Modulacije i ostalo...

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Modulacije i ostalo...

Post by clapton » 08 Jan 2016, 18:54

komil wrote:p.s. Ono što je Trzalica poslao nema nikakve veze sa modulacijama, to je DSP simulacija električnih klavira (na pojedinim presetima ima i neki efekat, ali kao efekat za klavir).
zato sam dodao 'i ostalo' u naslovu. :)

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Modulacije i ostalo...

Post by clapton » 08 Jan 2016, 19:12

nisam znao da je i EHX izbacio svoju verziju vajba:


Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Modulacije i ostalo...

Post by Historik » 08 Jan 2016, 22:51

Iako volim EHX i njiihove modulacije (npr. njihov Chorus mi je omiljeni od svih, Electric Mistress ne treba komentarisati a i phaser je stvarno dobar) ni ova pedala ni Pulsar (Tremolo) nisu srecna resenja. Nekako isuvise muljav ton daju. Od vibe pedala u tom cenovnom rangu lep utisak mi je ostavio BBE Soul Vibe.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Modulacije i ostalo...

Post by Funkomat » 09 Jan 2016, 11:37

meni ovo ne zvuci dobro

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Modulacije i ostalo...

Post by Historik » 09 Jan 2016, 18:23

Funkomat wrote:meni ovo ne zvuci dobro
:1: Upravo.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Modulacije i ostalo...

Post by tocilj » 15 Jan 2016, 22:36

Drugari...da li je neko uporedjivao Boss-ove koruse CH-1 i CE-5....kakva su iskustva, u cemu je razlika?

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Modulacije i ostalo...

Post by Historik » 15 Jan 2016, 23:09

tocilj wrote:Drugari...da li je neko uporedjivao Boss-ove koruse CH-1 i CE-5....kakva su iskustva, u cemu je razlika?
CE5 ima malo bogatiji ton i imas dodatnu mogucnost finog filtriranja visokih i niskih frekvencija. Imas na YT nekoliko klipova na tu temu:
https://www.youtube.com/watch?v=lk-jOxl1nHo
https://www.youtube.com/watch?v=rmFNH3Wnf1E

CE5 ima malo visu cenu ukoliko me secanje dobro sluzi a oba su solidni chorusi.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Modulacije i ostalo...

Post by tocilj » 16 Jan 2016, 01:18

Historik wrote:
tocilj wrote:Drugari...da li je neko uporedjivao Boss-ove koruse CH-1 i CE-5....kakva su iskustva, u cemu je razlika?
CE5 ima malo bogatiji ton i imas dodatnu mogucnost finog filtriranja visokih i niskih frekvencija. Imas na YT nekoliko klipova na tu temu:
https://www.youtube.com/watch?v=lk-jOxl1nHo
https://www.youtube.com/watch?v=rmFNH3Wnf1E

CE5 ima malo visu cenu ukoliko me secanje dobro sluzi a oba su solidni chorusi.

Slusao sam ja to na YT i malo citao, znam te tehnicke razlike....nego me vise zanima da li je ko imao oba i iskustva sa njima live i sl.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Modulacije i ostalo...

Post by tommytigh77 » 16 Jan 2016, 04:01

tocilj wrote:Drugari...da li je neko uporedjivao Boss-ove koruse CH-1 i CE-5....kakva su iskustva, u cemu je razlika?
Mene CH-1 u nekim mild podešavanjima zapravo više podseća na analogne choruse koje imam. CE-5 zvuči mnogo drskije u smislu tog digitalnog prizvuka, tj. promašaja teme. Pričam o tipičnim podešavanjima za podebljavanje clean akorda. Za neko veće divljanje, CE-5 ima veći spektar modulacije doduše, ali potpuno neprirodno daje taj ton. Takvi su moji utisci. Ako hoćeš 80s chorus, CH-1 radi bolji posao, a ako hoćeš neku ludu varblu ili sea-sick chorus, gledaj malo dalje od Bossa.

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Modulacije i ostalo...

Post by Historik » 16 Jan 2016, 10:02

tommytigh77 wrote:
tocilj wrote:Drugari...da li je neko uporedjivao Boss-ove koruse CH-1 i CE-5....kakva su iskustva, u cemu je razlika?
Mene CH-1 u nekim mild podešavanjima zapravo više podseća na analogne choruse koje imam. CE-5 zvuči mnogo drskije u smislu tog digitalnog prizvuka, tj. promašaja teme. Pričam o tipičnim podešavanjima za podebljavanje clean akorda. Za neko veće divljanje, CE-5 ima veći spektar modulacije doduše, ali potpuno neprirodno daje taj ton. Takvi su moji utisci. Ako hoćeš 80s chorus, CH-1 radi bolji posao, a ako hoćeš neku ludu varblu ili sea-sick chorus, gledaj malo dalje od Bossa.


:1:
To je i moj utisak. CH1 je onaj manje-vise klasicni chorus, dok CE5 na brojnim podesavanjima vise zvuci kao string ansambl na nekom sintisajzeru. Kad su chorusi u pitanju moj favorit je EHX Small Clone, mnogi vole i MXR/Dunlop, mada meni on ima neki nazalan prizvuk. Od ovih relativno novijih kojih ima kod nas kazu da je TC Electronics Corona dosta solidno resenje, ja sam ga samo na kratko probao i zvuci bogato. Ili, ako juris polovno a vintage, sveti grali> Boss CE2 ili Ibanez/Maxon iz one 9te serije (mada su i ovi iz 10te jako lepi i prirodni + Made in Japan). Kad je chorus u pitanju meni je Boss (izuzimajuci CE2) pri dnu liste zelja.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Modulacije i ostalo...

Post by tocilj » 16 Jan 2016, 11:25

Historik wrote:
tommytigh77 wrote:
tocilj wrote:Drugari...da li je neko uporedjivao Boss-ove koruse CH-1 i CE-5....kakva su iskustva, u cemu je razlika?
Mene CH-1 u nekim mild podešavanjima zapravo više podseća na analogne choruse koje imam. CE-5 zvuči mnogo drskije u smislu tog digitalnog prizvuka, tj. promašaja teme. Pričam o tipičnim podešavanjima za podebljavanje clean akorda. Za neko veće divljanje, CE-5 ima veći spektar modulacije doduše, ali potpuno neprirodno daje taj ton. Takvi su moji utisci. Ako hoćeš 80s chorus, CH-1 radi bolji posao, a ako hoćeš neku ludu varblu ili sea-sick chorus, gledaj malo dalje od Bossa.


:1:
To je i moj utisak. CH1 je onaj manje-vise klasicni chorus, dok CE5 na brojnim podesavanjima vise zvuci kao string ansambl na nekom sintisajzeru. Kad su chorusi u pitanju moj favorit je EHX Small Clone, mnogi vole i MXR/Dunlop, mada meni on ima neki nazalan prizvuk. Od ovih relativno novijih kojih ima kod nas kazu da je TC Electronics Corona dosta solidno resenje, ja sam ga samo na kratko probao i zvuci bogato. Ili, ako juris polovno a vintage, sveti grali> Boss CE2 ili Ibanez/Maxon iz one 9te serije (mada su i ovi iz 10te jako lepi i prirodni + Made in Japan). Kad je chorus u pitanju meni je Boss (izuzimajuci CE2) pri dnu liste zelja.
Mislim da si mi ovim postom pomogao, hvala drugar...imamo defitnitivno razlicite ukuse :-) Ja sam imao EHX, Hardwire i Budda koruse...probao sam jos nekoliko....EHX mi se nije svidjao, radio je jako dobro, medjutim to je onaj drugi tip korusa koji ja ne koristim (posto u mojoj glavi postoje neke 2 vrste korusa:-). Sa Hardwire-om sam bio prezadovoljan....medjutim sada nisam pri nekoj lovi, pa ganjam nesto jeftinije, zato i pitam za Boss. Da sam pri lovi bio bi to bez razmisljanja MXR onaj plavi.

A kinezi, Ima li neko neki njihov khorus?

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Modulacije i ostalo...

Post by Historik » 16 Jan 2016, 17:36

Tocilj, meni je taj plavi MXR-ov dobar, nisu mi cool onaj mali zuti, pa cak ni onaj legendarni Dunlopov veliki zuti sto se napaja sa 12V. Mislim da od Kineza imas sirok izbor, onaj Xvive je oko 5000 u Mitrosu, Joyo isto tako, pogledaj. Mozda mozes da se za 50ak eura iscenjkas za neki japanski Ibanez iz serije 10, odlicni su a kvalitetnije pravljeni nego ovi danas sigurno.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Modulacije i ostalo...

Post by clapton » 16 Jan 2016, 19:30

A Arion?

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Modulacije i ostalo...

Post by Baba Slim » 16 Jan 2016, 19:42

Za tav Xvive iz Mitrosa mi rece drugar da radi ocajno, istanji zvuk kad se ukljuci (mada naravno treba se licno uveriti, nisam probao do sad)... Boss Ch-1 i CH-5 su mi oduvek bili jaaako slicni, nisam odusevljen nikad bio...

Joyo choruse nisam probao, kazu da imaju klon CE-2, valjda classic chorus ili kako se vec zove... Treba proveriti svakako cega su im klonovi...

Svakako jedan od boljih jeftinijih chorusa, doduse digitalan, je Digitech Multichorus (iz one X serije pedala, iz koje je i Digidelay i Digiverb) - imao sam ga u vise navrata i uvek prodavao iz nekih glupih razloga, za male pare tipa 35e polovan vrh ocuvan...

Trenutno koristim klon CE-2 (u onom pravljenom 3-u-1 efektu), i ako ga ikad budem zamenio, jedino u obzir dolazi japanski Ibanez CS9, za mene najlepsi chorus ikad, tacka.

Isto odlican analogni a jaaako jeftin chorus je Nux vintage chorus CH-2, najruznija pedala ikad, ali je kostala 2000 nova, a radila kao milion dolara. :) Steta sto ne moze nikako da se nadje ni polovna ni nova (Mix music je radio taj Nux program pedala)...

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Modulacije i ostalo...

Post by tocilj » 16 Jan 2016, 19:52

Meni dobro preko youtube zvuci onaj Fender chorus (u Mitrosu pise da je na nekoj kao akciji)...i vec se odavno nakanjujem da uzmem Palmer chorus (veliki sivi, ne onaj mini), taj moze da se uzme za 50-ak evra a zvuci bas dobro po mom nekom ukusu...ja volim te slow koruse vise nego simeri...:-) Digitek x jeste ok......mozda ubodem negdje i onu mini Coronu bar, vidjecu jos.

Nego zanimljivo da sam od Boss-ovih pedala probao skoro sve, osim korusa, pa zato i pitah.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest