кроз почетничко одушевљење чињеницом да уопште има гитару, па се крпи са било чиме што глуми појачало, али пре или касније мора да се дође до суочавања са непобитним чињеницама.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Odnos procesor/pojacalo

Post by RadeRas » 16 Mar 2017, 21:13

fattwang wrote:
16 Mar 2017, 20:22
a sud o njima dajemo na osnovu pojačala skromnih mogućnosti i upitnog kvaliteta.
Isto je i sa pedalama. Likovi kupe neki izvikani tranzistorac jer nemaju za lampu, i na njima testiraju pedale pa sude o tome. E to je vidiš neki qurac koji ne valja. Jer, kada probam bilo koju pedalu u moje skromno lampaško pojačalo ona pokaže svu svoju punoću zvuka, a kada je odnesem nekome sa trandžom pedala zvuči plitko kao i to pojačalo. Gitara je tu najnebitniji faktor.
Jebiga. Ceo lanac mora da je dobar i zdrav da sve funkcioniše kako treba. Koliko para toliuko muzike pametan reče. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest