Kupujete li Reverb pedale

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Kupujete li Reverb pedale

Post by Overdrive » 29 Dec 2015, 20:55

iako imate Reverb na pojačalu?

i kakvi su utisci..

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by alfonso » 29 Dec 2015, 22:09

Iskreno, ja bih uzeo. Jer nekad treba samo za solo,pa je lakse samo da zgazis pedalu

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by tocilj » 30 Dec 2015, 00:56

Mislim da to zavisi od muzike koju sviras, ako volis nesto ambijentalno reverb je jako vazna pedalica. Ja sam samo Imao Hall of fame i radila je super, mada te opcije u nekoj live rock varijanti ne piju vodu, nemas ti kada namijestati razlicite reverbe, u glavnom se zavrsi na nekom kompromisu, na jednom mjestu uvijek ukljucena pedala, kao na pojacalu. Probao sam jos TC Nova reverb, takodje radi super, EHX Holy grail, svjetliji ali bas dobar i Digitech onaj zeleni iz X serije, on mi je bio los, mutan i muljav. Da ne spominjem vise Biyang:-)

Mislim da je korisno imati reverb na pedalbordu inace, jer sve zavisi od prostorije u kojoj sviras a i ne zavisis od svog pojacala za probe ili neke grupne svirke. Meni je reverb 3 pedala po vaznosti...nisam ljubitelj spring reverba, a to se najvise stavlja na pojacala...pazavisim od pedale.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by Overdrive » 30 Dec 2015, 08:23

tocilj wrote:Mislim da to zavisi od muzike koju sviras, ako volis nesto ambijentalno reverb je jako vazna pedalica. Ja sam samo Imao Hall of fame i radila je super, mada te opcije u nekoj live rock varijanti ne piju vodu, nemas ti kada namijestati razlicite reverbe, u glavnom se zavrsi na nekom kompromisu, na jednom mjestu uvijek ukljucena pedala, kao na pojacalu. Probao sam jos TC Nova reverb, takodje radi super, EHX Holy grail, svjetliji ali bas dobar i Digitech onaj zeleni iz X serije, on mi je bio los, mutan i muljav. Da ne spominjem vise Biyang:-)

Mislim da je korisno imati reverb na pedalbordu inace, jer sve zavisi od prostorije u kojoj sviras a i ne zavisis od svog pojacala za probe ili neke grupne svirke. Meni je reverb 3 pedala po vaznosti...nisam ljubitelj spring reverba, a to se najvise stavlja na pojacala...pazavisim od pedale.
ok, ima li neka rever pedala da ima i neki mali EQ pride?
Recimo stavio si treble na pojačalu na 10, smanjio si bass, podesio reverb ali ti treba još više staklastog i oštrog zvuka - pa onda dodaš reverb pedalu koja ima i opciju da malo posvetli celu priču, tj da i ona doda malo trebla?

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by Cope » 30 Dec 2015, 09:00

Sećam se da sam probao neki boss reverb, imao je ton kontrolu, spring emulaciju... ali u poređenju sa mehaničkim ne može da stane na crtu na većim snagama jer značajno degradira signal.

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by Historik » 30 Dec 2015, 09:08

Ja imam EHX cathedral vec 4 godine, sjajna je pedala i u effect loopu zvuci bolji od reverba koje imam na pojacalu (Peavey Classic 30). Meni je to jedna od najvaznijih komponenti u zvuku, ima i regulaciju visokih tonova, mozes da podesavas vrstu reverba,trail i jos niz drugih stvari. Prilicno je skupa pedala ali mislim da znacajno utice na zvuk u pozitivnom smislu. Stereo je, zvuci odlicno i sa drugim instrumentima (probao sa akusticnom i klavijaturama). Od manje skupih mi se svideo TC Electronicsov HOF reverb, puno mogucnosti u jednoj kompakt pedali.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by Overdrive » 30 Dec 2015, 09:22

Damping/Tone control available for each reverb mode-mislim da je to to

samo na thomannu je oko 160 eu a na amazonu 200..Ne znam otkud ta razlika

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by Historik » 30 Dec 2015, 09:23

Overdrive wrote:Damping/Tone control available for each reverb mode-mislim da je to to

samo na thomannu je oko 160 eu a na amazonu 200..Ne znam otkud ta razlika
A u Mitrosu 37.000 din :D :lol:
Pedala skroz fino radi, jedna je od retkih (uz OCD, Morley Wah, Boosta Grande i Carbon Copy) koja mi je vise godina odrzala u pedalboardu.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by Cortex » 30 Dec 2015, 10:23

boss rv-5 za 9-10 hiljada na KP. ja ga koristim, svi ga koriste. odlicna pedala. nema potrebe gledati dalje

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by Fenderica » 30 Dec 2015, 12:40

ja se mislim zašto bih dao 10000 dinara za reverb? Tako nešto ima i najjeftinije pojačalo. Malo ozbiljnija pojačala regulišu reverb i putem footswitcha. Reverb na pojačalima je ok i služi baš onome čemu je namenjen. Ne beži ni levo ni desno. Znači, da ti zanemariš ono što imaš i da kupiš pedalu, to je meni potpuno besmisleno. :grummel_2: Govorim iz ugla čoveka koji voli rokenrol muziku a ne neki tehno dens.
Koju vi muziku svirate pa vam trebaju dodatne reverb pedale i reverb specijalna podešavanja? Može li to da se čuje?

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by sinisake » 30 Dec 2015, 12:41

Redovno. :ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by Cortex » 30 Dec 2015, 13:10

Fenderica ti imas 68 godina pa ti mnogo toga nije jasno, ali ljudi cesto idu pa probaju u kojekakvim prostorima za probe gde mnogo cega nema... a pogotovo pojacala sa reverbom. A ako nisi cuo savremenu muziku utopljenu u reverbu onda je i to dosta tuzno...makar sa stanovista opste muzicke kulture :ziveli:

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by tocilj » 30 Dec 2015, 13:19

Evo jedan kinez koji to ima:
http://www.aliexpress.com/item/Caline-S ... eb201560_4

Mozda ga vrijedi probati.

A Hall of fame ima to, ali mora da se uradi preko editora na kompu...

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by nebojsak » 30 Dec 2015, 13:49

Fenderica wrote:ja se mislim zašto bih dao 10000 dinara za reverb? Tako nešto ima i najjeftinije pojačalo. Malo ozbiljnija pojačala regulišu reverb i putem footswitcha. Reverb na pojačalima je ok i služi baš onome čemu je namenjen. Ne beži ni levo ni desno. Znači, da ti zanemariš ono što imaš i da kupiš pedalu, to je meni potpuno besmisleno. :grummel_2: Govorim iz ugla čoveka koji voli rokenrol muziku a ne neki tehno dens.
Koju vi muziku svirate pa vam trebaju dodatne reverb pedale i reverb specijalna podešavanja? Može li to da se čuje?
+1000

Ja obožavam reverb sa starih Marshalla Plexija ili Bassmana, ne znam zašto bi neko koristio nešto drugo :grummel_2: :povrac: :hmm: :jeej: :idea: :shock:

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by Fenderica » 30 Dec 2015, 13:51

Cortex wrote:Fenderica ti imas 68 godina pa ti mnogo toga nije jasno, ali ljudi cesto idu pa probaju u kojekakvim prostorima za probe gde mnogo cega nema... a pogotovo pojacala sa reverbom.
Pisao sam za ove što imaju pojačala sa riverbom. Logično da oni što nemaju, moraju da kupe tu pedalu. :)
Cortex wrote: A ako nisi cuo savremenu muziku utopljenu u reverbu onda je i to dosta tuzno...makar sa stanovista opste muzicke kulture :ziveli:
Ja sam ti kume hard roker starog kova, daj Mejdene, Wajtsnejk,Sabate,Saksone,Cepelin, Parple, Bed Kompani, u novije vreme i to jako za ušne školjke, spustila se lopta na bluz rok bendove, laganicu,tu ide stratokaster, bluz junior,tjub skrimer,dobro društvo i pivo. :ziveli:
A jest nisam baš pratio savremenu muziku utopljenu u riverbu, moram da priznam. Nešto nisam toliko potkovan da prepoznam sve efekte u jednoj pesmi,jedva sam se iškolova da prepoznam fejzer i korus,dileju jedino ako baš ponavlja inače ga mešam sa riverbom i korusom,. sad me teraš i te stvari. ih ajd daj tu jednu savremenu pesmu utopljenu u riverbu da čujem :) :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest