Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Lucky82
Posts: 99
Joined: 11 Aug 2013, 12:58

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Lucky82 » 11 Oct 2016, 21:26

banjacNT wrote:
Lucky82 wrote:Image
Trenutni setup. MS50g sluzi kao reverb(stalno upaljen) i delay po potrebi.
A jel ti mnogo "krade" signal ms50g? Negde sam cuo da procesori znaju drajv pedalama da dosta ukradu ton, pa rekoh da pitam... :ziveli:
Sta znam, licno nisam primetio neku razliku sa i bez.
I mene je zanimalo, pa sam probao razne kombinacije.
Ja sam licno zadovoljan kako ta sprava radi, mada ni moje usi nisu previse precizne da bi primetile te suptilne razlike :D
Od efekata na zoom-u koristim samo reverb i delay, mada ponekad i chorus.

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by banjacNT » 12 Oct 2016, 05:33

Ma ni ja ne cepidlacim, sto bi se reklo, ali sam primetio da cak i neke pedale kradu signal. Onaj Behringerov kompresor, DC9 mislim da je oznaka ili tako nesto, je Marshall-u BB2 toliko jeo signal da nisam mogao da verujem sta dobijam kada je izbacim iz lanca.
Na zvuk sve zivo utice, u manjoj ili vecoj meri, ali opet, i za to treba imati granicu u smislu sta stavljati a sta ne u pedalboard.
Hvala na odgovoru bro :ziveli: :ziveli: :ziveli:

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by tocilj » 12 Oct 2016, 21:46

banjacNT wrote:Ma ni ja ne cepidlacim, sto bi se reklo, ali sam primetio da cak i neke pedale kradu signal. Onaj Behringerov kompresor, DC9 mislim da je oznaka ili tako nesto, je Marshall-u BB2 toliko jeo signal da nisam mogao da verujem sta dobijam kada je izbacim iz lanca.
Na zvuk sve zivo utice, u manjoj ili vecoj meri, ali opet, i za to treba imati granicu u smislu sta stavljati a sta ne u pedalboard.
Hvala na odgovoru bro :ziveli: :ziveli: :ziveli:
Ja ću da odgovorim, ako nemaš ništa protiv :-D

Ja sam imao ms70 cdr i mogu da potvrdim da sam i ja bio prilično iznenađen da ne krade ton uopšte.....svaka boss-ova pedala krade više od njega. Jedino ako se koristi jača procesorska snaga (tipa 4-5 efekata istovremeno), onda počinje da smanjuje, kompresuje i utanjuje izvorni zvuk. Ali sa dva efekta istovremeno, radi bez problema. Dileji su fantastični.

Već sam pominjao na forumu, jedini problem tih fantastičnih pedalica zna da bude visokofrekventno zujanje, odnosno pištanje....ali i to se mijenja u zavisnosti od napajanja, procesorske snage i sl. Mislim da sa baterijama radi najčistije....

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by tocilj » 12 Oct 2016, 21:51

Lucky82 wrote:Image
Trenutni setup. MS50g sluzi kao reverb(stalno upaljen) i delay po potrebi.

Taj Skorpion mi zvuči fantastično...znam da su moval kvalitetno pravljene pedale (imao sam Hornet), samo nisam siguran je li on kopija Crunch Box-a ili Riota, da li možda ti znaš?

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by banjacNT » 13 Oct 2016, 01:12

tocilj wrote:
banjacNT wrote:Ma ni ja ne cepidlacim, sto bi se reklo, ali sam primetio da cak i neke pedale kradu signal. Onaj Behringerov kompresor, DC9 mislim da je oznaka ili tako nesto, je Marshall-u BB2 toliko jeo signal da nisam mogao da verujem sta dobijam kada je izbacim iz lanca.
Na zvuk sve zivo utice, u manjoj ili vecoj meri, ali opet, i za to treba imati granicu u smislu sta stavljati a sta ne u pedalboard.
Hvala na odgovoru bro :ziveli: :ziveli: :ziveli:
Ja ću da odgovorim, ako nemaš ništa protiv :-D

Ja sam imao ms70 cdr i mogu da potvrdim da sam i ja bio prilično iznenađen da ne krade ton uopšte.....svaka boss-ova pedala krade više od njega. Jedino ako se koristi jača procesorska snaga (tipa 4-5 efekata istovremeno), onda počinje da smanjuje, kompresuje i utanjuje izvorni zvuk. Ali sa dva efekta istovremeno, radi bez problema. Dileji su fantastični.

Već sam pominjao na forumu, jedini problem tih fantastičnih pedalica zna da bude visokofrekventno zujanje, odnosno pištanje....ali i to se mijenja u zavisnosti od napajanja, procesorske snage i sl. Mislim da sa baterijama radi najčistije....
Nema loso rodjo, sve kazi sto je korisno :P

Inace, taj MS70CDR, jel ima drugaciju platformu od ovog MS50G?

Meni bi i onako trebao samo za delay i neki mali reverb, mozda je bolje da jurim MS70CDR nego li MS50G? Nemoj da ispadne da MS50G krade signal a MS70CDr ne krade...

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by tocilj » 13 Oct 2016, 11:20

banjacNT wrote:
tocilj wrote:
banjacNT wrote:Ma ni ja ne cepidlacim, sto bi se reklo, ali sam primetio da cak i neke pedale kradu signal. Onaj Behringerov kompresor, DC9 mislim da je oznaka ili tako nesto, je Marshall-u BB2 toliko jeo signal da nisam mogao da verujem sta dobijam kada je izbacim iz lanca.
Na zvuk sve zivo utice, u manjoj ili vecoj meri, ali opet, i za to treba imati granicu u smislu sta stavljati a sta ne u pedalboard.
Hvala na odgovoru bro :ziveli: :ziveli: :ziveli:
Ja ću da odgovorim, ako nemaš ništa protiv :-D

Ja sam imao ms70 cdr i mogu da potvrdim da sam i ja bio prilično iznenađen da ne krade ton uopšte.....svaka boss-ova pedala krade više od njega. Jedino ako se koristi jača procesorska snaga (tipa 4-5 efekata istovremeno), onda počinje da smanjuje, kompresuje i utanjuje izvorni zvuk. Ali sa dva efekta istovremeno, radi bez problema. Dileji su fantastični.

Već sam pominjao na forumu, jedini problem tih fantastičnih pedalica zna da bude visokofrekventno zujanje, odnosno pištanje....ali i to se mijenja u zavisnosti od napajanja, procesorske snage i sl. Mislim da sa baterijama radi najčistije....
Nema loso rodjo, sve kazi sto je korisno :P

Inace, taj MS70CDR, jel ima drugaciju platformu od ovog MS50G?

Meni bi i onako trebao samo za delay i neki mali reverb, mozda je bolje da jurim MS70CDR nego li MS50G? Nemoj da ispadne da MS50G krade signal a MS70CDr ne krade...
MS 50 ima sve (simulacije ampova, distove i sl.), ali manje efekata a 70 su samo reverbi, dileji i modulacije (ima štimer eq i sl.), zato sam i uzeo njega. Koristiti digitalne OD pedale uz analogne nema baš nekog smisla :-D Generalno za te pare nema bolje pedalice za igranje efektima...ili ako neko ne koristi mnogo efekte da ima all in one + štimer, malo li je.

User avatar
Lucky82
Posts: 99
Joined: 11 Aug 2013, 12:58

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Lucky82 » 13 Oct 2016, 14:40

@Tocilj
Scorpion je radjen po Riot-u.

Sto se tice ms50g, ova moja verzija je v.2 i ima 100 efekata.
Ukljucujuci i tuner i gomilu nekih zvukova koje nikada u zivotu necu koristiti.
Ali ono sto koristim, za moje usi, zvuci odlicno.

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by banjacNT » 14 Oct 2016, 00:51

tocilj wrote: MS 50 ima sve (simulacije ampova, distove i sl.), ali manje efekata a 70 su samo reverbi, dileji i modulacije (ima štimer eq i sl.), zato sam i uzeo njega. Koristiti digitalne OD pedale uz analogne nema baš nekog smisla :-D Generalno za te pare nema bolje pedalice za igranje efektima...ili ako neko ne koristi mnogo efekte da ima all in one + štimer, malo li je.
Ma ja OD i DS pedale samo analogne cepam. Modulacija i moze neka digitalija, ali ostalo ne.

Dobro, gledacu da uzmem neki Zomm MS 50 ili MS 70 za te neke potrebe za koje sam je i naumio, samo za dealy i reverb koji ce biti non-stop upaljeni i koji ce kreirati osnovni ton. Za ostalo vec i imam to sto vec koristim, tako da je to to.

I Baba Slim valjda u svom pedalboardu ima neki takav Zoom, tako da to moze i da se smatra vec proverenom spravom.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Baba Slim » 14 Oct 2016, 10:23

Imao sam G3, pa MS-50G pa sad koristim MS-70CDR. Na sajtu stoji da svi oni imaju isti procesor u sebi, tj ista platforma, samo je kolekcija algoritama tj. efekata razlicita od modela do modela - kao sto ste rekli 50ka u sebi ima drajvove, ampove, kompresore i jos neke stvari koje 70ka nema, ali s druge strane 70ka ima gomilu razlicitih dilejeva, reverba, i modulacija kojih nema na drugim modelima.

Banjac, ako ti apsolutno ne trebaju drajvovi niti simulacije pojacala, za ulogu bilo kakavog bekapa koji bi isao direkt u mix, i zanimaju te samo modulacije i prostorni efekti, onda ganjaj 70ku.

Inace, ljudi, ako cemo gledati sta dobijate za te pare, samo zbog dileja se isplati kupiti pedalu, bukvalno. Nema na trzistu pedale koja nudi tap tempo i note subdivisions funkcionalnost za te pare. A gde su jos ostale stvari koje su na raspolaganju, reverbi, modulacije, mogucnost nizanja vise dilejeva u niz? Meni se sve to pokazalo veoma korisno u svirci.

Kad sam isao na akusticne svirke, bukvalno sam samo nosio Zooma i stimer. I to stimer nosio ne zato sto Zoomov ne valja, vec da na Zoomu mogu da dug pritisak tastera koristim za tap tempo (u meniju se bira da li dug stisak footswitcha aktivira tap tempo ILI stimer).

Sto se mene tice topla preporuka i za 50ku i za 70ku, samo zavisi sta ti vise treba od raspolozivih efekata.

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by banjacNT » 14 Oct 2016, 11:55

Baba Slim wrote:Imao sam G3, pa MS-50G pa sad koristim MS-70CDR. Na sajtu stoji da svi oni imaju isti procesor u sebi, tj ista platforma, samo je kolekcija algoritama tj. efekata razlicita od modela do modela - kao sto ste rekli 50ka u sebi ima drajvove, ampove, kompresore i jos neke stvari koje 70ka nema, ali s druge strane 70ka ima gomilu razlicitih dilejeva, reverba, i modulacija kojih nema na drugim modelima.

Banjac, ako ti apsolutno ne trebaju drajvovi niti simulacije pojacala, za ulogu bilo kakavog bekapa koji bi isao direkt u mix, i zanimaju te samo modulacije i prostorni efekti, onda ganjaj 70ku.

Sto se mene tice topla preporuka i za 50ku i za 70ku, samo zavisi sta ti vise treba od raspolozivih efekata.
Hvala bro za preporuku, upravo mi treba za tzv. prostorne efekte. Sad, ni po tom pitanju nisam nesto zahtevan, tako da bi mi i MS 50 zavrsio posao sigurno. Recimo, namestis neki reverb i delay koji su ti upaljeni stalno, a na taster namestis Chorus, u to je neka osnova sta ti treba za svirku.

A o korisnosti, i prakticnosti i ne treba govoriti. Em ti sve stane u format jedne pedale, em sto za te pare imas dosta efekata na njaj, pa gde ces vise.

A uz sve to, jos sljaka kako treba...

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by banjacNT » 14 Oct 2016, 13:35

E, a kako bi se u tim situacijama pokazao Zoom G1ON?

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Baba Slim » 14 Oct 2016, 19:41

Ima iste algoritme kao i 50ka ako se ne varam, a moze se detaljan spisak efekata videti na sajtu za sve pojedinacne modele pa mozes uporediti.

Tommytigh ima taj plasticni zoom i njega odlicno sluzi na tezgama za direkt u razglas. Samo je pitanje kako menja presete, u smislu da li moze da pali i gasi pojedinacni efekat iz nekog preseta ili samo salta presete i banke gore/dole, to ne znam, to bi on morao da ti odgovori.

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by banjacNT » 14 Oct 2016, 20:13

Ma to sa presetima je apsolutno nebitno, bitno je da radi jednako dobro kao MS 50 i MS 70.

To sa presetima moze da bude i prednost, jer mozes vise njih da napravis da vise kombinacija, pa saltas sta ti treba.

Jedino ostaje pitanje da li mogu samo efekti da se nameste (prostorni i modulacije) bez amp modelinga, OD-a, DS-a, cab simulatora i slicno...

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Baba Slim » 14 Oct 2016, 20:55

Isti algoritmi isto sve, samo plasticno kuciste i manja cena.

Mogu samo efekti da se nameste, ti u presetu pravis virtuelni lanac koji moze da sadrzi sta gos hoces, do max 6 efekata s tim sto nisu svi podjednako procesorski zahtevni, pa recimo pored simulacije ampa ne mozes jos 5 efekata, na primer, ali recimo ja imam preset sa tri dileja jedan za drugim, reverb i line selektor na pocetku, i sve sljaka bez greske.

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by banjacNT » 14 Oct 2016, 21:23

Stice se utisak da je Zoom ozbiljnu pricu napravio sa tim novijim procesorima. Ko bi reko jer je (kao) staro pravilo da su Zoom-ovi zujalice, pa nema gde...

Al dobro, ako je postojece stanje takvo kakvo je, onda nema razloga da se sruse stare predrasude :D :D :D

Hvala na informacijama drugari, svakako su dobro dosle i korisne :ziveli: :ziveli: :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest