OD/Fuzz/Distortion

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Fenderica » 04 Jan 2016, 14:19

Jeli, a zašto ste se vi toliko iskočoperili samo zato što neko ne voli domaće klonove 100% skuplje od kineskih klonova? Kolika vam je provizija? :?:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by komil » 04 Jan 2016, 14:21

Fenderica wrote:Jel da? Zar nisam pročitao listajući teme da si ti neki vrsni "motač" magneta i da su te mnogi preporučivali? Ne, nisi ti ovde radi zarade, maltretiraš se za dž. i braniš neke skupe domaće klonove zato što voliš da plaćaš više? Jaooo stvarno je teorija zavere. :mrgreen:
Alo čoveče, jel ti znaš bolje od mene ko sam ja? U životu nisam nikada prodavao ni svoj namotani pickup. Niti nudio niti ijedan prodao. Čak i da jesam, to ne menja ove tvoje budalaštine. Nije problem što si ispao budala, i sam sam se ispalio x puta i na ovom istom forumu. Problem je što ti budališeš u velikoj većini postova pa ako ti neko eventualno skrene pažnju da si pogrešio, ti se ili napraviš blesav ili se još duriš i praviš nove zavere.
Last edited by komil on 04 Jan 2016, 14:24, edited 1 time in total.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 04 Jan 2016, 14:24

bogami komile, možda grešim, al meni deluješ kao neko ko noću dok svi spavaju krišom mota magnete..

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Fenderica » 04 Jan 2016, 14:25

@komile
Pa što si onda stao u odbranu ovih domaćih klonova po ceni tolike rasprave? Šta te briga ako sam napisao da su skupi? Trebao bi da podržiš da budu još jeftiniji a ne da braniš i da navodiš radne sate i malu kućnu produkciju, ekonomske razloge i dalje?
Zar nisu u odnosu na kineske i neke druge strašno skupi i preko 100%?!? 70 do 80 evra, maxless sam video i 130 evra na KP pa ajd dogurajte do 200 evra i to bez firme, poreza državi, imena brenda registrovanog, sa žnj kutijama ofarbanim četkom i pcb-om razvijanim u lavorima,. pa gde to ima?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 04 Jan 2016, 14:26

Fenderica wrote:
Pa što si onda stao u odbranu ovih domaćih klonova po ceni tolike rasprave? Šta te briga ako sam napisao da su skupi? Trebao bi da podržiš da budu još jeftiniji a ne da braniš i da navodiš radne sate i malu kućnu produkciju, ekonomske razloge i dalje?
Zar nisu u odnosu na kineske i neke druge strašno skupi i preko 100%?!? 70 do 80 evra, maxless sam video i 130 evra na KP pa ajd dogurajte do 200 evra i to bez firme, poreza državi, imena brenda registrovanog, sa žnj kutijama ofarbanim četkom i pcb-om razvijanim u lavorima,. pa gde to ima?
:1:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by majtimika » 04 Jan 2016, 14:35

Brate rodjeni , ja kapiram ovog overdrivea, mislim da se samo zajebava u vecini slucajeva , tako da se ne treba loziti posto je klasican trol. Fenderica sa druge strane e to je vec slucaj za posmatranje. Brate fenderice kad sam ja tebi nudio moju gitaru, kad sam bilo kome rekao nemoj to dodji kod mene , kad je bilo ko odavde rekao to , nikad. To sto si ti glup pa ne razumes da 100 eura placas nesto sto vredi 10 sa logom koji vredi 90 , a na drugoj strani placas 70 nesto sto vredi 40 sa necijom zaradom od 30, to nije moj problem. Ali ako si glup , zadrzi to za sebe , ne moras celom svetu da se hvalis, internet je svakoj budali dao priliku da ga cuju, samo sto neki tu priliku koriste na normalan nacin, dok je tebi izgleda cilj da ispadnes sto veca budala , apsolutno podrzavam , ali zaista ako mozes ne stavljaj me u usta u svakom postu, vec sam ti nekoliko puta dokazao da si glup i da nemas sa cim da se meris.

Vezano za forume i nadimke, niko se ovde ne krije i svi odlicno znaju ko je ko , realno su svi ovi ljudi uzeli ove nadimke jos dok nisu bili aktivni u drugim poslovima pa su se nadimci i zadrzali, tako da ne seri. Jedini koji krije svoj identitet si ti. Ajde ako si mudo reci ime prezime odakle si , sta radis, posto sve vec o svakom znas red je i da ti prestanes da se krijes.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 04 Jan 2016, 14:39

majtimika wrote:Brate rodjeni , ja kapiram ovog overdrivea, mislim da se samo zajebava u vecini slucajeva ,
:1:
^^

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by komil » 04 Jan 2016, 14:50

Fenderica wrote:@komile
Pa što si onda stao u odbranu ovih domaćih klonova po ceni tolike rasprave? Šta te briga ako sam napisao da su skupi? Trebao bi da podržiš da budu još jeftiniji a ne da braniš i da navodiš radne sate i malu kućnu produkciju, ekonomske razloge i dalje?
Zar nisu u odnosu na kineske i neke druge strašno skupi i preko 100%?!? 70 do 80 evra, maxless sam video i 130 evra na KP pa ajd dogurajte do 200 evra i to bez firme, poreza državi, imena brenda registrovanog, sa žnj kutijama ofarbanim četkom i pcb-om razvijanim u lavorima,. pa gde to ima?
Jbt, koliko ljudi ti je pokušavalo objasniti neke trivijalne stvari, evo i ja, i sad posle svega ti ništa ne razumeš. Kako ja sada da ti objasnim?

Evo ti ovako po stavkama:
1. Nikome nije problem što si ti napisao da su tebi domaći klonovi skupi. To je tvoje mišljenje. Problem je što ti to dižeš na nivo zavere, usput se budališeš i proturaš neke izmišljene gluposti da bi ti se to sve upakovalo u neku tvoju imaginarnu teoriju. Ne branim ja nikoga, samo branim zdrav razum. Što nas dovodi do tačke 2.
2. Ne postoje klanovi za i protiv domaćih/stranih, kineskih/vankineskih pedala. To je samo u tvojoj glavi. Niko ovde nema potrebu da vodi ikakvu politiku po tom pitanju. Pedale ljudi gledaju po drugim karakteristikama. Cena je samo jedna od njih.
3. To razvrstavanje svega i svačega u neke zamišljene fioke, po raznim suludim kriterijumima je isto potreba samo glupih ljudi.
4. Nisu domaće ručno pravljene pedale skupe ni po jednom normalnom kriterijumu, nego su kineske masovno proizvedene pedale jako jeftine. Imam i kineske i ove i one pedale, imam i ručno rađene pedale (ima razne i BabaSlim i gomila drugih ljudi), samo ne pravimo oko toga idiotske teorije. Kao što sam rekao već 5 puta, iako je očigledno, da bi neka pedala danas koštala 30 EUR sa dostavom iz Kine, to mora biti pedala ogromnog tiraža (i naravno sa proizvodnjom prilagođenom tome, tipa, džekovi obavezno na pločici i sl.). Dakle, samo najstandardnije pedale ćeš naći u toj varijanti, uglavnom one koje su godinama standardi. Da ne idem sad dalje u razglabanje razlika.
Potpuno je bezobrazno da oceniš bilo kog domaćeg graditelja pedala za skupi cenu od 70 EUR za pedalu, kada znaš da on ne može da se takmiči sa cenom kupovnih komponenti sa fabrikom iz Kine. Dakle, nije problem što ti ne želiš da kupiš njegovu pedalu, nemoj je ni kupiti. Problem je što bi ti da vređaš bez osnova, jer kapiraš valda da je to jedini način da neko ovde sa tobom o nečemu polemiše.

I šta si se zakačio za Olivera Isailovića, evo, ja imam iskustva sa njim i ne verujem da bi mu se uopšte dopalo što ga stavljaš u te svoje teorije zavere.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by komil » 04 Jan 2016, 14:58

Koga zanima zašto je Thomann tako veliki a jeftin i ne plaća baš puno radničkih plata, može da gvirne u ovo:



p.s. Po mogućnosti da se ne pojavi sad neko i poredi šverc sa trgovinom i ostale babe i žabe.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Baba Slim » 04 Jan 2016, 15:01

komil wrote:p.s. Po mogućnosti da se ne pojavi sad neko i poredi šverc sa trgovinom i ostale babe i žabe.
Sto? Sudeci po poslednjem periodu, to bi bio sasvim normalan sled rasprave na forumu od strane najjaktivnijeg & najNEkonstruktivnijeg para clanova. :) :ziveli:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 04 Jan 2016, 15:08

Baba Slim wrote:
komil wrote:

Sto? Sudeci po poslednjem periodu, to bi bio sasvim normalan sled rasprave na forumu od strane najjaktivnijeg & najNEkonstruktivnijeg para clanova. :) :ziveli:
Babice, aj ne prduckaj više, svako ko se iole bavi gitarama, opremom, ko to kupuje, prodaje, svira, nabavlja - zna već sve o Thomann trgovini i o načinu kako funkcionišu i zašto su neke stvari tako jeftine i bla bla..u kojemu li ti to selu živiš?
I šta ti znaš kako će rasprave na forumu da se razvijaju? Evo ja ću da se potpuno uozbiljim i da napunim bulju šimikama svakom ko mi od sad ne persira. okej? Voljno

evo ti od 20 tog minuta, slušaj, uči i manje jedi duvan čvarke ! overdrive mad !



:P

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Baba Slim » 04 Jan 2016, 15:19

:lol: Kako li si se samo osetio prozvanim? :) Samo potvrdjujes gore navedeno, iznova i iznova. :wink: Dzabe ti "punjenje bulje simikama" bilo kome, kad te ionako ocigledno niko ne shvata ozbiljno, samo trolujes do besvesti. :ziveli:

Nego, prebaci li ti taj ranac? Ako treba neka pomoc, tu sam. :wink:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 04 Jan 2016, 15:24

Baba Slim wrote::lol: Kako li si se samo osetio prozvanim? :) Samo potvrdjujes gore navedeno, iznova i iznova. :wink: Dzabe ti "punjenje bulje simikama" bilo kome, kad te ionako ocigledno niko ne shvata ozbiljno, samo trolujes do besvesti. :ziveli:

Nego, prebaci li ti taj ranac? Ako treba neka pomoc, tu sam. :wink:
ajde što khenjaš kad si već mene i fendericu definisao kao "najnekonstruktivniji par" pa sad kao ja se prozvao

deder ajde iskonstruiši ti nešto pa da i tebe ljudi shvate ozbiljno.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Baba Slim » 04 Jan 2016, 15:31

Za razliku od vas dvojice ja ne vapim za takvom vrstom paznje i time da me shvate ozbiljno.

A mislim da sam, sto se tebe konkretno tice, bio i vise nego dovoljno konstruktivan kad sam ti razglabao nadugacko i nasiroko sto se Zoom-a tice. Ili si, sasvim zgodno, zaboravio? :) Nadam se da ce te dugo sluziti ako ga dobijes/kupis.

EDIT: Da ne bude da khenjam™ bez pokrica: http://www.muzicki-forum.com/forum/view ... om#p384663
Last edited by Baba Slim on 04 Jan 2016, 15:44, edited 1 time in total.

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Historik » 04 Jan 2016, 15:31

Ljudi evo par redova od mene vezano za Oz-Fi audio, posto imam dve njihove pedale, i to su jedine dve handmade pedale koje sam kupio u zivotu (a kroz pedalboard mi je proslo barem 30ak fabrickih pedala).

Momci ne prave klasicne klonove sa jeftinim komponentama niti su priuceni majstori: jedan je inz. masinstva, drugi inz. elektrotehnike. Imaju profi radionicu sa veoma skupim alatima, imaju third-party saradnike za odredjene delove posla (npr. graficki dizajn). Oba puta kada su mi pravili pedale bio sam od prvog do poslednjeg trenutka ukljucen u proces izrade. Na ploci su sastavljali komponente i onda smo zajedno prolazili kroz detalje, tipa germanijumski ili silicijumski tranzistor, vise gain-a ili manje, sa probanjem na mojoj opremi i modifikacijama u real-time-u. Ponudjeno mi je ubacivanje dodatnih kontrola koje ne postoje na fabrickom FuzzFace-u npr, i to bez promene cene. Inace sam za OzFi saznao preslusavajuci na Youtube-u demoe germanijumskih fuzzeva, nit sam znao ljude, nit me je ko terao da kod njih idem. Komponenete nabavljaju iz celog sveta (u moj fuzz su ugradjeni tranzistori koji su im stigli iz Japana), prakticno daju dozivotnu garanciju, i uvek postoji varijanta da pedalu na kraju ne kupis ako nisi sasvim zadovoljan onim sto su ti napravili. Da ljudi znaju znanje svedoci i cinjenica da su uradili nekoliko pedala i pojedinim muzicarima koji u opremi imaju vise hiljada evra. Prema tome STOP a priori pljuvanju, kako samogradnje, tako i fabrickih proizvoda. Ako se nekom nesto ne svidja, nek zakaci snimak i obrazlozi sta i zasto. Ovo je vec postalo stvarno nenormalno na forumu sta se desava poslednjih nedelja.

Offtopic: Overdrive je sasvim prijatan lik uzivo, bice da na forumu voli da se nasali malo vise :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest