OD/Fuzz/Distortion

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

OD/Fuzz/Distortion

Post by clapton » 03 Jan 2016, 14:00

Previše off topic-a na ostalim temama...

@tocilj, imaju li kinezi neku kopiju Soul Food-a tj Clon-a? I je li neko svirao Eno OD, kopiju OCD-a?

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Rockatansky » 03 Jan 2016, 14:27

Nadam se da necemo otici opet u off ako kazem: a sta ce ti kineska kopija Soul Fooda, pa to je jedna od najjeftinijih pedala...


User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by clapton » 03 Jan 2016, 16:27

@veljapa bilo bi dobro kad bih znao da lemim.

@Rockatansky prioritet mi je fuzz trenutno, a mozda mi se i ne svidi. probao bih neku jeftiniju verziju za pocetak :)

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by tocilj » 03 Jan 2016, 17:04

clapton wrote:Previše off topic-a na ostalim temama...

@tocilj, imaju li kinezi neku kopiju Soul Food-a tj Clon-a? I je li neko svirao Eno OD, kopiju OCD-a?

Slazem se za, ova tema je jako aktuelna u poslednje vrijeme.

Koliko ja znam, postoji Movall Minotaur....na recenzijama je hvale, ali nemam pojma kako radi....zatim postoji ta verzija na Ali-u za lemljenje, ima po koja i zalemljena, ali o tome ne mogu da nadjem nista. Niko jos ne stavlja neki ozbiljan review. Tako da je jedina solucija Movall. I ja tako nesto trazim, a bezobrazno su digli cijenu Soul food-a (preko 80 evra je sad). Ako trazis nesto iskljucivo za clean boost, mislim da je Donner killer booster odlican izbor, ja cu ga vjerovatno naruciti uskoro.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by tocilj » 03 Jan 2016, 19:42

Evo i nekog snimka, mada se na osnovu ovoga malo sta moze zakljuciti ozbiljno:

https://www.youtube.com/watch?v=FyoVfHPNU3o

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by clapton » 03 Jan 2016, 19:45

tocilj wrote:
clapton wrote:Previše off topic-a na ostalim temama...

@tocilj, imaju li kinezi neku kopiju Soul Food-a tj Clon-a? I je li neko svirao Eno OD, kopiju OCD-a?

Slazem se za, ova tema je jako aktuelna u poslednje vrijeme.

Koliko ja znam, postoji Movall Minotaur....na recenzijama je hvale, ali nemam pojma kako radi....zatim postoji ta verzija na Ali-u za lemljenje, ima po koja i zalemljena, ali o tome ne mogu da nadjem nista. Niko jos ne stavlja neki ozbiljan review. Tako da je jedina solucija Movall. I ja tako nesto trazim, a bezobrazno su digli cijenu Soul food-a (preko 80 evra je sad). Ako trazis nesto iskljucivo za clean boost, mislim da je Donner killer booster odlican izbor, ja cu ga vjerovatno naruciti uskoro.
cini mi se da si mi je vec predlagao jednom :), kopija RC Booster-a. imam i nju u vidu ali bih OD-om ubio dvije muve, ne smeta mi ako 'oboja' zvuk.

sad se sjetih jos jedne, sad vec manje popularne, Biyang OD-8 X-Drive. nemas iskustva s njom ne? malo su joj digli cijenu ali je i dalje povoljna.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by tocilj » 03 Jan 2016, 19:56

clapton wrote:
tocilj wrote:
clapton wrote:Previše off topic-a na ostalim temama...

@tocilj, imaju li kinezi neku kopiju Soul Food-a tj Clon-a? I je li neko svirao Eno OD, kopiju OCD-a?

Slazem se za, ova tema je jako aktuelna u poslednje vrijeme.

Koliko ja znam, postoji Movall Minotaur....na recenzijama je hvale, ali nemam pojma kako radi....zatim postoji ta verzija na Ali-u za lemljenje, ima po koja i zalemljena, ali o tome ne mogu da nadjem nista. Niko jos ne stavlja neki ozbiljan review. Tako da je jedina solucija Movall. I ja tako nesto trazim, a bezobrazno su digli cijenu Soul food-a (preko 80 evra je sad). Ako trazis nesto iskljucivo za clean boost, mislim da je Donner killer booster odlican izbor, ja cu ga vjerovatno naruciti uskoro.
cini mi se da si mi je vec predlagao jednom :), kopija RC Booster-a. imam i nju u vidu ali bih OD-om ubio dvije muve, ne smeta mi ako 'oboja' zvuk.

sad se sjetih jos jedne, sad vec manje popularne, Biyang OD-8 X-Drive. nemas iskustva s njom ne? malo su joj digli cijenu ali je i dalje povoljna.
Ja sam imao MAD driver, to je u principu to, samo manje kuciste....ali to je TS. tip pedale. Vec sam govorio da je to odlicna pedala za pare i da sam je poredio sa originalom 808 i da mi je radila bolje.

Ako mozes kako do thomann-a ili E-bay, ovo ti je moj predlog za OD: http://www.thomann.de/de/jet_city_ampli ... burner.htm

Fantasticna pedala za malo para, a dosta je transparentna (i jos je 2 gain stage)...


Meni polovinom mjeseca treba da stignu EHX Glove, EHX East river i Visual sound VS XO. Vjerovatno cu zadrzati jedan EHX a drugi prodati u zavisnosti koji mi bolje legne uz VS XO. Te dvije EHX pedale su dosta jeftinije od Soul Food-a trenutno a rade fantasticno, pa mozes baciti oko i na to.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by clapton » 03 Jan 2016, 21:40

tocilj wrote:
clapton wrote:
tocilj wrote:

Slazem se za, ova tema je jako aktuelna u poslednje vrijeme.

Koliko ja znam, postoji Movall Minotaur....na recenzijama je hvale, ali nemam pojma kako radi....zatim postoji ta verzija na Ali-u za lemljenje, ima po koja i zalemljena, ali o tome ne mogu da nadjem nista. Niko jos ne stavlja neki ozbiljan review. Tako da je jedina solucija Movall. I ja tako nesto trazim, a bezobrazno su digli cijenu Soul food-a (preko 80 evra je sad). Ako trazis nesto iskljucivo za clean boost, mislim da je Donner killer booster odlican izbor, ja cu ga vjerovatno naruciti uskoro.
cini mi se da si mi je vec predlagao jednom :), kopija RC Booster-a. imam i nju u vidu ali bih OD-om ubio dvije muve, ne smeta mi ako 'oboja' zvuk.

sad se sjetih jos jedne, sad vec manje popularne, Biyang OD-8 X-Drive. nemas iskustva s njom ne? malo su joj digli cijenu ali je i dalje povoljna.
Ja sam imao MAD driver, to je u principu to, samo manje kuciste....ali to je TS. tip pedale. Vec sam govorio da je to odlicna pedala za pare i da sam je poredio sa originalom 808 i da mi je radila bolje.

Ako mozes kako do thomann-a ili E-bay, ovo ti je moj predlog za OD: http://www.thomann.de/de/jet_city_ampli ... burner.htm

Fantasticna pedala za malo para, a dosta je transparentna (i jos je 2 gain stage)...


Meni polovinom mjeseca treba da stignu EHX Glove, EHX East river i Visual sound VS XO. Vjerovatno cu zadrzati jedan EHX a drugi prodati u zavisnosti koji mi bolje legne uz VS XO. Te dvije EHX pedale su dosta jeftinije od Soul Food-a trenutno a rade fantasticno, pa mozes baciti oko i na to.
opa, ovaj Glove je odlican. dosta gain-a a vidim da je super i kao clean boost + na Thomannu je samo 50e. opasno mi se svidja. :D
za sad su Glove i Afterburner favoriti. cijena slicna.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by tocilj » 03 Jan 2016, 21:51

clapton wrote:
tocilj wrote:
clapton wrote: cini mi se da si mi je vec predlagao jednom :), kopija RC Booster-a. imam i nju u vidu ali bih OD-om ubio dvije muve, ne smeta mi ako 'oboja' zvuk.

sad se sjetih jos jedne, sad vec manje popularne, Biyang OD-8 X-Drive. nemas iskustva s njom ne? malo su joj digli cijenu ali je i dalje povoljna.
Ja sam imao MAD driver, to je u principu to, samo manje kuciste....ali to je TS. tip pedale. Vec sam govorio da je to odlicna pedala za pare i da sam je poredio sa originalom 808 i da mi je radila bolje.

Ako mozes kako do thomann-a ili E-bay, ovo ti je moj predlog za OD: http://www.thomann.de/de/jet_city_ampli ... burner.htm

Fantasticna pedala za malo para, a dosta je transparentna (i jos je 2 gain stage)...


Meni polovinom mjeseca treba da stignu EHX Glove, EHX East river i Visual sound VS XO. Vjerovatno cu zadrzati jedan EHX a drugi prodati u zavisnosti koji mi bolje legne uz VS XO. Te dvije EHX pedale su dosta jeftinije od Soul Food-a trenutno a rade fantasticno, pa mozes baciti oko i na to.
opa, ovaj Glove je odlican. dosta gain-a a vidim da je super i kao clean boost + na Thomannu je samo 50e. opasno mi se svidja. :D
za sad su Glove i Afterburner favoriti. cijena slicna.
Glove je kopija (dobra) OCD-a....a Afterburner je jako praktican. Najbolje bi bilo Afterburner u Glove i sve pokriveno (od Silvane do Nirvane) za 100 ojra :-)

Medjutim nije mi jasno kako debili na rivjuovima ne mogu da shvate da drugi svic na Afterburneru nije boost u smislu Fulltone FD2 gdje se bustuje OD kanal, nego samo dva gain setapa jednog OD....a jos se pedala zove dual gain stage :-)?

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by clapton » 03 Jan 2016, 22:04

najbolje bi bilo ali ja sviram kroz fuzz. zato trazim OD a ne boost, da mogu vise da pokrijem a da ne trpam previse pedala na pb.

skroz sam se zbunio slusajuce rivjuere i citajuci komentare. :D

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Fenderica » 03 Jan 2016, 22:07

ljudi, ajd ja vas da pitam ,od tolike jurnjave za kopijama i klonovima OCD-a, zar se onda ne isplati kupiti taj Fulltone OCD i završiti posao? Ovako kupi ručni rad sa oglasa pa kupi kineza sa alija, pa ajd ovu Glove, i isto ti na kraju izadje para. Pre mesec dana je lik prodavao Fulltone OCD V2 za 110 evra na KP.Izmedju kopija i originala nije razlika u stotinama evra kao izmedju neke gitare od 70 evra i one od 700 evra već svega par desetina evra, pa nek bude i 100 evra.Za jednu pedalu koju svi jure, a uglavnom zbog nešto više cene pre bi klonove i kopije, mislim da se ipak treba rešiti i kupiti OCD i manuti te klonove i kopije. Time si zatvorio poglavlje overdrive pedala i prelaziš na nešto drugo, Fuzz ili Distorziju. To je neko moje mišljenje. :ziveli:

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by tocilj » 03 Jan 2016, 22:21

Fenderica wrote:ljudi, ajd ja vas da pitam ,od tolike jurnjave za kopijama i klonovima OCD-a, zar se onda ne isplati kupiti taj Fulltone OCD i završiti posao? Ovako kupi ručni rad sa oglasa pa kupi kineza sa alija, pa ajd ovu Glove, i isto ti na kraju izadje para. Pre mesec dana je lik prodavao Fulltone OCD V2 za 110 evra na KP.Izmedju kopija i originala nije razlika u stotinama evra kao izmedju neke gitare od 70 evra i one od 700 evra već svega par desetina evra, pa nek bude i 100 evra.Za jednu pedalu koju svi jure, a uglavnom zbog nešto više cene pre bi klonove i kopije, mislim da se ipak treba rešiti i kupiti OCD i manuti te klonove i kopije. Time si zatvorio poglavlje overdrive pedala i prelaziš na nešto drugo, Fuzz ili Distorziju. To je neko moje mišljenje. :ziveli:
U pravu si ako tako gledas....ali sa druge strane nisi. Jer Glove kosta 70 evra manje, a zvuci skoro isto....e sad to skoro je meni presudilo, jer mi Glove zvuci bolje od OCD-a. Kao sto je vecina OD pedala kopija TS, ne znaci da je original bolji. Cak sta vise mnoge kopije TS mi zvuce dosta bolje. Zasto onda kupovati nesto 70 evra skuplje?

Kada kazem kopija, znaci da je taj tip OD pedale...ali iz iskustva mogu da potvrdim da to nista ne znaci, poenta je da kupis pedalu koja ti dobro zvuci.

A i druga stvar mnogo ljudi a i ja sam dijele OD pedale na neke 3 vrste recimo, pa bi to bilo: TS tip, OCD tip i KLON tip....a i sam OCD je radjen na semi TS....
Last edited by tocilj on 03 Jan 2016, 22:35, edited 1 time in total.

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Fenderica » 03 Jan 2016, 22:33

tocilj wrote:
Fenderica wrote:ljudi, ajd ja vas da pitam ,od tolike jurnjave za kopijama i klonovima OCD-a, zar se onda ne isplati kupiti taj Fulltone OCD i završiti posao? Ovako kupi ručni rad sa oglasa pa kupi kineza sa alija, pa ajd ovu Glove, i isto ti na kraju izadje para. Pre mesec dana je lik prodavao Fulltone OCD V2 za 110 evra na KP.Izmedju kopija i originala nije razlika u stotinama evra kao izmedju neke gitare od 70 evra i one od 700 evra već svega par desetina evra, pa nek bude i 100 evra.Za jednu pedalu koju svi jure, a uglavnom zbog nešto više cene pre bi klonove i kopije, mislim da se ipak treba rešiti i kupiti OCD i manuti te klonove i kopije. Time si zatvorio poglavlje overdrive pedala i prelaziš na nešto drugo, Fuzz ili Distorziju. To je neko moje mišljenje. :ziveli:
U pravu si ako tako gledas....ali sa druge strane nisi. Jer Glove kosta 70 evra manje, a zvuci skoro isto....e sad to skoro je meni presudilo, jer mi Glove zvuci bolje od OCD-a. Kao sto je vecina OD pedala kopija TS, ne znaci da je original bolji. Cak sta vise mnoge kopije TS mi zvuce dosta bolje. Zasto onda kupovati nesto 70 evra skuplje?
Lako je tebi (i meni) kada imamo originale i na osnovu njih možeš da uporedjuješ i kopije i klonove. Ali onaj ko nema original a kupuje klonove i kopije nikada neće biti siguran kako zapravo zvuče originali. Ja tu poentu gledam, zato sam i sam nakon silnih kopija kupio Ibanez Tube Screamer, pa kada ssam video da zapravo ni jedna kopija nije bila to što jeste TS 9, onda dao šansu i OCDu i opet sam video da se i Fulltone OCD "razlikuje" od kopija silnih koje sam pre toga imao ili probao;jedino mi fali taj Klon Centaur ali sam kratak za edno 2000 us dolara da kompletiram svetu trojku OD pedala. :D Lako je posle da se igraš sa klonovima TS-a OCDa i Clon Centaura pa da vagaš, ali ako nemaš originale, teško da imaš predstavu kakav je zvuk. You Tube klipovi se negde poklapaju a negde blage veze nemaju. I to poklapanje sam tek uočio nakon što sam kupio originale.pre toga nagadjaš. Na to mislim! ;)
A pazi opet nije neka para kao kada bi jurio original gitare ili pojačala (osim u slučaju Centaura). Šta znam, ove poslednje kineske klonove nisam probao, mozda su ovi kinezi usavršili i taj kopiraj, ali ko će sve da proba

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by tocilj » 03 Jan 2016, 22:46

Fenderica wrote:
tocilj wrote:
Fenderica wrote:ljudi, ajd ja vas da pitam ,od tolike jurnjave za kopijama i klonovima OCD-a, zar se onda ne isplati kupiti taj Fulltone OCD i završiti posao? Ovako kupi ručni rad sa oglasa pa kupi kineza sa alija, pa ajd ovu Glove, i isto ti na kraju izadje para. Pre mesec dana je lik prodavao Fulltone OCD V2 za 110 evra na KP.Izmedju kopija i originala nije razlika u stotinama evra kao izmedju neke gitare od 70 evra i one od 700 evra već svega par desetina evra, pa nek bude i 100 evra.Za jednu pedalu koju svi jure, a uglavnom zbog nešto više cene pre bi klonove i kopije, mislim da se ipak treba rešiti i kupiti OCD i manuti te klonove i kopije. Time si zatvorio poglavlje overdrive pedala i prelaziš na nešto drugo, Fuzz ili Distorziju. To je neko moje mišljenje. :ziveli:
U pravu si ako tako gledas....ali sa druge strane nisi. Jer Glove kosta 70 evra manje, a zvuci skoro isto....e sad to skoro je meni presudilo, jer mi Glove zvuci bolje od OCD-a. Kao sto je vecina OD pedala kopija TS, ne znaci da je original bolji. Cak sta vise mnoge kopije TS mi zvuce dosta bolje. Zasto onda kupovati nesto 70 evra skuplje?
Lako je tebi (i meni) kada imamo originale i na osnovu njih možeš da uporedjuješ i kopije i klonove. Ali onaj ko nema original a kupuje klonove i kopije nikada neće biti siguran kako zapravo zvuče originali. Ja tu poentu gledam, zato sam i sam nakon silnih kopija kupio Ibanez Tube Screamer, pa kada ssam video da zapravo ni jedna kopija nije bila to što jeste TS 9, onda dao šansu i OCDu i opet sam video da se i Fulltone OCD "razlikuje" od kopija silnih koje sam pre toga imao ili probao;jedino mi fali taj Klon Centaur ali sam kratak za edno 2000 us dolara da kompletiram svetu trojku OD pedala. :D Lako je posle da se igraš sa klonovima TS-a OCDa i Clon Centaura pa da vagaš, ali ako nemaš originale, teško da imaš predstavu kakav je zvuk. You Tube klipovi se negde poklapaju a negde blage veze nemaju. I to poklapanje sam tek uočio nakon što sam kupio originale.pre toga nagadjaš. Na to mislim! ;)
A pazi opet nije neka para kao kada bi jurio original gitare ili pojačala (osim u slučaju Centaura). Šta znam, ove poslednje kineske klonove nisam probao, mozda su ovi kinezi usavršili i taj kopiraj, ali ko će sve da proba

Nemam ja trenutno ni jednu pedalu :-) Sve sam prodao prije 6 mjeseci kada sam krenuo u USA...trebala lova...
pa sam sada u istim problemima kao i mnogi, a to je pokusavam da napravim jeftin i praktican pedalboard na osnovu iskustva i onoga sto sam probao i imao. Shvatio sam da u skupe pedale vrijedi ulagati kao u banku, ako hoces da prodajes i vratis vrijednost....ali ako ti treba isti zvuk, za normalne pare onda ganjas ove jeftine. Jbg. kada kupujes televizor rijetko ko gleda na to da li ce ga prodavati i koliko godina ce ga sluziti :-) Nego gledas da izvuces za sto manje love sto vise...

Ja mu nisam predlagao kineze i klonove (osim Donner boosta), nego EHX pedale (made in USA)...EHX je starija firma od Fulltone-a. Mada ja obicno ne gledam te stvari, ili mi zvuci ili ne, pa da je proizvedena i na Madagaskaru :-)
Last edited by tocilj on 03 Jan 2016, 22:54, edited 1 time in total.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest