Modulacije i ostalo...

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
d-e-x
Posts: 71
Joined: 24 Nov 2012, 22:01

Re: Modulacije i ostalo...

Post by d-e-x » 18 Jan 2016, 15:47

probah chorus. na bateriji radi normalno kad se nakaci na napajanje pocne da bruji.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Modulacije i ostalo...

Post by bancika » 18 Jan 2016, 15:54

pa to, verovatno mu se isusili elektroliti. 15 minuta posla da se zamene.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Modulacije i ostalo...

Post by komil » 18 Jan 2016, 16:02

Nešto originalno i interesantno kod susjeda, delay:

http://tonereport.com/reviews/dawner-prince-boonar



p.s. Radi se o DSP-u u pedali.

User avatar
Avlijaner
Posts: 259
Joined: 04 Nov 2010, 21:51
Location: Mladenovac
Contact:

Re: Modulacije i ostalo...

Post by Avlijaner » 18 Jan 2016, 20:08

Mhm, bunar zvici do jaja...

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Modulacije i ostalo...

Post by clapton » 10 Mar 2016, 09:49

tommytigh77 wrote:
clapton wrote:A Arion?
Nadam se da ću u narednih mesečak dana uspeti da snimim najnoviju akviziciju, i to verovatno u direktnom poredjenju sa CE-2, pa će biti prilike da se čuje kako radi ''iz prve ruke''. Medjutim, ja sam Arion uzeo za Leslie simulaciju - ko juri tipičan chorus zvuk, može da uzme dobru (čitaj: analognu) spravu za mnogo manje pare, jer je Arion SCH-1 nažalost izvikan preko svake mere u finansijskom smislu. Skoro sam na KP video neki Ibanez chorus iz 10 serije, za 40 eura. Smejurija, obzirom da je zasnovan na BBD čipovima, made by Maxon, i u sasvim dobrom stanju.
Kad ce taj demo više? :)

Inače, vidim da je Arion SCH-Z na Banzai 32€. Postoji li šema na netu za EWS ili Landau mod? Googlao sam ali ne nadjoh.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Modulacije i ostalo...

Post by tommytigh77 » 10 Mar 2016, 12:32

Dobro si me podsetio, treba uskoro da snimam ovaj phaser što sam napravio pa ću poneti i Arion da snimim. Za šeme modifikacija ne znam, mada ne znam koliko tu može da se uradi, jer koliko se sećam na SCH-Z drugačije funkcioniše ton kontrola, radi kao bass boost (slično kao na Maxon SD-9) i zato zvuči tamnije i manje transparentno, mada mogu da se nameste da rade slično ali sa drugačijim setingom potova. Što se ostalih modova tiče, ne vidim šta bi tu epohalno moglo da se izmeni. Vidim da svi odlepljuju na true bypass mod, mada ako je pedala očuvana stvarno ne vidim potrebu da se to radi. Kad sam uzeo SCH-1 hteo sam da je prekrstim u TB, ali za razliku od npr. starijih Digitech i Line 6 pedala (i waha, naravno) kod nje stvarno nisam uspeo da čujem razliku vrednu cimanja. Tako da meni taj EWS mod miriše na prodaju magle. O Vertex 'Landau mod'-u tek da ne pričamo, zna se ko je i šta je Mason Marangella.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Modulacije i ostalo...

Post by clapton » 10 Mar 2016, 20:13

Dobro to, upoznat sam Vertexom, pratio sam i 'uzivo' na gearpage kad se SH javio. :D

Nego interesuje onaj Vibe mode. Ja bih ga isto koristio vise kao Leslie pa reko da to ne pravi neku veliku razliku.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Modulacije i ostalo...

Post by tommytigh77 » 10 Mar 2016, 20:25

Ta 'Vibe' opcija valjda ubija dry signal, pa radi kao vibrato. 'Faux Leslie' fazon se kod Ariona dobija u normalnom chorus setingu (tj. SCH-1 jedino to i ima), zato i jeste toliko popularna pedala.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Modulacije i ostalo...

Post by clapton » 10 Mar 2016, 23:03

aha, a SCH-Z radi isto samo je Tone kontrola drugacija? valja tih 35e majku mu...

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Modulacije i ostalo...

Post by tommytigh77 » 11 Mar 2016, 04:45

Iskreno, ali najiskrenije, ne radi nimalo isto. Rade slično, tj. na sličnu foru, sličan tonalitet dobijaš i od SCH-1 i od SCH- Z, ali ne rade istu stvar. Pod pretnjom da ispadnem lud i da me ceo forum proglasi šarlatanom, ja moram da objasnim jednu stvar. Arion SCH-Z, kao i svaki drugi chorus, ima sinusoidnu modulaciju, onako lepo gore-dole. To se lepo čuje čak i kad mu se potera Rate pot da radi malo brže. S druge strane, Arion SCH-1 ima takozvanu 'shark fin' modulaciju, što je zapravo defekt u samoj šemi koju su u kasnijim verzijama (nažalost) ispravili, ali SCH-1 upravo zbog toga dočarava Dopler efekat Leslie-ja, taj ramp-up u svakom ciklusu modulacije. Zato i jeste najbolji Leslie simulator koji ne kvari osnovni ton. To SCH-Z nema, ma koliko ga modovali. Pričamo naravno o marginalnim sitnicama, i ja nemam sumnje da ćeš moći da uživo ''izfejkuješ'' Leslie uz pomoć Arion SCH-Z. Meni je mnogo veći problem bio spori Leslie, i to sam tek skoro rešio uz pomoć phasera koji sam napravio, ali o tome smo već pričali.


User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Modulacije i ostalo...

Post by tommytigh77 » 19 Nov 2017, 04:12

Strava! Čini mi se da malo odseca bas (poslušaću sutra na većoj glasnoći), ali radi to što treba, bez nepotrebne speaker simulacije. Mislim, nije Neo Vent Mini, ali za 86 eura na Thomanu, šta tražiti. Kad bi još imala interni pot za slow speed, to bi bila pobeda. Nervira me samo što su prekidače nabili preblizu.
Meni se ovih dana javio GAS za modulacijom koju nikad nisam koristio u životu - flangerom. Uvek sam prezirao onaj metalni swoosh ili ''jet'', kako ga ko zove, ali sam s druge strane ceo život bio u ubedjenju da je Andy Summers koristio chorus u The Police, a zapravo je to bio EHX Electric Mistress flanger. Tek skoro sam to saznao. Kad sam video da je Mooer napravio klon (ranije se zvao Elec Lady, sad E-Lady), to je bilo to, mora da se nadje u sledećoj narudžbini sa Aliexpressa (trenutno pristiže Mooer Yellow Comp, klon Diamond kompresora). Ono što me je takodje kupilo je što se na par klipova nazire da na sporim podešavanjima može da dočara throaty zvuk MXR M-126 Flanger/Doublera koji koristi Eric Johnson u pesmi ''High Landrons'', a to je jedini zvuk flangera na koji se sečem (a da sam znao da je flanger u pitanju). Videćemo kako će se pokazati.
By the way, kad smo kod tog throaty tona, zna li ko koju modulaciju koristi Petrucci u pesmi ''Home'' od Dream Theatera? I ono izuva kako radi.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Modulacije i ostalo...

Post by Rockatansky » 19 Nov 2017, 10:38

tommytigh77 wrote:
19 Nov 2017, 04:12
Nervira me samo što su prekidače nabili preblizu.
Da malo je neprakticno. Mada sam po sebi dizajn mi je bas dobar. One stare Dancelecrto pedale su mi uvek izgledale brutalno dobro! A onda ona serija Fab, ako je to naziv serija, na svima pise to, mi je odvratna... :povrac: A ovo je opet zanimljivo.

Mislim govoreci o dizajnu, a zvuk je cool takodje, ali treba cuti ipak uzivo....

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Modulacije i ostalo...

Post by ProfessorBaltazar » 19 Nov 2017, 19:47

tommytigh77 wrote:
19 Nov 2017, 04:12
By the way...
Bice da je nesto iz M3000 paketa (TC) ili Eventide Ultraharmonizer paketa, tad nije koristio pedale.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest