OD/Fuzz/Distortion

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by metalstringer » 02 Feb 2016, 23:36

kwiss wrote:
metalstringer wrote:sta mislite o pedali DOD FX55 Supra distortion?

Imam je,malo jači drajv i malo veći opseg podešavanja od ds1 :ziveli:
imao sam je i ja, ali sam je menjao za jedno manje pojacalo.najvise me interesuje da li bi mogla da se upotrebi kao ts 808 overdrive, sa manje distorzije na nekih 25-30 % ?

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by ProfessorBaltazar » 03 Feb 2016, 12:33

alfonso wrote:Cisto da se zna da sam procitao kompletnu temu. Rasprava je uzasna. Danas sam je procitao,jer dok je bila aktivna brzo su se pojavljivale nove strane pa sam znao da ima neke pljuvacine. Nisam mislio da je bilo ovoliko bas,ali dobro.
Hteo sam da pitam nesto (pa sam zato procitao sve l,da ne ispadne da vec pise negde). Hocu da kupim neku OD pedalu do 50€. Najlogicniji izbor su mi polovne boss od. E sad, da li ima neko iskustva sa nekom isto tako jeftinijom pedalicom a da je ok (nesto kontam taj boss proveren,zna se sve). Joyo sam video da su jeftine (nov od je nekih 40 €. Ili da uzmem tog bossa da krenem sa njim,pa da kasnije vidim sta cu i kako. Dist vec imam (ibanez ds7) i ne planiram da nesto tu cackam jer mi lezi sad. Valjda sam objasnio kojo ddjavo hocu :)
To su tako suluda pitanja ako me razumes. Ti pitas druge sta (ce) bolje (tebi) radi(ti). Kad probas i nagazis tu pedalu a d aprethodno nije nagazena, i ocviras to sto ti je u glavi tako kako ti zvuci u glavi, znaces da'l radi posao. Prosto. Ne juris svoj zvuk tako sto probas milion zvukova i na kraju upres prstom i kazes 'to je moj zvuk'. Imas zvuk u glavi, menja se, stelujes sve sto ti dopadne saka na tajn tvoj zvuk u glavi, i kad jednom nesto slicno ispadne relativno si srecan. Rek'o bih ti 'e to je pocetak' ali to nije pocetak, pocelo je ranije u tvojoj glavi. Da li se momentalno nazire kraj ne znamo; sve i da se nazire za 5 godina mozes da promenis direkciju za 45/90/180 ili vise stepeni. Mos ti da experimentise sa opremom ali imaj na umu da muzicar experimentise sa muzikom a oprema je tu proizvodna alatka.

Kako ce tvoj rif, skala, solo nota, bend, akord ili neki suludi zahvat da zvyuci na svemu tome? Ne's znati dok ne cujes i ne probas razne varijante, ali ti mozak onda brzo 'kombinuje kombinacije' I pocnes da kapiras kako ti to hoces da zvuci a ne sta su opcije na opremi koju posedujes.

Bio sam svedok iks puta kad su ljudi svirali na djubre opremi stvari koje mnogo lepo zvuce.

Sad, dal' sam ti pomog'o il' odmog'o djavo bi ga znao. Stick to your guts for (the) time being.

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by djomla » 03 Feb 2016, 13:51

ProfessorBaltazar wrote:
alfonso wrote:Cisto da se zna da sam procitao kompletnu temu. Rasprava je uzasna. Danas sam je procitao,jer dok je bila aktivna brzo su se pojavljivale nove strane pa sam znao da ima neke pljuvacine. Nisam mislio da je bilo ovoliko bas,ali dobro.
Hteo sam da pitam nesto (pa sam zato procitao sve l,da ne ispadne da vec pise negde). Hocu da kupim neku OD pedalu do 50€. Najlogicniji izbor su mi polovne boss od. E sad, da li ima neko iskustva sa nekom isto tako jeftinijom pedalicom a da je ok (nesto kontam taj boss proveren,zna se sve). Joyo sam video da su jeftine (nov od je nekih 40 €. Ili da uzmem tog bossa da krenem sa njim,pa da kasnije vidim sta cu i kako. Dist vec imam (ibanez ds7) i ne planiram da nesto tu cackam jer mi lezi sad. Valjda sam objasnio kojo ddjavo hocu :)
To su tako suluda pitanja ako me razumes. Ti pitas druge sta (ce) bolje (tebi) radi(ti). Kad probas i nagazis tu pedalu a d aprethodno nije nagazena, i ocviras to sto ti je u glavi tako kako ti zvuci u glavi, znaces da'l radi posao. Prosto. Ne juris svoj zvuk tako sto probas milion zvukova i na kraju upres prstom i kazes 'to je moj zvuk'. Imas zvuk u glavi, menja se, stelujes sve sto ti dopadne saka na tajn tvoj zvuk u glavi, i kad jednom nesto slicno ispadne relativno si srecan. Rek'o bih ti 'e to je pocetak' ali to nije pocetak, pocelo je ranije u tvojoj glavi. Da li se momentalno nazire kraj ne znamo; sve i da se nazire za 5 godina mozes da promenis direkciju za 45/90/180 ili vise stepeni. Mos ti da experimentise sa opremom ali imaj na umu da muzicar experimentise sa muzikom a oprema je tu proizvodna alatka.

Kako ce tvoj rif, skala, solo nota, bend, akord ili neki suludi zahvat da zvyuci na svemu tome? Ne's znati dok ne cujes i ne probas razne varijante, ali ti mozak onda brzo 'kombinuje kombinacije' I pocnes da kapiras kako ti to hoces da zvuci a ne sta su opcije na opremi koju posedujes.

Bio sam svedok iks puta kad su ljudi svirali na djubre opremi stvari koje mnogo lepo zvuce.

Sad, dal' sam ti pomog'o il' odmog'o djavo bi ga znao. Stick to your guts for (the) time being.
slusajte starije :) :1: :1:

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by pisac » 03 Feb 2016, 14:59

Welcome home,Old Boy!

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Rockatansky » 03 Feb 2016, 16:47

KAda smo kod drajva\distorzije... Meni nekako skoro svaka pedala zvuci dosta dobro, bilo da je drajv na pojacalu bilo da je pedala od 30 evra do 150 ili vise... Ono nekako sve je to manje vise slicno :D ali moram da navedem jedan izuzetak, Line 6 Dr Distorto - totalno se razlikovao zvuk od bilo koje varijante zamisljene u glavi :roll: hocu da kazem bio je uzasan... :shock: Zasto i kako nemam pojma, mozda se jednoastvno nije dobro uparilo sa mojom opremom? KO zna, ali ovo sto sam cuo - ja ne znam ko to moze da upotrebljava... :|

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by tommytigh77 » 03 Feb 2016, 17:09

Je l' probao neko skorije Ibanez MS10 Metal Charger i kakva su iskustva? Ima milion rivjuova na jućubu ali su svi odvratno uradjeni. Znam da je to ista pedala kao SM9 Super Metal, Maxon proizvodnja, JRC4558D čipovi unutra, sve ok. Imam jedan kod ćaleta u TV servisu, stoji crknut već 10 godina, pa se pitam vredi li se cimati oko popravke. Svirao sam ga, ali pre 100 godina, tad sam imao krš gitaru i krš pojačalo, pa realno nemam predstavu kako zvuči sa malo pismenijom opremom.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Baba Slim » 03 Feb 2016, 19:55

Mislim da sam negde ranije procitao da je navodno to kao TS tip pedale, sa malo vise gaina i tropojasnom tonskom kontrolom. Probao sam davno, i samo se secam da mi je ostavio utisak kao veoma zdrav i lep drajv, i da naziv pedale apsolutno nema veze sa zvukom. :) Opravljaj i ubacuj u setup. :ziveli:

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by clapton » 13 May 2016, 20:51


MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by MIKI-DJORDJE » 05 Dec 2017, 06:01

kwiss wrote:
06 Jan 2016, 09:06
[ImageIMG]http://i67.tinypic.com/2ywe0qb.jpg[/IMG][/img]

Niška veš mašina?Pacovsko gnezdo?Jazbina čopora? ssmc konstruktor :?:
WOW koji je ovo talenat?

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by MIKI-DJORDJE » 05 Dec 2017, 06:22

Overdrive wrote:
04 Jan 2016, 13:00
ia misim da ču da napravim iednu pedalu koiu nie niko do sad smisio

pedala veličine taburea, tako da može da se i sedi i svira a ne da se ubada nogama ko manit pa ćovek i pogreši

kad oćeš fuzz samo malo poskočiš i pretisneš zguzicom a isto tako kat očeš bajpas

cena če biti osamsto evra kastommejd jeste malo skupo ali je zato unikat
:XD: strava, pa to bi zapravo i moglo sa nekim senzorima...divna tema šteta što miruje..baš uživah...danke...

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by metalstringer » 05 Dec 2017, 07:43

Citajuci neke OverdrajvoJove postove bas sam se dobro ismejao ali bas. Jbg, mnogima nije bio zanimljiv itd
Posle se izgubi covek, nema ga odavno, nesto popizdeo izgleda

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Rockatansky » 05 Dec 2017, 09:04

metalstringer wrote:
05 Dec 2017, 07:43
Citajuci neke OverdrajvoJove postove bas sam se dobro ismejao ali bas. Jbg, mnogima nije bio zanimljiv itd
Posle se izgubi covek, nema ga odavno, nesto popizdeo izgleda
Oterala ga administracija... :mrgreen:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 06 Dec 2017, 20:12

fala momci što me se setiste..eo pozdraiz thomanna..

zaposio sanse ovde koložač štaznam nie loše
plačaju me pola u kinti pola ugitarama štosuih kao odvoili za otpad
onda iato šaljem u bg pa se talim zgazdama
to su one što če biti na popustu za novaka ;)

inače nie loše..ćesto sve dobro ie..
nas prcajzn vas nicht i tako tai rad..

čirs 8)

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by zwelj » 06 Dec 2017, 20:21

:cao:

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by ProfessorBaltazar » 06 Dec 2017, 21:13

Javi kad budu neke Musime na akciji. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest