OD/Fuzz/Distortion

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by clapton » 08 Jan 2016, 18:53

Overdrive wrote:
sl0e wrote:Pa upravo zato što je pravac teme sa OD/Fuzz/Dist otišao u klevetanje članova foruma posredstvom dežurne budale, a tvoje pisanije iz poslednjeg posta uopšte nema nikakve veze sa temom niti predmetnim konfliktom. Mislim, što se mene tiče, spam away, nemoj misliti da ti zameram bilo šta, nego mi je nekako logično da, ako hoćeš već da poentiraš negde, to učiniš na posebnoj temi koja ima veze sa generalnom poentom koju hoćeš da postigneš.
ma ok, nego tema se u jednom trenutku bila razvila u drugom pravcu..domaći proizvođači, kvalitet, prodaja, reklamiranja trte mrte, pa kad videh da si napisao to za ozi fi, reko da malo smirim tenzije i uputim na drugačiji ugao gledanja u smislu kojeg sam opisao.

Kako god..od/fuzz/distrortion..nastavite
kad smo vec u off-u - koliki licjemjer moras bit... razvila se u drugom pravcu (i ostala na njemu) zbog tebe i fenderice.
zagadjujete forum iz dana u dan...

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by djomla » 08 Jan 2016, 18:56

don't start :) drz'te se teme :)

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Fenderica » 08 Jan 2016, 19:09

clapton wrote: kad smo vec u off-u - koliki licjemjer moras bit... razvila se u drugom pravcu (i ostala na njemu) zbog tebe i fenderice.
zagadjujete forum iz dana u dan...
Ovi ostali koji su komentarisali van teme koja se tiče njenog naslova su ti dobri?

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Fenderica » 08 Jan 2016, 19:16

Cope wrote:
Ama rok muzika bez angažovane poetike nema nikakvog smisla,
Onda je Bora Djordjević br 1 roker u Srbiji i bivšoj YU kada se o tome radi. Riblja Čorba. Na tako nešto misliš? Ne bih sada da tražim tekstove filozofske sadržine u pesmama nekih drugih bendova, daj direktno da utiče na sve, a ne samo na neku grupu ljudi ..direktno i jasno kao što je pisao Čorba. :ziveli:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Cope » 08 Jan 2016, 20:00

Fenderica wrote:
Cope wrote:
Ama rok muzika bez angažovane poetike nema nikakvog smisla,
Onda je Bora Djordjević br 1 roker u Srbiji i bivšoj YU kada se o tome radi. Riblja Čorba. Na tako nešto misliš? Ne bih sada da tražim tekstove filozofske sadržine u pesmama nekih drugih bendova, daj direktno da utiče na sve, a ne samo na neku grupu ljudi ..direktno i jasno kao što je pisao Čorba. :ziveli:
Jasno ko dan! 8)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 08 Jan 2016, 20:56

oćete vi da pričate u fuzzu ..il da opet počnem da khenjam..?

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Cope » 08 Jan 2016, 21:24

Overdrive wrote:oćete vi da pričate u fuzzu ..il da opet počnem da khenjam..?
Viš da pričamo, šta sad opet oćeš...?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 08 Jan 2016, 21:36

Cope wrote:
Overdrive wrote:oćete vi da pričate u fuzzu ..il da opet počnem da khenjam..?
Viš da pričamo, šta sad opet oćeš...?
ajde dobro..

samo nemoj slučajno da..

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by clapton » 08 Jan 2016, 21:37

Danas sam bio do jedne prodavnice, SD1 50 a Blues Driver 80e. Jel dobra ta cijena?

@tocilj opet smaram ali sta mislis o ovom prvom? Zagrijao sam se za Glove ali i ovaj je jeftin a odlican.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by tocilj » 08 Jan 2016, 22:13

clapton wrote:Danas sam bio do jedne prodavnice, SD1 50 a Blues Driver 80e. Jel dobra ta cijena?

@tocilj opet smaram ali sta mislis o ovom prvom? Zagrijao sam se za Glove ali i ovaj je jeftin a odlican.
Po meni (mada se izlazem riziku da me opet neko napadne) SD1 je davno prevazidjena pedala. Na oglasima ne smije da vrijedi vise od 35 evra,...ton nije los, ali MNOGO zuji. Previse zuji.

Kao sto rekoh:
http://www.kupujemprodajem.com/Boss-Sup ... lter_id=18

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Historik » 08 Jan 2016, 22:56

clapton wrote:Danas sam bio do jedne prodavnice, SD1 50 a Blues Driver 80e. Jel dobra ta cijena?

@tocilj opet smaram ali sta mislis o ovom prvom? Zagrijao sam se za Glove ali i ovaj je jeftin a odlican.
Nije dobra cena. Imas SD1 na kupujemprodajem za 3-3500 dinara u skoro mint stanju. Blues driver za 40-50e. Nemoj kupovati nove pedale, bolje da za cenu jedne nove uzmes obe polovne. Ne bih se slozio sa uvazenim kolegom Tociljem po pitanju SD1. Imao sam dve te pedale i ni jedna nije generisala neki neprirodni i jak noise, naprotiv, zvucao je kao meka varijanta overdrajva idealna za stacking. Po mom skromnom misljenju za 3-3500 dinara nema bolje pedale. Ako nisi previse iskusan sa pedalama ove dve su ti odlicno mesto za pocetak.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by komil » 08 Jan 2016, 23:18

Odličan je SD-1, meni se sviđa već puno godina.
Jedino što zaboravljate da je OP iz Crne Gore, njemu je sad Srbija inostranstvo otprilike koliko i Hrvatska.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by tocilj » 08 Jan 2016, 23:34

Historik wrote:
clapton wrote:Danas sam bio do jedne prodavnice, SD1 50 a Blues Driver 80e. Jel dobra ta cijena?

@tocilj opet smaram ali sta mislis o ovom prvom? Zagrijao sam se za Glove ali i ovaj je jeftin a odlican.
Nije dobra cena. Imas SD1 na kupujemprodajem za 3-3500 dinara u skoro mint stanju. Blues driver za 40-50e. Nemoj kupovati nove pedale, bolje da za cenu jedne nove uzmes obe polovne. Ne bih se slozio sa uvazenim kolegom Tociljem po pitanju SD1. Imao sam dve te pedale i ni jedna nije generisala neki neprirodni i jak noise, naprotiv, zvucao je kao meka varijanta overdrajva idealna za stacking. Po mom skromnom misljenju za 3-3500 dinara nema bolje pedale. Ako nisi previse iskusan sa pedalama ove dve su ti odlicno mesto za pocetak.
Iskreno nisam je nikad imao i drndao danima, prije dvije godine sam je probao na tadasnjem pedalbordu uz druge pedale jer sam bio nalozen da je kupim u Mix Musicu-u.....meni je zvucala ok, kao sto rekoh, malo je tipicno boss-ovski peglala zvuk, ali to nekome lezi....nego je imala stravican nojs u poredjenju sa drugim pedalama....e sad, nebih se zakleo da nije bio los primjerak. Ali znam da sam na forumima nalazio da mnogi imaju problema sa tim....vjerovatno si ti ipak u pravu, nemam toliko iskustva.

Meni je mnogo ozbilnije zvucala OD3....ali ni nju nebih svrstao ni u best 20 OD pedala koje sam probao :-D

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by majtimika » 09 Jan 2016, 09:22

Od3 je jako lep overdive kao takav i da odlicno radi, a sd1 je porilicno kutijast na vexim gain podesavanjima dok je na manjim bas dobar i teansparentan, bez mnogo suma odlican za stack sto rece historik, ja g a tako i koristim da potera bb preamp i sjajno mi radi.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by komil » 09 Jan 2016, 09:54

Od3 ima neko posebno kolo, nike modifikacija ničeg drugog. Da, dobro se stekuje sa drugim pedalama.

Ono što je iznenađenje je: priključite se sa njega nekad direktno u razglas, to zvuči ko Plexi.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest