OD/Fuzz/Distortion

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Baba Slim » 10 Jan 2016, 11:36

Meni ovaj RC booster klon sluzi da napravi tek tek prljavi klin, a i on je inace takav da kad se gain pojaca na max, to je i dalje jaako mala kolicina gaina na raspolaganju. Za ovu namenu za koju ga koristim je super, jer sasvim lepo zadeblja u celom spektru (posto je osmisljen kao full range boost) i tek malo zaprlja zvuk.

Za potrebe cistog volume boosta imam jos jedan booster u lancu, koji se nalazi posle drajvova.

Jedino u poslednje vreme razmisljam, mami me jako da kupim TC Spark Boost (onaj redovni, ne mini) i da ga ubacim umesto ovog RC-a, sto mozda i budem uradio kad budem imao love.

Elem, razlika izmedju Blues Drivera i Bad monkeya je, rekao bih, velika, pedale se ne mogu uporediti, bar ne na jednostavan nacin. Doduse davno sam je svirao poslednji put, ali mislim da me ne vara utisak da je frekventni odziv (pri tome mislim na srednji deo spektra, nama najbitniji) tzv. voicing pedale totalno drugaciji u odnosu na Majmuna - deluje da je vise scoopovan ali i nije, vec jednostavno drugaciji je sadrzaj srednjih. Snimak poredjenja bi sve objasnio, tipa tubescreamer tip pedale u poredjenju sa BD-2.
I, mislim da Blues driver moze vise gaina generalno da isporuci nego Majmun.

U svakom slucaju korisno ga je imati. Pao sam,na dupe kad sam u nekom klipu cuo Andy Timmonsa, predstavlja covek board, i ukljuci bles driver sa solidnom kolicinom gaina, prebaci na neck magnet, smanji vol pot na gitari, i ono - najlepsi klin koji sam valjda ikad cuo. Okacicu klip kasnije.

Edit: Evo ga klip, toplo preporucujem da pogledate ceo, a deo za Blues Driver je na 4:10. :ziveli:


User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Fenderica » 10 Jan 2016, 12:59

Baba Slim wrote:
U svakom slucaju korisno ga je imati. Pao sam,na dupe kad sam u nekom klipu cuo Andy Timmonsa, predstavlja covek board, i ukljuci bles driver sa solidnom kolicinom gaina, prebaci na neck magnet, smanji vol pot na gitari, i ono - najlepsi klin koji sam valjda ikad cuo. Okacicu klip kasnije.

Edit: Evo ga klip, toplo preporucujem da pogledate ceo, a deo za Blues Driver je na 4:10. :ziveli:
Ih,bilo ko od nas da stane na tu BD2 sa toliko drajva i da pokuša ovo utišavanjem ton pota dobio bi suv klin sa možda previše visokih koje Boss pedale tako nesebično isporučuju. Ovde ima nekog riverba koji ima sustaina do sutra, više on dolazi u prvi plan nego OD sekcija. El da?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 10 Jan 2016, 13:09

Baba Slim wrote: i ukljuci bles driver sa solidnom kolicinom gaina, prebaci na neck magnet, smanji vol pot na gitari, i ono - najlepsi klin koji sam valjda ikad cuo.
eto, zvuk jeste divan, ali meni recimo taj ton ne bi bio ništa spec da nema tog nekog delay, ili reverba u pozadini, koji tek čini da sve pliva kako treba.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 10 Jan 2016, 13:10

Fenderica wrote:
Ih,bilo ko od nas da stane na tu BD2 sa toliko drajva i da pokuša ovo utišavanjem ton pota dobio bi suv klin sa možda previše visokih koje Boss pedale tako nesebično isporučuju. Ovde ima nekog riverba koji ima sustaina do sutra, više on dolazi u prvi plan nego OD sekcija. El da?
upravo o tome napisah :1:

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by pisac » 10 Jan 2016, 13:18

Imam Blues Driver i zadovoljan sam njime,zaista.Kombinovao bih ga sa jos nekom OD pedalom,pa se zato raspitujem.Soul Food,mozda?Videcu kasnije.
Hvala,BabaSlim.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Baba Slim » 10 Jan 2016, 13:23

Ok, reverb i delay koji ima ovde sigurno ne odmazu da se to sve lepo upakuje... Podrazumeva se da ce za klin uvek biti nekog reverba, a mozda i dileja, plus neka suptilna modulacija, a sve to moze i ne mora

Ali osnovni ton koji je ovde dobio, pa sve i da je suv 100℅, je sam za sebe odlican, a dobijen je kombinacijom nekoliko faktora: taj hum u single velicini u necku, treble bleed na vol potu za koji kaze da ga ima na svim gitarama, zatim BD-2 nije stock verzija vec ima Keeley mod, od kojih jedan upravo utice na kolicinu basa i kolicinu i vrstu visokih frekvencija (potrazite, sve je to dobro dokumentovano i lako izvodljivo, mada ja nemam nista protiv ni stock bd-2)...

E sad, da li ovo nekoga "vozi" ili ne , to je sasvim druga stvar...
pisac wrote:Imam Blues Driver i zadovoljan sam njime,zaista.Kombinovao bih ga sa jos nekom OD pedalom,pa se zato raspitujem.Soul Food,mozda?Videcu kasnije.
Hvala,BabaSlim.
Ko zna, nisam probao da Bles driver kombinujem sa TS tipom pedala, ali ko zna, mozda im se te razlicite srednje frekvencije bas lepo dopune... Ako probas neku kombinaciju, javi, zanimalo bi me da cujem utiske.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 10 Jan 2016, 13:45

evo nađoh AT sound u Amlpitube
nije ovaj sa klipa, ali ima lep overdrive

evo sad snimih pa koga zanima preset mogu da podelim

https://soundcloud.com/gluteus-maksimus/andy

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by clapton » 10 Jan 2016, 16:32

'novo' na trzistu :)


User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by alfonso » 12 Jan 2016, 12:37

Kakva su vam iskustva sa ibanez ds7?

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by clapton » 23 Jan 2016, 23:03

@tocilj stigose li elektroharmoniksi? :)

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by tocilj » 23 Jan 2016, 23:40

clapton wrote:@tocilj stigose li elektroharmoniksi? :)
Sutra stizu valjda....vidjecu za par dana sta cu ostaviti a sta prodavati (u zavisnosti sta ce mi raditi bolje kao clean boost isperd VS XO)....trenutno sam u potrazi za nekim reverb/delay varijantama i Spark boosterom.....pocinjem bord od nule pa mi sve treba (a love ni na vidiku:-)...

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Rockatansky » 31 Jan 2016, 14:00

https://www.kupujemprodajem.com/Najbolj ... lter_id=18

Ne znam da li smo na ovoj temi spominjali ovog lika? Jel zna neko koji je sto bi se reklo red velicina :D cena za ove pedale?

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by djomla » 31 Jan 2016, 15:30

Rockatansky wrote:https://www.kupujemprodajem.com/Najbolj ... lter_id=18

Ne znam da li smo na ovoj temi spominjali ovog lika? Jel zna neko koji je sto bi se reklo red velicina :D cena za ove pedale?

Ne znam kako je taj lik uspeo neke od ovih likova da natera da stave njegove pedale na pedalboard. Ovako, nisam svirao te pedale ali ne svidja mi se par stvari

- dizajn je ocajan, izgleda i deluje jeftino bez trunku ideje;
- Izrada takodjer deluje jeftino i totalno ono DIY shit. Kada poredim radove nekih momaka sa ovog foruma ono mi dodje kao druga liga;

Ali ako nista lik zna marketing, uspeo je da nagovori par likova da urade demo njegovih pedala i to je izazvalo paznju ... nikad ne bih trosio pare na ono.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Funkomat » 31 Jan 2016, 15:40

:1:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Rockatansky » 31 Jan 2016, 15:56

djomla wrote: Ali ako nista lik zna marketing, uspeo je da nagovori par likova da urade demo njegovih pedala i to je izazvalo paznju ... nikad ne bih trosio pare na ono.
To je tacno, zato i kazem prosto me zainteresovalo da bih ipak voleo da probam. Pre nego sto ocenim. :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest