Modifikacija SS pojačala

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Modifikacija SS pojačala

Post by ProfessorBaltazar » 29 Jan 2016, 15:15

bancika wrote:
ProfessorBaltazar wrote:Hibridna pojacala su mnogo zajeana nauka. Al ima nas ovde i naucnika. Eto Bane..
tebra sjasi, sta, trebalo je da ne odgovorim? Za'ebi me, zamoljavam te
Kao sto se da videti par postova iznad, nigde se nisam tebi ni direktno ni indirektno obratio. Al ti nisi izdrzao u prvom sledecem postu. Pa si se onda nastavio. Aj da vidimo dokle ce to moderatori da trpe tvoju drskost, posto vec trpe tvoje samopropagiranje i samoreklamiranje. Ne treba da se uplati banner ocigledno.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Modifikacija SS pojačala

Post by ProfessorBaltazar » 29 Jan 2016, 16:20

Mastem wrote:Dobrodosao Dersu (nisam te prepoznao) :)
Moje poštovanje!

Teorijska rasprava je svakako dobrodosla jer nisam nalazio na mnogo ovakvih pokusaja na netu.
Sluga pokoran.

Pazi, stvar (ni)je tako prosta. Kamen, ptica i avion lete vazduhom. Ako se koncentrisemo samo na avion, posto je to tehnicki uredjaj koji je covek dizajnirao, isto kao i pojacalo, stremimo ptici a ne kamenu jel. Neka leti i treba da leti. Medjutim, nijedan avion (ptica, kamen) ne leti isto na nivou mora i na 20 km visine. Onda se tu petlja svasta nesto, al sve zavisi sta ti je bitno kao ne samo dizajenru vec i korisniku (pilotu). Nema sanse da radi isto na razlicitim nadmorskim visinama jer je pritisak i razredjenost vazduha drukcija.

Tako se razlikuju i elektricna kola dizajnirana da rade sa cevima ili tranzistorskom tehnikom. Cevasi radne slicno kao avioni na nizim nadmorskim visinama a tranzistorci kao avioni na visim nadmorskim visinama.

Tesko je to objediniti da ima smisla, a kad majstori odrade taj posao to kosta ko Svetog Petra kajgana iz prostog razloga sto je dizajn toliko komplikovan jer kompenzuje mane ovog ili onog stepena da je to naucna fantastika. I zato tu imas timove inzenjera koji se time bave decenijama, i niko od njih ti nikad nece okaciti svoja zivotna saznanja na gotovs na internet. Nismo ni zasluzili. Platis pa klatis.

U biti, u pitanju je kompromis. Da li ces da juris beskompromisno neki zvuk u glavi, ili ces da juris neki zvuk monetarno da bi eto mogao da se busas u grudi da imas 'skup zvuk' ili ces da sviras i egzistiras sa onim sto imas u mogucnosti, pa se prostires prema guberu, pa ako nekad zatreba, kako zelje, ego i potrebe rastu, dopunjavas sliku. Ne opreme, sliku svog alternativnog bitka. Mozes da napenalis gitaru da radi ko harfa i kraj je svakoj prici o ovome ili onome. Tipu zvuci gitara kao harfa, pesme su mu san snova, svira zakiva, super je zezanje, cice luduju, decaci svima placaju pice i koga onda zabole da li je true by-pass.

Ili ti radi zuc oko true by-pass.
Last edited by ProfessorBaltazar on 29 Jan 2016, 16:32, edited 2 times in total.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Modifikacija SS pojačala

Post by ProfessorBaltazar » 29 Jan 2016, 16:30

Drugim recima, juri zvuk koji ti je u glavi, ne zvuk koji je u uredjaju. Preko uredjaja nastelujes zvuk koji ti je u glavi, sto blize to bolje narafski.

User avatar
Mastem
Posts: 45
Joined: 27 Jan 2011, 03:06
Location: Vlasotince

Re: Modifikacija SS pojačala

Post by Mastem » 06 Feb 2016, 18:31

BTW, danas mi je na ovom istom pojačalu cvrcnulo nešto... Bio sam ga poprilično otpanjio i u jednom trenutku se uz neki čudan zvuk utišalo. Sada uopšte nema snagu i čudno distorzira. Tonske kontrole rade na oba kanala pa sam laički odmah eliminisao preampove kao potencijalne zrtve. Od kojih komponenti da zapoćnem pretragu, šta vi mislite? Pretpostavljam da je ili neki trazistor ili kondenzator? Moram ovo da radim sam jer u blizini nema pouzdanog majstora ove sorte.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Modifikacija SS pojačala

Post by majtimika » 06 Feb 2016, 20:07

Glavno pitanje je da li je izasao beli dim , ako nije , sve je u redu ima mu spasa, ako jeste, jbg brt.

User avatar
Mastem
Posts: 45
Joined: 27 Jan 2011, 03:06
Location: Vlasotince

Re: Modifikacija SS pojačala

Post by Mastem » 06 Feb 2016, 20:16

majtimika wrote:Glavno pitanje je da li je izasao beli dim , ako nije , sve je u redu ima mu spasa, ako jeste, jbg brt.
Nije ga napustio sveti duh :D.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest