OD/Fuzz/Distortion

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Historik » 09 Jan 2016, 10:24

komil wrote:Od3 ima neko posebno kolo, nike modifikacija ničeg drugog. Da, dobro se stekuje sa drugim pedalama.

Ono što je iznenađenje je: priključite se sa njega nekad direktno u razglas, to zvuči ko Plexi.
Jeste i OD3 dobra pedala, a vidim da idu sad polovine i za 40e. Nekad je nova bila preko 100. Stvarno prirodan, organski drajv, i kao vecina Bossovih pedala, lepo se kombinuje sa drugim pedalama. Mali off-topic: kad je umro Lemi ja iz nostalgije ispregledam nekoliko koncerata Motorhead-a. Na koncertu povodom 25 godina benda u Brixton Academy vidi se da Fast Eddie Clark na svim pesmama koje je svirao prakticno koristi samo drajv sa pojacala, a ispred ima samo Boss OD1 koji pali da namunji ton :lol:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Baba Slim » 09 Jan 2016, 12:09

Kombinacija koju trenutno koristim jeste RC Booster klon -> Digitech Bad Monkey -> TC Dark Matter. (Trenutna podesavanja nisu vise kao na slici)

Image

Manje-vise ovo mi sve pokriva (izuzimam fuzz tipove zvuka naravno, jer mi ne trebaju, jbg).

Pored koriscenja svake ponaosob, stackovanjem dobijam razne kombinacije koje su i vise nego korisne i svaka kombinacija ima neke svoje karakteristike, razlicitu kolicinu gaina, razlicitu debljinu, sustain itd, i svaka ima svoju upotrebu. Uglavnom, sve to je jako tesko dobiti jednom pedalom, i zato bih potvrdio tvrdnje drugih kolega da stackovanje razlicitih tipova drajvova/boostera ima mnoge prednosti u odnosu na koriscenje samo jedne drive pedale.

Voleo bih jos neka da dodam tu i Boss-ov Blues Driver, cisto eto tako, svidja mi se. :) No, o tom - po tom.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by tocilj » 09 Jan 2016, 21:00

Baba Slim wrote:Kombinacija koju trenutno koristim jeste RC Booster klon -> Digitech Bad Monkey -> TC Dark Matter. (Trenutna podesavanja nisu vise kao na slici)

Image

Manje-vise ovo mi sve pokriva (izuzimam fuzz tipove zvuka naravno, jer mi ne trebaju, jbg).

Pored koriscenja svake ponaosob, stackovanjem dobijam razne kombinacije koje su i vise nego korisne i svaka kombinacija ima neke svoje karakteristike, razlicitu kolicinu gaina, razlicitu debljinu, sustain itd, i svaka ima svoju upotrebu. Uglavnom, sve to je jako tesko dobiti jednom pedalom, i zato bih potvrdio tvrdnje drugih kolega da stackovanje razlicitih tipova drajvova/boostera ima mnoge prednosti u odnosu na koriscenje samo jedne drive pedale.

Voleo bih jos neka da dodam tu i Boss-ov Blues Driver, cisto eto tako, svidja mi se. :) No, o tom - po tom.
Tako nesto izgleda i moja vizija tri nivoa gaina koji sve pokrivaju, i sve se dobija nacinom i nivoom boost-ovanja...jedino sto je meni Klon tip pedale umjesto Rc bustera na prvom mjesu (uvijek upaljena pedala)....ali to je TO.

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Fenderica » 09 Jan 2016, 21:09

Jeli ovaj buster, jel on samo pojačava signal, ili daje i neki drajv sa tim pojačanjem u kombinaciji?

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by pisac » 09 Jan 2016, 21:11

Baba Slim wrote:Kombinacija koju trenutno koristim jeste RC Booster klon -> Digitech Bad Monkey -> TC Dark Matter. (Trenutna podesavanja nisu vise kao na slici)

Image

Manje-vise ovo mi sve pokriva (izuzimam fuzz tipove zvuka naravno, jer mi ne trebaju, jbg).

Pored koriscenja svake ponaosob, stackovanjem dobijam razne kombinacije koje su i vise nego korisne i svaka kombinacija ima neke svoje karakteristike, razlicitu kolicinu gaina, razlicitu debljinu, sustain itd, i svaka ima svoju upotrebu. Uglavnom, sve to je jako tesko dobiti jednom pedalom, i zato bih potvrdio tvrdnje drugih kolega da stackovanje razlicitih tipova drajvova/boostera ima mnoge prednosti u odnosu na koriscenje samo jedne drive pedale.

Voleo bih jos neka da dodam tu i Boss-ov Blues Driver, cisto eto tako, svidja mi se. :) No, o tom - po tom.
Kad bi poredio Blues Driver i Bad Monkey,sta bi mogao da kazes o njima?Kakav je Bad Monkey u odnosu na BB Driver?

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Historik » 09 Jan 2016, 21:48

https://www.youtube.com/watch?v=OyxPvou7wnk

Dragocen doprinos nasoj temi i ideji stackovanja pedala.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 09 Jan 2016, 23:38

šteta što nema i sss gitare u eksperimentu

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Historik » 09 Jan 2016, 23:49

Overdrive wrote:šteta što nema i sss gitare u eksperimentu
Slazem se, mada ima u nizu drugih klipova. Pogledaj u That pedal show, epizodi posvecenoj stackingu, mada se tu koriste samo tri drajv pedale i pojacalo. Ima dosta klipova, iz onoga sto sam imao prilike da vidim i cujem, OCD i Zendrive su super za stacking, i to kao ona pedala u koju se "upucava" druga (npr. neki od Exotic boostera, Tube screamer ili Boss BD2). Znam iz licnog iskustva za OCD, kao i da Boss SD1 fino funkcionise za istu ulogu, a prakticno sve Ibanezove drive/dist pedale su odlicne za boostovanje jer imaju dosta srednjih tonova.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 09 Jan 2016, 23:58

Historik wrote:
Overdrive wrote:šteta što nema i sss gitare u eksperimentu
Slazem se, mada ima u nizu drugih klipova. Pogledaj u That pedal show, epizodi posvecenoj stackingu, mada se tu koriste samo tri drajv pedale i pojacalo. Ima dosta klipova, iz onoga sto sam imao prilike da vidim i cujem, OCD i Zendrive su super za stacking, i to kao ona pedala u koju se "upucava" druga (npr. neki od Exotic boostera, Tube screamer ili Boss BD2). Znam iz licnog iskustva za OCD, kao i da Boss SD1 fino funkcionise za istu ulogu, a prakticno sve Ibanezove drive/dist pedale su odlicne za boostovanje jer imaju dosta srednjih tonova.
op ratim njih of course, samo..primetio si koja je kod njih priča "određena grupa pedala - određeno pojačalo"

neće da valja isti stak u fendera i u maršala, što je malo zeznuto dok se sve provali i izračuna, ali svejedno imaju dobre savate

Oni su me ubedili da stavim kompresor posle drajvova.. :)

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Historik » 10 Jan 2016, 00:09

Overdrive wrote:
Historik wrote:
Overdrive wrote:šteta što nema i sss gitare u eksperimentu
Slazem se, mada ima u nizu drugih klipova. Pogledaj u That pedal show, epizodi posvecenoj stackingu, mada se tu koriste samo tri drajv pedale i pojacalo. Ima dosta klipova, iz onoga sto sam imao prilike da vidim i cujem, OCD i Zendrive su super za stacking, i to kao ona pedala u koju se "upucava" druga (npr. neki od Exotic boostera, Tube screamer ili Boss BD2). Znam iz licnog iskustva za OCD, kao i da Boss SD1 fino funkcionise za istu ulogu, a prakticno sve Ibanezove drive/dist pedale su odlicne za boostovanje jer imaju dosta srednjih tonova.
op ratim njih of course, samo..primetio si koja je kod njih priča "određena grupa pedala - određeno pojačalo"

neće da valja isti stak u fendera i u maršala, što je malo zeznuto dok se sve provali i izračuna, ali svejedno imaju dobre savate

Oni su me ubedili da stavim kompresor posle drajvova.. :)
Za ovaj demo o stackovanju su odabrali neko pojacalo koje ima jedan kanal kao Fender a drugi kao Marshall. Saveti su ok a posebno je dobro sto cesto rade demo sa dve bitno razlicite gitare. Sto se kompresije tice, ostala je pre drajvova, posle njih bi eventualno stavio Sonic Maximizer ili neku takvu vrstu kompresije, moj CS-2 ide odmah iza Waha :lol: :lol: :lol:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 10 Jan 2016, 00:16

pa eto, ja sam držao odmah posle waha, a onda reko daj da probam kao što kažu i nije loše, mada se dvoumim duže dal da tamo gde je bio comp ubacim buster

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by tocilj » 10 Jan 2016, 02:11

Fenderica wrote:Jeli ovaj buster, jel on samo pojačava signal, ili daje i neki drajv sa tim pojačanjem u kombinaciji?
On cini da ti klin na Marshall pojacalu zvuci kao klin sa fender pojacala, a na fender pojacalu drajv sa njim zvuci kao da je sa Marshall-a:-)

Malo se zezam...ali u osnovi to je stvarno poenta...nije poenta u pojacavanju signala, nego ga ucini debljim, blago kompresuje i izvuce sve najljepse midlove iz gitare i stavi ih u prvi plan. Sa dobrim boosterom lakse je svirati i gitara bolje slusa. A i vecina OD pedala bolje zvuci kada se boostuje (naravno samo malo) nekim clean boosterom.

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Historik » 10 Jan 2016, 09:33

Overdrive wrote:pa eto, ja sam držao odmah posle waha, a onda reko daj da probam kao što kažu i nije loše, mada se dvoumim duže dal da tamo gde je bio comp ubacim buster
tocilj wrote:
Fenderica wrote:Jeli ovaj buster, jel on samo pojačava signal, ili daje i neki drajv sa tim pojačanjem u kombinaciji?
On cini da ti klin na Marshall pojacalu zvuci kao klin sa fender pojacala, a na fender pojacalu drajv sa njim zvuci kao da je sa Marshall-a:-)

Malo se zezam...ali u osnovi to je stvarno poenta...nije poenta u pojacavanju signala, nego ga ucini debljim, blago kompresuje i izvuce sve najljepse midlove iz gitare i stavi ih u prvi plan. Sa dobrim boosterom lakse je svirati i gitara bolje slusa. A i vecina OD pedala bolje zvuci kada se boostuje (naravno samo malo) nekim clean boosterom.
Realno i sam booster moze da ima puno razlicitih primena, to je bas lepo demonstrirano u That pedal show. Npr. ja moj booster (BBE Boosta grande) drzim na samom kraju dirtbox lanca. Pojacalo mi nema neki prevelik headroom (niti su imala ona koje je Dzet vozio po Srbiji kad se svirao Demo masters 202-ke) i trebalo mi je nesto sto moze da mi da veliki volume boost vec distorzirane gitare, posto su bile dve gitare u bendu i postojao je problem iskakanja iz mixa kad su lead deonice. Inace ga vecina ljudi koristi kao prvu dirtbox pedalu u lancu i njime postepeno boostuje druge drajvove/distorizije. Meni za to sluzi Fuzz Face :lol: Elem, nezavisno od mesta u lancu, dobar booster ce lepo da podeblja i zaokruzi ton i ucini ga prisutnijim u mixu, bilo da boostuje clean signal ili vec distorziran.

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Fenderica » 10 Jan 2016, 10:26

Nekako i mogu da predočim razliku izmedju bustera i kompresora,ali vrše posao i jedan i drugi. Još oko ovih bustera oko kojih su se umešali "butik" produktivci,bratee pa 250evra za buster,gde to više vodi?

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Historik » 10 Jan 2016, 11:10

Fenderica wrote:Nekako i mogu da predočim razliku izmedju bustera i kompresora,ali vrše posao i jedan i drugi. Još oko ovih bustera oko kojih su se umešali "butik" produktivci,bratee pa 250evra za buster,gde to više vodi?
Dobro, 250 evra jeste mnogo za booster, ali kad upredis Exotic sa nekim boosterom cenovnog ranga 70-100e (npr. S. Duncan ili MXR Micro amp) razlike su ogromne. Butik boosteri su u stvari cesto booster+mild overdrive u jednoj pedali, a neki imaju i kompresorske/eq funkcije uz to. Meni BBE Boosta grande (nov je tipa 80-90e) odlicno zavrsava posao i stvarno se srecno pogodio sa ostatkom moje opreme, ali skroz kapiram ljude koji izdvoje puno para za ovaj deo lanca pedala.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest