Modulacije i ostalo...

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Modulacije i ostalo...

Post by clapton » 07 Jan 2016, 14:33

trebace nam i ovaj thread.

da postavim pitanje kad sam vec otvorio. koja je univibe pedala 'best bang for the buck'? sinoc sam malo istrazivao i vidio da nema previse izbora u nekom normalnom cijenovnom rangu. najjeftinije, a da zvuci kako treba su: MXR Univibe, Lovepedal Pickle Vibe (koji se vise ne proizvodi) i BBE Soul Vibe. ima i Moen Vibe koji je bas jeftin ali nemam pojma kako radi.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Modulacije i ostalo...

Post by Baba Slim » 07 Jan 2016, 15:26

Znam da je drugar kupio onu MXR Jimi Hendrix tribute seriju Vajb efekta i da ga vec dugo koristi i jako je zadovoljan. Ne razumem se u vajb bas nesto, al znam da kad su te pedale dosle, brzo su razgrabljene jer su navodno bas bile povoljne, ako se dobro secam negde oko 100e manje-vise.



Ali ako je ovo ta pedala, onda sam se malo zeznuo oko cene...

http://www.thomann.de/gb/mxr_m68_uni_vi ... ibrato.htm

E da, DAnelectro Cool Cat Vibe je bio sasvim dobar vibe, sa sve lampicama, propisno uradjen, i to za neverovatnih 40-50e nov, true bupass, ludilo. Ali dugo je vec ne vidim ni na oglasima, a nema je ni na thomannu... mozda pratiti neke druge inestrane radnje ili oglase...


User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Modulacije i ostalo...

Post by clapton » 08 Jan 2016, 00:04

da nisi na ovu mislio?


Cool Cat je vise vibrato nego vibe. dobra pedala ali nije to to.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Modulacije i ostalo...

Post by Rockatansky » 08 Jan 2016, 00:26

Ovo bas dobro zvuci...

A ni ovo nije lose, moj favorit da kupim jednog lepog dana ;)


User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Modulacije i ostalo...

Post by komil » 08 Jan 2016, 00:37

Moen Vibe je eto jeftin ali meni se sviđa kako radi. Nije previše autentičan u smislu da ima te neke artifakte i nesavršenosti originala koje daju šmek, ali najvažnije je da je prijatan zvuk. Za tu cenu super.
Takve pedale, kao i Dunlop JHM3 su standardni fejzeri koji si prilagođeni da zvučno liče na Univibe. Tako da će neki ljudi biti zadovoljni autentičnošću neki ne.

Od ovih skupljih.

Fulltone vibe-ovi meni zvuče odlično i oni su dosta otišli u kopiranju originala.

U Hrvatskoj ima zanimljiva opcija.
http://www.drybell.com/vibe_machine_v1_en.html
Unikatan projekat svetskog ranga. Cilj je da pedala i zvuk ostanu verni originalu, ali je sve projektovano iz početka i u SMD komponentama pa je spakovano u malu kutiju. Lepo urađen sajt, razvijena mreža prodaje, sve kako dolikuje nekome ko se izdiže iznad kućne radinosti i pravi firmu.

Bosna/Hrvatska.
Kastle MoodVibe. Domaća radinost izuzetnog nivoa. Pedala košta 100e. Originalna šema ispoštovana gde god se može, sa nekim modom koji je opcioni na prekidač. Profi pločica, spakovana dosta dobro, veoma kvalitetni delovi, prekidač je na releju za odlično paljenje/gašenje. Zvuk izuzetan.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Modulacije i ostalo...

Post by Rockatansky » 08 Jan 2016, 00:42

Baba Slim wrote:Znam da je drugar kupio onu MXR Jimi Hendrix tribute seriju Vajb efekta i da ga vec dugo koristi i jako je zadovoljan. Ne razumem se u vajb bas nesto, al znam da kad su te pedale dosle, brzo su razgrabljene jer su navodno bas bile povoljne, ako se dobro secam negde oko 100e manje-vise.
Meni isto zvuci dobro ali pogledajte par komentara ispod ovog snimka:

Is it just me or does this sound a lot more shitty than the regular?
+BranWytt you are right

I have this pedal, save your money guys. Seriously.

:?:

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Modulacije i ostalo...

Post by Fenderica » 08 Jan 2016, 17:46


250 evra na KP: https://www.kupujemprodajem.com/EHX-Ele ... lter_id=18
Ne znam zašto su ovi modulacioni efekti tako skupi, ali brate jesu. :bravo:

Opet, Vajb pedala ima Behringer neka za poigrati se sa tim efektom, i žao mi što je nisam kupio za 2000 dinara na KP pre par nedelja, ali opet, ne znam ni gde bih mogao da upotrebim taj efekat? Psihodeliju i Hendrix lsd period nisam baš voljan da sviram, šta znm.

Gde bi vi upotrebili VIBE eefekat? U kojim pesmama na svirci?

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Modulacije i ostalo...

Post by Historik » 08 Jan 2016, 18:09

Od Univibe-ova koje sam do sada imao prilike da cujem ili probam za klasu ispred ostalih je Fullton, sa 4 foto-celije i stvarno prirodnim zvukom koji ostaje i u mixu.

@Fenderica: nije vibe samo za psihodeliju, recimo da je na znacajnom broju Motown klasika (ali i drugih soul klasika) uvek provucen makar u nekoj deonici, a ima ga i kod funk bendova mada nesto redje.

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Modulacije i ostalo...

Post by Fenderica » 08 Jan 2016, 18:13

Historik wrote:.
@Fenderica: nije vibe samo za psihodeliju, recimo da je na znacajnom broju Motown klasika (ali i drugih soul klasika) uvek provucen makar u nekoj deonici, a ima ga i kod funk bendova mada nesto redje.
Verovatno se kao začin malo doda u nekoj deonici..baš ću malo da pogledam. video sam da ga mnogo rokera ima na bordu a nije mi bilo jasno gde ga upotrebljavaju.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Modulacije i ostalo...

Post by Baba Slim » 08 Jan 2016, 18:35

Ja sam ga jedno vreme u naletu minimalizacije broja efekata imao kao jedinu modulaciju (ujedno je to bio i prvi put da ga posedujem, i to bas Cool Cat Vibe)...
Spoiler:
Image
...i shvatio sam ubrzo da, bar u mom slucaju, uopste nije siroko upotrebljiva modulacija,tj modulacija koju bih mogao da koristim bas jako cesto u svirci. Opet kazem, bar u slucaju benda u kojem sviram. Najcesce koristim chorus i phaser, s tim da phaser sasvim ok uleti u te neke delove gde je vibe originalno upotrebljen. Koristim i tremolo sa Zoom-a, sto mi je odlicno doslo jer taman na Zoom-u imam opciju da odredjujem brzinu tremola pomocu tap-tempa. Za tih par pesama koje mozda odsviramo u toku svirke gde mi zatreba taj efekat, ne isplati mi se imati poseban tremolo ili flanger (a imao sam oba kao zasebne pedale i prodao nakon tri svirke jer sam shvatio da ih ne koristim ni izbliza cesto koliko sam mislio/nadao se da cu koristiti).

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Modulacije i ostalo...

Post by clapton » 08 Jan 2016, 18:38

komil wrote:Moen Vibe je eto jeftin ali meni se sviđa kako radi. Nije previše autentičan u smislu da ima te neke artifakte i nesavršenosti originala koje daju šmek, ali najvažnije je da je prijatan zvuk. Za tu cenu super.
Takve pedale, kao i Dunlop JHM3 su standardni fejzeri koji si prilagođeni da zvučno liče na Univibe. Tako da će neki ljudi biti zadovoljni autentičnošću neki ne.

Od ovih skupljih.

Fulltone vibe-ovi meni zvuče odlično i oni su dosta otišli u kopiranju originala.

U Hrvatskoj ima zanimljiva opcija.
http://www.drybell.com/vibe_machine_v1_en.html
Unikatan projekat svetskog ranga. Cilj je da pedala i zvuk ostanu verni originalu, ali je sve projektovano iz početka i u SMD komponentama pa je spakovano u malu kutiju. Lepo urađen sajt, razvijena mreža prodaje, sve kako dolikuje nekome ko se izdiže iznad kućne radinosti i pravi firmu.

Bosna/Hrvatska.
Kastle MoodVibe. Domaća radinost izuzetnog nivoa. Pedala košta 100e. Originalna šema ispoštovana gde god se može, sa nekim modom koji je opcioni na prekidač. Profi pločica, spakovana dosta dobro, veoma kvalitetni delovi, prekidač je na releju za odlično paljenje/gašenje. Zvuk izuzetan.
cuo sam skoro za DryBell. super su ali preskupo za moj dzep. :)

ali ovaj bosanski MoodVibe je odlican i vise nego povoljan.
Rockatansky wrote:
Baba Slim wrote:Znam da je drugar kupio onu MXR Jimi Hendrix tribute seriju Vajb efekta i da ga vec dugo koristi i jako je zadovoljan. Ne razumem se u vajb bas nesto, al znam da kad su te pedale dosle, brzo su razgrabljene jer su navodno bas bile povoljne, ako se dobro secam negde oko 100e manje-vise.
Meni isto zvuci dobro ali pogledajte par komentara ispod ovog snimka:

Is it just me or does this sound a lot more shitty than the regular?
+BranWytt you are right

I have this pedal, save your money guys. Seriously.

:?:
da, i ja sam to primjetio. ne bih rizikovao. :)
Rockatansky wrote:Ovo bas dobro zvuci...

A ni ovo nije lose, moj favorit da kupim jednog lepog dana ;)

ne valja ti link.

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Modulacije i ostalo...

Post by djomla » 08 Jan 2016, 18:39

komil wrote: U Hrvatskoj ima zanimljiva opcija.
http://www.drybell.com/vibe_machine_v1_en.html
Unikatan projekat svetskog ranga. Cilj je da pedala i zvuk ostanu verni originalu, ali je sve projektovano iz početka i u SMD komponentama pa je spakovano u malu kutiju. Lepo urađen sajt, razvijena mreža prodaje, sve kako dolikuje nekome ko se izdiže iznad kućne radinosti i pravi firmu.
Sjajna pedala i zvukom a bogami i dimenzijama ... samo sto je 280e.
komil wrote: Bosna/Hrvatska.
Kastle MoodVibe. Domaća radinost izuzetnog nivoa. Pedala košta 100e. Originalna šema ispoštovana gde god se može, sa nekim modom koji je opcioni na prekidač. Profi pločica, spakovana dosta dobro, veoma kvalitetni delovi, prekidač je na releju za odlično paljenje/gašenje. Zvuk izuzetan.
Od njega sam uzeo njegov voodoo vibe, trebao bi da stigne kroz mesec dana :)

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Modulacije i ostalo...

Post by clapton » 08 Jan 2016, 18:41

pa vjerovatno je isplativije uzeti phaser. moze da prodje kao vibe a ima mnogo siru primjenu. MXR 90 je dzabe.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Modulacije i ostalo...

Post by komil » 08 Jan 2016, 18:45

Svakako da UniVibe ne spada u univerzalnije pedale. Ne samo to, nego i sam po sebi ima gomilu, po meni, ne baš upotrebljivih podešavanja. Ona upotrebljiva podešavanja su uglavnom upravo ono što se i čuje na raznim albumima.

p.s. Ono što je Trzalica poslao nema nikakve veze sa modulacijama, to je DSP simulacija električnih klavira (na pojedinim presetima ima i neki efekat, ali kao efekat za klavir).

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Modulacije i ostalo...

Post by djomla » 08 Jan 2016, 18:54

clapton wrote:pa vjerovatno je isplativije uzeti phaser. moze da prodje kao vibe a ima mnogo siru primjenu. MXR 90 je dzabe.
sve, naravno, zavisi za sta ti treba :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest